forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 173 - Medvjeđa koža 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2021 : 09:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Andrea Montale ima petnaest godina, bliži se šesnaestoj. Svejedno je tek dijete kad nemoćno svjedoči ubojstvu svog oca i samoubojstvu svoje majke. Dijete spremno pokloniti svoje povjerenje potpunom neznancu. Orso, tiranski okrutan šef mafije, uzet će Andreu pod svoje okrilje i primiti ga u svoju kuću kao vlastitog sina. Andrea će ondje upoznati svoju prvu ljubav…

Nakon zapaženog prvog sveska, Zidrou i Oriol ovim nas novim, nemoralnim i ciničnim draguljem, vraćaju u svijet Medvjeđe kože.

Kolorka 173 • Medvjeđa koža 2 • 64 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Oriol Hernández • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.3.2021. • Cijena 90 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-173-medvjeda-koza-2/687/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 10:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Veselim se drugome dijelu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/03/2021 : 12:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Prvi deo odličan.
Uzima se , naravno.
Ali već se popnavljam u pisanju.
Kako mi se čini, uzeću sve iz ove ture...

Carpe diem
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 16/03/2021 : 14:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio vrh vrhova
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/03/2021 : 14:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Prvi je bio super, doduše kratki zalogajčić ali pakleno šarmantan. Za gospodina 🍅 sam stalno imao u glavi sliku Joea Pescia 😅
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2021 : 12:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo slabo. Oriol je standardno zanimljiv, ali nije efektan kao u Mrtvim prirodama, a Zidrou nam daje neki miks ljubavi i nasilja kojem pristupa vrlo fatalistički, dok sam ja bio dojma da se sve to moglo lako izbjeći. No onda ne bi bilo priče.

Nego, davno sam čitao prvi dio, ali ne mogu nikako skužiti ima li zapravo neka direktna veza među njima?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 15:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pederluk + Bud Spencer
Kud ćeš bolje
Ante će uživati u stripu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2021 : 16:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koji bre AntE?

:P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/04/2021 : 17:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jebote Ante!

videh pederisanje kad sam listao strip - jebem ih više u promovisanje pederluka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 18:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma koji Muškarac a pogotovo nas Ante se boji malo pederluka i to u stripu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 18:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ma koji Muškarac a pogotovo nas Ante se boji malo pederluka i to u stripu:)



Možda mu je netko rekao da je to zarazno, pa je oprezan ?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A mozda osjeti i pomicanje u hlačama:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2021 : 18:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ma koji Muškarac a pogotovo nas Ante se boji malo pederluka i to u stripu:)

pa latentni... ko ce drugi?

Jebote, nije valjalo kad nisi smio crtat pedere, nevalja sad kad se crtaju. Nikad mi na zelenu granu.
Odsad samo pedere crtam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 18:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jaki

Ma koji Muškarac a pogotovo nas Ante se boji malo pederluka i to u stripu:)

pa latentni... ko ce drugi?

Jebote, nije valjalo kad nisi smio crtat pedere, nevalja sad kad se crtaju. Nikad mi na zelenu granu.
Odsad samo pedere crtam.



A anto ti je bio jedini potencijalni kupac što znači da ćeš ih crtati iz vlastitog gušta !
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 18:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A sad bez zezanja,strip je smeće(sa ili bez pedera).
Crtež i boje su mi super.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/04/2021 : 19:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je ovo slabo. Oriol je standardno zanimljiv, ali nije efektan kao u Mrtvim prirodama, a Zidrou nam daje neki miks ljubavi i nasilja kojem pristupa vrlo fatalistički, dok sam ja bio dojma da se sve to moglo lako izbjeći. No onda ne bi bilo priče.

Nego, davno sam čitao prvi dio, ali ne mogu nikako skužiti ima li zapravo neka direktna veza među njima?





Ja sam ih citao sada zajedno i mislim da se u drugom delu pominje gradic iz prvog dela, ali nisam uhvatio jacu vezu.
Drugi deo losiji i bez da gay elemenata, ali mi se obrt svideo.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/04/2021 : 19:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jebote Ante!

videh pederisanje kad sam listao strip - jebem ih više u promovisanje pederluka.



A ono nije da obozavam, ali trudim se da obratim paznju na sadrzaj mimo toga. Nekako mi gay momenti imaju smisla u ovom konkretno stripu i uklapaju se u radnju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 20:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koju radnju?
Da momku mafijaši ubiju čaču(koji je i sam mafijaš) i siljuju mater isprid njega,prisile ga da gleda silovanje i onda mu mater opali trisku jer nije učinio ništa(on je još dijete)pa odma skoči u ponor i ubije se.Na licu mjesta ga usvoji mafijaš koji je i naredio da mu ubiju čaču i za po ure ga dovede kući i on ugleda lijepog mafijaševog sina i odma mu se digne?Ako to nije dosta onda dodajmo da je tu i mafiješava kćer koja je zaljubljena u njega(nemam pojma zašto jer i ona zna da je peško) ali je ovi ne šljivi dva posto i teše se s njenim bratom dok sestra gleda kako se oni tešu?Jel treba još?
Ne znam što je pisac htio reći ali meni je ovo smeće.Ubijte me ali ovo nema nikakve logike.
Crtež i boje su super

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/04/2021 20:51:45
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2021 : 23:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
To ti se zove slice of life...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 23:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

To ti se zove slice of life...



Nisam još pročitao, ali po ovom što je napisao jaki sam u dilemi: Jodoverse, Scalped ili turska sapunica ?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2021 : 00:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

To ti se zove slice of life...


Možemo se zajebavat ili šaliti ali stvarno ne mislim da takvo ljudsko biće postoji a ako uopće postoji želim mu da crkne iste sekunde.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 07/04/2021 : 07:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Koju radnju?
Da momku mafijaši ubiju čaču(koji je i sam mafijaš) i siljuju mater isprid njega,prisile ga da gleda silovanje i onda mu mater opali trisku jer nije učinio ništa(on je još dijete)pa odma skoči u ponor i ubije se.Na licu mjesta ga usvoji mafijaš koji je i naredio da mu ubiju čaču i za po ure ga dovede kući i on ugleda lijepog mafijaševog sina i odma mu se digne?Ako to nije dosta onda dodajmo da je tu i mafiješava kćer koja je zaljubljena u njega(nemam pojma zašto jer i ona zna da je peško) ali je ovi ne šljivi dva posto i teše se s njenim bratom dok sestra gleda kako se oni tešu?Jel treba još?
Ne znam što je pisac htio reći ali meni je ovo smeće.Ubijte me ali ovo nema nikakve logike.
Crtež i boje su super



pa ako cemo realno, nijedan strip ovog autora mi nije preterano logican, pa ne vidim smisao u trazenju logike. To i nije vrednost na koju autor nesto puca, vec vise ide na to da ne ostavi ravnoduwnim. Za mene ima smisla ocekivati bilo kakvo ponasanje od decka koji je doziveo ne bas normalnu situaciju u periodu puberteta, o kome se ovde prica. I nije mu se digao odmah trebalo mu je vremena :) :):). Zaljubljivanje devojcice u njega mi najvise ima smisla u celom stripu. Takodje, nisam bas siguran da je Bradonja zeleo da ih ubije, pre deluje da je stvarno greska i izivljavanje njegovih ljudi na lepoj mami i tati koji se odlucio odupreti. Ti mislis da tako nesto nije moguce i da se ne desava i danas negde, ne bih se smeo kladiti.
Za to da ga odvede kuci, a sta drugo da uradi sa njim, da ga ostavi policiji direktno ili odvede u stanicu? Tek bi to bilo nelogicno. Pri tome oni su neki rodjaci. Mislim u toj situaciji u kojoj smo postavili, dalje je sve logicno. Majka i kcerka imaju osecanja jer je usvojen, mladic na neki nacin zeli da ga zavrne i iskoristi sto je isto logicno.
Hajde da postavimo sebi drugacije pitanje. Da se on zaljubio u cerku, a ne u sina da li bi strip tada bio bolji ili imao vise smisla?

Mislim slazem se da je meni pocetak nesto sto bas ne volim da vidim, ali ja sam to rekao i Deadwood Dicka, pa ljudi po forumima se odusevljavaju, jer je to napokon “pravi western”. Znaci za western je to normalno i pozeljno, ali u ovom periodu nije, cudno zar ne?

Crtez je odlican bez daljnjeg ;)
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 07/04/2021 : 07:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
anto će kupiti obavezno, samo za frenda ovaj put :-)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2021 : 11:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80



Lijepo je da imaš svoj pogled na strip ali nemoj pretpostavljati što bi ja mislio da je u stripu nešto drukčije.A i ne znam zašto spominješ DD u svezi ovog stripa?Ja mu ne mogu pronaći nikakvu spojnicu s ovim stripom osim što su stripovi.
To što po tebi nijedan drugi strip autora isto nije logičan(ja se i ne sjećam kakvi su mu stripovi)nema nikakve veze s ovim stripom.
Meni je ovo preloš strip i iako nisam nikakvi moralist ovo je over the top.Da na dan ubojstva oca i silovanja pa samoubojstva majke kad ugleda mladića(ili djevojku nebitno je)odma dobije seksualne misli?
Što je autor htio kazati?Da bi se čovjek seksualno oslobodio triba se riješiti roditelja?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2021 : 11:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Da na dan ubojstva oca i silovanja pa samoubojstva majke kad ugleda mladića(ili djevojku nebitno je)odma dobije seksualne misli?
Što je autor htio kazati?Da bi se čovjek seksualno oslobodio triba se riješiti roditelja?



U sjećanju mi je ostao neki američki slice of life film gdje se junakinja poseksa (sa mislim neznacem) nakon pogreba oca ili majke ne sjećam se baš precizno.

Tako da nije to novo, da li se događaju takve stvari ne znam, ali vjerojatno da, u kojoj količini opet ne mogu pretpostaviti.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2021 : 11:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kao katalizator.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000