forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 181 - Azimut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2021 : 19:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Negdje u beskrajnom mnoštvu mogućih svjetova nalazi se jedan na kojem se više nego igdje drugdje zazire od starenja i njegova tragičnog ishoda: smrti.

No postoji li način da joj se umakne? Drugdje možda i ne, ali na ovom svijetu ta mogućnost nije posve isključena. Tako barem tvrdi stari profesor Aristid Uromil, koji na Času, svom brodu laboratoriju, proučava hirove vremena. Njegovo mišljenje dijeli lijepa Mania Ganza, koja je uvjerena da je vrijeme novac. Točnije, kovani novac! „Tlapnje!“ reći će neki. „Gluposti!“ reći će drugi.

U društvu pregršt fantastičnih likova, zakoračite na čudesno putovanje koje će vas povesti u eterna prostranstva mašte i u samo srce ljudskih egzistencijalnih briga...

Kolorka 181 • Azimut • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Wilfrid Lupano • Crtež Jean-Baptiste Andreae • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.6.2021. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-181-azimut/710/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/06/2021 : 19:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni prvi pik ove ture
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/06/2021 : 23:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moj osvrt i preporuka.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2305074

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/06/2021 : 08:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovo će izgleda biti prvi Lupano u mojoj kolekciji.
Pročitao sam privju i odličan je taj prvi broj, prvo crtež, Andreae poderao i razvalio, crtež je baš brutalno dobar, pa ta mašta, likovi ludilo...
Pa onda sceanrij iliti priča....čini se dosta originalno,odlična ideja sa krađom....neću spojlat, čitajte.
Strip mi se čini kao baš totalno ludilo i odličan miks ludog crteža i scenarija.

Inače sam pročitao skoro sve Fibrino od Lupana i on mi je kao scenarista jako dobar, sviđa mi se jer uvijek bira vrhunske crtače, ali svaki put mi nešto fali u tim njegovim stripovima....ne znam što, ali fali. Azimut mi je barem po privjuu lego ko budali šamar....vidjet ćemo kad ga pročitam cijelog.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/06/2021 : 17:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Probacemo ovo. Crtez mi je bas lep. Videcemo..
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/06/2021 : 19:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam upravo i Azimut.
Nisam još pročitao sve što sam nabavio ovaj tjedan pa ne mogu usporedit sa ostatkom, ali Azimut je do jaja i od ovo troje što sam do sada pročitao (Postavke Sustava i Povratak na Aldebaran) debelo najbolji.
Baš kao što sam i dva posta iznad napisao, kod Lupana mi je falilo ono nešto, ovdje je razvalio i bacio me na dupe.
Crtež, boje, mašta, scenarij, priča, baš sve je ODLIČNO! Predivno luda priča sa šašavim likovima i bezobrazno odličnim crtežom.
Izivko je to dobro napisao, u početku možda djeluje konfuzno, ali se puzle polako počinju slagati i svo ludilo dobiva smisao.
Strip sam pročitao od korica do korica, u punom smislu riječi, naime na koricama i pred kraj je opis i crtež životinjskog svjeta.

Moram priznat da sam malo proučio i ova nova Fibrina izdanja, apropos nove tiskare i meni se čini da Denona odrađuje bolji posao od Stege.

Ugl Azimut; genijalan strip i od mene preporuka ko kuća!
Strip je Anto/10.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/06/2021 19:18:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2021 : 01:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao sam upravo i Azimut.
Nisam još pročitao sve što sam nabavio ovaj tjedan pa ne mogu usporedit sa ostatkom, ali Azimut je do jaja i od ovo troje što sam do sada pročitao (Postavke Sustava i Povratak na Aldebaran) debelo najbolji.
Baš kao što sam i dva posta iznad napisao, kod Lupana mi je falilo ono nešto, ovdje je razvalio i bacio me na dupe.
Crtež, boje, mašta, scenarij, priča, baš sve je ODLIČNO! Predivno luda priča sa šašavim likovima i bezobrazno odličnim crtežom.
Izivko je to dobro napisao, u početku možda djeluje konfuzno, ali se puzle polako počinju slagati i svo ludilo dobiva smisao.
Strip sam pročitao od korica do korica, u punom smislu riječi, naime na koricama i pred kraj je opis i crtež životinjskog svjeta.

Moram priznat da sam malo proučio i ova nova Fibrina izdanja, apropos nove tiskare i meni se čini da Denona odrađuje bolji posao od Stege.

Ugl Azimut; genijalan strip i od mene preporuka ko kuća!
Strip je Anto/10.




imaš grešku - strip je Anto_+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 11/07/2021 : 08:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ono, dugo mi trebalo da savladam gradivo, sve od crš-a.
Crtež i bojice prekokrasni, likovi maštoviti i zanimljivi, ali…
Nije me se baš nahvatalo isuviše, nekako puno sastojaka, čak i kvalitetnih, samo konačni zaključak ono dobro je to sve.
Više sam očekivao, a ispalo mi pomalo mlako, možda me ove temperature umorile pa se preslikalo na strip, ko će ga znati.
Valjda ćemo u drugom naletu ako ga bude biti više oduševljeni.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/07/2021 : 21:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U početku mi se sve činilo nedovoljno usklađeno, no do kraja me strip kupio. Miks raznih, uglavnom poznatih sastojaka koji je dovoljno zabavan i dinamičan, a ujedno i pomalo filozofski nastrojen. Mnoge stvari tu ostaju bez (izričitog) odgovora, bar na prvo čitanje, no to u ovakvoj priči nimalo ne smeta. Andreaeov crtež i kolor su izuzetno upečatljivi te uvelike zaslužni za pitkost i zanimljivost stripa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/07/2021 : 11:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Lijepo izmastan fantastican svijet i likovi i cijeli setting je toliko uvrnut a radnja toliko dinamična, pa i apsurdna koja se na monente može teže pratiti ako čitatelj nije koncentriran. Postoje neki upitnici nakon pročitanog ali ne takve naravi da zahtijeva nastavke već je prepušteno nagadjanju i filozofiranju, ali cijela priča se može promatrati i kao uvrnuta pustolovina (na momente ne podsjećalo na plast i ocnjake, ali vise filozofski nastrojenije). Za mene osobno ugodno iznenađenje i morat ću se skoro vratiti drugom čitanju, ali nekima bi mogao ostaviti dojam kao kod @ivi_skoj

Edit: u razgovoru sa ženom kojoj preporučujem stripove shvatio da ne znam kako bih prepricao osim da je radnja uvrnuta i najbolje da sama procita kada mi dodje.

Edited by - Kerempir on 13/07/2021 15:34:59
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 31/08/2021 : 17:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa lupanom, a po utiscima koje je je ostavio bice ih jos mnogo. Vec sam krenuo sa citanjem White all around, a uzimam i stare prdonje, za pocetak.

Kao sto su i drugi primetili na pocetku je to dosta konfuzno ali onda se sve lepo poslozi i bude kako treba. Kako se ide prema kraju sve je bolje i bolje i postaje zabavnije, toliko da nisam mogao da se odvojim od stripa dok ga nisam zavrsio. Ima gomila simpaticnih detalaja npr. onaj deo gde oni monasi filozovi bicuju sami sebe i na glavama imaju kaveze koji su otvoreni ili onaj gde oni Arapi u pustinji jasu grbave ćilime/tepihe umesto kamila, ima ih jos tipa naucnik sa knjigom " Odosmo u kikiriki" itd.

Crtez odlican, mastovito nacrtana bica koja nastanjuju ovaj neobican svet. Fora mi je i enciklopedija na koricama.
Strip za svaku preporuku, najbolje bi bilo da se cita odjednom i u punoj koncetraciji da bi se sve pohvatalo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2021 : 10:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
odlično,smiješno,veselo i zabavno

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/10/2021 : 14:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip, svaki Lupano mi je zanimljiv, i ono sto je vec konstantovano, dosta toga daje izmedju redova, ucitava, tera na razmisljanje...sto je uvek plus, a karakteristicno za njegova dela. Autor koji se ne propusta. Crtez takodje odlican, sve osmisljeno kako treba...
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 17/10/2021 : 08:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo je definitivno jedan od najmaštovitijih stripova koje sam pročitao. Lupano i Andreae su se definitivno potrudili da izmisle novi svijet prepuno maštovitih detalja (odličan crtež), likova, imena likova (čini mi se odličan prijevod) i vrlo maštovitu priču. Za samu izvedbu priče možda je ipak malo previše svega, stalno uliječu neki novi likovi koji budu bitni za radnju i tako sve praktički do samog kraja, u jednom trenuktu očekuješ ok da sad smo upoznali sve idemo do kraja zakucati priču, ovako malo rasprši fokus, al svejedno mnogo dobar strip. 10 za maštovitost i 8 za realizaciju priče, znači 9/10 :))))
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/10/2021 : 20:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Premda sam se u dva navrata morao vraćati na poglavlje iza (a to uglavnom izbjegavam) Azimut je dovoljno šašav i zanimljiv da sam ga pročitao do kraja. Malo zajebana priča za pohvatati iz prve ali vadi je maštoviti bizarluk likova i settinga koji su iznenađujući i uspješno izvedeni do samoga kraja.
Crtež također prekrasan a uz topli kolor za izdvojiti je i zaista odlično dočaravanje dubine, odnosno prostora u kadru.
Kompleksni feelgood strip kojeg ću sigurno još koji put uzeti u ruke. :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/11/2021 : 20:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip, jedan od najboljih ove godine! Avantura u rangu Plašta i očnjaka! Za crtača nisam do sad čuo ali rasturio je. Od Lupana nisam previše očekivao ali odradio je odličan posao.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/11/2021 : 21:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Andréae je crtao i ovo. Samo scenaristički nije na ovoj razini koliko se sjećam. Ali dobar strip.




Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/11/2021 : 21:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ako netko objavi, pročitat će se. Ali ne bi se spuštao na niže razine, sad kad sam se navikao. Želim ovu, vrhunsku razinu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2021 : 23:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kad se samo setim kako je neko rekao da je Azimut mnjah;čini mi se izivko.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/11/2021 : 00:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moreš mislit kakav je onda ovaj.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/11/2021 : 07:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E, kad sam gledao naslovnu mislio sam da će strip biti onako, emo, darkerski, radi zlokobnog izgleda ovih pomoćnika - pajaca, lutka, praseta i peći. Niš od toga, strip veseo i feelgood, ti likići izgledaju opasno, a zapravo imaju srce ko kuća i vrlo su slatki i dobroćudni
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2021 : 10:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Moreš mislit kakav je onda ovaj.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/11/2021 : 12:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Anto sunce mu, pa što još nisi čitao ovaj predivan strip?!
1 iz zalaganja. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/11/2021 : 14:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
posustaje anto, nije to više onaj stari...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/11/2021 : 14:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, ne može on to više pratit. Još se javi na kakvom sporednom stripu ali na ovim bitnijim naslovima je njegova šutnja baš gromoglasna. Možda su ga pokolebali oponenti, možda ne želi izlijetat sa ocjenom dok ne vidi šta drugi kažu
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 03/12/2021 : 17:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Azimut mi je ima brat-bratu ocjenu 8,5/10 do samog kraja. Što se tada dogodilo? Woke. Moralo je biti ubačeno. Više ne postoji strip pošteđen tog mjernog instrumenta…valjda je to uvjet izdavača da bi se strip izdao, da bi uspio? Možda ima stvarno nešto u tome? Da je obrnuto, bili tko htio izdati takav strip?
Znači, radnja ide sve po redu, kreativno, nekonvencionalno, baš za poželit. Dvi stranice prije kraja poglavar Sitnostana (malih ljudi, koji stoje na „ženskim“ robotskim nogama da bi bili veliki) govori svojim žiteljima: „Vrijeme je da postanemo veliki, primiti ćemo izbjeglice pred vratima grada. Mnogo ih je…ali koga briga. I onda više nismo sitni i mali…nego tada postajemo veliki.“
Jaoooo. Još su izbjeglice u stripu – klimatske izbjeglice. Nema dalje. Točno se vidi da je taj zadnji broj u duhu vremena i napisan nedavno (2019.).
7/10 (strip je, unatoč ovoj pizdariji, jako dobar).
p.s. morao sam nakon toga odma uzeti Texa „Zloduh Plavih brda“ da odmorim glavu i jednostavno pročitam nešto bez „suptilnih“ poruka.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000