forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 175 - D
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/03/2021 : 15:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ovo mi je klasična priča ljudi koji zagaze u sredovečnost.
Nije više kao nekad, nema više filmova/bendova/stripova kakvi su se nekad pravili nja nja. Dobrih stvari je bilo i biće u svakoj branši. Ono šta se menja su tokovi, načini na koje umetnost dolaze do svojih konzumenata i to što se sada raspršavanjem medija dovelo do toga da ima i mnogo pravaca i shodno tome, ne može se očekivati da bilo koji velikan ima procentualni udeo u masovnoj konzumaciji kao neki par decenija ranije. To je kao što su u Americi neke serije imale gledanosti od 60-70 miliona 70ih, 80-ih dok je bilo 5 kanala a sada sa 100+ i striming servisima, trećina od toga je enormna popularnost.



ok serije, imaju ameri sad tu finih stvari, al gde su im filmovi i muzika. i danas postoje muzicke zvezde kao i 70tih, i danas se pune bioskopi. danasnji uslov da pogledam film je da ne bude americki. sad moze neki drugi koncepti preovladjuju nego sto su nekad, mozda strip vise ne privlaci kvalietne ljude ko nekad, mozda ti nece da budu deo ove danasnje industrije. i to je sve ok, takav je zivot
tako da je meni u skopu toga ovaj ayroles svetlo. nuri mi dodje nesto manje od 2/3 svetla. doduse ti bese volis lea, a?


quote:
Originally posted by Red Marquis
Samo si omatorio kaspere.



nije problem sto sam omatorio, problem je sto sam se ugoio . otezo sam pa mi je veci problem da planinarim kao nekad, to je problem

Edited by - kasper on 30/03/2021 15:33:29
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/03/2021 : 15:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ovo mi je klasična priča ljudi koji zagaze u sredovečnost.
Nije više kao nekad, nema više filmova/bendova/stripova kakvi su se nekad pravili nja nja. Dobrih stvari je bilo i biće u svakoj branši.
...
Samo si omatorio kaspere.


Potpuno se slažem.
Ja što sam matoriji, sve sam veći drkadžija i samo tražim razloge da gunđam.
Mada, paradoks je da za stripove mislim da su sve bolji i bolji, ali je produkcija postala hiper i čovek ne može više da se odbrani od tolike navale.


Slažem se, da nema Fibre vjerojatno bi i dalje gunđao kako nema više dobrih stripova i prije je sve bilo bolje. Mogu povući opet paralelu sa glazbom jer se bavim njom, i dok je mainstream u glazbi dotaknuo dno dna (naravno svako toliko se pojavi iznimka) s druge strane alter/umjetnička scena od rocka jazz-a elektronike i svih međusobnih križanja i varijacija je od 1998 na ovamo zbilja vrhunska. Ogroman broj odličnih bendova i albuma, jedno zlatno doba, ali većina ljubitelja glazbe najčešće nema pojma o tome i tupi po starom kako je nekad bilo. Kod nas je isto alter i jazz scena u zadnjih 7 godina zablistala da nismo nikad imali bolju scenu i svakom ko mi krene tupiti o novom valu... daj ono molim te...
Mainstream se globalno srozao u filmu i glazbi jer vodi utrku sa igricama i digitalijama koju stalno gubi i pokušava se maksimalno dodvoriti novim klincima što samo srozava kvalitetu. A strip je u mainstream kontekstu po popularnosti skoro na korak do crteža u špiljama, i zapravo treba biti zahvalan Hollywoodu da ga se netko još sjeća. Europske i daleko azijske mikro scene su naravno posebni slučajevi ali to nije globalni mainstream. Strip je i dalje fenomen u medijima vizualnog pričanja priča, i njegovoj mašti nema granica, a današnji majstori stripa imaju već iza sebe cijelo stoljeće iz čega mogu učiti i crpiti znanje od vrhunskih majstora i to sve nadograđivati, a i stripovski publika je cijelo vrijeme rasla skupa s njim i zrela je i otvorena za nove uzbudljive i ozbiljnije radove. Ok tu su i nostalgičari koji i dalje svršavaju na Zagora ali super je da ima i njih, za svakog po nešto.

Edited by - Chui on 30/03/2021 15:45:42
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/03/2021 : 15:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne treba zaboraviti Japan i njihovo tržište mangi koje nikad nije ni prestalo biti mainstream. Milijunski tiraži, ogroman broj naslova, čitaju i stari i mladi, plus imaju i sasvim solidno tržište u Americi i Europi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/03/2021 : 16:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne treba zaboraviti Japan i njihovo tržište mangi koje nikad nije ni prestalo biti mainstream. Milijunski tiraži, ogroman broj naslova, čitaju i stari i mladi, plus imaju i sasvim solidno tržište u Americi i Europi.


Naravno, spomenuo sam i Azijate,Japanci su posebna kultura, ali na zapadu se njihovi junaci uglavnom prate kroz crtiće i igrice, sam strip i uz solidnu prodaju je underground, ali generalno mislim da je situacija sa stripom čak bolja danas nego prije 20 godina. Internet je učinio sve dostupnijim pa i strip, pa se formiraju ta neka mala tržišta od posebnih ukusa koji na nešto širem regionalnom području kao i Fibra kod nas mogu funkcionirati i opstati.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 31/03/2021 : 19:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam pre koji dan ovaj strip i mogu reći samo da mi se baš svideo! Čitao sam PiO i zbog nekih obaveza napravio pauzu pa čekam trenutak da krenem ispočetka - ako bi se poredili, PiO su mi bolji naravno, ali Erol ovde uopšte ne kaska puno. Pre svega ta inovativnost i neizvesnost u priči je prisutna od samog strarta i posebno mi se svidelo kako radnja krene u jednom pravcu, a završi potpuno u suprotnom. Sve krene oko lorda Faurestona, on je na naslovnici, svi mislimo da znamo kuda priča ide, i onda od drugog albuma krene ludilo i zaokret, pa još jedan i tako sve do kraja. Tako mi prvi album dođe kao neki uvod (i to jako dobar), drugi onda ubrzava i diže sve na 200, malo usporava u trećem i na kraju sve obrne od samog starta i napravi veoma dobru završnicu.

Vrhunac mi je deo u drugom albumu kada se otputuje u onaj mali gradić i zamak - kako po priči, tako i po atmosferi. Najdinamičnije, najzabavnije, najinteresantnije i najneizvesnije. Početak trećeg albuma me je malo gušio, ali se sve završilo i više nego dobro. Posebno sama završnica i poslednjih nekoliko stranica gde je nešto što je sve vreme bilo humoristično i održavalo taj neki "svetliji ton" koji je Erol koristio i u drugim delima došlo na naplatu. Od mene preporuka, posebno za ljubitelje fantastike i horora (posebno vampira), viktorijanske Engleske i Erolovog humorističnog a opet ozbiljnog pristupa nekim temama. Crtež je isto jako dobar, atmosferičan, tačno je prikazano kada je vreme za šalu i zabavu a kada stvari postaju ozbiljne (predobra mi je i jeziva scena kada gola krvava vampirka pravi dogovor sa glavnim junakom). Sigurno ću ovog meseca nabaviti i Garulfa, pa da i u tome uživam, a ovom stripu ću se rado vratiti i iščitati ga opet.

8/10
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/04/2021 : 07:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Velika preporuka za ovaj strip. Imtesantno, lepo nacrtano, drzi paznju obrtima.. Meni takodje 8/10
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2021 : 17:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
D

D kao Drake, Daisy, D'Angeres, Dinsdale, D'Orgensten, Drakula…

Strip o vampirima i onim drugima, njihovim navikama i problemima. O tome što nas tjera i do kud. O prijateljima, ljubavima i neprijateljima i kako ih steći. Strip o prirodi koja se lako iz vida izgubi, ali se lako i osveti kad se „povampiri“. Da, i o loše napisanim knjigama… I još puno toga u riječi i slici o tome tko tu koga ganja i zašto se netko izgubio pa našao…

Ocjena? Radije ne bih…

p.s. Jel mogao i D u veći format?

p.p.s Ayroles i Maiorana bolji od Coppole i Bessa!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2021 : 13:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam D i strip mi se baš svidio.
Malo drugačija i pomaknuta priča o Drakuli tj o vampirima.
Ayroles se do sada pokazao nepogrešiv kao scenarista za mene, od vrlo dobrog do odličnog, ali sa uvijek vrhunskim crtačima.
Crtače izgleda pomno i jako dobro bira za svoje pitke i zabavne scenarije, što se mene tiče preporuka ne samo za ovaj strip nego i ostala dva njegova koja sam čitao i imam u kolekciji: Plašt i Očnjaci i Podmukle Indije.
Garulfa jedinog nemam, ali ga sigurno uzimam u dogledno vrijeme.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/05/2021 : 13:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svideće ti se i Garulfo, uzimaj obavezno.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/05/2021 : 12:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pao je i D. Dobar je. Ayaroles mi se do sad dokazao kao mačak koji radi jako dobre povijesno avanturistične stripove pa ni ovdje nije razočarao.

D je kul strip koji je jako dobro nacrtao Maiorana. Crtež je meni čak i bolji nego u Garulfu, ozbiljan je ali ima i daška humora, najviše u izrazima lica likova. Priča je vampirska, znači 100 puta prežvakana tema ali opet ima dosta svježine i originalnosti. Svidjelo mi se što strip pristupa vampirima na starinski način, bez kerefeka - to su krvopije i treba ih pobit i ne komplicirat. Obično se danas vampire prikazuje sivima ili ih se koka u hordama, a ovdje je sve svedeno na jednu razumnu mjeru - par likova, par vampira i zna se ko je dobar, a ko je loš.

Kao i Kozeu, najbolji mi je dio u drugom albumu, u zamku, gdje je atmosfera na kub i scena ona grofica pije krv, zlog pogleda, krvavih ustiju i gole pičke

Kao manu bi naveo pokušaj da se bude aktualan i društveno kritičan prikazivanjem vampira kao utjelovljenja ljudske pohlepe - ok zamišljeno, ali ta linija da su vampiri prvo bili aristokrati, pa industrijalci, a onda burzovnjaci i zadnja stranica sa onim logoima multikorporacija mi je banalna. Kao i preokret na kraju, nekako mi se učinio neuvjerljiv. Ali ipak, vro dobra strip, po meni. Ayaroles zna napisati priču.

E da, i priča o danima glavnog lika, Richard Drakea u Africi mi je ispala antiklimaktična. Više sam tu očekivao..

Edited by - pcoro on 31/05/2021 14:06:40
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/06/2021 : 10:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Prvo da razriješim kontroverze sa križem, mislim da ustuknutost vampira nije zbog križa samog već zbog onog koji ga drži, ako shvaćate što mislim da ne odajem spojlere. To bi objasnilo i zašto je vampir pobjegao kada je prvi put napao onu žensku u vrtu.

Što se tiče stripa samog, da, kupio ga samo zbog ayrolesa, i da najslabiji mi je od dosad objavljenog kod fibre ali i dalje mi je jako dobro. Malo drugačiji vampiri, surovo viktorijansko doba ( posebno dočarano sudbinom sluškinje), suptilna povezanost sa jackom the ripperom, i, kao što je već primjeceno, predatori na vrhu predatorskog uređenja.

Sam završetak je meni isto bio skroz neočekivan.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/07/2021 : 15:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nije loše!
Netko je ranije napisao da ovo nije strip rađen po Drakuli. I istina, ne radi se o adaptaciji ali ima sve klasične elemente (uključujući i pojedine scene!) proizišle iz Stokerovog remek djela. Tako da je must have za sve fanove žanra.
Likovi su vrlo dobro okarakterizirani a dijalozi po običaju jako životni i prirodni tako da radnja lijepo klizi.
Crtež je odličan. Ima puno dobrih ideja na prijelazima između kadrova poput npr kad Catherinin blijedi izraz lica gleda kroz nešto što djeluje kao krila šišmiša a kad ono to crni kišobrani! Baš ima nekoliko takvih super ideja u kojima fino uživam. Svejedno, ne mogu se oteti dojmu da bi mi nekakva c/b verzija bila puno upečatljivija i sugestivnija od ovih veselih boja. Odgovara to uz viktorijansko/barokno okruženje ali mislim da bi generalno bolje funkcioniralo.

Recimo 7.5/10 a za ljubitelje vampira 10/10

Mogao bih baš dati drugu šansu PiO. :) Ovaj tandem funkcionira savršeno.

p.s.: jel ja to ćoravim ili je zadnjih nekoliko kolorki puno tamnije nego što bi to trebalo biti? Kao da je brightness malo snižen.
Posebice se to primjeti na samim koricama što može biti djelomice zbog mat površine ali evo sada uspoređujem prva dva kadra u previewu i u fizičkom stripu i razlika je očita.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 22/07/2021 15:38:09
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2021 : 15:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Teško je to uspoređivati prema ekranu, zavisi ti o tvog monitora. Isti pdf na tvom monitoru i npr. na mom koji je bio poprilično skup, će izgledati bitno drugačije. Ja sam gledao boje u originalnim izdanjima i kod Fibre i to je sve tu negdje, plus minus 2-3% razlike.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/07/2021 : 16:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Možda je nova edicija TAMNOKOLORKA
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/07/2021 : 05:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Monitori bi se za profesionalu upotrebu IHMO obavezno trebali i kalibrirati (namještanje boja pomoću uređaja koji služi samo za to) tako da budu što vjerniji bojama uživo.
A što se tiče potamnjenja kolorik...bo, ja nisam niš primjetio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/07/2021 : 09:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pa sad markos i veli da je uspoređivao sa svog monitora i tiskano.

Iskreno nisam primjetio neko zatamnjenje ali kad gledam previewe na ekranu slazem se da su uglavnom sljasteci što mi većinom stvara lošiji dojam nego tiskano izdanje.

Ipak fascinira me to cijepanje dlaka, znači strip je dobar i radnjom i crtezom, vidim da ni na prijevod nema prigovora ali ajmo malo picajzliti
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/07/2021 : 09:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pa sad markos i veli da je uspoređivao sa svog monitora i tiskano.

Iskreno nisam primjetio neko zatamnjenje ali kad gledam previewe na ekranu slazem se da su uglavnom sljasteci što mi većinom stvara lošiji dojam nego tiskano izdanje.

Ipak fascinira me to cijepanje dlaka, znači strip je dobar i radnjom i crtezom, vidim da ni na prijevod nema prigovora ali ajmo malo picajzliti


Ne, ja sam uspoređivao tiskano francusko i tiskano fibrino.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/07/2021 : 09:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Aaa, nepažljivo čitao
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/07/2021 : 13:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Diskač: nakalibrirao sam se ja kućnih i studijskih monitora za razne namjene poprilično u životu i to mi je jedna od najiritantnijih i najdosadnijih stvari na svijetu. Tako da dobro poznajem problematiku reprodukcije boja, na žalost No moje pitanje se ticalo samo svjetline a ne boje, koja je priča za sebe.

@Kerempir: Komentiram svaki aspekt stripa pa tako i samo izdanje. Ne vidim što je fascinantno u jednom više općenitom pitanju na kojemu niti ne inzistiram niti tvrdim da sam u pravu. Možda je tebi to nevažno ali cjepidlačenje nije. Cjepidlačenje je kad netko nađe tipfeler u stripu sa 5000 znakova pa se onda slavodobitno požuri požaliti na forumu. Malo pretjeruješ iako je istina da na forumu ponekad svi radimo obdukcije u sitno :)
Ali nije bitno, ako Markos kaže da je tako i u originalu onda je stvar jasna (no pun intended) moguće da je do mene.
Mogu jedino poželjeti da ubuduće bude svjetlije ali niti sam faktor niti ne sumnjam da bi u tom slučaju netko pitao "zašto nije kao u originalu! Od prvog broja da stignemo Talijane!"
Kejs klouzd

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/07/2021 : 15:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma no frks, malo jesam podbadao ali bez zle namjere Neka sitnih obdukcija, ali ipak moraš priznati da s jedne strane zamjeras vesele boje a s druge strane su ti tamniji tonovi
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 30/07/2021 : 17:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Jako zabavan strip koji moze da se iscitava vise puta i da se uvek primeti neki simpatican detalj, kao i u ostalim stripovima koje sam citao od ovog scenariste, a citao sam sve sto je izaslo kod nas izuzev Garulfa, koji ce jako brzo doci na red.
Crtez odlican.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/08/2021 : 20:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao dobar predosećaj oko ovog stripa ali uzeo sam ga isključivo zbog težine imena autora jer su mi P&O, Garulfo i Lupež bili odlični ali iskreno ostavila me je hladno ravnodušnim ova "moderna verzija" vampirizma; Drakula kao kapitalista-industrijalac jer nije dovoljno što sisa krv iz ljudi već mora da sisa i novac? Može Ayroles mnogo bolje od ovoga, u svakom pogledu inferiornije delo u odnosu na prethodna tri objavljena rada ovog autora
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 26/09/2021 : 16:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Uz svu raznolikost BD-a, pojedini žanrovi i teme svejedno istupaju - jedna, od francuzima jako intrigantnih tema, je viktorijanska Engleska. A u svim tim pričama, kakva god da je tema, francuzi se uvijek potrude, da ošinu engleze u smislu "jeste nas tada prešišali, ali ste zato prodali dušu za imperij i industriju". I tako se polovina tih priča piše sama - i kot "D" te teme prevladavaju - od finih razlika među vladajučom klasom, do preobračenih graditelja imperija. Na takav setting se može nakalemiti svašta, pa i priča o vampirima. Vampiri kao takvi su potpuno OK, jedino što se Ayroles odlučio , da seriju sastavi po principu "kutija unutar kutije unutar još veče kutije", što je u principu dosta škakljivo, a rijetki to mogu izvesti dovoljno originalno. Pomalo neočekivan kraj, više po sreči nego pameti, uspije dosta solidno zaključiti stvar. Čak i Ayrolesovo vrludanje i nedorečenost unutar narativa, kojeg si je sam ograničio, daje jedan dodatan utisak te utješnjenosti i zatvorenosti viktorijanskog društva. Ayroles si je na svoju nesreču Indijama postavio dosta visoku letvicu, koju D ni približno ne dostiže.
Što se tiče Maiorane, mislim, da mu sve skupa nije najbolje sjelo, taj njegov 1/4 karikiran pristup baš i nije primjeren za viktorijanski horor. Iako je dosta dobro dočarao sumornost epohe i lokacije, dok je još najviše podbacio kod ženskih likova.
Unatoč svemu strip se nekako sastavi i ispada dosta dobro. Sve u svemu, solidnih 7,5/10

Edited by - GGG on 21/10/2021 22:24:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2021 : 00:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Konačno pročitao.

Da ne ponavljam, slažem se s većinom što je napisao koze123 i dijelom pcoro.

Ayroles i Maiorana su ovdje na visinama koje su mnogima nedostižne. Inteligentno napisana priča me je tjerala na čitanje do kraja u cugu. Svega tu ima, akcije, humora, prikaza dekadencije i eksploatacije uz dobru karakterizaciju likova. Pojedini dijelovi su mi perfektni i scenaristički i crtački.

Iako se ova strip većim dijelom doima kao tradicionalni vampirski strip, zapravo se cijelom knjigom protezala metafora o krvopijama koje nam sišu krv poput vampira da bi to pri kraju bilo naglašenije izraženo.

Ocjena između 8 i 8,5. Ide u kolekciju (pomalo neočekivano).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2022 : 23:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Obzirom da mi se do sada svidjelo sve što je Fibra objavila od ovog scenariste uzeo sam i "D" bez razmišljanja i gledanja previewa... London krajem 19 stoljeća, vampiri i odličan, pomalo karikaturalan crtež koji ja volim već su dovoljan razlog da mi se ovaj strip svidi. Iako će neki pomisliti da je ovo još jefan strip o vampirima kakve smo imali u zadnje vrijeme ipak je riječ o malo drugačijem stripu. Prije svega nije rađen prema Bram Stokerovom Drakuli kao prethodna dva. Sviđa mi se dio kada je Drakula prikazan kao bogati industrijalac dok su njegovi podanici obespravljena radnička klasa. Zanimljiv i ipak nepredvidljiv ( barem meni) završetak...
Evo, ja bih ovom stripu bez razmišljanja dao 8,5/10



jedino što to nije Drakula.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000