forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Nova izdavačka kuća - SPUTNIK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Valent
Starting Member

11 Posts

Member since 10/05/2021

Posted - 11/05/2021 : 17:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Valent a Private Message  Reply with Quote
Nakon nekoliko godina previranja i unatoč svima sugestijama da se u to ne upuštamo, veliko nam je zadovoljstvo da na ovom mjestu možemo objaviti kako smo osnovali izdavačku kuću posvećenu stripu.

Neću vas zamarati s našom ''origin story'', već samo naglasiti da je izdavačka kuća Sputnik nastala ponajprije zahvaljujući genijalnoj zajednici ljubitelja stripa u Hrvatskoj (i regiji) s ciljem da svojim radom barem malo pridonese njezinom daljnjem razvoju.

Tri naslova koja smo objavili uskoro će biti u striparnicama i knjižarama, a već od danas mogu se naručiti preko našeg weba.

Eto, zasad toliko. Ako imate bilo kakvih pitanja, bit će mi drago pokušati na njih odgovoriti. Kontakt i svi detalji o našim izdanjima nalaze se na našem webu.

Link: https://www.sputnik-stripovi.com/

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/05/2021 : 17:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Srecan pocetak :)

Da li cemo videti ova izdanja u Srbiji?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/05/2021 : 17:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Srecan pocetak :)

Da li cemo videti ova izdanja u Srbiji?


+1
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/05/2021 : 17:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Valent

Nakon nekoliko godina previranja i unatoč svima sugestijama da se u to ne upuštamo, veliko nam je zadovoljstvo da na ovom mjestu možemo objaviti kako smo osnovali izdavačku kuću posvećenu stripu.

Neću vas zamarati s našom ''origin story'', već samo naglasiti da je izdavačka kuća Sputnik nastala ponajprije zahvaljujući genijalnoj zajednici ljubitelja stripa u Hrvatskoj (i regiji) s ciljem da svojim radom barem malo pridonese njezinom daljnjem razvoju.

Tri naslova koja smo objavili uskoro će biti u striparnicama i knjižarama, a već od danas mogu se naručiti preko našeg weba.

Eto, zasad toliko. Ako imate bilo kakvih pitanja, bit će mi drago pokušati na njih odgovoriti. Kontakt i svi detalji o našim izdanjima nalaze se na našem webu.

Link: https://www.sputnik-stripovi.com/


Sritno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/05/2021 : 17:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ovdje čestitam na prvim izdanjima i poželim uspjeh.

Zna li se u kojim knjižarama će se moći kupiti vaša izdanja?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/05/2021 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Čestitke, sretno!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/05/2021 : 18:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vec prvo i musko, cestitke! Nek je sa srecom i sto vise decurlij da trce avlijom!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 11/05/2021 18:08:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2021 : 18:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Godspeed, i ovdje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Valent
Starting Member

11 Posts

Member since 10/05/2021

Posted - 11/05/2021 : 18:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Valent a Private Message  Reply with Quote
Hvala na čestitkama. One nam jako puno znače.

Upravo smo u procesu pregovora s knjižarama.
Po svemu sudeći bit ćemo u Hoću knjigu i Školskoj knjizi.
I, dakako, u svim striparnicama. (U zagrebačkim striparnicama izdanja će biti već za par dana)
Kad se sklope ugovori s knjižarama, objavit ćemo gdje se sve naša izdanja mogu kupiti.

Trenutno funkcionira samo web. Naravno, svjestan sam da velika većina prvo želi vidjeti strip u svojim rukama da donese odluku vrijedi li strip iznos koji na njemu piše (uostalom, takav sam i ja).

Svakako se nadam da ćete prepoznati vrijeme i trud uložen u naša izdanja i da ćete procijeniti da su vrijedna fer cijene koju za njih tražimo.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2021 : 19:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sretno i od mene! ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/05/2021 : 20:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Baš sam razmišljao ovih dana kako to da se već godinama u Hrvatskoj nije pojavio neki novi izdavač, za razliku od Srbije gde je to redovna pojava...i eto!!

Srećan početak, sva tri izdanja izgledaju interesantno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/05/2021 : 20:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sretno.

Rekao bih da ćete sad za prvu ruku objaviti probrane kvalitetne naslove po određenim kriterijima, ne toliko komercijalnim.

Hoće li kod vas biti i kakve "komercijale"?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2021 : 21:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo jedno konkretno pitanje/prijedlog, s obzirom da je receno da ce biti objavljivani i nasi autori, sjetite se Marka Djeske i pretocite njegove dosadasnje virtualne radove na papir. Recimo, Bula i Bala te Crnu Zeljku.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 11/05/2021 : 22:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ja bih nabavio sva vaša izdanja ali nemam pojma kako doći do njih jer zbog Covida ne idemo do Zagreba...

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

mire
Starting Member



Serbia
20 Posts

Member since 29/03/2021

Posted - 11/05/2021 : 22:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mire a Private Message  Reply with Quote
Srećno! Da li će biti vaših izdanja u alan fordu?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/05/2021 : 02:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zelim vam srecu i uspeh! Naslovi deluju vrlo zanimljivo i marljivo prorbrano! Najvise me interesuje Bluesman Raúla Ariñoa. Nadam se da ce vasa izdanja biti dostupna i u Srbiji u Stripoteci Darkvud i Alan Ford i po nadam se promotivnim cenama!

Svako dobro u daljem radu!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2108 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 12/05/2021 : 09:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Jako mi se sviđa koncept i odabir stripova, upravo sam naručio dva naslova

Sretno Sputnikovci!!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Valent
Starting Member

11 Posts

Member since 10/05/2021

Posted - 12/05/2021 : 13:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Valent a Private Message  Reply with Quote
Još jednom hvala vam svim na vašim lijepim željama.
Mislim da možete pretpostaviti koliko je bilo sumnji i previranja prilikom pokretanja izdavačke kuće u Hrvatskoj. Stoga svaka podrška i interes koji se pokazujete za naše naslove cijenimo više no što vam mogu dočarati.

Što se tiče plana izdavanja - ideja je da trenutno izdajemo 3-4 naslova u proljeće i najesen. Dakle, ukupno 6-8 godišnje. Bit će to zatvorene (one-shot) cjeline, ništa u nastavcima. I, dakako, u velikoj većini će to biti naslovi prevedeni s francuskog tržišta. Procjenjujemo da je ono zaista ogromno i da se premalo naslova prevodi na ''domaće'' jezike. (Pritom ovdje moram pohvaliti rad nekolicine izdavača u regiji koji se neumorno trude prevoditi s francuskog. Neću spominjati nikakva imena, svi znamo o kojima se radi.) Uglavnom, nekako procjenjujemo da dosta stripaša čita zadovoljavajuće dobro s engleskog, pa i talijanskog, a da većina s francuskim malo zapinje pa nam je jako drago da možemo čitateljima pomoći da se proširi ponuda francuskih naslova, a i onih iz drugih zemalja ne-engleskog govornog područja.

Što reći o kvaliteti? Bit ću iskren i reći da sam pročitao gotovo 140 naslova koji su u francuskoj izašli u proteklih šest godina i da sam se odlučio za ova tri. Dakako da nisam lud da tvrdim da su to tri najbolja stripa koja su u francuskoj izašla proteklih godina, već su to točno onakva tri stripa s kojima smo željeli početi naš put. Ovi naslovi, mišljenja smo, savršeno dočaravaju naše ''čitateljsko-uredničke'' afinitete i smjer u kojem bismo htjeli ići i genijalno nam ih je podijeliti s drugima.

Vezano za domaće autore.
To je konačni smisao svega - jednog dana (nadam se vrlo skoro) objaviti radove domaćih autora i autorica (možda ponajprije onih koji još nisu imali priliku predstaviti se široj publici) i pomoći im u njihovoj želji da se probiju. Na bilo koji način doprijnjeti veličanstvenoj povijesti stripa na ovim prostorima bilo bi apsolutno ostvarenja cilja našeg projekta.

A što se tiče ljudi izvan Hrvatske koji žele naručiti naša izdanja - svakako mi se javite na info@sputnik-stripovi.com
Trenutno mi je jedina želja da svi oni koji žele pročitati naše stripove, to zaista i učine. Već ćemo se nekako dogovoriti za poštarinu. Kvragu, dobit ćete stripove pa makar ja morao sjesti na bajk i osobno ih vam donijeti. :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/05/2021 : 14:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pozitivac je ovaj Valent
I očigledno ima para na bacanje kad je krenuo u nekomercijalne strip vode

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/05/2021 : 15:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Politika fokusiranja na frankofonsku bande dessinee produkciju - i to onu recentnu čini se - je baš moj par postola, jer riječ je o možda i najbogatijoj i najraznovrsnijoj strip kulturi/sceni/tradiciji, a da nema naših domaćih izdanja ja ništa od toga (za razliku od anglofonske produkcije) ne bih pročitao.

Sretno!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/05/2021 : 15:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas tako. Ako je prosjecno nekih 5.000 novih naslova svake godine u Francuskoj, i cak i da je samo 1% od toga ono "must have", vec to je 50 naslova, pa sigurno nece sve to objaviti "velikasi" i tako ostaje nesto i za nove igrace. Plus ovih dobrih ima sigurno vise od samo 1%, tako da izbor je sirok. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/05/2021 : 15:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
lepe najave
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2021 : 16:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Politika fokusiranja na frankofonsku bande dessinee produkciju - i to onu recentnu čini se - je baš moj par postola, jer riječ je o možda i najbogatijoj i najraznovrsnijoj strip kulturi/sceni/tradiciji,


To bi bio Japan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/05/2021 : 16:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako se gleda samo domača produkcija.
a ako se gleda cjelokupna svjetska produkcija onda italija vjerovatno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/05/2021 : 16:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ako se gleda samo domača produkcija.
a ako se gleda cjelokupna svjetska produkcija onda italija vjerovatno.



@jaki: misliš, ako se računa i ono strano što prevode na talijanski?

@Bushido: ima i drugih kandidata, otud i ono "možda" u mojoj rečenici, a Japan je svakako jedan od glavnih. No ipak bih u kontekstu bogatstva i raznolikosti produkcije dao prednost BD-ima, jer kad u nekoj velikoj strip trgovini pogledam policu sa BD-ima i policu sa mangama, ova potonja ipak djeluje dosta uniformiranije. I Amerikanci imaju šaroliku ponudu svega i svačega, no opet i kod njih postoji jedna dominantna struja koja nadsjenjuje sve ostalo. Kod BD-a toga nema, ništa nije dominantni mainstream, odnosno dojam je da je kod njih baš sve mainstream, krimići, humor, horor, sf, erotika, vestern, slice of life, biografski, povijesni, fantasy, avanturistički, sa klasicističkim ili sa art crtežom, za one od 7 do 77 godina, nema čega nema...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2021 : 17:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by jaki

ako se gleda samo domača produkcija.
a ako se gleda cjelokupna svjetska produkcija onda italija vjerovatno.



@Bushido: ima i drugih kandidata, otud i ono "možda" u mojoj rečenici, a Japan je svakako jedan od glavnih. No ipak bih u kontekstu bogatstva i raznolikosti produkcije dao prednost BD-ima, jer kad u nekoj velikoj strip trgovini pogledam policu sa BD-ima i policu sa mangama, ova potonja ipak djeluje dosta uniformiranije. I Amerikanci imaju šaroliku ponudu svega i svačega, no opet i kod njih postoji jedna dominantna struja koja nadsjenjuje sve ostalo. Kod BD-a toga nema, ništa nije dominantni mainstream, odnosno dojam je da je kod njih baš sve mainstream, krimići, humor, horor, sf, erotika, vestern, slice of life, biografski, povijesni, fantasy, avanturistički, sa klasicističkim ili sa art crtežom, za one od 7 do 77 godina, nema čega nema...


Imaj na umu da zapadnjački izdavači objavljuju one japanske stripove, za koje postoji pretpostavka da će biti privlačni zapadnjačkoj publici.

Postoji jedan ocean japanskih stripova, autora, žanrova, tema i stilova koji neće nikad doći do zapadnjaka, osim kao poglavlje ili natuknica u pregledima povijesti japanskog stripa.

Radi konteksta, stripovsko izdavaštvo čini 40 % sveukupnog japanskog izdavaštva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000