forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO: Đorđe LOBAČEV, Sabrana dela, knjiga treća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 11/03/2021 : 16:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote


Đorđe Lobačev, Sabrana dela, knjiga treća (1938-1943)

Od danas u prodaji po promotivnoj ceni od 1800din koja će važiti do 28.3.
Puna cena u knjižarama iznosiće 2420din.

Ovo je verovatno i najiščekivaniji tom jer sadrži svima drage čuvene obrade narodnih bajki i pesama poput Biberčeta, Ženidbe Dušanove, Baš-Čelika, Čardaka ni na nebu ni na zemlji i drugih, i to u prvobitnim verzijama iz 30ih i 40ih godina prošlog veka.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 16/03/2021 20:18:30

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 13/03/2021 : 12:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Bravo!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 13/03/2021 : 15:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Čestitke
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/03/2021 : 16:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se kao dijete da sam ovo čitao u nekoj reviji 90ih. Ne znam koja je u pitanju, ali bija je CB i bilo je tamo i Asteriksa, TT, Modesti, Rip Kirbija, Alana Forda...

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2021 : 23:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO



Ovo je verovatno i najiščekivaniji tom jer sadrži svima drage čuvene verzije narodnih bajki i pesama poput Biberčeta, Ženidbe Dušanove, Baš-Čelika, Čardaka ni na nebu ni na zemlji i drugih, i to u prvobitnim verzijama iz 30ih i 40ih godina prošlog veka.




Da, ja imam te price u cuvenom izdanju Klasici Jugoslovenskog stripa Izdavackog zavoda Jugoslavija, iz 1976. To izdanje je uredio i za njega predgovor pisao Zika Bogdanovic a unutra su Ženidba Dušanova, Baš-Čelik, Čardak ni na nebu ni na zemlji, Biberče i Propast grada Pirlitora!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 16/03/2021 : 06:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
@going going

Ali u tom izdanju su novije verzije tih stripova, koje je Lobačev ponovo nacrtao, pošto su originalne table bile izgubljene,
dok ovo Makondovo izdanje sadrži taj stari crtež, pretpostavljam vađenjem tabli iz Politikinog Zabavnika i drugih časopisa,
po prvi put sve sakupljeno integralno na jednom mestu - prava poslastica za ljubitelje!
Ipak je taj crtež iz 30-ih i 40-ih prošlog veka mnogo bolji, jači, siroviji od onog kasnijeg, previše prilagođenog mlađim čitaocima.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/03/2021 : 13:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da ima neke pravde ovaj strip bi morao da udje u skolsku lektiru
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 16/03/2021 : 16:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by MAKONDO



Ovo je verovatno i najiščekivaniji tom jer sadrži svima drage čuvene verzije narodnih bajki i pesama poput Biberčeta, Ženidbe Dušanove, Baš-Čelika, Čardaka ni na nebu ni na zemlji i drugih, i to u prvobitnim verzijama iz 30ih i 40ih godina prošlog veka.




Da, ja imam te price u cuvenom izdanju Klasici Jugoslovenskog stripa Izdavackog zavoda Jugoslavija, iz 1976. To izdanje je uredio i za njega predgovor pisao Zika Bogdanovic a unutra su Ženidba Dušanova, Baš-Čelik, Čardak ni na nebu ni na zemlji, Biberče i Propast grada Pirlitora!



I u ovom izdanju nalazi se taj tekst, s tim što ga je Žika dodatno redaktovao i proširio.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 16/03/2021 20:14:04
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/03/2021 : 17:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Da, ja imam te price u cuvenom izdanju Klasici Jugoslovenskog stripa Izdavackog zavoda Jugoslavija, iz 1976. To izdanje je uredio i za njega predgovor pisao Zika Bogdanovic a unutra su Ženidba Dušanova, Baš-Čelik, Čardak ni na nebu ni na zemlji, Biberče i Propast grada Pirlitora!



Na temelju te knjige i kasnijeg specijal Pegaza sam upoznao i zavolio njegove stripove.

Ove Makondove knjige su sjajna prilika za mlađe da se upoznaju sa radom ovog velikana stripa.

Edited by - Peyo on 16/03/2021 17:11:32
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/03/2021 : 20:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a sta ide u cetvrtu knjigu?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2021 : 04:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

@going going

Ali u tom izdanju su novije verzije tih stripova, koje je Lobačev ponovo nacrtao, pošto su originalne table bile izgubljene,
dok ovo Makondovo izdanje sadrži taj stari crtež, pretpostavljam vađenjem tabli iz Politikinog Zabavnika i drugih časopisa,
po prvi put sve sakupljeno integralno na jednom mestu - prava poslastica za ljubitelje!
Ipak je taj crtež iz 30-ih i 40-ih prošlog veka mnogo bolji, jači, siroviji od onog kasnijeg, previše prilagođenog mlađim čitaocima.



Aha, to nisam znao! Svakako imam u planu da nabavim ali nije na najhitnijoj listi za nabavku.
Jako lepo sto ima Zikin tekst ponovo. I to prosiren!
I sto kaze kasper, ovo bi stvarno trebalo da ide kao obavezna lektira u osnovne skole.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 14:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vidim nema teme za četvrti tom, pa pišem ovde jer svakako se izdanja nadovezuju jedno na drugo.





Lobačev – sabrana dela 4 (1945-1976)


Ženidba cara Dušana, Propast grada Pirlitora, Baš Čelik, Čardak ni na nebu ni na zemlji, Biberče... Iako mi se više sviđaju originalne c/b priče, uživao sam čitajući i ove izmenjene varijante u koloru. Legendarne i kultne priče iz našeg detinjstva sa jakim osećajem nostalgije. Već smo stvorili forumsku floskulu od štiva koje trebaju biti obavezna lektira, ali ako ove priče ne zaslužuju da budu školska lektira za klince i klinceze onda stvarno ne znam šta bi trebalo. Prelepe priče se nalaze u #3 i #4 tomu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/07/2023 : 15:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ko je to kolorisao, kada, šta je menjano, ko, autor sam?
Jel ima privjua negde?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 16:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Makondo i zavir ne idu u istoj rečenici. Nov su izdavač, polako, tek treba da se uhodaju.

Priče je menjao i ponovo crtao sam autor '76. A kolor je dodat krajem '80tih i početkom '90tih, i onda ponovo '00tih za Čardak (sem Pirlitora, on je i dalje c/b). U predgovoru piše da su kolor verzije objavili Dečje novine i Politikin zabavnik, meni deluje da Lobačev nije učestvovao u farbanju, neka me slobodno neko ispravi ako grešim.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000