forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 177 - Sloboda zauvijek
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/05/2021 : 15:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Upravo pročitao. Ni blizu Vječnom ratu. Vječni rat je remek-djelo. Po meni je moglo i bez ovog "nastavka".



+1

Da ne pišem puno, nije mi se svidio nastavak, ali sada ostaje u kolekciji.
Nije ovo ko Alien 3. Alien 3 je jako dobar nastavak.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/05/2021 15:07:38
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/08/2021 : 19:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prvi album je još i OK jer se direktno nadovezuje na Vječni rat i nadopunjuje ga jer je ispričan iz "ženske perspektive", ali nakon toga autor ide previše u širinu i u drugom albumu je zajebao i Nolanov Interstellar sa vremenskim paradoksom, dok je treći napisan u skroz nekom meta-filosofskom-religijskom maniru gde mislim da ni sam autor više nije znao šta želi da postigne sa ovim delom. Vječni rat je mnogo bolji strip
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/09/2021 : 12:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nakon drugog čitanja, prvi i drugi dio su mi sjeli još bolje, a na trećem ostaje to pitanje u zraku, zar je moralo završiti baš tako.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/09/2021 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Interesantan kraj, nepredvidljiv. Otvara dosta filozofskih pitanja ali nisam sve dobro povezao. Recimo, da siđe Bog sa grane i isprića našim ljudima par haikuja i rebusa, dvosmislenosti. Može tako ili može bilo kako, tako nekako. Može važiti gravitacija i fizika ako Allah tako zahoće, što je bio neki argument nekoga u srednjom vijeku (Al Ghazali?). Još uvijek nisam shvatio gdje su svi otišli. Bogu se nešto nije više sviđalo ili šta? Nema više slobodne volje? Puf i spržim vas ili bacim negdje, majmuni.

Osjećaj mi je bio ok kad sam pročitao. Dolazu godine i dolazi melankolija i onako sve više čitam poeziju i sve manje slušam heavy metal (a pank sam odavno prestao).

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 23/09/2021 21:47:59
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/09/2021 : 21:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Prvi album je još i OK jer se direktno nadovezuje na Vječni rat i nadopunjuje ga jer je ispričan iz "ženske perspektive", ali nakon toga autor ide previše u širinu i u drugom albumu je zajebao i Nolanov Interstellar sa vremenskim paradoksom, dok je treći napisan u skroz nekom meta-filosofskom-religijskom maniru gde mislim da ni sam autor više nije znao šta želi da postigne sa ovim delom. Vječni rat je mnogo bolji strip



Mislim, da je scenarist dosta namjerno sve otvorio (dvosmislene interpretacije) i ujednom odjednom zatvorio (gdje su otišli svi?). Nije htjeo dati odgovore na ništa a pogotovo ne smisla, pridike, stava, moralke.

A sve ispadne kao nekakva rast ljudskoga u fazama. Djeca se idu rat i kolju se bezveze i bez smisla, odrasli (oni koji su preživjeli klanje) žive u zajednici mira i blagostanja. A zbog vremenskih paradoksa može sve odjednom i usporedno, može majmun sa grane udarati toljagom a može i viši duh negirati fiziku. Na kraju ćemo svi biti starci koji se sami smrzavaju.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 23/09/2021 21:45:05
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2021 : 23:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bilo prilično zanimljivo i intrigantnije od Vječitog rata (koji mi je odličan).

Ljubitelj sam malo jačeg, mesnatijeg SF-a od pucanja laserskim pištoljima i mahanja svjetlosnim mačevima (da se krivo ne shvati volim gledati SW filmove, ali nikad ne bih čitao SW knjige).

Nije ovo lakozabavno štivo (nema puno nekakve klasične akcije, borbi) više je food for thought.

Jedan od minusa mi je prenaglašavanje intimnog života junakinje.

Od mene preporuka.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/11/2021 : 23:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni je ovo bilo prilično zanimljivo i intrigantnije od Vječitog rata (koji mi je odličan).

Ljubitelj sam malo jačeg, mesnatijeg SF-a od pucanja laserskim pištoljima i mahanja svjetlosnim mačevima (da se krivo ne shvati volim gledati SW filmove, ali nikad ne bih čitao SW knjige).

Nije ovo lakozabavno štivo (nema puno nekakve klasične akcije, borbi) više je food for thought.

Jedan od minusa mi je prenaglašavanje intimnog života junakinje.

Od mene preporuka.



Sad se ja slažem s tebom. Jedino bi doda da mi se Vječiti rat stvarno ne sviđa. Ovo je već bolje. SF spektakl epskih razmjera. Ali iako nema šta kažeš klasične s.f. akcije, krčmarske tučnjave tipa firefly itd., radnja ipak ide prebrzo. Mislim da ode ima materijala za čitav serijal stripova, jer je sama pomisao na skok u budućnost, u nepoznato, uzbudljiva. Ideja u cjelini je inovativna, za razliku od manjih segmenata di je očit nedostatak kreativnosti uz masu referenci na 20. st. Zašto uvik to stoljeće autoru tako dobro poznato, zašto ne npr. 24-to stoljeće? Radnja je iznad likova, likovi po meni u stripu ne postoje. Pojela ih je radnja. To je dosta unikatno, da me kolju ne bih se sitija niti jednog imena. Dosta interesantno, najvjerojatnije je autor baš to želio, "zasiviti" sviju i staviti fokus na čovječanstvu u cjelini. Baza. Od mene 6/10, zanimljivo mi je, al (očito) ne dovoljno.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/11/2021 : 00:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Zagor-te-nay

Sviđa mi se tvoja analiza i uglavnom se slažem s njom. Dobro si uočio manjkavosti (od referenci na 20.st. i odjeće do prilične nezanimljivosti samih likova). Ono što mi se ovdje sviđa su ideje koje i nisu toliko prikladne za ustripljenje već više odgovaraju knjiškom prikazu.

Tako da nisam toliko različit u doživljaju od tebe.

Kada bih ovaj strip ocjenjivao brojkama dao bih 7/10 zbog ideja koje premašuju izvedbu.

Preporuku sam dao jer mislim (a možda i griješim) da će ljubitelji malo zahtjevnijeg SF-a (to nije ni Leov, ni Bajramov ako netko ima dilema) pronaći prilično zadovoljstva u čitanju ovog stripa.

Go to Top of Page

Zula
Average Member

760 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 27/08/2022 : 17:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Sloboda zauvijek
(nastavak Vječnog rata)

Niti je taj rat bio vječan, niti u nastavku ima apsolutne slobode, pogotovo ne zauvijek…

Između prve knjige (Vječni rat) i ovog nastavka prošlo je 25 godina. Vremenom se vjerojatno i autor promijenio pa je i stripove teže uspoređivati. Meni je sve bilo zanimljivo i dobro nacrtano, lijepo se stripovi nastavljaju jedan na drugi… Možda malo pretenciozno prema kraju, no opet malo tko se ne pita otkud sve i ima li smisla (hoće to s godinama). I dok nam nudi svoju verziju, autor ujedno govori i da budućnost ima više puteva, vidjet ćemo što će biti…

Ocjena – ovaj strip je zauvijek oslobođen ocjenjivanja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000