forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Za poznavaoce Bonelija/Zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 22/05/2021 : 01:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Zagor kao serijal ima tu bogatu formulu koka dopusta autorima da eksperimentisu sa zanrovima do mile volje. Tex je manje-vise strip sa linearnim zanrom osim ako uzmemo za primjer citavu sagu sa Mefistom i jos nekoliko negativaca sa nadnaravnim motivima kojih se trenutno ne mogu sjetiti.

Ali mislim da su ostali clanovi srocili jasno kada je u pitanju novac a znamo da on pokrece citavu stampariju, izdavanje itd. Eh sada da se neko sa odlicnim stilom i darom za crtanje odluci za Zagora neovisno o sumi novca koji bi dobijao za ucinjen posao, a da pri tome moze slistiti Rubinija i ostale odlicare, bio bi to mali preporod sto se tice crtackog kadra na Zagoru. Al zivot nije spanska sapunica pa predpostavljam da takvo cudo nikada necemo viditi.
Osim ako se neko od nasih Zagorofanatika ne odluci napustiti posao, okrenuti se crtanju, da usavrsi svoj stil i zaposli se u ekipi crtaca. Sto je opet nemoguca misija.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/05/2021 : 08:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

Hm, mi koji ovde recimo min. 3 desetljeća čitamo stripove, teško je ugoditi, kad se Zagora radi što se novih eizoda tiče. Mislim, da je (gotovo) sve bilo već izdano.


Ne mogu se složiti s ovim. Dok god ima dobrih priča za Texa (western), Dylana Doga (horror), Dragonera (fantasy), Dampyra (vampiri vampiri) i kojeg god hoces bonelli junaka, nemoguce je da nema i za Zagora posto on tehnicki moze da primi fabulu i zanrovske oznake svakog od njih.

Problem je Burattini i njegov pogresan tradicionalizam. "Pogresan" kao pogresan stav/pravac vodjenja serijala i pogresna interpretacija pobednicke formule starih prica/Nolitte. Jer, fazon Nolitte nije samo u Cikovim gegovima i Ferrijevom crtezu.

Burattinija u penziju, dovesti lika sa mudima i vizijom pa si resio problem

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/05/2021 : 08:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
I da, Tex je kod njih br.1, apsolutni, u svetu stripasa
Ko 9d italijana ne zna za strip, zna sigurno za Dylana Doga i smesta ga u jacu literaturu koju bi svaki italijan trebao da procita

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 22/05/2021 : 08:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne treba mistificirat stvari.Crtanje za Bonelli je posao kao i svaki drugi.Večina bi pristala crtat Zagora da im se plati onoliko koliko im se plati za crtanje Teksa i da mogu za table dobiti koliko mogu za Texove table i da dobiju isto za uspješnu prodaju stripa.
A pošto sve to ne može onda crtaju Texa a druga liga crta Zagora.




Eto odgovora, znaci mogu a nece
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 22/05/2021 : 08:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by giant

Hm, mi koji ovde recimo min. 3 desetljeća čitamo stripove, teško je ugoditi, kad se Zagora radi što se novih eizoda tiče. Mislim, da je (gotovo) sve bilo već izdano.


Ne mogu se složiti s ovim. Dok god ima dobrih priča za Texa (western), Dylana Doga (horror), Dragonera (fantasy), Dampyra (vampiri vampiri) i kojeg god hoces bonelli junaka, nemoguce je da nema i za Zagora posto on tehnicki moze da primi fabulu i zanrovske oznake svakog od njih.

Problem je Burattini i njegov pogresan tradicionalizam. "Pogresan" kao pogresan stav/pravac vodjenja serijala i pogresna interpretacija pobednicke formule starih prica/Nolitte. Jer, fazon Nolitte nije samo u Cikovim gegovima i Ferrijevom crtezu.

Burattinija u penziju, dovesti lika sa mudima i vizijom pa si resio problem



Ma da bre,
kao moze Tex 700 epizoda (plus razna izdanja),konji,pustinja,Navaho...
A ne moze Zagor sa svim mogucim dogadjajima
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 22/05/2021 : 08:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Mislim da znam resenje problema.
Ukratko Tex im ide dobro i Dilan,
Zagora cuvaju na ler (nek stoji i nek se izdaje)jer se solidno prodaje a u slucaju pada prodaje Tex-a prebacuju ekipu na Zagora jer verovatno nemaju kapaciteta da drze 3 junaka u TOP sa ovom ekipom crtaca i pisača, verovatno su ipak novci u pitanju.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/05/2021 : 09:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Mislim da znam resenje problema.


Burattini.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2021 : 10:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by goodpaso

Mislim da znam resenje problema.


Burattini da počne crtat.




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/05/2021 : 10:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by goodpaso

Mislim da znam resenje problema.


Burattini.



Mislim da bi igor12 ili King imali svježijih ideja od dotičnog.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 22/05/2021 : 19:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pa da, Burattini jeste jedan dio problema.
Hoce sve i svasta da objasni gdje treba i ne treba a fazon sve se to moze spakovati u pisane romane.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/05/2021 : 13:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
baš me zanima šta bi bilo kad bi bure otišao. Moja prognoza je da bi došao netko ko bi umirovio zagora radi još bolje prodaje drugih novijih junaka
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 24/05/2021 : 22:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

baš me zanima šta bi bilo kad bi bure otišao. Moja prognoza je da bi došao netko ko bi umirovio zagora radi još bolje prodaje drugih novijih junaka



Pa verovatno...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/05/2021 : 14:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Imam osjecaj da je Zagor bio, jeste i ostao najjaci na Balkanu sto se tice popularnosti. Da se mozda vecina nasih tamo u ekipu ubaci, serijal bi vjerovatno zivnuo.
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 26/05/2021 : 22:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovde resenje:

Slobodna Dalmacija br.2 Zagor
u rubrici Posta sam Sergio Bonelli kaze da ne mogu da nadju dobrog crtaca
konja i indijanaca a i retki su i scenaristi.
Mislim da je opet laz. Kako za Texa ima?
Ja mislim da crtac dobije vecu kintu ako crta Texa nego Zagora po tabli.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/05/2021 : 08:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

baš me zanima šta bi bilo kad bi bure otišao. Moja prognoza je da bi došao netko ko bi umirovio zagora radi još bolje prodaje drugih novijih junaka


Ako ne bi dosao neko novi, propao bi. Štafetu bi verovatno preuzeo Rauch, večiti potencijal

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/05/2021 : 08:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da nema novih snaga koji su odrasli na avanturističkim stripovima. Većina nove generacije je odrasla na darivatima istih. Volio bih vidjeti Uzzea na Zagoru i željno iščekujem susret s Flashom. To što je fan može biti dvosjekli mač ali nadam se na će prevagnuti na dobro. S druge strane, ima on i boljih i zanimljivijih i svojih projekata dovoljno da se ne mora baviti još i Zagorom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 28/05/2021 : 16:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
U ca. posljednje 3 godine, ovo je otprilike broj nacrtanih sveski po crtačima:

Sedioli/Verni 9 - ovo mi je pristojna kombinacija, ali prečesto crtaju
Esposito Bros 7 - pristojni, možda malo previše crtaju
Mangiantini 4.5 - meni vjerovatno najneomiljeniji crtač, mislio sam da je više crtao, ima i jedan specijal
Kerac 3.5 - nisam još gledao/čitao
Chiarolla 3 - Chiarolla je meni odličan, ima i jedan maxi tako da mi je njegova učestalost OK.
Russo 2.5 - nisam čitao/gledao.
Torricelli 2 - jako dobar, volio bih da ga ima više.
Bisi 2 - vrhunski, šteta što ga nema više.
Nuccio 1.5 - vrhunski, premalo ga je.
Sedioli 1 - loše kad je sam, crtao je i jedan maxi, u kombinaciji sa Vernijem je OK, sam nikako.
Casarro 1 - meni je OK, mislio sam da više crta.
Verni 1 - pristojan je sam, ali bolji u kombinaciii sa Sediolijem. Kad se kombinira koliko ta dvojica crtaju/surađuju + kad su sami, volio bih da ih je manje,

+ imamo Della Monicu, Chiarollu, Sediolija i Gramaccionija, Mangiantinija, Russoa, Sommacal/Voltolinija u posljednih 6 maxija i 3 specijala. 2 maxija su razni crtači.

Od maxija/specijala, Della Monicu bih volio vidjeti i češće, Chiarolla je super i ok zastupljen, Sedioli i Mangiantini bezveze, Russoa i Sommacal/Voltolini kombinaciju tek treba da vidim, čine se pristojni.

Volio bih da češće crtaju Laurenti, Pesce, Nuccio, Bisi, Della Monica, Toricceli.
Chiarolle je bilo sasvim ok. Cassaro bi mogao i malo više po meni.
Verni/Sedioli kombinacije je previše, pristojno je to, ali nekako monotono, zasicenje.
Same Vernija, Sediolija i Mangiantinija bih izbacio sa serijala.

Ovako kad se pogleda, istina je očigledno da je Zagor poprilično nebitan u SBE, treba tu boljih crtača pa da povremeno gostuje i neko sa Texa ili drugih serijala.
S druge strane su kod Texa svi vrhunski, čak je većina bolja od Zagijevih najboljih. Oni slabiji na Texu bi bili osvježenje na Zagoru.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/05/2021 : 16:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@jasa,izvrsno!

Također,volio bih da je Nuccio puno, puno više zastupljeniji, a ne ovako, u mrvicama.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 28/05/2021 : 16:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@jasa,izvrsno!

Također,volio bih da je Nuccio puno, puno više zastupljeniji, a ne ovako, u mrvicama.



Razlog što Nuccia ima malo je taj što mu je primarni posao arhitektura, a Zagor mu je više kao hobi, moglo bi se slobodno reći po učestalosti njegovih epizoda da on tu gostuje.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/05/2021 : 16:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@jasa,izvrsno!

Također,volio bih da je Nuccio puno, puno više zastupljeniji, a ne ovako, u mrvicama.



Razlog što Nuccia ima malo je taj što mu je primarni posao arhitektura, a Zagor mu je više kao hobi, moglo bi se slobodno reći po učestalosti njegovih epizoda da on tu gostuje.



Aha, nisam znao. Nećemo ni naglašavati da više zarađuje kao arhitekt, nego kao crtač stripova.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/05/2021 : 17:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Gledajući na stranicama SBE , konkretno na Zagor edicijama ,,korijeni,, i ,,priče iz Darkvuda,, u svoj 12 priča koliko se sjećam ne ponavlja se ni jedan crtač.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/05/2021 : 19:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Gledajući na stranicama SBE , konkretno na Zagor edicijama ,,korijeni,, i ,,priče iz Darkvuda,, u svoj 12 priča koliko se sjećam ne ponavlja se ni jedan crtač.



Kako ne? Freghieri U Korijenima i Pričama i Di Vincenzo i Piccioni u Korijenima. Ili si mislio na priče iz Maxija?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/05/2021 : 21:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislija na Maxije, da neki se ponavljaju, čini mi se da Zagor ide u smjeru Teksa sa mnoštvo crtača.
Novoga Zagora sam skoro i prekrižija ali me zaintrigira, i vidim da Buratini ima potencijala ma ko šta mislija. Zagor je dugovječan serijal, treba tu dosta truda, mašte i ideja pogotovo poslje Nolite, Ferija, Donatelija pa ako ćemo i Skalvija, Kastelija....
Evo ove kratke edicije su dobre, gledam crtež u specijalu, mislim da se zove,, povratak u kuću užasa,, koliko mogu vidit iz onih pokaznih stranica priča i crtež su dobri a naslovnica vrhunska. Evo još nekoliko brojeva i svjetlo kioska će ugledati Kerčeva priča u tri stripa. Buratini se uhvatija posla, bit će tu dobrih priča a i dobrih naslovnica, evo npr. ona s Helingenom tj. robot u pozadini Zagora ili ona naslovnica na vikinškoj lađi.......
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000