forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fan strip projekt: Nathan Never-TRENUTAK SLABOSTI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/02/2021 : 09:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da, moglo bi se naći nekih mana, i imam zapravo jednu konkretnu primjedbu na početku, ali sve to pada u vodu pred ostalim vrlinama ovog stripa napravljenog sa tolikom ljubavlju.

Da je ovo regularan strip, vrlo lako bih ga mogao zamisliti sa punim brojem stranica gdje bi se paralelno mogla pratiti radnja drugog Nevera.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2021 : 09:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Da, moglo bi se naći nekih mana, i imam zapravo jednu konkretnu primjedbu na početku, ali sve to pada u vodu pred ostalim vrlinama ovog stripa napravljenog sa tolikom ljubavlju.

Da je ovo regularan strip, vrlo lako bih ga mogao zamisliti sa punim brojem stranica gdje bi se paralelno mogla pratiti radnja drugog Nevera.


Na što si konkretno mislio ovo na početku? Baš me zanima.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/02/2021 : 10:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Da, moglo bi se naći nekih mana, i imam zapravo jednu konkretnu primjedbu na početku, ali sve to pada u vodu pred ostalim vrlinama ovog stripa napravljenog sa tolikom ljubavlju.

Da je ovo regularan strip, vrlo lako bih ga mogao zamisliti sa punim brojem stranica gdje bi se paralelno mogla pratiti radnja drugog Nevera.


Na što si konkretno mislio ovo na početku? Baš me zanima.



Nathan je u bunilu kada je ranjen, ali mislim da mu je ipak jasno da Sigmund koji stoji pred njim nije zločinac koji ga je upucao, pogotovo što ima iskustva sa paralelnim svemirima. Shvaćam smisao te scene, da dodatno podigne napetost i zbunjenost, ali možda da je malo drugačije izvedeno. No znaš da sam cjepidlaka u suštini mi se dopada strip.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/02/2021 : 12:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Da, slažem se s većinom - da je profesionalni rad dalo bi se naći dosta mana, uglavnom na crtežu, ali opet za nekoga kome je crtanje hobi ovaj crtež je preprepredobar (bolji od cattachia, di clementea i toffanetija u svakom slučaju). Nevjerojatno, ali ipak prednost moram dati scenariju, odlična ideja i dobra razrada na svega 40-ak stranica, nemam niti jedne konkretne zamjerke, osim one Shanerove da je ovo trebalo biti dulje, mislim da bi 94 stranica bilo taman :)

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2021 : 12:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Da, moglo bi se naći nekih mana, i imam zapravo jednu konkretnu primjedbu na početku, ali sve to pada u vodu pred ostalim vrlinama ovog stripa napravljenog sa tolikom ljubavlju.

Da je ovo regularan strip, vrlo lako bih ga mogao zamisliti sa punim brojem stranica gdje bi se paralelno mogla pratiti radnja drugog Nevera.


Na što si konkretno mislio ovo na početku? Baš me zanima.



Nathan je u bunilu kada je ranjen, ali mislim da mu je ipak jasno da Sigmund koji stoji pred njim nije zločinac koji ga je upucao, pogotovo što ima iskustva sa paralelnim svemirima. Shvaćam smisao te scene, da dodatno podigne napetost i zbunjenost, ali možda da je malo drugačije izvedeno. No znaš da sam cjepidlaka u suštini mi se dopada strip.



Shvaćam tvoju logiku, ali ovdje sam išao, kako si i sam rekao, na dramaturgiju i napetost. A i nije nešto nelogično da Nathan na prvu ne razaznaje različite Sigmunde. Očito je ovdje u šoku, jer se istovremeno dogodilo otvaranje portala i pucanje u njega od strane Sig-Baga, sve mu je to stvorilo na prvu zbrku u glavi.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2021 : 12:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Da, slažem se s većinom - da je profesionalni rad dalo bi se naći dosta mana, uglavnom na crtežu, ali opet za nekoga kome je crtanje hobi ovaj crtež je preprepredobar (bolji od cattachia, di clementea i toffanetija u svakom slučaju). Nevjerojatno, ali ipak prednost moram dati scenariju, odlična ideja i dobra razrada na svega 40-ak stranica, nemam niti jedne konkretne zamjerke, osim one Shanerove da je ovo trebalo biti dulje, mislim da bi 94 stranica bilo taman :)


A zamisli da je prvotno trebalo biti samo 25 stranica. Takav sam scenarij i poslao Igmanu. Zahvaljujući Igmanu i njegovom ukazivanju na nelogičnosti u scenariju razradio sam sve to na još 13 stranica. A sad 94, nećemo pretjerivati, pa ovo mi je prvi scenarij ;)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/02/2021 : 12:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nije to ništa nelogično, Jerry.
Iskreno, meni ova tvoja priča nema scenarističkih nelogičnosti. Da se mogla razvući na puno više stranica - mogla je, a to znači da ima odličnog potencijala.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 16/02/2021 12:53:19
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/02/2021 : 13:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nije to ništa nelogično, Jerry.
Iskreno, meni ova tvoja priča nema scenarističkih nelogičnosti. Da se mogla razvući na puno više stranica - mogla je, a to znači da ima odličnog potencijala.



Jerry, ovo ti je najveći mogući kompliment. Jer da ima scenarističkih nelogičnosti, budi sigurna da bi ih Spock našao! Ništa je pas tartufar kad nanjuši gljivu u šumi, u odnosu šta je Spock kad nanjuši scenarističku nelogičnost
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/02/2021 : 13:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma gle Jerry, na stranu moja primjedba za koju mislim da i dalje stoji, ova ideja ti je stvarno dobra i iskreno smatram da tučeš većinu scenarija koje nalazimo na redovnom Nathanu. I bez problema vidim kako bi se priča protekla na redovan broj stranica a da ne bude prerazvucena.

Tragika paralelnog Nathana koji je htio poštedjeti boli svoju obitelj je lijepo potcrtana samim završetkom. S druge strane tu je i tragika našeg Nathana koji zapravo i nije donio svjesni odabir nego se slučajno našao ponovo u svom univerzumu pa ostaju sumnje šbbkbb. I sve to na tako malom broju stranica.

Edited by - Kerempir on 16/02/2021 13:20:45
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/02/2021 : 13:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Meni je priča ok. Nema tu nelogičnosti jer u mašti/fantazijama/fantastici i napetim situacijama logika "ne pije vodu".
Pogotovo kad se radi u paralelnim dimenzijama. Mašta/nelogičnost/fantazija/fantastike su "logične" a Logika je "nelogična".

Što se crteža tiče: akcijske scene, okolina/pejzaž, tehnikalije (auti, letjelice, ceste i ostalo) jako dobre.
Dobre su mi reference na prikrivene znakove Zagora i reference na neke likove (Vampirus, Mister Alfa,..)
Krupni planovi likova isto dobri.
Jedino mi Ann kad je vidiš cijelu izgleda malo disproporcijalna na nekim sličicama, s tim tankim "strukićem" i tananim donjim ekstremitetima, možda bi bilo bolje da je u nekoj suknjici ili minici.
Legs mi je dobro nacrtana (vrhunski dekolte, možda za koji broj veće poprsje) i šteta što je nema više (možda da je ona negativka u paralelnoj dimenziji pa čak u tandemu sa Sigmundom). Sigmund vrlo dobro nacrtan.
Naravno, ukusi su različiti i da znam tako dobro pisati i crtati onda bih napravio svoju inačicu (možda bi i dodao tu "pokvarenu" scenu kako "Prvi i Pravi" Nathan šlata "Drugu" Ann. Hm...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/02/2021 : 17:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Spock

Nije to ništa nelogično, Jerry.
Iskreno, meni ova tvoja priča nema scenarističkih nelogičnosti. Da se mogla razvući na puno više stranica - mogla je, a to znači da ima odličnog potencijala.



Jerry, ovo ti je najveći mogući kompliment. Jer da ima scenarističkih nelogičnosti, budi sigurna da bi ih Spock našao! Ništa je pas tartufar kad nanjuši gljivu u šumi, u odnosu šta je Spock kad nanjuši scenarističku nelogičnost




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/02/2021 : 13:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Postavio sam sve table na 1. stranici da bude pregledno za sve koji budu htjeli opet pročitati strip.

Zahvaljujem svima na lijepim riječima, drago mi je da vam se svidjelo. Jest da je spletom okolnosti trebalo 7 godina da se sve završi, ali bolje ikad nego nikad.

Sljedeći korak završni dizajn za korice i tiskanje u nekoliko primjeraka, a time i ostvarenje mog sna - imati vlastiti strip!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/02/2021 : 20:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nikako da ovo pročitam i evo sad sam fino sjeo...Bravo Jerry i Igman! petice za trud!
priča je dinamična, akcijska, a opet sentimentalna i tužna. Sve u svemu, uspjeli ste ugurati Nathanov um i sve njegove zamrzlame na 40 strana. Bravo!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/02/2021 : 19:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Mladjo

Evo da ti se malo uvućem
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/02/2021 : 19:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sa spic zurkom modus isti Vision.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/02/2021 : 19:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kad ce nastavak?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/02/2021 : 00:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Hvala, Mladjo

Evo da ti se malo uvućem





Hahaha, hvala!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/02/2021 : 09:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kao stari Hajdukovac ulažem veto na ovu sliku. ;)

Inače ovaj Balkan City me podsjetio na onaj prastari scenarij koji je mladjo pisao, a ja mu tu i tamo pripomagao. Sjećam se da je Igman uskočio s odličnih par tabli, ali ih je tinypic izbrisao.

Eto mladjo, ja sam bio uporan i pronašao svog crtača, ali ti nisi bio te sreće. Ili možda nisi ni tražio da ti tko nacrta. ;)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41888
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/02/2021 : 11:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Džabe igmane. Neće ovaj ćelavac nagovoriti legs da promijeni tim.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/02/2021 : 12:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Džabe igmane. Neće ovaj ćelavac nagovoriti legs da promijeni tim.


A slušaj, nemoj podcjenjivati mladjin šarm. ;)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/02/2021 : 12:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Kao stari Hajdukovac ulažem veto na ovu sliku. ;)

Inače ovaj Balkan City me podsjetio na onaj prastari scenarij koji je mladjo pisao, a ja mu tu i tamo pripomagao. Sjećam se da je Igman uskočio s odličnih par tabli, ali ih je tinypic izbrisao.

Eto mladjo, ja sam bio uporan i pronašao svog crtača, ali ti nisi bio te sreće. Ili možda nisi ni tražio da ti tko nacrta. ;)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41888



Imam ja tu tablu negdje na kompu! Budem stavil ovdje kad nađem.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 11/03/2021 : 09:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam strip i ovo u svakom smislu nadmašuje amaterski uradak. Svaka čast momci!!! Čestitke!!! Prije nego što sam i počeo čitati, na prvi pogled oduševio me crtež. No, iz stranice u stranicu, priča je postajala sve napetija. Na kraju je potpuno iznenađujuće da ste u samo tridesetak stranica uspjeli složiti cijelu jednu malu, uokvirenu priču.
Mislim da se ne biste trebali iznenaditi ako vam Bonelli uskoro ponudi ugovor ;-)
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/03/2021 : 20:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Pre svega svaka čast Jerryju ne samo na kvalitetnoj ideji i njenoj razradi, nego kakvu je posvetu uspeo da realizuje prema svom omiljenom stripu! Priča sjajno drži pažnju i čita se u dahu.

Crtež je pomalo, poput Magnusovog, između realističnog i karikaturalnog, a NN zahteva ovo prvo. No, IGMAN2 je odličan u prikazu izraza lica, čime ne mogu da se pohvale ni mnogi profesionalni crtači. Prostor za napredak je uvek prisutan, ali ovo je njegov stil i fanovski projekat, i kao takav, odličan.

Drago mi je zbog vas, momci, jer verujem da ste se pre svega dobro zabavili i iskazali ljubav prema devetoj umetnosti - stvarajući je. Nema dalje.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/03/2021 : 13:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djdjuro

Pročitao sam strip i ovo u svakom smislu nadmašuje amaterski uradak. Svaka čast momci!!! Čestitke!!! Prije nego što sam i počeo čitati, na prvi pogled oduševio me crtež. No, iz stranice u stranicu, priča je postajala sve napetija. Na kraju je potpuno iznenađujuće da ste u samo tridesetak stranica uspjeli složiti cijelu jednu malu, uokvirenu priču.
Mislim da se ne biste trebali iznenaditi ako vam Bonelli uskoro ponudi ugovor ;-)


Hvala na lijepim riječima. IGMAN je iznio prijedlog da ovo jednom pošaljemo Talijanima na njihov forum, ali trebalo bi sve prevesti. Tako da, možda jednog dana...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/03/2021 : 13:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Pre svega svaka čast Jerryju ne samo na kvalitetnoj ideji i njenoj razradi, nego kakvu je posvetu uspeo da realizuje prema svom omiljenom stripu! Priča sjajno drži pažnju i čita se u dahu.

Crtež je pomalo, poput Magnusovog, između realističnog i karikaturalnog, a NN zahteva ovo prvo. No, IGMAN2 je odličan u prikazu izraza lica, čime ne mogu da se pohvale ni mnogi profesionalni crtači. Prostor za napredak je uvek prisutan, ali ovo je njegov stil i fanovski projekat, i kao takav, odličan.

Drago mi je zbog vas, momci, jer verujem da ste se pre svega dobro zabavili i iskazali ljubav prema devetoj umetnosti - stvarajući je. Nema dalje.


Hvala Gile, imaš jedan primjerak od mene kad odštampam. A onda ne gine PreliSTAvanje.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000