forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 32 - Ubij ili umri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/11/2021 : 08:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mi smo preuzeli originalno Deluxe izdanje i tu nema mijenjanja sadržaja, sve je kao u originalu. Autori to i žele jer žele da ljudi kupuju mjesečne sveske, a da bi ih kupovali, onda im daju sadržaj kojeg neće biti poslije u trade/deluxe izdanjima, kao što su ti dodatni tekstovi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/11/2021 : 19:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mi smo preuzeli originalno Deluxe izdanje i tu nema mijenjanja sadržaja, sve je kao u originalu. Autori to i žele jer žele da ljudi kupuju mjesečne sveske, a da bi ih kupovali, onda im daju sadržaj kojeg neće biti poslije u trade/deluxe izdanjima, kao što su ti dodatni tekstovi.



Pih bas su pokvareni Ameri s tom forom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/11/2021 : 22:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali to bi trebalo vise manje da vazi za domace trziste, znaci za SAD. Sta njih briga sta ce netko u Hrvatskoj citati, to jest trebao je kupovati americke trejdove, a ne domace izdanje stripa?
Bas me zanima koliki % sveski prodaju izvan SAD.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/04/2022 : 07:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Drogsyjevo iznenađenje:

https://www.stripovi.com/recenzije/ubij-ili-umri-uiu-klo-sp-32-ubij-ili-umri/2814/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2022 : 19:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni bolje od Zatamnjenja ali ne i od nekih Kriminala.

Po meni predugačko i previše nepotrebnog teksta. Ima i propuha (nategnutosti i neuvjerljivosti) u scenariju, tako da za njega nategnuta četvorka.

Crtež izvanredan, često fenomenalan.


Izdanje izvrsno sa sjajnim dodacima (naslovnicama).

Tko voli ovaj dvojac ne bi ovo trebao propustiti.

Edited by - Peyo on 03/08/2022 20:05:42
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 04/02/2023 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Od Brubakera i Phillipsa sam navikao na visoku razinu kvalitete u Zatamnjenju i Kriminalu. Iako je tematika ovoga dosta kontroverzna i ima kompleksnu problematiku u današnje doba, svejedno sam mislio da ovaj strip to može kvalitetnije obraditi.
Konačni rezultat nakon 540 stranica je mlak, izrazito mlak. Od glavnog lika koji je prilično nezanimljiv pa do trivijalizacije tematike, strip ne uspijeva ponuditi neku dubinu kakvu se trudio. Kriminal je bio znatno manje direktan, ali je nudio psihološki bogat ambijent i stekla se ta neka tmurna atmosfera. Ovdje je sve prilično umjetno i neuvjerljivo.
Phillips za crtačkim stolom je ovdje relativno slabo to odradio i crtež je plastičan, vrlo nedorađen i nedinamičan.
Vrlo iritantno je bilo i što većina poglavlja počinje kao navlakuša s prividnom ekspozicijom da bi se samo onda vratili kasnije u vrijeme. Iako je dobra fora ta s nepouzdanim pripovjedačem, ipak dosadi ponavljati iste trikove.
Vrlo skromno odrađen posao, od ovog dvojca očekujem bolje jer znam da mogu (puno) bolje.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/02/2023 : 00:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Obojicu ih ubija hiperprodukcija, a posebno se to vidi na Reckless. Jednostavno trebaju uzeti malo dužu pauzu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/06/2023 : 23:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Strip sam pročitao bogami pre maltene 12 meseci (prošlog jula,na moru),ali se kristalno jasno sećam da ga nisam mogao ispustiti iz ruku.

Sve mi je u ovom stripu odlično - ideja,razrada,način na koji se priča završila,crtež,atmosferičnost...

Dinamičan,zabavan,nestandardan akcioni krimić,sa elementima misterije,psiho tematike...

Brubejker i Filips su sjajan tandem,o tome nema spora,Ubij ili umri je obavezno štivo.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 17/10/2023 : 19:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
Uh, moglo je ovo bolje. Počelo je dobro, listao sam kao manijak, ali čini mi se da se negdje oko polovice obojica krenu gubiti i fušariti, Brubaker krene neke peripetije izvoditi, a Philipsov crtez, iako jos uvijek koplje iznad prosjeka, postane siromašan.

U principu mi najviše smeta generičnost i jako plitka obrada tematike vigilantizma i mentalnih poremećaja. Malo je tu Brubaker brljao, ali je to sve ostalo plitko i jeftino.

Nije ovo loše toliko, ali je već viđeno i viđeno i viđeno.

Čak sam dojma da bi u pravim rukama, ovo bila super manga, bas ima taj vibe i mood, ali eto, šta je tu je.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/12/2023 : 01:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Izvukoh strip sa gomile nepročitanih.
"Možemo da trljamo piše o guze, kao što meni to radi stariji brat"
...Dečko će mi biti odsutan par dana, pošto si mu najbolji prijatelj, mogao bi da ga večeras malo odmeniš...
Brat ti se ubio. Tata ti je izvršio samoubistvo.
Volela je da gleda mamu, sa stepenica, kako vodi ljubav sa nekoliko muškaraca i žena istovremeno.
Gomila upucanih leševa. Ima i preklanih. Neizostavno i spaljenih...
Prostitucija, droga, nasilje, ludilo...

I sve je to ubačeno da maskira pravu sliku. A to je da su ovaj strip, scenaristički odradili sa pola mozga, što bi se reklo. Scenaristički, nema tu nekog truda. Nema čak ni mašte.
Na nivou neke prosečne bonelijane. Malo je falilo u prvoj polovini da prekinem čitanje.
One medijalne table sa lateralnim tekstom su ubijale dinamiku.
Direktno obraćanje čitaocu i prozivka tipa: lako je tebi da sudiš, dok zavaljen u fotelju čitaš strip o meni...
...mi nije nekako prirodna.
Na te stvari nikako ne mogu da se naviknem. To me kod Tezuke stalno nerviralo. Nekako, mi prekine konekciju. Može kod humorističkih, geg stripova...
Tanko je ovo...


Resistance is futile.

Edited by - borg on 29/12/2023 01:58:09
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/02/2024 : 14:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Meni je baš legao strip ( Kriminal od ovog autorskog dvojca je i dalje vrh). Samu razvučenost priče nisam osjetio, tako da mi je cijelo vrijeme bilo uzbudljivo. Imam doduše par primjedbi tipa kako mladić postane jebeni madafaka, i to još protiv ruske mafije, te na momente višak teksta. Također volio bih da su naslovnice postavljene između poglavlja.

Inačevha bih ovaj strip definitivno uvrstio među natprirodne, posve prihvaćam priču o demona.

Edited by - Kerempir on 13/02/2024 14:17:30
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/02/2024 : 14:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Strip malo sa time podsjeća na ovaj film:
https://www.imdb.com/title/tt0264616/?ref_=nm_knf_t_2

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/02/2024 : 14:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za film, bas ću ga potražiti
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2448 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/02/2024 : 14:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Samu razvučenost priče nisam osjetio, tako da mi je cijelo vrijeme bilo uzbudljivo. Imam doduše par primjedbi tipa kako mladić postane jebeni madafaka, i to još protiv ruske mafije, te na momente višak teksta. Također volio bih da su naslovnice postavljene između poglavlja.


Potvrdjujem i slazem se.
Mada meni je bio cisto 'ok' za jedno citanje.
Go to Top of Page

Promys
Starting Member

48 Posts

Member since 03/02/2023

Posted - 14/02/2024 : 15:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Promys a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip! Preporuka:)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000