forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fan strip projekt: Nathan Never-TRENUTAK SLABOSTI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

SirOliver67
Starting Member

47 Posts

Member since 02/07/2020

Posted - 25/03/2021 : 17:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send SirOliver67 a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje, ima li negdje na netu kako se pise strip, ono forma i kako to sve treba da izgleda? Unaprijed hvala.

LP
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2021 : 19:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SirOliver67

Jedno pitanje, ima li negdje na netu kako se pise strip, ono forma i kako to sve treba da izgleda? Unaprijed hvala.

LP


Misliš kako se piše scenarij za strip. Nisam kopirao ništa s neta već sam samouko pisao scenarij za ovaj strip.

Evo primjer zadnje stranice stripa:

EPILOG

1. Vinjeta-vidi se EKG-ov monitor u krupnom kadru, crtice amplitude rada srca su do pola monitora prisutne, a onda se pretvaraju u ravnu crtu.
Bez teksta

2. Vinjeta- tri doktora oko bolničkog kreveta gdje je smješten Nathanov dvojnik dižu ruke od njega.
Tekst
Jedan od doktora: Gotovo je, nema više smisla pokušavati. Proglasit ću vrijeme smrti.

3. Vinjeta- Poručnik Song stoji u hodniku iza staklenog zida koji dijeli prostor gdje se Nathan reanimirao od hodnika. Lice mu je u grču, tuzi i razočaranju.
Tekst
Song: Zašto Nathane, zašto si pobogu to uradio? Imao si ga u šaci. Zašto si tako kasno reagirao?

4. Vinjeta- dolaze Laura i Ann užurbano u hodnik bolnice i dočekuje ih poručnik Song vidno utučen s rukom na čelu.
Tekst
Song: Žao mi je Laura…

5. Vinjeta- zauzima donju trećinu stranice. Laura i Ann potpuno uplakane s rijekom suza niz lice ispred staklenog zida koji dijeli Nathanovu sobu od hodnika. Bulje u njega kroz staklo u svoj svojoj tuzi.
Bez teksta
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/03/2021 : 03:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SirOliver67

Jedno pitanje, ima li negdje na netu kako se pise strip, ono forma i kako to sve treba da izgleda? Unaprijed hvala.

LP



Evo ovde vrlo zanimljivih insighta...
https://www.comicmix.com/2013/05/12/john-ostrander-comics-writing-lessons-from-shakespeare/

https://www.comicmix.com/2007/09/18/dennis-o-neil-on-writing-comics/
https://www.comicmix.com/2007/09/25/dennis-oneil-on-writing-comics-part-two/

Takođe postoji odlična knjiga Scotta McClouda, prevedena i na hrvatski, Kako crtati strip. Nemoj da te naslov zavara, u originalu je Making Comics.


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 26/03/2021 03:58:22
Go to Top of Page

SirOliver67
Starting Member

47 Posts

Member since 02/07/2020

Posted - 26/03/2021 : 16:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SirOliver67 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by SirOliver67

Jedno pitanje, ima li negdje na netu kako se pise strip, ono forma i kako to sve treba da izgleda? Unaprijed hvala.

LP


Misliš kako se piše scenarij za strip. Nisam kopirao ništa s neta već sam samouko pisao scenarij za ovaj strip.

Evo primjer zadnje stranice stripa:

EPILOG

1. Vinjeta-vidi se EKG-ov monitor u krupnom kadru, crtice amplitude rada srca su do pola monitora prisutne, a onda se pretvaraju u ravnu crtu.
Bez teksta

2. Vinjeta- tri doktora oko bolničkog kreveta gdje je smješten Nathanov dvojnik dižu ruke od njega.
Tekst
Jedan od doktora: Gotovo je, nema više smisla pokušavati. Proglasit ću vrijeme smrti.

3. Vinjeta- Poručnik Song stoji u hodniku iza staklenog zida koji dijeli prostor gdje se Nathan reanimirao od hodnika. Lice mu je u grču, tuzi i razočaranju.
Tekst
Song: Zašto Nathane, zašto si pobogu to uradio? Imao si ga u šaci. Zašto si tako kasno reagirao?

4. Vinjeta- dolaze Laura i Ann užurbano u hodnik bolnice i dočekuje ih poručnik Song vidno utučen s rukom na čelu.
Tekst
Song: Žao mi je Laura…

5. Vinjeta- zauzima donju trećinu stranice. Laura i Ann potpuno uplakane s rijekom suza niz lice ispred staklenog zida koji dijeli Nathanovu sobu od hodnika. Bulje u njega kroz staklo u svoj svojoj tuzi.
Bez teksta



Jerry hvala sto si podijelio ovo sa nama, odavno se zanimam kako i sta a ne znam kako ide. Predobro. Hvala puno jos jednom. Svako dobro i nastavi odlican posao.
Go to Top of Page

SirOliver67
Starting Member

47 Posts

Member since 02/07/2020

Posted - 26/03/2021 : 16:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send SirOliver67 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by SirOliver67

Jedno pitanje, ima li negdje na netu kako se pise strip, ono forma i kako to sve treba da izgleda? Unaprijed hvala.

LP



Evo ovde vrlo zanimljivih insighta...
https://www.comicmix.com/2013/05/12/john-ostrander-comics-writing-lessons-from-shakespeare/

https://www.comicmix.com/2007/09/18/dennis-o-neil-on-writing-comics/
https://www.comicmix.com/2007/09/25/dennis-oneil-on-writing-comics-part-two/

Takođe postoji odlična knjiga Scotta McClouda, prevedena i na hrvatski, Kako crtati strip. Nemoj da te naslov zavara, u originalu je Making Comics.





Hvala Gil-Galad budem nabavio ovu knjigu, ako budem mogao naci ovdje u BiH! Zanimljivo sticvo svakako. Hvala za linkove. Zivio
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2021 : 12:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Khm, khm, malo pozornosti. Kao što sam i najavio, napokon sam uspio otiskati strip i time doživio vrhunac svoje stripovske karijere.
Sad mogu slobodno u penziju.

Svježih 20 komada je stiglo. Na moje veliko iznenađenje uspio sam vrlo povoljno dogovoriti da se napravi strip u HC formatu i to identično Libellusovim dimenzijama 165x215 mm. Tako da će fino izgledati na policama. Cijeli strip na kraju ima 44 stranice zajedno sa Igmanovim skicama koje je ubacio na moj nagovor, papir je sjajni (nije mat kao što je to sad popularno), ali ne smeta.

Uostalom, kao što to libellusovci znaju u svojim najavama reći, bacite pogled:








Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2021 : 12:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je riječ o vrlo ograničenom broju primjeraka, u znak zahvale za potporu prilikom objave ovog stripa kao i zbog činjenice da toliko vole i poštuju ovog junaka, odlučio sam podijeliti 12 primjeraka ovim forumašima (već sam par primjeraka razdijelio, a ostatak će ostati meni i Igmanu). Molim da mi se jave na PM s adresama, pa da to nekako organiziram i pošaljem iz Hrvatske kad se otvore granice.

- Zagrebačka ekipa (poslao bih na jednu adresu, pa ako ima jedan od ove petorice voljan da sve preuzme i podijeli u gradu):

DeeCay
Mladjo
Emirem
Rizbo
Drogsy

- Riječka ekipa:

Kerempir
Diskach
Deers

- Dalmoši:

Spock
Paka

+

moj Ercegovac Beva kojem sam već predao primjerak
te meni jako dragi Nathanovac Gil-galad

P.S.

S obzirom da sam jako povoljno ovo otiskao naručio sam dodatnih nekoliko primjeraka. Nadam se da će i oni uskoro stići, pa sam stavio na popis na listu čekanja dvojicu forumaša koji su na ovom topicu izrazili želju da imaju primjerak: chris.tower i SirOliver.

I važno za kraj: dijelim još 5 primjeraka kad mi stignu iz tiskare. Prvih 5 forumaša koji mi se jave na PM dobit će po svoj unikatni primjerak!!



Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

83 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 14/06/2021 : 14:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
Ovo odlično izgleda! Za sam strip sam već ranije rekao svaka čast, ali i tiskano izdanje zaslužuje još koju dodatnu pohvalu!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/06/2021 : 14:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Lijepo si ga spakirao, svaka čast! Vidim malo promijenjena boja i dizajn naslovne, ovako djeluje bolje.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/06/2021 : 14:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Jerry:
Ovo stvarno lijepo izgleda, baš djeluje profesionalno Drago mi je zbog tebe što si uspio ostvariti ovaj pothvat, virujem da je to ostvarenje dugogodišnjeg sna i da je fenomenalan osjećaj držati ovako nešto u rukama. Puno ti hvala što si mi odlučio pokloniti primjerak stripa, jedva ga se čekam dočepati i pročitati ga.

Btw, autori su Željko Bebek i Oliver Mandić?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/06/2021 14:45:12
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/06/2021 : 15:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers



Lijepo si ga spakirao, svaka čast! Vidim malo promijenjena boja i dizajn naslovne, ovako djeluje bolje.





Ponovno sam obojao sve na malo većoj rezoluciji, a Igman je osmislio cjelokupan dizajn. Tražio je od mene samo jedno, da Nathanov kaput bude više "bijel" :D

Sugerirao je i da stražnja naslovnica bude u plavom tonu, bez puno boja, a i sam sam nešto slično htio pa smo se lako dogovorili.

Uglavnom, uživo je strip super!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/06/2021 : 16:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon pohvala za strip, sve pohvale i za izdanje. Stvarno djeluje odlično!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7306 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/06/2021 : 16:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
svaka čast na entuzijazmu i realizaciji.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/06/2021 : 17:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jerry, zaista svaka čast!
Zadivljen sam i istinski počašćen što si me odlučio počastiti primjerkom ovog unikatnog izdanja.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 14/06/2021 17:21:22
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12825 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/06/2021 : 20:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Čestitke! Stvarno lijepo to izgleda.

U pogledu darovanih primjeraka, ukoliko je imao obitelj, možda bi jedan primjerak s prigodnom posvetom trebao otići i do obitelji koju je imao - thekide. Ne zaboravimo koliki je bio fun Nathana Nevera! Pokoj mu vječni!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 14/06/2021 : 21:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Mene je Goca iz Tarantule iznenadio sa ovim izdanjem. Što se kaže naložio me da ima neko novo izdanje :))) ostao sam ugodno iznenađen i kvalitetom izdanja. Hvala ekipa što vam je stalo do meni najdražeg Bonellijevca Nathana 😁 Hvala i Goci!

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/06/2021 : 21:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ke?
Bas dobro izgleda Jerry, a i zahvaljujem se na poklonu, bas sam iznenadjen ovom gestom s tvoje strane! 😘😁
Jos jednom pohvala ekipi iz ove radionice!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/06/2021 : 21:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hvala, kralju!

Stvarno svaka čast ne samo za entuzijazam, nego i za kontinuitet u kom ga godinama nesebično širiš na forumu.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2021 : 22:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Hvala momci svima na lijepim riječima da sad ne postam svakoga posebno. Stvarno je lijep osjećaj imati svoj vlastiti strip. I još k tome ovako luksuzno napravljen.

Stvarno ne patim od neke luksuznosti izdanja i mislio sam napraviti ovo u mekom A5 formatu, ali kako mi se pružila prilika jako povoljno napraviti u tvrdom formatu lubellusovih dimenzija rekoh zašto ne. To će baš u kolekciji lijepo izgledati.

Sačekat ću još ovaj mjesec da stignu dodatni primjerci, pa se nadam da ću svima uskoro poslati sve primjerke.

@ Paka, dobra fora sa Željkom i Oliverom.
@ Deers, Beva sve objasnio, mislim da je ova kolor verzija bolja.
@ Spock, kad dobiješ svoj primjerak očekujem recenziju od tebe.
@ Hercule, rado bih poslao i više primjeraka thekideovoj obitelji, ali apsolutno nikakvih podataka o njemu nemam. Nisam uspio doznati ni gdje je pokopan iako sam se bio potrudio i pokušao saznati.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2021 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Mene je Goca iz Tarantule iznenadio sa ovim izdanjem. Što se kaže naložio me da ima neko novo izdanje :))) ostao sam ugodno iznenađen i kvalitetom izdanja. Hvala ekipa što vam je stalo do meni najdražeg Bonellijevca Nathana 😁 Hvala i Goci!


Znači ti si dobio jedan primjerak.

Goca iz Tarantule i njegovo poznanstvo s prijateljima iz tiskare je najzaslužnije za ovo tiskano izdanje i stvarno sam mu neizmjerno zahvalan. Dao sam mu par primjeraka da pokloni nekome ako želi, ti si imao tu sreću.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/06/2021 : 09:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jerry, svaka čast, bas mi je drago što si dočekao svoj strip u ovakvom izdanju i puno ti hvala na primjerku, cekao sam da ga kupim i baš si me jako iznenadio, rado ću ga staviti na policu uz rame sa ostalim nathanima.

P.s. jesam rijecanin, ali radim u lici a udan sam u zagreb, tako da spadam među purgere iz istog razloga, (posao-kuca) bolje da je netko drugi zadužen za raspodjelu. I nek ti se revansiramo minimalno za troškove dostave
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/06/2021 : 13:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Jerry, svaka čast, bas mi je drago što si dočekao svoj strip u ovakvom izdanju i puno ti hvala na primjerku, cekao sam da ga kupim i baš si me jako iznenadio, rado ću ga staviti na policu uz rame sa ostalim nathanima.

P.s. jesam rijecanin, ali radim u lici a udan sam u zagreb, tako da spadam među purgere iz istog razloga, (posao-kuca) bolje da je netko drugi zadužen za raspodjelu. I nek ti se revansiramo minimalno za troškove dostave


Ništa onda, stavit ću te pod Zagrepčane kad budem slao. Čim otvore granice s BiH (a valjda će ih otvoriti uskoro) šaljem ekipi po Hrvatskoj.

Što se tiče troškova dostave to je moja briga. Nemate se šta misliti oko plaćanja, to su moje slatke brige da malo usrećim ekipu s unikatnim Nathanom.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/06/2021 : 15:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast za realizaciju ovog projekta! Nadam se da ce ih biti jos u buducnosti.

Sinoc je ovaj topik ostavio toliko pozitivan utisak na mene da sam sanjao kako pisem i crtam kratke price Dilana Doga


Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/06/2021 : 12:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pič-mič.
Posramljen priznajem da tek sada vidim topic, nakon što me Jerry zatražio adresu.

Ne znam kako mi je promakao, pročitao sam predgovor i samo bacio oko na table i ovo izgleda ODLIČNO!

Ideja za 10!
Bravo Jerry,IGGMAN2 i Beva, još jednom puno puno hvala!

Hajde jedva čekam da pročitam na papiru.

EDIT: Gledam slike i vidim....klompe! Ha ha, vidi se da si dotur.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/06/2021 12:58:38
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/06/2021 : 12:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pič-mič.
Posramljen priznajem da tek sada vidim topic, nakon što me Jerry zatražio adresu.

Ne znam kako mi je promakao, pročitao sam predgovor i samo bacio oko na table i ovo izgleda ODLIČNO!

Ideja za 10!
Bravo Jerry i IGGMAN2, još jednom puno puno hvala!

Hajde jedva čekam da pročitam na papiru.

EDIT: Gledam slike i vidim....klompe! Ha ha, vidi se da si dotur.


Sve ti opraštam, ipak si ti postao veliki Nathanovac. I još ako nisi pročitao strip na ovom topicu imat ćeš još veći gušt pročitati ga premijerno na papiru.

Ah, da, klompe, ne znam kako mi je promaklo.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000