forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 180 - Posljednji Atlas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2021 : 15:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo


Npr. Maslin Granko je ostao nedovršen u Caku 1974/75., a 2011. je objavljen u integralu od Bookglobea.



Ali ni to nije sve ako se ne varam?

Ja, naravno, strašno kasnim s njim i tek neki dan sam ga nabavio. Veselim se čitanju.





To je jedan lijepi, maštom zaogrnut razigrani strip, koji odnedavna u FR ide u novim integralima, ali bojim se da se kod nas više neće objavljivati.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/04/2021 : 10:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Atlas, doduše bio sam malo smušen do polovice knjige, jel to nešto ozbiljniji SF il zabavniji krimić, uglavnom ispada sretna kombinacija jednog i drugog, našli su se negdje na pol puta rekao bih. Dobri su likovi i priča je vrlo uzbudljiva i čita se u dahu i sad niš... strpljen spašen do sljedeće knjige :) 9/10. E crtež mi se sviđa, sve je tako fluidno i odlično dočarava kartker likova, još jedna sretna kombinacija ovaj put karikaturalne jednostavnosti i umjetničkog tona.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/04/2021 : 13:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Danas je izašala zadnaj epizoda druge knjige i moram priznati da je i druga knjiga odlična, tempo i napetost ne padaju nego ako je to moguće čak i rastu.
Naravno da i druga knjiga završava na cliffhangeru.
Fantastičan strip za sada, Vehlmann i društvo baš razvaljuju!!
Nije mi jasno kako su od apsolutno prosječnih sastojaka skuhali nešto ovako dobro.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/04/2021 13:48:13
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/04/2021 : 14:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dovršio i ja te pritom ponovio predzadnju epizodu. Neke stvari su mi bile malo bezveze, ali vidjet ćemo kako će se sve to raspetljati u trećoj knjizi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 05/05/2021 : 14:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Atlas (ili nije), Vehlmann je majstor pripovijedanja. Cekam 3. sezonu!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 06/05/2021 09:22:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/05/2021 : 14:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da mi je neko rekao da će od ovih sastojaka ispast dobra priča ne bi vjerova.
Sad znam
Čekamo nastavke.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/06/2021 : 09:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
ne mogu reć da me do kraja oduševio Posljednji Atlas. Krimi strana priče mi je dobra, ima malo drugačiji (francuski?) štih i interesantnog glavnog antijunaka, ali onaj drugi dio priče, sa divovskim robotima i tajnom u pustinji mi je meh. Mislim, zainteresiran sam, veselim se nastavcima ali sam imao velika očekivanja koja nisu skroz ispunjena. Možda i zato jer je ovo tek prva trećina priče.

A možda i zato što sam se načitao štorija o velikim robotima (Nausicaa, 20th Century boys) i o divovskim prijetnjama u pistinji (B.P.R.D.) i sve su bile bolje pa onda i od ovoga tražim da bude bezvremenski klasik, a to nije nego je samo jedna dobra akcijska zabava.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2021 : 09:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
... pa onda i od ovoga tražim da bude bezvremenski klasik, a to nije nego je samo jedna dobra akcijska zabava.



Neoprostiv z...b !

Srećom rijetko ti se događa.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/06/2021 : 09:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, ima još mjesta za ispravak. Posebno su me razočarali ti geometrijski oblici što se pojavljuju, to mi se čini lijeno, više puta viđeno rješenje (iako se ne mogu sjetiti gdje sam ga već vidio?) kolektivno nesvjesno je nažalost zakrcano takvim slikama jer se zadnjih desetljeća proizvodi golema količina zabavnog sadržaja i onda nas teško nešto može iznenaditi i oduševiti.

Ono što mi konkretno fali su scene užasa i pustošenja bez kojih nijedan strip o divovskim robotima i prijetnjama iz pustinje nije potpun. I osjećaj prijetnje nije posebno jak, bitno je za ovakve stripove da se jako osjeti prijetnja, da s nelagodom vrtiš stranice i strepiš za svijet i likove. Ali računam da bi toga moglo biti u daljnjim nastavcima...

Bilo bi lijepo da kolege koji su išli naprijed sa čitanjem potvrde ima li u nastavku zadovoljavajuća količina razaranja, krvoprolića i da li priča uspije u čitatelju stvoriti onaj osjećaj nelagode i neizvjesnosti koji bi se razriješio u katarzičnom kraju?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2021 : 10:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Bilo bi lijepo da kolege koji su išli naprijed sa čitanjem potvrde ima li u nastavku zadovoljavajuća količina razaranja, krvoprolića i da li priča uspije u čitatelju stvoriti onaj osjećaj nelagode i neizvjesnosti koji bi se razriješio u katarzičnom kraju?



Dobar si !

Pišeš li ti štogod? Slutim Jodo potencijal.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/06/2021 : 10:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Samo forum i službeni dopisi
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/06/2021 : 11:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro


Bilo bi lijepo da kolege koji su išli naprijed sa čitanjem potvrde ima li u nastavku zadovoljavajuća količina razaranja, krvoprolića i da li priča uspije u čitatelju stvoriti onaj osjećaj nelagode i neizvjesnosti koji bi se razriješio u katarzičnom kraju?


Ništa od navedenog. Ali i dalje je to dobra akcijska zabava.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/06/2021 : 12:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitan i zadnji naslov naručen iz ove ture, dosta zadovoljan svojim izborima, a već me vesele novi naslovi koji bi tek trebali stići.

Vehlmannu često dajem šansu, nijedan njegov strip koji sam čitao (ostao mi je još samo markiz od anaona) nije remekdjelo ali je dobar blockbuster za opuštanje (izuzev ljepote tame, ali to je kategorija za sebe), tako da me ni ovo nije razočaralo crtežu usprkos, pa imamo alternativnu povijest (sadašnjost?) Francuske i njene bivše kolonije (lijepo objašnjenu u tekstu na kraju stripa), misteriozne pojave (teško mi je i nagađati što bi moglo predstavljati, vanzemaljci ili posljedica nekog sasvim zemaljskoga incidenta kojeg se često spominje ali nije nam još jasno kakvo je to sranje bilo?), ali dominira prije svega krimi milje kojem pripada i naš glavni lik. Cijeli strip je tek uvod, u principu na kraju nam ništa nije jasno, mnogo je neodgovorenih pitanja za koja ne sumnjam da će biti razjašnjena u nastavcima, ali lijepo se gradi napetost.

Edited by - Kerempir on 17/06/2021 12:23:39
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/06/2021 : 15:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
Cijeli strip je tek uvod, u principu na kraju nam ništa nije jasno, mnogo je neodgovorenih pitanja za koja ne sumnjam da će biti razjašnjena u nastavcima, ali lijepo se gradi napetost.


Problem kod ovakvih serijal koji drže u napetosti cijelo vrijeme i malo toga otkrivaju nakon cijele knjige je da ako rasplet nakon 2, 3, 4... toma ne bude maestralan gube na vrijednosti.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/06/2021 : 18:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Naravno, uvijek postoji takva mogućnost da se serijal razvodni (primjerice vaughan mi je takav), ali zasad je tempo vrlo dobar, niti mi je zbrzano niti razvuče.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2021 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nisam veliki Vehlmannov fan (dosad mi je daleko najbolji bio Markiz od Anaona, a OK su mi i Pet bagdadskih pripovjedača i donekle Sami) ali Posljednji atlas mi se (nakon dvije knjige) baš svidio iako nisam ljubitelj alternativne povijesti u stripu. Ima sve sastojke za dobar strip.

quote:
Originally posted by Shaner

E ovo je već bolje. DiSkAcH je lijepo opisao strip, misterija koja se pomalo otkriva s neobičnim glavnim antijunakom, ali i cijelom paletom zanimljivih i raznovrsnih likova. Super mi je kako su Vehlmann i De Bonneval u relativno malo stranica uspjeli nagurati hrpu likova, od kojih neke vidimo doslovce tek na nekoliko sličica, i svima im dati nekakav karakter te učiniti da želim znati više o njima.



Upravo me se to jako dojmilo, na malom prostoru hrpa likova (od kojih svaki ima fino izbrušen karakter) dobro uklopljenih u tkivo priče koja te vuče na čitanje do kraja. Ima i cliffhangere po poglavljima kao da je priča rađena za tv seriju.

quote:
Originally posted by Shaner
Crtež nije raskošan ni virtuozan ali je sasvim korektan, a uz efektnu upotrebu intenzivnih boja čini strip vizualno privlačnim.



Tanquerelleov crtež mi je odličan. Bez puno rascrtavanja izvrsno prati priču. Odlične grimase i atmosfera i da, dobre Bonnevalove boje.

quote:
Originally posted by Shaner
Posljednji Atlas je vrlo pitak i intrigantan, ali postoji jedan problem. Koliko god neki detalji i likovi bili zanimljivi sami po sebi, ovo je tip stripa kod kojeg je primarna priča odnosno misterija, a njen rasplet nerijetko ne bude na visini zapleta. Tako da će sveukupan dojam o ovom serijalu velikim dijelom ovisiti o tome hoće li autori uspjeti održati isti nivo do kraja i smisliti dostojan završetak. So far, so good.



Ovo je istaklo još nekolicina iskusnih forumaša i da, o tome će ovisiti cjelokupni dojam i ocjena. Što kaže frend Shaner, a ja i nakon pročitane druge knjige potvrđujem: So far, so good.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2021 : 22:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
druga knjiga izlazi u oktobru;gde si je čitao?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2021 : 22:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

druga knjiga izlazi u oktobru;gde si je čitao?




Na engleskom - Europe comics.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2021 : 23:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kako te ne mrzi kad znaš da će izaći domaće izdanje??
nije valjda sken???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2021 : 23:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kako te ne mrzi kad znaš da će izaći domaće izdanje??
nije valjda sken???



Da, naravno.

To govori koliko mi se svidio strip.

Zanimalo što će biti dalje.

Ali sad opet moram čekati treću knjigu !
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/08/2021 : 14:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa i ja sam isto procitao eng skenove jer je strip ebacki napet. I kupujem obavezno i drugu knjigu (prvu sam vec kupio)..
Meni je strip bo zapravo toliko napet da sam ja odmah nakon Fibrinog privjua nastavio sa skenovima, nisam mogao cekat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/08/2021 : 15:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Na drugo čitanje mi je ipak malo pao dojam, više je otišlo u zabavno krimi nego neki ozbiljniji SF, al jebga to je stvar moje osobne brije.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/08/2021 : 17:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Na drugo čitanje mi je ipak malo pao dojam, više je otišlo u zabavno krimi nego neki ozbiljniji SF, al jebga to je stvar moje osobne brije.



To i jeste zabavno krimi strip.

A od ozbiljnijeg SF stripa osim Babletovih i donekle Vječnog rata ne vidim ozbiljnijeg SF-a kod Fibre.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/08/2021 : 17:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Chui

Na drugo čitanje mi je ipak malo pao dojam, više je otišlo u zabavno krimi nego neki ozbiljniji SF, al jebga to je stvar moje osobne brije.



To i jeste zabavno krimi strip.

A od ozbiljnijeg SF stripa osim Babletovih i donekle Vječnog rata ne vidim ozbiljnijeg SF-a kod Fibre.


Hm pa sad kad smo kod SFa i ozbiljnosti to je jako rastezljiv pojam, jer mašta nema granica, tako da kod mene u kategoriju ozbiljnijeg SFa ulaze i Eternaut i Metabaruni i Nikopol i Aama, Postavke sustava itd.... uglavnom šaroliko društvo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/08/2021 : 18:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Chui

Na drugo čitanje mi je ipak malo pao dojam, više je otišlo u zabavno krimi nego neki ozbiljniji SF, al jebga to je stvar moje osobne brije.



To i jeste zabavno krimi strip.

A od ozbiljnijeg SF stripa osim Babletovih i donekle Vječnog rata ne vidim ozbiljnijeg SF-a kod Fibre.


Hm pa sad kad smo kod SFa i ozbiljnosti to je jako rastezljiv pojam, jer mašta nema granica, tako da kod mene u kategoriju ozbiljnijeg SFa ulaze i Eternaut i Metabaruni i Nikopol i Aama, Postavke sustava itd.... uglavnom šaroliko društvo



Postavke nisam još pročitao (vidim da su ocjene dobre), a ovo nabrojano mi baš i nije neki ozbiljniji/heavy SF, više light. Nije svaki robot i letjelica, plus crvotočine teži/ozbiljniji SF.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000