forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 176 - Prije Potrage
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2021 : 13:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, ja ga za sebe nacrtao!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/03/2021 : 23:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mike

Za znalce, moze Prije potrage da se cita prije Potrage? Ima nas koji jos nismo uspjeli procitati klasik .


никако
nikako



Fala stari ;). Cim zavrsim BJUF idem na Potragu.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 23:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nema na čemu
ali,odmah posle Potrage,baci se na ovaj integral

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 19/03/2021 : 22:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip u svakom pogledu. Prezadovoljan sam.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/04/2021 : 10:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad sam pazario ovo, primetno se razlikovala prva i druga polovina stripa, rekoh sebi tada jbt. kako bi ovo izgledalo da je ceo strip odradjen kao prva polovina.
elem, prva polovima mi je sjajna, dostojni predhodnik potrage. mozda ovaj deo nema tako visok cilj kao potraga, zabavnijeg je karaktera, al su tu svi oni sitni i najsitniji bajkoviti detalji koje sam jako dugo zeleo citam. i upravo ti detalji pokrivaju neke slabosti u scenariju. sto se tice crteza ovo mi je za onaj ultra veliki format, da mi duza uziva. boje u prvom albumu, od loisela, su mi perfektne, kasnije je to nesto slabije. koliko sam video na netu, crtaci koji su radili na prvoj polovini integrala nisu u svojim drugim radovima dostigli ovaj nivo. doduse, ovde je olovku radio i sam loisel.
da je i druga prolovina ovakva san snova bi mi bio ostvaren, al eto losiel & tendre su dosetili da lova moze da se mlati i laksi nacin. ono godine su tu, bolje ici po vinarijama i prodavnicama sira. mozda su se mogao pomuciti jos oko jednog albuma da dobijemo sto zaokruzeniju pricu, a posle nek rade sta oce. sad ova polovina jeste vidno slabija od prve, al je i dalje to ok. neke slabosti u scenariju sad su osetnije, a ovo kako su sad postavili moze sad da ide i do sudnjeg dana.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/04/2021 : 07:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Slozio bih se da su ga namestili za razvlacenje, i jeste da je drugi deo stripa nesto slabiji. u svakom slucaju meni odlican, moguce jer sam ocekivao nesto slabije od Potrage. Sto se mene tice jedva cekam nastavak, ja sam se navukao 😀
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25757 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2021 : 17:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Prije potrage.Meni na nivou Potrage samo nema taj vau faktor koji sam imao kad sam prvi put čitao Potragu/Ratnike s A..5.album najbolje nacrtan.Poslije crtež pada ali je to još uvijek na zadovoljavajućem nivou.Ko voli fantastiku onda mu je ovo pod mus.
I da,ovo je trebalo na onaj veći francuski format a to mi je pogotovo bilo očigledno kod petog albuma.Tiskara nije podbacila

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/04/2021 : 20:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ovo se čeka.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2021 : 09:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Šta da kažem, bilo mi je fora ovo pročitati i sigurno ću ga nekad ponoviti, ako ništa kad izađe nastavak, ali da je na razini prvog ciklusa - nije. Ja sam od onih koji, kad im se svide svijet i likovi, puše sve moguće nastavke, prikvele, spinofe i slično, pa sam i u ovome pronašao nešto za sebe, ali realno, previše je sve to šablonski odrađeno. Crtež dobar i oku ugodan. Kao što jaki kaže, u petom/prvom albumu najbolji a kasnije nešto slabiji, ali sve je to na visokoj razini. Naravno, i po tom pitanju kaska za originalom, ali jbg, već sam se pomirio da neću vidjeti ništa novo od Loisela pa može i next best thing. Nadam se samo da ćemo dočekati kraj serijala, možda kao cjelina ostavi bolji utisak.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/04/2021 : 13:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Šta da kažem, bilo mi je fora ovo pročitati i sigurno ću ga nekad ponoviti, ako ništa kad izađe nastavak, ali da je na razini prvog ciklusa - nije. Ja sam od onih koji, kad im se svide svijet i likovi, puše sve moguće nastavke, prikvele, spinofe i slično, pa sam i u ovome pronašao nešto za sebe, ali realno, previše je sve to šablonski odrađeno. Crtež dobar i oku ugodan. Kao što jaki kaže, u petom/prvom albumu najbolji a kasnije nešto slabiji, ali sve je to na visokoj razini. Naravno, i po tom pitanju kaska za originalom, ali jbg, već sam se pomirio da neću vidjeti ništa novo od Loisela pa može i next best thing. Nadam se samo da ćemo dočekati kraj serijala, možda kao cjelina ostavi bolji utisak.



To ti je kao u nogometu.
Klub nije uvijek na visokoj razini, ali ipak i dalje navijaš za njega .
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2021 : 15:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Šta da kažem, bilo mi je fora ovo pročitati i sigurno ću ga nekad ponoviti, ako ništa kad izađe nastavak, ali da je na razini prvog ciklusa - nije. Ja sam od onih koji, kad im se svide svijet i likovi, puše sve moguće nastavke, prikvele, spinofe i slično, pa sam i u ovome pronašao nešto za sebe, ali realno, previše je sve to šablonski odrađeno. Crtež dobar i oku ugodan. Kao što jaki kaže, u petom/prvom albumu najbolji a kasnije nešto slabiji, ali sve je to na visokoj razini. Naravno, i po tom pitanju kaska za originalom, ali jbg, već sam se pomirio da neću vidjeti ništa novo od Loisela pa može i next best thing. Nadam se samo da ćemo dočekati kraj serijala, možda kao cjelina ostavi bolji utisak.



To ti je kao u nogometu.
Klub nije uvijek na visokoj razini, ali ipak i dalje navijaš za njega .


Nisi mogao dati bolju usporedbu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/04/2021 : 16:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Stripovi me srećom nikad nisu sekirali kao moj klub koji osvaja trofej u proseku 1 u 25 godina
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/04/2021 : 19:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Navijaš za Liverpool?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/04/2021 : 20:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Navijaš za Liverpool?


Pa njima je samo broj osvojenih titula prvaka Evrope iznad tog 1 u 25 godina proseka.
Imam drugara koji navija za njih, kad zakuka kako je teško biti navijač tog kluba tačno bih ga odalamio. Moš misliti koje muke kad par godina ništa ne osvojiš. Treba da pita kako je navijaču West Hama, Bayer Leverkusena, Betisa...

Nestripski offtopic, over and out.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/06/2021 : 08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Joj, baš mi je super legao Prije potrage. Sjećam se da me bio utlačio u Stripoteci, ali ovako u integralu je jedno super čitanje. Prva tri albuma su mi prva liga, zaključno sa stupanjem Rigora na scenu, a onda kao da počinje nekakvo razvlačenje.. Crtež je najbolji u prvom albumu, valjda zato što je Loisel još radio olovke, da bi ostali albumi bili više konfekcijski nacrtani, ali sve je to ok. Format je mogao biti mrvu veći, ali, ok, kasnije se crtež pojednostavljuje pa se lakše čita.

Zapravo se slažem sa kolegama Kasperom i Jakijem - jedan baš dobar fantasy koji pada u drugoj polovici i koji nema onaj wow efekt koji je imao prvi dio. Ugodno iznenađenje.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/06/2021 : 19:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lep crtež gde se posebno izdvaja duel dva ratnika na livadi po kojoj leptiri uzleću koji komotno može da bude materijal za wallpaper, ali teško da se isto može reći i za priču

Ptica vremena nikada nije bila hard fantasy ali ovde su magijski elementi svedeni na minimum i akcenat se pomera ka ljubavnoj priči, ovo je primer iz bukvara kako ne bi trebao da se radi prikvel jer sve što su autori uradili je pomeranje kazaljke na satu da bi mogli da vidimo likove u njihovim mlađim danima ali bez da su stvorili ikakvu upotrebnu vrednost, bez da su delu dali neki svoj identitet koji bi ga razlikovao od starijeg brata. S obzirom na upečatljiv završetak poslednjeg albuma originalnog serijala ne vidim da li je uopšte bilo potrebe da se ovaj serijal nastavlja izuzev želje da se igra na kartu iskorišćavanja poznatog imena strip klasika radi sigurne love
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/06/2021 : 21:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Riječ "nepotrebno" se često susreće kod pokušaja recenziranja nekog djela od strane pojedinaca s tendencijom površnog sagledavanja stvari i života općenito. Mišljenja sam da upotrebu te riječi treba zabraniti, a spomenute pojedince redovno upozoravati da si život obogate barem slušanjem crvkuta ptica, jer nije taj cvrkut- nepotreban.

Prequel "Prije potrage" je potreban radi nadogradnje imaginarija, produbljivanja imerzije, da likove koje voliš- zavoliš još više, one koje mrziš- zamrziš još više, i najbitnije- da konačno ugledaš tog Boraka!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/06/2021 : 22:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
A pa nemojte da vas mi sprečavamo da trošite dragoceno vreme na cvrkutanje ptica koje jedino što znaju je da stvaraju buku, ima i nas drugih poznavaoca ptica koji više cene potragu za vrstama čija melodija je melem za dušu
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/06/2021 : 23:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Smije se reći da strip/knjiga/štogod stvara buku, da te iritira, da treba spaliti, ali da je nepotrebno, to je toliko glupo obezvrjeđujuće, al dobro- možda ti se otelo i nisi stvarno tako mislio.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 23:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Smije se reći da strip/knjiga/štogod stvara buku, da te iritira, da treba spaliti, ali da je nepotrebno, to je toliko glupo obezvrjeđujuće, al dobro- možda ti se otelo i nisi stvarno tako mislio.



Nešto se smije reći, a nešto se ne smije reći? Gle, smije se reći šta god se oće reći i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/06/2021 : 13:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Konačno sedoh da pročitam ovaj integral.
Prikvel sam čitao u Stripoteci davnih dana, i tad još mi je Prijatelj Žaven bio najbolji uopšte album komplet serijala, na novo čitanje i dalje to mislim. Meni je Potraga u prva dva albuma samo okej, onda od trećeg albuma je ono pravo. Ovde suprotno. Prva dva albuma su u svakom vidu superiorna u odnosu na poslednja dva, uključujući i crtački, dosta slabije mi je to u poslednja dva albuma vizuelno a plus i sama radnja postaje teški filler, ustvari slabo šta se i dešava.

Po albumima bi bilo recimo...8+, 8-, 6, 6



Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 25/06/2021 : 14:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Smije se reći da strip/knjiga/štogod stvara buku, da te iritira, da treba spaliti, ali da je nepotrebno, to je toliko glupo obezvrjeđujuće, al dobro- možda ti se otelo i nisi stvarno tako mislio.





Evo ja ću reci da je Fast and furious 9 absolutno nepotreban i stojim iza toga.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/06/2021 : 15:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da li sam ja među "srećkovićima" koji su kupili integral s lošije otisnutim stranicama 97 i 104 ili je tako sa svim primjercima?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/06/2021 : 15:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Da li sam ja među "srećkovićima" koji su kupili integral s lošije otisnutim stranicama 97 i 104 ili je tako sa svim primjercima?


Kod mene strana 249 jedino
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/06/2021 : 15:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Kod mene strana 249 jedino



Da, i strana 249 mi je nešto bljeđa.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000