forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Epska fantastika - knjizevnost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/02/2021 : 23:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Shaner

Javljaj dojmove po pročitanom.



Još mrvicu i gotov s drugom knjigom. Prva mi je bila super, no druga je baš odlična! Puno napetija, radnja ide skroz nepredvidivim tokom i strašno mi se sviđa kako su likovi pisani. Ovo je jedno baš maštovito djelo i uživam u svakoj stranici.


Drago mi je da ti se sviđa. Ja sam još uvijek na trećoj. Slabo ju čitam zadnjih dana zbog silnih stripova. Nemoj zaboraviti na novele!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/02/2021 : 00:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kakav vam je Brandon Sanderson i Mistborn serijal?
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/02/2021 : 11:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Kakav vam je Brandon Sanderson i Mistborn serijal?



U mom je ličnom užem izboru za jedan od najboljih serijala EF ikad. Jedva čekam da Sanderson napiše i 4. knjigu drugog ciklusa pa da se bacim na čitanje.

...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/02/2021 : 13:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by manhunter

Objasnite vi meni zašto se meni knjige ovog žanra nikad nisu sviđale, pošto ja ne znam. Obožavam tematiku, volim filmove i serije tog tipa, ali knjige nikako..Gospodar prstenova dosadan, Hobit onako. Pokušao sam da čitam onaj Točak vremena, odustao posle desetak stranica, Zemljomorje (ne znam tačno koja knjiga) sam pročitao možda 40 i to na silu...
Nema tu objasnjenja. Cak ni od dragog Lastana.
Dragi Bravo, u čemu je moj problem? ;)


Moja stara cita cijeli zivot 5-6 knjiga mjesecno. Od matematickih zadataka, preko religijskih i filozofskih rasprava do beletristike. Bit ce procitala par knjiznica velicine Marka Marulica u Splitu, za ilustraciju. Ali Johna Ronalda Reuela Tolkiena ne moze nikako, pa nikako. Visekratno je pokusavala, bit ce kao sto sam ga ja sveg iscitao jedno 5 puta.
Nema tu objasnjenja... isto kao sto ti stujes Zagora a netko ne kuzi cemu to...
Cak da pitas i dragog Lastana, odgovora nema.



Mnogi neobrazovaniji fanovi Tolkiena (kad kažem neobrazovaniji, ne mislim na nedostatak formalnog obrazovanja, već na neukost i nenačitanost) se često pitaju kako je moguće da nekoga ne privlači svijet Međuzemlja. Ali taj svijet, bez obzira koliko bio grandiozan i studiozno razrađen, ima veliki nedostatak, a to je nikakva karakterizacija likova. Na tome su kasniji autoru gradili svoju distinkciju prema rodočelniku žanra.

Edited by - VALTER on 08/02/2021 13:24:39
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/02/2021 : 19:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Meni je malo falilo da odustanem negde na polovini prve knjige Mistborn trilogije ali hvala bogu pa nisam jer kasnije postaje sve bolje i bolje
Sistem magije je sjajan, priča obiluje neočekivanim obrtima, a sam kraj je diskutabilno najbolji kraj koji sam do sada imao prilike da vidim u EF
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2021 : 22:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by manhunter

Objasnite vi meni zašto se meni knjige ovog žanra nikad nisu sviđale, pošto ja ne znam. Obožavam tematiku, volim filmove i serije tog tipa, ali knjige nikako..Gospodar prstenova dosadan, Hobit onako. Pokušao sam da čitam onaj Točak vremena, odustao posle desetak stranica, Zemljomorje (ne znam tačno koja knjiga) sam pročitao možda 40 i to na silu...
Nema tu objasnjenja. Cak ni od dragog Lastana.
Dragi Bravo, u čemu je moj problem? ;)


Moja stara cita cijeli zivot 5-6 knjiga mjesecno. Od matematickih zadataka, preko religijskih i filozofskih rasprava do beletristike. Bit ce procitala par knjiznica velicine Marka Marulica u Splitu, za ilustraciju. Ali Johna Ronalda Reuela Tolkiena ne moze nikako, pa nikako. Visekratno je pokusavala, bit ce kao sto sam ga ja sveg iscitao jedno 5 puta.
Nema tu objasnjenja... isto kao sto ti stujes Zagora a netko ne kuzi cemu to...
Cak da pitas i dragog Lastana, odgovora nema.



Mnogi neobrazovaniji fanovi Tolkiena (kad kažem neobrazovaniji, ne mislim na nedostatak formalnog obrazovanja, već na neukost i nenačitanost) se često pitaju kako je moguće da nekoga ne privlači svijet Međuzemlja. Ali taj svijet, bez obzira koliko bio grandiozan i studiozno razrađen, ima veliki nedostatak, a to je nikakva karakterizacija likova. Na tome su kasniji autoru gradili svoju distinkciju prema rodočelniku žanra.


LL?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/02/2021 : 20:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam prvu knjigu Gavranove sene. Mogu samo reci da JEBE KEVU!!! Sad sam negde na pola druge. Odlicna knjiga. Preporuka svima!!!

Pre 10-ak dana sam zavrsio Aberkombijevu Krvavu zemlju. Standardno dobro! Malo mrznje nisam citao jer cekam nastavke pa cu onda.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 11/02/2021 : 21:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Procitao sam prvu knjigu Gavranove sene. Mogu samo reci da JEBE KEVU!!! Sad sam negde na pola druge. Odlicna knjiga. Preporuka svima!!!

Pre 10-ak dana sam zavrsio Aberkombijevu Krvavu zemlju. Standardno dobro! Malo mrznje nisam citao jer cekam nastavke pa cu onda.



Prva Gavranova sjenka (Bloodsong) je i najbolja, druge dvije su dosta lošije, nevjerovatan pad kvaliteta.

Aberkrombija čekam da napiše još jedan nastavak (valjda i zadnji) za Malo mržnje, brzo će to on.

...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/02/2021 : 22:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa i druga meni nije losa. Mada je ono sputavanje maznuo od Dzordana i one ogrlice za Aes Sedai. Ali Boze moj, leglo je kako valja za sad. Ti sam negde 300 strana prevrnuo. Videcemo sta nosi nastavak. 4 knjige su u kutiji. Ima li lik jos nekih knjiga?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/02/2021 : 22:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Počeo pre par dana da čitam Malo mržnje, blago razočaran što je Aber napustio praksu da piše unutrašnje monologe koje vode njegovi likovi, a to je nešto po čemu je Aberkrombi bio najbolji i moglo bi se čak reći da mu je to bio zaštitni znak

Izuzev ovoga reč je o tipičnom Aberkrombiju, ko ga voli uživaće
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/02/2021 : 00:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nije epska, ali je SF.
U prodaji.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/02/2021 : 11:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa i druga meni nije losa. Mada je ono sputavanje maznuo od Dzordana i one ogrlice za Aes Sedai. Ali Boze moj, leglo je kako valja za sad. Ti sam negde 300 strana prevrnuo. Videcemo sta nosi nastavak. 4 knjige su u kutiji. Ima li lik jos nekih knjiga?



Ima. Napisao je duologiju Raven's Shadow koja se nastavlja na prvi ciklus: The Wolf's Call i The Black Song. Na listi su za čitanje.

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/02/2021 : 18:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mekdonalds je nečitljiv u nekrovilu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/02/2021 : 21:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

mekdonalds je nečitljiv u nekrovilu




Mekdonlad i nečitljiv ne idu u istu rečenicu. Za mekdonalds ne znam...

...

Edited by - vope on 14/02/2021 21:25:37
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/02/2021 : 22:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by sawitch

Pa i druga meni nije losa. Mada je ono sputavanje maznuo od Dzordana i one ogrlice za Aes Sedai. Ali Boze moj, leglo je kako valja za sad. Ti sam negde 300 strana prevrnuo. Videcemo sta nosi nastavak. 4 knjige su u kutiji. Ima li lik jos nekih knjiga?



Ima. Napisao je duologiju Raven's Shadow koja se nastavlja na prvi ciklus: The Wolf's Call i The Black Song. Na listi su za čitanje.



Znaci cekamo da se to kod nas prevede. Evo ostalo mi jos 30 strana da procitam drugu grdosiju i nisam nezadovoljan uopste. Nije zanimljiva i kvaliteta kao prva ali ako je prva cista desetka, ova mi je osmica.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/02/2021 : 17:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga Gavranove seni je stvarno odlična, u stilu Rotfusovog serijala. Druga je zato počela brzo da smara a treća je haos, testiram sebe hoću li snaći snage da završim

Mistborn (prve tri knjige) su odlične ali Sanderson ubija u pojam sa skribomanijom, bukvalno sam digao ruke od svega ostalog što je napisao.

Gledam sad ovo Vope-ovo za Eriksona, mogao bih da probam drugu knjigu, prva je stvarno jeziva. Bukvalno gde god pogledam samo pohvale za njega.

Mekdonald je poezija, oduševilo me što ga Skrob ugurao u Laguzu. Čekaju se i nastavci pa se bacam na čitanje.

Edited by - Imrahil on 21/02/2021 17:56:28
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/02/2021 : 00:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja jedva citam cetvrtu, iliti drugu od trece. Kako covek dozvoli sebi takav pad nije mi jasno.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/03/2021 : 20:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Teskom mukom sam procitao Gavranovu senu. Prva knjiga cista 10-ka. Druga 8-ica. Treca 4-ka. Sad malo stripove pa cu da se opet dohvatim nekog serijala. Mislim da cu Sandersona. Nista od njega nisam citao osim zavrsetka Tocka vremena. Kojim redosledom idu njegove knjige? Da li su mu zavrsene price?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/03/2021 : 02:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Još jedan SF, najavljen za 4. mart.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/03/2021 : 13:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sto kacis ovde SF? Nema veze sa temom. Otvori drugi topic.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/03/2021 : 19:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Pa računam deo fantastike, da ne otvaram temu za par postova. Ovako je uvek aktivna.
Kako god, ne škodi.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/03/2021 : 21:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni to potpuno dva razlicita zanra. Mac i magija a ovamo svemirski brodovi, planete...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/03/2021 : 10:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Vulkan, u pripremi.



Format: 145x205

br. str.: 336

povez: mek

Pismo: latinica



Kada ste ratno siroče, svet je za vas uglavnom mesto na kojem vas preziru i odbacuju, prepuno brutalnosti i bola. Ponekad, ako vam se posreći, svet je ravnodušan prema vama. Ipak, ako ste još i devojčica, vaša hraniteljska porodica ima sreće. Uvek može da se dogovori i proda vas kao nevestu nekom bogatom starcu.

Žin je na svojoj koži iskusila sve ovo. Ona je niko, njen život nikome ništa ne znači, i niko ne mari za njenu sudbinu. Ako želi da se izbavi iz blata u kojem je odrasla, ima samo dva puta. Prvi vodi preko kreveta odvratnog starca. Drugi kroz kapije najprestižnije vojne akademije u Sinegardu. Da bi sledila taj drugi put, Žin će učiniti sve što je u njenoj moći. I više od toga.

Ovo nije priča o mudrosti i prijateljstvu, ili o sukobu velikih magija.

Ovo je priča o točkovima vremena koji neumorno i neumoljivo mrve ljudske sudbine. I o devojčici koja je uništila čitav mehanizam. Kamenom, jer je bila previše siromašna da bi imala mač.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/03/2021 : 13:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Knjiga je u prodaji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/03/2021 : 09:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Završio jučer Jantarni Dalekozor, zadnju knjigu trilogije Njegove Tamne Tvari. Suze su mi došle na oči, ne sjećam se kad me zadnji put neka knjiga ovako pogodila. Napisati ću i malo širi osvrt kad mi se sve slegne. Ali prelijepo je ovo djelo...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000