forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Neil Gaiman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/05/2022 : 22:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da nikad neće biti potrebe za prevođenjem jer je strip toliko loš da ne vredi objavljivanja
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/08/2022 : 19:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Dogodio se Ragnarok i završen je Gaimanov & Russellov Norse Mythology. Na prethodnoj stranici se nalazi kratki osvrt i ogledne table pa da se ne ponavljam, ali koga zanima nešto više o Nordijskoj mitologiji cenim da će pronaći dosta toga zanimljivog u ovom delu
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/08/2022 : 20:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ćitao sam prvu knjigu i jako mi se svidjela.

Have mercy
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/08/2022 : 20:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Danas izasla na Netflixu serija Sandman
Onaj tko voli Gaimana neka pogleda pa javi nama ostalima isplati li se utrošiti vrijeme
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 05/08/2022 : 22:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
To i ja ušao da pitam: je l' bindžovao neko, kažu da su izbacili odmah 10 epizoda?!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/08/2022 : 23:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Da, tako to Netflix obično radi
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/08/2022 : 03:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prvu..
zapravo mi i nije loša, nastavit ću;
moram pogledati više prije nekakve ocjene.

Promjena ima, jasno, no davno sam čitao
pa nisam siguran što je sve drugačije.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/08/2022 : 13:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Da, tako to Netflix obično radi


A je l' to sve ili će biti još?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/08/2022 : 13:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Planiraju se i nastavci
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/10/2022 : 13:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Počeo nako da prati nastavak ili šta je već Miraclemana?
Piše na početku prve sveske koja je upravo izašla "Miracleman Book Five: The Silver Age", a sveska se zove "The Secret Origin of Young Miracleman" i kaže da je remastered from Miracleman #23 iz juna 1992.
Jel to muženje stare krave ili ima nade da Gaiman to nekad nastavi/završi? Guglao neko?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/10/2022 : 19:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čitao nulti broj, ali mi je bio užasno loš. Gaiman & Buckingham su svojevremeno odradili samo #23 i 24 sveščice srebrnog doba, pa sad prvo idu ta dva remasterizovana broja u novom ruhu, pa onda sledi nastavak priče.

Inače imamo temu o Miraclemanu na američkom podforumu pa buduće osvrte ostavi tamo :)

Edited by - naker on 22/10/2022 19:36:10
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/01/2023 : 23:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mitopeja radi strip adaptaciju Nordijske Mitologije!

Do pete faze neće biti preteško doći: Kvartet je gotov, Djevojka je s moje strane gotova, Grad od mjedi je s moje strane gotov, Ocean na kraju staze je s moje strane gotov, Nordijska mitologija je s moje strane gotova…

Nordijska mitologija?

Eh, pa da. Ima već johoho Biltena da sam najavio dolazak adaptacije Neilove knjige koju potpisuje P. Craig Russell u Mitopeju. I evo je.

Dark Horse Comics kroz protekle je dvije godine – s kašnjenjem zbog korone i svega ostalog – kompilirao izvorne stripovske sveščice u tri tvrdo ukoričena nastavka; posljednji od njih izlazi 28. veljače ove godine.

Ne bi bilo fer da od vas triput muzem lovu za nešto što je u prozi bila jedna knjiga, samo zato što je riječ o stripu. Tako da će Mitopejin strip Nordijska mitologija objediniti cjelokupan strip u jednom izdanju: redovno će biti dostupno u knjižarama i biti ekvivalentno stripovima koje radi Fibra, dok će luksuzno biti opet ograničeno na 500 obrojčenih primjeraka i biti ekvivalentno knjigama koje radi Mitopeja.

Namjeravam i jako unaprijediti prijelom same knjige – da slijed priča prati onaj u izvorniku, da svaka priča ima svoju naslovnu stranicu unutar knjige, da dodaci završe na internetu, gdje im je i mjesto – kao i intenzitet boja na samome otisku. Nisam presretan ofsetnim bojama kakve nudi Fibra i kakve su nam dostajale za Piratsko varivo: ovo je američki šaren strip, i bude li ikako moguće otisnut ćemo ga UV bojom. Kao korak dalje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2023 : 06:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bit' će zanimljivo vidjeti cijenu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/01/2023 : 09:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, biti će paprena zasigurno...

S jedne strane mi je Mitopeja odvratna jer predstavlja sve ono što ne želim od knjiga, odnosno stavljanje skupe opreme za "odabrane" na prvo mjesto, a sadržaj na drugo kod luksuznih izdanja, a da i ne govorim o ne baš rijetkom gledanju s visoka na ostale izdavače, kako od strane Mitopejine publike, tako i od strane samog uredništva Mitopeje. No opet, s druge strane, ova regularna izdanja mekih korica su im za svaku pohvalu, kako tehnički tako i cjenovno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/01/2023 : 19:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem za ovog izdavača, jel su izdavali neke stripove do sada? Nisam do sada viđao njihova izdanja u našim striparnicama.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/01/2023 : 20:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisu stripove, samo knjige.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/01/2023 : 20:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ta "luksuzna" Mitopejina konzumeristička bagra je posebna razina debilizma. Nabijen ih svih na k!


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2023 : 23:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da, biti će paprena zasigurno...

S jedne strane mi je Mitopeja odvratna jer predstavlja sve ono što ne želim od knjiga, odnosno stavljanje skupe opreme za "odabrane" na prvo mjesto, a sadržaj na drugo kod luksuznih izdanja, a da i ne govorim o ne baš rijetkom gledanju s visoka na ostale izdavače, kako od strane Mitopejine publike, tako i od strane samog uredništva Mitopeje. No opet, s druge strane, ova regularna izdanja mekih korica su im za svaku pohvalu, kako tehnički tako i cjenovno.


Regularna izdanja su im tehnički super, slažem se, a cjenovno... pa, bila su. Piše na njihovoj stranici da će dotisak Američkih bogova ići po novoj cijeni zbog poskupljenja papira. Sitna promjena, sa 100 na 150 kuna.

Što se njihove publike tiče, moje iskustvo pokazuje da su u pitanju ljudi kojima je važnija oprema nego sadržaj, odnosno o sadržaju zapravo i ne znaju baš puno.

A najveća ironija je u tome što im je ta "luksuzna" oprema u većini slučajeva potpuno bezveze.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/01/2023 : 23:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uh, nisam znao za ta poskupljenja. Da budem iskren, pomalo sam ih prestao pratiti, ispao sam iz toka. 100 kn mi je bilo taman za te knjige, pogotovo jer su tehnički odlične, al bome to što spominješ za Američke Bogove je stvarno velika cifra.

Za ovo ostalo što si napisao se slažem 100%.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/01/2023 : 05:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
UV boja?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/01/2023 : 08:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno misli na UV tisak.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/01/2023 : 08:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jel' su samo meni njihove ekstravagancije za fontom i naslovnicama nečitljive/neprivlačne?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/01/2023 : 11:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, meni kako koja knjiga... Ima nekih koje su odlično odrađene (Crveni Orm, Kralj Bivši i Kralj Budući npr.), a ima nekih koje su mi potpuni promašaji i izgledaju baš bezvezno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/01/2023 : 13:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš previše zagledao ali ono šta sam vidija to mi je hit and miss.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 18/01/2023 : 13:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Meni su odlična njihova izdanja, a tu mislim na ova mekih korica i cjenovno su BILA dosta pristupačna kada bi ih se uhvatilo na popustima. Ova luksuzna izdanja su isto dobra, ali više kao potencijalan izvor zarade u budućnosti :D. Jasno da se radi o težem preseransu, iako mene nije briga šta drugi ljudi kupuju, troše svoje pare, a ne moje.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000