forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 316 - Thundermanovo ludilo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46506 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2021 : 13:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
U biti nije ova epizoda toliko ni loša. jedino mi ža da Thunderman nije potamanija one debilne kepece.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 26/07/2021 : 22:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Slijepi bijes/Usijana stijena/Thundermanovo ludilo

P: 1 S: 3 C:6 N:7 (42,5%)


Burattini - čovjek koji objašnjava neobjašnjivo!
(Da je primjerice, Burattini umjesto Arthura C. Clarkea pisao knjigu "Misterije svijeta" knjiga bi se zvala samo "Svijeta" jer bi naravno, Burattini sve misterije objasnio.)
Odakle inspiracija ili bolje reći neinspiracija za ovo? Vjerovatno je Bure iščitavao stare sveske Zagora pa mu se eto Ferrijev uradak o cirkusantu Marcusu toliko svidio da je odlučio napisati nastavak. I tako čitajući ovu ranozagorovsku epizodu Bure je shvatio da Ferri nije objasnio odakle oni patuljci u Darkwoodu. Pa je to morao napraviti Bure.
Da budem iskren, meni taj Marcus uopće nije neki veliki neprijatelj. Ono, koliko je opasan netko koga središ da mu probušiš triko na par mjesta i onda on padne na pod kao vreća krumpira. Vjerovatno je isto mislio i Bure pa je nadodao još jednog starog poznanika, Alfreda Bannistera iliti ga Thundermana. Thunderman inače ispaljuje munje iz ruku i Sclavijeva je kreacija i neuspio pokušaj kopiranja nekih američkih DC/Marvela mutanata štotijagaznam sa supersuper moćima.
Ovaj opis bi valjda trebao biti dosta da se Thundermana ostavi počivati na miru, ali ne, Bure ga je morao vratiti, usput i oslijepiti, poludjeti i naravno pogađate - sve to lijepo objasniti.
Neko reče na forumu da je ovo baš dobar strip za djecu, je se eto ne bih s time složio. Kakav strip za djecu kad jedan lik na početku priče nosi kahlicu na glavi, drugoga naživo pokopaju i oslijepe.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/07/2021 : 23:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote


Sad će ti se javiti ovi iz "druge skupine"...
Ali samo hrabro, ima nas dosta koji ne priznajemo fore o nostalgiji i stripu za djecu.
Nema tu nikakva odrastanja. Zagor nije isti. Zagor je sada mnogo lošiji.
Dokaz? Netko ima 10, netko 20, netko 30 priča... ali mi iz ove "prve skupine" uvijek možemo uzeti te priče i nanovo guštati, uza sve njihove mane. Mi volimo Nolittu i uvijek će nam biti DOBAR strip.
A ovo sada uglavnom je smeće nad smećem, dosadno, nepodnošljivo. Ovaj nije normalan, čitav prvi svezak potrošio je na puko ponavljanje, a pola drugog na objašnjavanje. Tip je umobolan.
Nije Zagor isti, mi smo isti!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4798 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 26/07/2021 : 23:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
To je istina Zagor nije isti, pravi Zagor je Nolitin.
U neku ruku i shvatljivo za ovako dugi serijal, Buratini se istinski trudi, ali istrošenost ideja, nepostojanje novog Ferija ili Donatelija, evoluiranje Zagora, generacijama koji su počeli s Nolitom izaziva često da imaju posla s krivotvorinom. Ali sam i dalje uvjeren u Buratinijev iskren trud i zalaganje.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 27/07/2021 : 07:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Može se i danas pisati dobrog Zagora, ali tu bi trebalo Buru maknuti - on je od silne količine priča, čini mi se, malo poludio. Još gore, stječem dojam da želi biti Zagorov Homer, ultimativni autor koji je objasnio sve i povezao sve u jedan ogroman svijet... Čekam samo da izmisli neki Zagorovo jezik. Već kad čitaš Raucha, Marollu, to ima nekog smisla, imaju te priče fluidnost...
Burattinija je ubio tempo, ali čini mi se da on teško pušta nekoga u svoj Zagor, to je problem...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 08:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni se svida Rauh, njegov Zagor ima neki stari šmek sa prvinama novijeg..
Buruta ubi posao urednika pa bi trebao smanjit broj priča koje piše...
Priča na godinu bi sigurno bila uspješna..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 27/07/2021 : 09:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 10:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".




To su godine kad pocinju prve frustracije zbog pada testerona i spolnog hormona..
Ko prikladniji za upirit drvlje i kamenje od...Bureta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2021 : 13:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 14:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!
" o kako je lepo biti glup".. živio ti meni Bora Djordjevic...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/07/2021 14:00:59
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/07/2021 : 14:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).




Ja bih čak dodao:

Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/07/2021 : 14:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16768 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/07/2021 : 14:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).




Ja bih čak dodao:

Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).



Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16768 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/07/2021 : 14:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".




Izvrsno napisano. Samo to je tako nekome se sviđa taj novi bezidejni tupasni američki šmek a nekome ovaj stari duh koji je izgleda nestao.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16768 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/07/2021 : 14:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1




Teler je car, Bure je također car. Nekome nije, pa što onda ... ni meni nisu dobri ovi novi tupasni bonelijevi serijali.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 15:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1



Dobro, ajde.. i ti si..
Malo nas je da priznajemo..pohvalno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

leKrava
New Member



253 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 27/07/2021 : 15:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger


Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.



A sto su onda Korijeni ili da ne spominjem Zagor vs Flash ili kako se to vec zove

Edited by - leKrava on 27/07/2021 15:39:32
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 15:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by Kruger


Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.



A sto su onda korijeni


Korijeni su samo mali izkorak ka amerikanizaciji Zagora, ali samo crtacki..
Scenaristički to je jos uvijek Bonelli... Na srecu..
Ono sa Flasem je glupost i ja je i ne brojim za Zagorov strip, osim prekrasno kolora i crteza.. djubre.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/07/2021 15:44:09
Go to Top of Page

leKrava
New Member



253 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 27/07/2021 : 15:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
A koja je to scenaristicki razlika izmedju Bonellija i americkog stripa?
Vizualnu razliku i broj stranica lako vidim, scenaristicki nisam siguran u cemu je razlika a pogotovo kad je u pitanju Zagor di npr. imamo glavnog neprijatelja koji se uvijek vraca (Hellingen ala Joker i slicni glavni negativci), onda vracaju se i drugi zlikovci, imamo glavnog junaka koji nije obican covik, Zagor ima i svog sidekicka itd.

Edited by - leKrava on 27/07/2021 15:58:06
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16768 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/07/2021 : 17:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

A koja je to scenaristicki razlika izmedju Bonellija i americkog stripa?
Vizualnu razliku i broj stranica lako vidim, scenaristicki nisam siguran u cemu je razlika a pogotovo kad je u pitanju Zagor di npr. imamo glavnog neprijatelja koji se uvijek vraca (Hellingen ala Joker i slicni glavni negativci), onda vracaju se i drugi zlikovci, imamo glavnog junaka koji nije obican covik, Zagor ima i svog sidekicka itd.



Scenaristički gledano je Zagor kroz vrijeme napredovao postao je dosta realniji plus one neke stare karakteristike uglavnom nesavladivosti koje ima i Teks. Američki superjunaci su podjednako super tuqavi i onda kad su nastali i danas. Glavna karakteristika američkih superjunaka je tama, mrak, negativa. Nema na primjer skečeva koje ima trapavi Čiko, nema ni trunke pozitive u američkih superjunaka.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 28/07/2021 : 12:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ali sam i dalje uvjeren u Buratinijev iskren trud i zalaganje.



Trud je tu neosporan, ali da se poslužim košarkaškom analogijom: ako igrač na terenu šutira dvanaest puta i sve promaši ima dvije mogućnosti:
- vidjeti da ga ne ide, sjesti na klupu i malo se sabrati, pa ponovno ući u igru;
- i dalje ostati u igri i šutirati i trinaesti put misleći da si Jordan;
Koje od ovo dvoje je Bure?

Edited by - Gru on 28/07/2021 12:26:27
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/07/2021 : 18:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ja sam, pročitavši budalaštine o zavjeri na sveučilištu oko redovnikove knjige koju neki kolekcionar cijeni na 100.000,00 $, s prepričavanjima na kraju što je tko mislio, rekao i učinio, uz pojašnjenje kako je Grumpy Duck postao Drunky Duck, odlučio da je dosta bilo.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 28/07/2021 : 19:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Da ovo sto je curomir napisao, ovaj zagor zbilja djeluje da je pisan za idiote i to je bit. Od stripa koji je imao nesto privlacno, do neceg potpuno odbojnog, nesto protiv cega se pobunis i kao kolega u postu iznad moras reci: dosta, koga ja citam jebote i na koje jadnike gubim vrijeme i pare

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 28/07/2021 : 20:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da fanovi našeg dragog Burattinija (ili kako mu ti isti fanovi tepaju "Bure") jedva čekaju novi Zagor da mogu havlevrijednim rječnikom opisati svako remek-djelo iz Zagorove okoline.
U protivnom ne bi ti isti fanovi toliko čitali Zagora i komentirali svaku podtemu o njemu na ovom Forumu.

Dobro je to. Samo naprijed. Da Zagor živi vječno na vašu i našu radost i veselje.



Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16768 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/07/2021 : 21:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, tko vas tjera da kupujete nešto što ne volite. Valjda ta strast i potreba za pljuvanjem po nečemu.
Recimo kako bi bilo to da ja sad odem tamo gdje se okupljaju ljubitelji američkih superjunaka i kažem im što mislim, a što je u stvari istina. ne pada mi na pamet, nek se skupljaju i vesele tom stripu ma kakav on bio.
Noviji Boneli K11, zanimljiva ideja jako loše ili bolje reći katastrofalno izvedena ideja upravo na nivou amera. Leonardo, kao i Otkrivenje, pardon Apokalipsa, pričaju dio povijesti sa nekim detaljima koji su izmišljeni i to izgleda dobro. Merkurio, meni osobno zavisno od raspoloženja, nekad odličan nekad solidan, uglavnom nema tog američkog preseravnja i tame. Komesar ako izbacimo onaj mračni dio odličan krimić. Inkvizitor, Manfredi dobar u stvaranu priče ali što reći na ovaj utjecaj američke tame, em zasran kraj em pomalo sranje od stripa.
Američki superjunaci su na nivou nekad početnog Nolite u Zagora iz 60-tih, pa i lošiji, čak je i Inkvizitor miljama daleko od amera iako je loš pa i katastrofalan. Bure, dječarac pun pozitive koji se ponekad trudi oko te tame ali mu ne ide ta tama i ja mu čestitam što mu ta amerska tama ne ide.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000