forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Borbe protiv Turaka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/06/2021 : 13:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije koja tri mjeseca htio naručiti knjigu za sina direkno od izdavača iz SAD i jedini način je FedEx za 50 U$ (za kjigu od 37$), ali je navodno u tih 50$ uključeno i 15$ "za uvozne troškove". Meni nije jasno na šta če mi opaliti porez i šta je sa tih 15$ i zovem FedEX Slovenija. Ovi meni na prvu loptu "Mi imamo samo marketing naših usluga, uvozi nam DB Schenker", i daju broj. Zovem DB Schenker, ženska meni prvo, da li sam firma. Nisam firma, sve obrazložim i ženska mi iskreno kaže, da nema pojma i da za tako nešto prvi put čuje i neka zovem carinu. Pošto povremeno rješavam stvari i sa carinom (ekološke takse idu preko njih), mudrost, susretljivost i fleksibilnost slovenske carine su mi dobro poznati. Zovem ja njih oni mrtvi hladni - naručite, platite, a za porez i ostalo čemo vidit, kad stigne. Nakon toga dogovorim sa sinom drugi rođendanski poklon, a za FedEx - neka, hvala.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/06/2021 : 18:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
nakon grubih riječi, ipak sam ih naterao da su mi jučer poslali broj računa i iznos koji trebam platiti, danas sam odmah ujutro nakazao novac i koliko vidim na tom tracking numberu oni su danas poslali paket na moju adresu, tako da mislim da če sutra stiči. Kada uhvatim vremena, napravit ču nekoliko fotki i staviti ih ovdje da vidite šta sve sam kupio u toj turi. Sljedeča če biti tek za nekoliko mjeseci. Po mom izračunu trebat če mi još puno figurica da završim dioramu kakvu sam zamislio.

Što se tiče članka u novinama, on je več odavno napisan ali ga još nisu objavili u novinama. Kada če biti ne znam, ne zna ni onaj novinar sa kojim surađivam. Kada bude izašao u novinama ja ču isto tako pokazati nekoliko fotki. Malo mi je čudno da tako dugo traje, obično su članci koje sam slao na te novine, koje je onda novinar još dodatno obradio izašli dosta brzo. Problem je u toj novoj ediciji koja ide sporedno sa tim novinama i kod njih bi trebao izači a oni izađu samo jednom tjednom, možda je u tome problem. Svakako sve nešto polako ide. Barem se nadam da če objaviti sliku karakorum grba kojeg sam izmislio a forumaš deers ga je tako lijepo obradio
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/06/2021 : 14:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
napokon stigao paket






dogodilo se nešto strašno.....javljam kasnije, sada moram negdje iči

Edited by - 1Euro on 18/06/2021 14:35:08
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/06/2021 : 14:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eto ih, vec su pokucali na vrata... dali su mu vremena da jos ode u kupatilo, a on stigao ukucati poruku... strepimo! :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/06/2021 : 14:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Eto ih, vec su pokucali na vrata... dali su mu vremena da jos ode u kupatilo, a on stigao ukucati poruku... strepimo! :o






Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 18/06/2021 : 15:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Eto ih, vec su pokucali na vrata... dali su mu vremena da jos ode u kupatilo, a on stigao ukucati poruku... strepimo! :o











Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 18/06/2021 15:31:11
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 13:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ovaj top je prekrasan!!!!! Detalji su nevjerovatni, uz to ide i nekoliko dodatnih stvari (kovčeg, vreča baruta, topovske kugle, mjerač topovskih kugli) i sve je izrađeno od olova. Druge firme često koriste plastiku ili neku takvu smesu za vreče npr ili kovčeg ili neke djelove topa, ovdje je sve izrađeno iz olova i jako kvalitetno napravljeno i jako lijepo izgleda. Stvarno sam dobio puno za taj novac. Vjerovatno najbolje od svega ako se gleda omjer (kvaliteta, cijena, veličina, broj dodatnih stvarčica). Ako budem radio veču dioramu kupit ču ih još barem 3, pa da imam neku bateriju topova:









Edited by - 1Euro on 19/06/2021 13:26:37
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 13:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
dodatno sam kupio još nekoliko figurica, koje barataju topom, po mom mišljenju bez ovih troje, top ne bi mogao funkcionirati u bitci, zato su ključni (jedan nosi topovske kugle, drugi čisti cijev, a treči nišani i pali vatrom koju ima okačenu na palici):








Edited by - 1Euro on 19/06/2021 13:36:15
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 13:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
evo još malo:








Edited by - 1Euro on 19/06/2021 13:42:41
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 13:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kupio sam i ovog biskupa/viteza:





Edited by - 1Euro on 19/06/2021 13:46:10
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 13:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kupio sam i ovog dječaka koji svira na frulicu, svira čak dvije frulice od jednom. Taj dječak je inače iz serije o Grcima, Antici,...ali mi se činio dobar izbor, jer može poslužiti kao paž, štitonoša, ministrant,....isto tako dobro izgleda na zidinama (civili izza zidina mi se čini dobar izbor, pa ču pokušati u budučnosti kupiti još neke figurice civila, koji promatraju bitku izza zidina, jer ipak u gradu su živjeli i civili, sluge,...)Problem je u tome, što se teško može pronaći figurice civila koji spadaju u taj moj period (da nisu iz Napoleonovog vremena ili 1. i 2. svijetski rat,...tamo ih ima dosta)






Edited by - 1Euro on 19/06/2021 13:54:58
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 14:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kupio sam i ovu figuricu, koja je bila najskuplja i došla je ozlijeđena (otrgnuta ruka, savijen mač, pocepana uzda). ja sam to javio amerikancima i rekli su mi, da če mi je zamijeniti, da če mi poslati novu u sljedečoj rundi, rekli su mi, da ih još opomenem, kada budem naručivao a oni če isto tako to zabilježiti. Ne znam kako če to na kraju završiti, pogotovo jer nemam namjeru naručivati sljedečih par mijeseci, nadam se da ču dobiti zamjenu i da se to neče zaboraviti. Ja sam inače ovu figuricu zalijepio i za sada izgleda ok, ali svejejdno je taj glupi feeling, ipak nije više glancer, iako se nigdje ne vidi, da je lijepljena ja znam da je lijepljena, možda lepak popusti, možda ako je budem premještao pa je krivo zagrabim pa če odpasti itd,...smeta u glavnom:






Edited by - 1Euro on 19/06/2021 14:05:30
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 14:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
diorama se polako puni ali još ima mijesta za neke nove figurice, ima mijesta i na zidinama, tako da če biti potrebno još kupiti dosta figurica, za sada izgleda ovako:
















Edited by - 1Euro on 19/06/2021 14:15:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/06/2021 : 15:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dok se oni kolju mobitel se puni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2021 : 20:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Dok se oni kolju mobitel se puni



imam mobitel star 15+ godina i baterija ne drži više ništa, pa ako želim slikati, moram ga imati štekanog, inače ne radi fotoaparat. Gasi se odmah, nakon 2-3 fotografije, zato ga imam štekanog u kuhinji, gdje je utičnica kod pulta, da mogu slikati, inače ovu dioramu ne držim u kuhinji.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/06/2021 : 12:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ha, i moj mobi je star +15 godina, ali prva baterija i dalje radi kao kada sam ga kupio. :P Samo sto nema fotoaparat ni internet... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2021 : 18:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ha, i moj mobi je star +15 godina, ali prva baterija i dalje radi kao kada sam ga kupio. :P Samo sto nema fotoaparat ni internet... :D






imam i ja prvu bateriju i ako me nitko ne zove, niti ja nikoga ne zovem, niti ništa ne fotografiram u biti da ništa s njim ne radim, baterija mi drži nekih 5 dana još uvijek, ali kada želim da s njim fotografiram ili ne daj bože snimim video, onda se isprazni odmah,...zato ga moram štekati da je skroz u elektrici, da mogu slikati npr....nema navigaciju, nema internet, nema ništa šta imaju pametni telefoni ali nikako da crkne več jednom pa da sam primoran kupiti novi, a žao mi ga baciti kada još uvijek radi, pa ga vučem sa sobom
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2021 : 18:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by 1Euro

Uz to, trebao bi izači i jedan veliki članak u novinama, u kojem sam istraživao nešto u vezi ovog zamka Rifnik, Turcima, zlatniku, Himleru,....mislim da bi trebao sljedeči tjedan da izađe članak



Stavi link kad izađe (ili bar novine i broj, ako nema on-line verzije)



upravo sam saznao, da če članak izači 1.7.2021 u ediciji NEDELJSKE NOVICE. Iako se zovu nedeljske novice, one izađu svaki četvrtak, pa baci oko ako te zanima. Ja ču ih kupiti pa ču i slikati članak i pokazati ga ovdje. Zašto im je toliko dugo trebalo ne znam, a i prvi puta ču biti u Nedeljskim novicama, obično sam bio u Slovenskim novicama i najviše u subotnim. Na žalost članak je odavno napisan, pa sumnjam, da če objaviti ove nove fotografije sa najnovijim figuricama (top npr...) tako da ne znam tačno koje sve fotografije če objaviti. Sigurno če objaviti jedan zlatnik (čiju sam im fotografiju poslao) jer je to i tema članka, nadam se da če objaviti i Karakorum grb,...sve u svemu ja sam napisao jako dugi članak, kojeg sam onda predao novinaru, a šta tačno je on ostavio, što izbacio, što dodao, što promjenio,...vidjet čemo 1.7.2021 u Nedeljskim Novicama.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2021 : 18:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
evo nekoliko članaka, u vezi mene, koji su do sada več bili objavljeni, nemam fotografije svih:







Edited by - 1Euro on 20/06/2021 18:56:48
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/06/2021 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
U vezi ovog "ozlijeđenog" - stavi malo kečapa ili bojice na otrgnutu ruku i batrljak i fino ćeš dobiti štih ranjenog vojnika koji unatoč odsječenoj ruci i dalje stameno stoji i bori se za pravu stvar

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2021 : 19:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
možda u ovoj novoj ediciji stave ovu moju fotku, jer je prijašnja stara 10 godina, a ovu novu neče jer nosim naočale, ali možda su se predomislili, kažem zbog toga, da vas ne iznenadi ako bude promjenjena fotografija u tom novom članku, to sam još uvijek ja:



Edited by - 1Euro on 20/06/2021 19:05:45
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/07/2021 : 10:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto, kako sam i prije rekao, danas je izašao članak na tu temu, NAŽALOST nisu mi objavili taj Karakorum grb (šteta!) ali ostalo je sve tu:







Edited by - 1Euro on 01/07/2021 11:45:18
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/07/2021 : 10:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ovaj projekt Diorame Turske opsade če se nastaviti za par mijeseca, kada opet naručim nove figurice a do tada radim na jednom drugom projektu.
Naime, ja sakupljam i druge figurice npr od Kinder jaja, hotwheels automobilčiče, lego kocke,....ima tu svega i svačega za jedan mini muzej figurica i igračaka.
Npr eto jedne fotke od dijela kolekcije iz Kinder jaja figurica:



i ako pogledate pažljivije vidjet čete ove automobilčiče:



a to su automobilčiči iz Kinder jaja, koji imaju motorčič (svaki automobil moraš povuči nazad i onda ga pustiš i on ideeeeeee punom brzinom). Ovakve figurice sa tim motorčičem su mi jako zanimljive i imam jih još nekoliko različitih (nisu sve na ovim fotografijama).
Postoje i motori ali oni idu drukčije (njih moraš pogurati prema naprijed a to nije toliko zanimljivo) i oni isto tako voze.

No osredotočimo se na ove automobilčiče, koje trebaš pogurati nazad i pustiti, da idu naprijed. Sa njima bismo mogli organizirati DRAG RACE dirku. Na taj način bismo se mogli utrkivati, tko ima brži automobilčič. Drag race se može izvesti svugdje (na stolu u restoranu, vani na asfaltu, na nekoj leseni dasci, postoji i plastična staza koja je za hotwheels automobilčiče,...) svugdje gdje ima nešto ravno p ase odredi crta za početak (start) i cilj (da se vidi koji automobilčič brže prijeđe ciljnu crtu). Ovo se možete utrkivati sa prijateljima, na piknicima, u lokalu, možete se kladiti jedan protiv drugoga (tko če biti brži) može se organizirati takmičenje, liga, prvenstvo,...gdje se mogu i drugi ljudi kladiti (kao na utrke konja, pasa,...)

Za sada me zanima:

-da li ima netko od vas neki ovakav automobilčič (o kojem pričam), mora biti iz Kinder surprise, jedino ovi važe, da svi imamo istu kategoriju motora (ccm, PS, kW,...) pa se onda možemo natjecati.

Javite se svi koji imate neki ovakav automobilčič, možete ga slikati i pokazati ovdje, pa čemo se onda dalje dogovarati.
Ako ga nemate vjerovatno ga još uvijek možete dobiti kod Kinder surprise, jer mislim da ih još uvijek rade. Ja to kupujem par godina i često naletim na nekog, imaju različite serije, tipove (džipovi npr,...)to sve važi, samo da su iz Kinder surprise, ostalo nije bitno. I bolje da su različiti modeli, isto kao kod drag race gdje ljudi imaju različite modele automobila, pa su onda neki brži, neki imaju drukčije kotače pa su više za neku drugu površinu (npr tepih, plastika, asfalt, šank, sto/miza, lijes,...)

Znači jedno če biti takmičenje u DRAG RACE, a možemo napraviti i takmičenje u daljini, znači da pobjedi onaj automobil koji pređe najdulju stazu. Znači, svaki takmičar ide na start, pusti svoj automobil sa crte i pratimo automobil sve dok se ne zaustavi pa se onda izmjeri daljina i onaj koji je prešao največu razdalju/dužinu taj je pobjedio.

Bilo bi super da organiziramo prvo INTERNACIONALNO takmičenje u (drag race i vožnju u dalj), odaberemo neku lokaciju, pa svi onda idemo tamo. Prije toga bismo trebali se reklamirati putem facebooka, staviti nekoliko klipova na you tube i slično, pa da privučemo ljude iz različitih zemalja, da dođu i da se takmičimo. Koliko znam ovo još nigdje ne postoji pa možemo biti prvi u tome, možemo i organizirati neku ligu kao UEFA, FIFA i slično, ili Ligu Prvaka, Svijetsko ili Europsko Prvenstvo,...samo je nebo granica. A do tada kupujte i jedite Kinder jaja, i sakupljajte ove automobilčiče i javite se ovdje svi koji imate neki ovakav automobilčič . Ako ne želite sami sudjelovati, možda ga možete prodati nekome drugome, da ga kupi od vas,....siguran sam da če se oni najbrži automobili i dobro prodavati, zamislite kinder jaje vas košta oko 1 euro (možda i manje ako ga kupite po sniženoj cijeni, postoje akcije, pa su često i oko 50 centi,...) idete sa njim na takmičenje, osvojite nagradu i prodate ga nekome drugome jer če svatko htjeti imati što brži automobilčič, pa če se na kraju oni najbrži prodavati na avkcijama npr. nakon završetka turnira (ako ga netko bude htio prodati).
Sve u svemu, obratite pažnju na automobilčiče iz Kinder Surprise (koji imaju motor, da ga povučete nazad i pustite naprijed)


Edited by - 1Euro on 02/07/2021 11:21:47
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2021 : 18:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pogledajte ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=pemUIZivZ0I

slično kao što sam ja zamislio, u biti ovdje se radi o dirki sa hot wheels automobilima, a ja sam zamislio više kao drag race i vožnju u dalj sa kinder autičima (na pogon), no to ne znam da li je več netko izmislio ili sam ja prvi. Jedino trebam još neku stazu napraviti. N etreba mi dirkalište kao ovdje, nego više ravna staza, nekakav U profil
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/09/2021 : 10:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
jedva sam pronašao topik, pa da ga podignem, jer za slaba dva mjeseca naručujem novu turu figurica, pa da ga ne tražim, jer tko zna gdje bi topik završio do tada.

Skupljam lovu za figurice pa eto ako nekoga zanimaju ovi stripovi, neka mi se javi (stavio bi na aukcije pa ne znam okačiti toliki broj slika u oglasu):



































Edited by - 1Euro on 12/09/2021 09:57:00
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000