forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Društvene mreže
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/02/2021 : 18:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koristite ih? Facebook, Instagram?
Koje koristite?
Imali ste, brisali, deaktivirali pa se vraćali...raspišite se.

Što mislite o istima, da li su korisne ili štetne?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/02/2021 : 18:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zasto pitas?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/02/2021 : 18:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zanima me stav ljudi i porast odnosno pad društvenih mreža.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/02/2021 : 19:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Samo FB,nisan nikad gasija profil al zna san radit čistke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 19:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nemam 'lice knjige', cega si ono pitao gram?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2021 : 21:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Samo fb od 2007. Oktobar
Nisam.nikad gasio

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/02/2021 : 22:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Društvene mreže su nepotrebno sranje, nikad nisam imao profil niti na jednoj od njih, a sada zbog cenzure koja tamo vlada ne bih ni da mi netko plati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/03/2021 : 10:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne koristim društvene mreže niti sam ih ikada imao. Koliko znam mogu biti i korisne i štetne, a vjerojatno su trend, a kao takve poželjne. Ipak, meni nisu poželjne, još uvijek odolijevam trendovima

quote:
Originally posted by Tonka24

Koristite ih? Facebook, Instagram?
Koje koristite?
Imali ste, brisali, deaktivirali pa se vraćali...raspišite se.

Što mislite o istima, da li su korisne ili štetne?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/03/2021 : 10:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Strah me vrebača na društvenim mrežama.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/03/2021 : 15:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobro po vas da niste na društvenim mrežama kad znate da su tako loše.
Imam fb, prvenstveno ga koristim za informiranje oko stvari iz mog područja interesa i razmjenu mišljenja, nešto kao ova stranica i ovaj forum.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 01/03/2021 : 15:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Imam FB još od 2008., bio mi je jako koristan za vrijeme studiranja. Kao i Deers, koristim ga da objedinim sva svoja interesovanja na jednom mjestu, kao i za vijesti iz mojeg grada jer ima nekoliko grupa na kojima se mislim sakuplja kompletna populacija Ali objavljujem veoma malo informacija o sebi, tipa slike, tagovanja na lokacijama i sl.

Instagram mi se gadi, Twitter mi je nekako najdraži, iako mi nikako nije jasno zašto nije toliko popularan na Balkanu u odnosu na IG i FB.

Generalno mi je neshvatljiva potreba ljudi da dijele svoju privatnost u tolikoj mjeri sa potpunim neznancima, ali mislim da je i to prolazni trend kojeg će kroz neki izvjestan period zamijeniti nešto novo.
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 01/03/2021 : 15:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Imam i instagram i facebook, uglavnom ljudi moje generacije (2000-to godište) na neki način i "moraju" da imaju te društvene mreže. Generalno sam kasno počeo da ih koristim, tek u valjda trećoj godini srednje škole sam napravio instagram (koji zaista uopšte ne volim), a facebook sam napravio kad sam pošao na fakultet jer sam morao zbog praćenja nastave, informacija i tako to.

Ali i moje je mišljenje da su društvene mreže loše u globalu i da je mnogo više štete nego koristi od njih.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2021 : 17:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Otvorio svoj FB profil (pojma nemam, pre nekih 15 godina?) i kada ga nisi mogao "ugasiti" nisam ga nikada ni koristio.

Sada koristim racun od klinca zbog igrice koju sam slucajno poceo igrati i ne mogu prestati (neke 2-3 smo igrali skupa pa zato veza na FB), a on ga uopste ne koristi. Ponekad kliknem mozda na neku stvar (glazba, stripovi) sto me interesira ali ga ne koristim u svrhi u kojoj je nastao - zbog prijatelja ili potraziti "stare skolske drugove" i slicno. To jest, i dalje ne zelim koristit svoj racun na ime i prezime za takve gluposti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 01/03/2021 17:10:11
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 01/03/2021 : 17:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Samo Tinder.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2021 : 19:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I, kakav je prosjek, 7/10?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 01/03/2021 : 19:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
nemam fejs, instagram i sl. ne postojim. nemam prijatelja, pratitelja, lajkova, kurca palca...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 16/03/2021 : 19:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
FB od 2010-te, sa sadasnjjim profilom od 2011-te... pozitivno ili negativno, u zavisnosti kako ga koristis... Da mi nije FB ne bi bio u kontaktu sa mnogim priajtelima iz ranog detinjstva, skolskih dana, studenskih dana u Makedeonijji (Skopje) i Beogradu, kao i mnogo poznanika iz sveta stripa iz cele bivse Juge... Sto se tice stripova preko FB, strip grupe i stranice su davno prevazisle sve strip forume, i sto se tice informacija o novim izdanjima, kometrima o svim strip izdanjima, kao i kupovini prodaji stripova...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/03/2021 : 19:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Instagram imam, ali ga retko koristim.
www.instagram.com/perun_photography

Facebook imam od 2009,ali ga verovatno ne koristim kao većina ljudi. Uslov za "prijateljstvo" je sa sam tu osobu barem jednom sreo u pravom životu. Napravio sam par izuzetaka, ali ogromna većina ispunjava uslov.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/03/2021 : 20:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je kako ljudi često imaju potrebu da pravdaju svoje prisutvo na mrežama, posebno pred onima kojih ih nemaju (?), ali isto tako često znaju (?) sve o njima, posebno o nekakvom štetnom uticaju...

Dugo sam koristio samo Twitter, koji mi je i danas najdraži. Imam i IG, ali ga, kao i TW, koristim umesto bloga nekad, tj. kao svoje mikro-blogove i zaključani su profili, jer nemam potrebu da moje misli i privatnost idu u etar mimo proverenog i odabranog kruga ljudi. Facebook je praktično neophodan zbog posla, tj. FB grupe, a LinkedIn zbog poslovnog umrežavanja.

Svaka mreža ima svoju svrhu i do čoveka je, ne do mreže, kako ih koristi; sami odlučujemo da li će nam nove tehnologije služiti ili mi njima.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/03/2021 : 12:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Imao sam davno facebook, nekoliko godina.
Koristio sam ga kao zajebanciju, ili da se čujem s ljudima koje rijetko vidim.
Ali onda sam uvidio da ga ljudi sve ozbiljnije shvaćaju.
Mnogima je postajao način života; do te mjere da bi sjedili na kavi, pa se slikali i dopisivali kako predivne kave piju.
Na izletu su u inozemstvu i osjećaju se blaženo, lokacija i vrijeme radnje.
Da sam pljačkaš domova, taj facebook bi mi bio neophodan alat uspjeha.
Volio bih napraviti egzistencijalni eksperiment: odvesti desetak nasumce odabranih dvadesetogodišnjaka nekamo u prirodu, na roštilj i pivu.
I onda im oduzeti mobitele.
Mislim da barem većina njih ne bi znala kud sa sobom; neki bi pobjegli, a neki bi do večeri postali jako depresivni.
Ja bih se svakako dobro najeo i nalio.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 17/03/2021 12:03:01
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 17/03/2021 : 17:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
Samo fejsbuk. Lijepo je kad uspostavis kontakt sa dragim ljudima iz djetinjstva, na neki nacin vracas sat unazad. Prije je "zbogom" bilo definitivno "zbogom", danas se nikad definitivno ne oprastas od nikoga.

Ima li ovog sajta na fejsu?

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 17/03/2021 17:02:04
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 18/03/2021 : 18:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ja upravo ni nemam fejsbuk zbog toga. ne želim da me gnjave neki likovi iz prošlosti.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/03/2021 : 21:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Mene niko ne gnjavi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 19/03/2021 : 13:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

ja upravo ni nemam fejsbuk zbog toga. ne želim da me gnjave neki likovi iz prošlosti.



Ni bivše simpatije? :)

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 19/03/2021 : 16:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ma još gore. što se dogodilo u prošlosti ostaje u prošlosti.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Zmaj Ognjeni Vuk
Starting Member



Serbia
59 Posts

Member since 22/03/2021

Posted - 22/03/2021 : 22:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zmaj Ognjeni Vuk a Private Message  Reply with Quote
BIo sam jendno vreme na fejsbuku, ali nije mi to nesto sto me ispunjava, preferiram porodicu i prijatelje.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000