forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 31 Postavke sustava
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2021 : 21:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Postavke sustava četvrti je album mladog redatelja i autora Uga Bienvenua, ovjenčan prestižnom nagradom Grand Prix de la Critique ACBD za 2020. godinu.

Priča je smještena u 2055. godinu, u svijet u kojem je, uslijed manjka umjetne memorije, čovječanstvo primorano probrati datoteke koje ostavlja za budućnost. Jedna tvrtka dobila je mandat obaviti taj posao, a njezin zaposlenik Yves Mathon opire se izvršavanju tog zadatka. Sabrana djela pojedinih umjetnika morat će biti bespovratno izbrisana. Među njima su zbirke mnogih pisaca i pjesnika, ali i 2001.: Odiseja u svemiru Stanleyja Kubricka, film koji Mathon po svaku cijenu želi spasiti. U društvu u kojem je svaki pojedinac pod prismotrom nadležnih organa, njegov pothvat, naravno, neće proći neopaženo…

Što je etika danas i kako će evoluirati u budućnosti? Što je ljudska memorija i čemu bi trebala služiti? Što je nužno i korisno za opstanak vrste? Sve su to pitanja koja nam na potresan i inteligentan način postavlja album Postavke sustava, istovremeno ukazujući na nekontrolirani razvoj tehnologije i opasnosti koje prijete od isključivo kapitalističkog pristupa organizaciji društva.

Kolorka Specijal 31 • Postavke sustava • 168 stranica • Kolor • 210 x 250 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ugo Bienvenu • Crtež Ugo Bienvenu • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-31-postavke-sustava/706/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/05/2021 : 22:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
moze
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2021 : 22:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo ce mi biti 'ludilo' vec znam.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/05/2021 : 22:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

moze



Preskočiš li ti nešto :)


Zanimljiva ideja. Crtež mi je malo bezličan. Jedina dilema u ovoj turi. Čekam Kasperovu preporuku :)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/05/2021 : 23:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Crtež ni meni nešto ne prija, ali tema je skroz dobra i uz Bombu, najjače ime ove ture.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 21/05/2021 : 07:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ovakvi me SF stripovi inače uopće ne privlače, ali priča me zainteresirala.
Crtež također: hladan, na trenutke beživotan i kolor vuče na osamdesete, tj. pomalo je staromodan (zastario).
Što bi značilo da je u skladu s vremenom radnje, odnosno tematikom (brisanje i zaborav najvećih djela umjetnosti).

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/05/2021 : 09:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Uh ovo je definitivno my cup of tea :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/05/2021 : 10:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je na razmatranju, crtez me bas odbija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/05/2021 : 11:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Uh ovo je definitivno my cup of tea :)



+1

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ovakvi me SF stripovi inače uopće ne privlače



Na kakve SF-ove točno misliš?
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 21/05/2021 : 13:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma SF me općenito kao žanr slabo privlači, ali s posebnim naglaskom na robote.
Nađe se iznimaka, ali samo ako me radnja baš zaintrigira (što je vrlo rijetko).
U srednjoškolskim danima je bilo drugačije, ali sad su mi interesi van tog područja.
Iako ponekad, makar radi različitosti, pogledam neki dobar SF film na temu robota: od novijih mi pada na pamet Ex Machina, a inače Spielbergov A.I. mi je odličan (prva dva Terminatora također).
Čak mi je i Robocop ostao u dobrom sjećanju kao kvalitetna razbibriga, onaj Upgrade isto.
Ali da bih baš čitao o robotima - bilo knjige ili stripove - to me jednostavno uopće ne zanima.
Pa je ovo zbilja neka iznimka.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 21/05/2021 13:47:52
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2021 : 14:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ma SF me općenito kao žanr slabo privlači, ali s posebnim naglaskom na robote.
Nađe se iznimaka, ali samo ako me radnja baš zaintrigira (što je vrlo rijetko).
U srednjoškolskim danima je bilo drugačije, ali sad su mi interesi van tog područja.
Iako ponekad, makar radi različitosti, pogledam neki dobar SF film na temu robota: od novijih mi pada na pamet Ex Machina, a inače Spielbergov A.I. mi je odličan (prva dva Terminatora također).
Čak mi je i Robocop ostao u dobrom sjećanju kao kvalitetna razbibriga, onaj Upgrade isto.
Ali da bih baš čitao o robotima - bilo knjige ili stripove - to me jednostavno uopće ne zanima.
Pa je ovo zbilja neka iznimka.



Strip uzimam jer SF, ali da ti odmah preporučim i jedan odličan stari SF sa robotom. Hardware: https://www.imdb.com/title/tt0099740/, po meni nepravedno zapostavljeni trash klasik.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/05/2021 14:18:07
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 21/05/2021 : 14:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam to davno na videokaseti, čini mi se.
Vremenski gledano negdje zajedno s onim srednjoškolskim robotskim trashom, Class of 1999.
Let's kill some teachers!

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/05/2021 : 15:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by kasper

moze



Preskočiš li ti nešto :)


Zanimljiva ideja. Crtež mi je malo bezličan. Jedina dilema u ovoj turi. Čekam Kasperovu preporuku :)



ha, pa u zadnje vreme je suprotno pitanje, ispravnije bi bilo: citas li ti ista?
bitne su mi ideje, crtez je tu da, ako nista, isprati pricu. shangri la je primer stripa gde nisam zbog crteza moga da ispratim strip.
ebem li ga, mainstream je u dubiozi, pa su mi ostali ovakvi stripovi koji mogu biti ili pun pogodak ili pun promasaj
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/06/2021 : 22:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije mi ovo baš leglo. S jedne strane nedostatak originalnih ili bar dovoljno drukčijih ideja, s druge relativno vizualno siromaštvo. Bienvenuove početne postavke nisu u potpunosti nezanimljive, no previše pribjegava poznatim odgovorima, a priča staje upravo u trenutku kada bi mogla donijeti nešto novo. Također mislim da bi sveukupan dojam bio bolji da je dao nekom iskusnijem da crta. Ovako je to ispalo blijedo i zaboravljivo, dobrim porukama unatoč.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/06/2021 : 08:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni se ovaj strip bas dopao. sf koji preispituje sadasnjost, i to one delove ove sumorne realnosti koji su kljucni, snazno kritikuje danasnjicu, postavlja pitanja moralnosti, secanja i jos mnogo toga. sad tu je vesto ubacena i 2001, film gde je malo prica, a gde je svaka recenica ima svoju tezinu. idealno se uklopilo u ovaj strip, pri cemo samo koriscenje 2001 otvara nova dodatna pitanja. crtez apsolutno prati pricu.
po meni jedan od onih neocekivanih bisera novih autora/novog pristupa u stripu sto fibra zna da izbaci
obavezno stivo za sve koji vole malo filozofije u stripu, prva liga, bravo marko. mare care!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 03/06/2021 : 13:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni se ovaj strip bas dopao. sf koji preispituje sadasnjost, i to one delove ove sumorne realnosti koji su kljucni, snazno kritikuje danasnjicu, postavlja pitanja moralnosti, secanja i jos mnogo toga. sad tu je vesto ubacena i 2001, film gde je malo prica, a gde je svaka recenica ima svoju tezinu. idealno se uklopilo u ovaj strip, pri cemo samo koriscenje 2001 otvara nova dodatna pitanja. crtez apsolutno prati pricu.
po meni jedan od onih neocekivanih bisera novih autora/novog pristupa u stripu sto fibra zna da izbaci
obavezno stivo za sve koji vole malo filozofije u stripu, prva liga, bravo marko. mare care!


Bravo Kaspere!
Više me ovaj osvrt približio ovom stripu nego što me Shanerov odbio. Čitat će se!
Jel dovoljno zabavan za Peyu?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/06/2021 : 14:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
peyo bi trokirao negde na drugoj trecini

Edited by - kasper on 03/06/2021 14:07:03
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2021 : 14:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kasper je to dobro sumirao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2021 : 14:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kasper je to dobro sumirao.


misliš na ono "bravo marko;marko care!" ??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/06/2021 : 14:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

peyo bi trokirao negde na drugoj trecini



Srećom si mi na ignore !

Vidjet ćemo. Peyo voli tvrđi SF, ne ovaj za curice tipa Leo i slični.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/06/2021 : 16:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

peyo bi trokirao negde na drugoj trecini



Srećom si mi na ignore !

Vidjet ćemo. Peyo voli tvrđi SF, ne ovaj za curice tipa Leo i slični.


Ovo je sve samo ne sf za curice...staris moj dobri Peyotle
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/06/2021 : 16:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nedavno napunih 18 god.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/06/2021 : 09:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni se ovaj strip bas dopao. sf koji preispituje sadasnjost, i to one delove ove sumorne realnosti koji su kljucni, snazno kritikuje danasnjicu, postavlja pitanja moralnosti, secanja i jos mnogo toga. sad tu je vesto ubacena i 2001, film gde je malo prica, a gde je svaka recenica ima svoju tezinu. idealno se uklopilo u ovaj strip, pri cemo samo koriscenje 2001 otvara nova dodatna pitanja. crtez apsolutno prati pricu.
po meni jedan od onih neocekivanih bisera novih autora/novog pristupa u stripu sto fibra zna da izbaci
obavezno stivo za sve koji vole malo filozofije u stripu, prva liga, bravo marko. mare care!


+1
Meni se isto jako svidio strip, totalno je aktualan, sad sa novim generacijama rođenim sa mobitelom u ruci upravo živimo vrijeme zaborava prošlog stoljeća, i sve bi to bilo ok i normalno da prošlo stoljeće nije bilo stoljeće glazbe i filma, a s novim dolazi uglavnom samo hrpa potrošnih gluposti. Tu je i druga problematika koju savršeno portertira supruga glavnog lika ondosno njezin posao peglanja filmova. Sterilni i pod navodnicima dosadnjikav crtež je savršen za takvo isprano čisto i vrlo precizno društvo tako da se super uklapa u priču. Tu ima toliko još detalja za primjetiti. Npr. društvom dominiraju starci, popeglanih gotovo plastičnih lica. Drugi dio totalno uspori i postane neka nova odiseja sa obrnutom ulogom ALa i kultura ipak preživi. Ako ću picajzlirati volio bih da je još malo duži strip, odnosno dodao bih još desetak stranica tamo od dijela od kad ga počnu ispitivati do one potjere.
drugi dio me malo podsjeća i na I Am Mother, film iz 2019 dosta dobar SF.

Edited by - Chui on 09/06/2021 10:12:24
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/06/2021 : 13:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Chui (ako ti nisi anto ), molim te podsjeti me (ako ti nije neki problem) ima li neki strip da si napisao za njega nešto loše, u smislu nesviđanja?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/06/2021 : 14:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Planetary jedini koliko se sećam. Ali, to nije ništa loše, čak je i jako pozitivno, za njega, ako ima tako lepa mišljenja o stripovima koje pročita.






Resistance is futile.

Edited by - borg on 09/06/2021 14:02:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/06/2021 : 14:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da tu nema ništa loše, samo me zanima.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000