forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 178 - Vuk
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 24/03/2021 : 20:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
I ovo što Marko kaže, ako se meni nešto svidi, mogu ljudi pljuvat po tome koliko hoće...meni je super i amen.
Doduše ja ne volim kada netko za nešto napiše sranje, smeće i slično...ne, ja ću uvijek napisati da mi se nije svidjelo ili da mi nije leglo, ja se osobno ne vrijeđam (iskreno me BK što tko misli o filmu/igri/stripu/knjizi/čemugod koji su se meni svidjeli), ali možda takav nastup vrijeđa nakladnika, autore, obožavatelje...


Potpisujem svaku reč ovde.
Inače meni lično malo idu na živac oni koji se postavljaju kao nekakvi "iskusni kritičari" koji gotovo svakom stripu nađu manu.
A ima ih i ovde i na jednom drugom forumu.
Strip je forma pre svega za zabavu i razonodu, dobro raspoloženje, ubijanje vremena.
A ako nosi još i neku dobru pouku - fenomenalno je.

Carpe diem
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/03/2021 : 21:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels


Strip je forma pre svega za zabavu i razonodu, dobro raspoloženje, ubijanje vremena.
A ako nosi još i neku dobru pouku - fenomenalno je.




Džek, strip je kao i slika, pesma, predstava, film, knjiga...
U njemu ćeš naći ili ne u zavisnosti od toga za čim tragaš nešto što te oplemenjuje ili ćeš samo ubiti vreme. To zavisi od tvog uzrasta, iskustva, umora, afiniteta...

Svaki strip ima nešto nekome da ponudi!

I nije strip pre svega razonoda za ubijanje vremena. On je deo kulture.



Glavni lik je pljunuti profesor Marić (autor stripa Čuvari zaboravljenog vremena)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/03/2021 : 22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Sto se Vuka konkretno tice, meni jei izmamio suzu na kraju.


i meni isto kad nije objavio Popaja prošle godine.


Otkad smo se složili par puta i humor ti se poboljšao!



Antoanov humor nikad nije ni bio upitan, među duhovitijim likovima ovdje, što se vidi i po tome da je uvijek spreman na zafrkanciju i na vlastiti račun.

Možda nije mnogo, ali bar to nešto ima što mu nije za popravljanje.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/03/2021 : 22:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nema potrebe da ga braniš, pogotovo ne od mene. Ne bih ga ni zezao da ne mislim da će ga to zabaviti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 15:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zgotovija u 10 minuta.
Ničim me nije privuklo:ni pričom,ni crtežom,ni bojama.
Bilo bi bolje da je sabijena ideja na 8-10 stranica ko neki strip za popunu strip revija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/04/2021 : 17:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Sažetak više-manje govori sve što se ima za reći o radnji. Taj sukob čovjeka i vuka/prirode mi nije pretjerano bliska tema pa me s te strane strip ne pogađa, iako mnoge sigurno hoće. Što se vizualnog dijela tiče, sviđa mi se stil kojim Rochette crta, ali mislim da mu fali karaktera. Sve te planine djeluju nekako generički i nisam uspio osjetiti njihovu hladnoću i čuti vjetar kako zavija. Rekao bih da je za to dobrim dijelom kriva i boja Isabelle Merlet, koja mi se (ovakva) ovdje čini potpuno suvišnom. Gledao sam na netu neke druge Rochetteove radove koje je sam bojao i to mi djeluje osjetno bolje. Vuk nije loš strip. Ima tu dobrih prikaza prirode i životinjskog svijeta i poruke koje prenosi su plemenite, ali jednostavno nisu prezentirane na neki posebno upečatljiv način. Štoviše, u pokušaju da nam prenese poruku i bude siguran da smo ju shvatili, autor na kraju čak i pretjeruje te pomalo zalazi u patetiku.




Potpis na sve.
Što je možda i čudno, pošto meni sve sa životinjama lagano i bez po muke ubaci u sentimentalni mod, a ovaj strip to nije uspeo. Priča stvarno deluje kao nešto što je komotno moglo da stane na 10-ak strana u Stripoteci da popuni broj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2021 : 19:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"Ako mi se nešto dogodi,snaći ću se, ili umreti.
Ni divokoze ne pozivaju helikopter.Padneš li,umreš.
Zato ne padaš."


Kad dobro razmislim,ovakvi stripovi poput Vuka,nisu baš česti u Fibrinom katalogu,a bogami ni kod ostalih izdavača.
Vuk u sebi ima i Džeka Londona i Ernesta Hemingveja,sa svim svojim snežnim bespućima i belim očnjacima,te borbom sa životinjom,većom od života.Ali zavijeno u modernu formu,prikazanu kroz životni stav ostarelog pastira Gaspara,tvrdom i hrabrom ciniku,jednom od zadnjih od njegove sorte.
Gaspar je nedavno ubio prelepu vučicu koja mu je pravila velike probleme sa stadom o kome je brinuo,a malo potom i poštedeo njeno mladunče,u kome će ubrzo dobiti velikog protivnika.

Vuk nam donosi nešto što danas polako pada u zaborav - priču o preživljavanju,o surovostima i lepoti prirode,o ljudskom karakteru i hrabrosti koji danas gotovo i da ne postoje (barem ne u ovom našem komformističkom svetu koga poznajemo).
Crtež veterana Rošeta (znanom nam po Snowpierceru) je oldskul,da ne kažem,tvrdo klasičarski;i kao takav,baš mi je fino legao.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 : 16:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Kakvo suptilno pokopavanje!

Nisam čitao strip, već na osnovu kratkog sadržaj i previewa sam vidio da je rječ o djelu bez okusa i mirisa, nacrtanom iz krivih pobuda, od čovjeka koji vjerovatno u životu nije kročio na planinu i drago mi je što se moje predrasude pokazuju točnima!

Veselim se daljnjim negativnim osvrtima


idi čitaj Vezenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 : 17:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo onako iskreno meni Shaner jedan od realnijih ocjenjivača. Doduše ukusi nam se razlikuju, ali njegove osvrte volim pročitat jer su kratki i informativni.

Anto je malo na drugu strano, on je većinom oduševljen, i njega volim čitat. Anto vj djeluje nerealno, ali ja sam siguran da čovjek gušta i da je stvarno oduševljen (ili nije) kada piše osvrt.

I ovo što Marko kaže, ako se meni nešto svidi, mogu ljudi pljuvat po tome koliko hoće...meni je super i amen.
Doduše ja ne volim kada netko za nešto napiše sranje, smeće i slično...ne, ja ću uvijek napisati da mi se nije svidjelo ili da mi nije leglo, ja se osobno ne vrijeđam (iskreno me BK što tko misli o filmu/igri/stripu/knjizi/čemugod koji su se meni svidjeli), ali možda takav nastup vrijeđa nakladnika, autore, obožavatelje...



meni je shaner kod neke tematike realan,i poklapamo se ma 99%,ali kod nekih drugih stvari,uglavnom standarnih žanrova (vestern,avantura,akcija...) mi je zaista nerealan.A eto,smatram da imam normalan ukus.

Glede ovoga za moju oduševljenost,jeste,u pravu si,stvarno je tako - i znam da mi je dosta njih kroz život govorilo "kako si tako oduševjen sa tim i tim?" - neke od tih osoba,a znam to pouzdano,su pokušale samoubistvo u nekom periodu života (hvala Bogu neuspešno,a ne možete da shvatite da su svi do jednoga bili i talentovani i lepi...)

a opet,sad sam baš pogledao ocene za zadnjih 20 stripova (na temi digitalni dnevnik na dw forumu), i sračunah da je njihov prosek 3,76.
Alo,to nije ni vrlo dobar prosek.
Eto kako sve deluje drugačije kad se gleda površno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 19/04/2021 : 20:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Evo da povecam prosek, meni je Vuk odlican, definitivno za vise od jednog citanja. Sto se mene tice 9/10.
I kako bre 3.76 nije vrlo dobar? 😀
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2021 : 21:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
loše se izrazih;htedoh reći,nije čak ni četvorka.

inače,ja sam do sada dva puta pročitao Vuka,tako da jeste strip za višekratno čitanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/04/2021 : 09:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg



Glavni lik je pljunuti profesor Marić (autor stripa Čuvari zaboravljenog vremena)


ne primetih ovo - sad mi Marić pokaza,i ovaj post i crtež glavnog lika - stvarno liči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/05/2021 : 11:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Vuka sam procitao cim je stigla martovska tura u Alan Ford ali nesto nisam imao inspiracije da napisem koji red. Od ovog stripa sam mnogo ocekivao bez gledanja u zavir. Onda sam video da se radi o lovcu (mrzim lovce - ljudski sljam koji treba iskoreniti!) pa me nije bas vuklo iako sam kupio strip i prvog ga procitao. Crtez je prelep a prica prosek. Niti je zanimljivo, niti je dosadno. Totalno sam ravan sto se ovog stripa tice. Ako nista, vredi zbog lepog crteza.

4/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/05/2021 : 16:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ono kad Gaspard i vuk zajedno jedu iznutrice mi je zaista podiglo cijeli strip na jedan viši nivo. A i zadnjih par gotovo nijemih stranica vrište do neba. Borba za preživljavanje- smrt- osveta- kajanje- katarza/suživot. Sve lijepo ispričano i nacrtano na brzih stotinjak stranica.
Znači, scenarij- super! Materijal za višestruko čitanje iako će i najprosječnijem čitatelju sve biti jasno i na prvu.
Crtež i boje- sjajni. Baš su mi se svidjele te debele linije u kombinaciji sa zagasitim bojama.

8.5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/05/2021 : 17:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Strip me je kupio na prvu, crtežom i atmosferom.
Tema je ono o čemu treba dobro razmisliti.
Borba za opstanak sagledana iz različitih uglova: prirode, čoveka i životinje.

Da li nešto tako lepo (kao priroda/vuk/čovek) može biti toliko surovo?
Da li je nužno da dva bića koje je stvorila priroda (Bog) moraju biti neprijatelji ili mogu živeti jedno pored drugog?
Koje odluke određuju njihovo ponašanje i dalji tok njihovog života, i zašto?

Ovo je priča o surovosti i lepoti, smrti i preživljavanju, osveti i opraštanju, kajanju.
O teškom životu koji je ipak svesno izabran, sudbini koja se (ne)može izbeći, odlukama koje će ostaviti trajne posledice.
Sećanjima protkanim emocijama koja nam daju poslednje atome snage, koja nas drže u životu.

Karakter i hrabrost (čoveka/vuka) su ono što determiniše našu sudbinu, naš put.
A on je neizvestan, vijugav, prepun uspona i padova, opasnosti.
I nikada nismo sasvim sigurni gde će nas odvesti.
U smrt ili u jedan neočekivani pakt.

Rochette je stvorio fenomenalnu atmosferu surovosti ledene planine, snežnih bespuća, okrutnog lova i borbe za život.
Velike zasluge za to ima specifičan ali izuzetan crtež.
Bez previse detaljisanja, širokih linija, sa odličnim korišćenjem crne.
Baš kako treba.

Ovo je strip koji se čita više puta, prepun simbolike sa poukama o kojima treba razmisliti.
Apsolutna preporuka...

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2021 : 18:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
na kraju će od Vuka još ispasti i da je odličan strip.
(što se nikad ne bi reklo po početnim komentarima)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 11/07/2021 : 19:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro. Prica me je vukla do kraja, procitao u dahu i preoprucio ga odmah i punici kao lektiru za njene ucenike.😂
Atmosfera i dijalozi odlicno prenose realnost sela u planinama i daju naslutiti kakav je stvarni zivot pastira.
Crtez realistican, bez puno detalja i grub, kao i okolis u kojem se desava radnja.
Koristenje paralenih crta daje dinamicnost i razbija staticnost i jednoobraznost planina pod snijegom.
Svidja mi se i koristenje svijetla/sjene i prikaz i crtanje noci.
Posudio u knjiznici ali kupit cu ga za doma.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5528 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/08/2021 : 08:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Lydie i Vuk. Meni najbolje Fibre za sad.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/08/2021 : 10:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prosli mjesec ali zaboravio napisati neki osvrt. Pa... nekako me najvise podsjeca na Coseyjeve price. Kratko, efikasno, ali donekle i zaboravno. Nije neki pretres, sok, ali sve po jusu kako treba.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/08/2021 : 20:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Baš sam danas pročitao. Pa zapravo ugodno iznenađenje, nisam očekivao loš strip naravno nego na dobra očekivanja otišlo još preko. Lekcija o suživotu čovjeka i prirode. Surovo, uvjerljivo i emotivno. Crtež doduše vrlo sirov pa ostaje pitanje što da je bio nešto detaljniji, al sigurno je i bila nakana autora da takvim crtežom dočara surovost života u planini i manje nas mazi prirodnim ljepotama.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2021 : 13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
reko' momci ja da je dobar strip u pitanju!

ko se još osvrće na šanerove osvrte?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/11/2021 : 13:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jako lijep stripić. Karakterizacija, montaža, prenošenje planinske atmosfere, emocije, poruka, sve je na mjestu. Pročitati u jednu zimsku večer, ali polako, bez žurbe. Meni se sad ide u planinu. Samo neka Fibra izbacuje ovakve stripove i dalje.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/12/2021 : 11:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ovde previše dužio jer pogovor poprilično detaljno secira šta je autor hteo da postigne sa ovim delom ali volim stripove gde se čovek sukobljava sa prirodom, priroda kao mudar ali okrutan učitelj koja podučava da bolje sagledamo svet oko sebe i njegove žitelje, da bolje sagledamo sami sebe. Da bi preživeo vuk mora da ubija ovce, da bi pastir preživeo mora da sačuva ovce, da li ove dve suprostavljene strane mogu da koegzistiraju u modernom svetu gde je šaka puna evra jedino merilo vrednosti

Dobar je Vuk
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29255 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/01/2022 : 11:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ha, nije baš nešto ovaj Vuk.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 24/11/2022 : 05:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Vuk.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000