forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA Kolorka182 Povratak na Aldebaran
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2021 : 19:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Po povratku s kćeri na Aldebaran, Kim Keller shvaća da uživa golemu popularnost na čitavom planetu. Kao predstavnica čovječanstva pred izvanzemaljskom rasom, Kim se suočava s novim izazovima, uključujući i formiranje skupine znanstvenika za praćenje i proučavanje tajanstvene kocke u kojoj se nalaze kvantna vrata. Vrata s prolazom u nepoznato… Za to vrijeme Manon, jedna od preživjelih sa svemirskog broda „Tycho Brahe“, upoznaje Kim i pridružuje se njezinom timu...

Kolorka 182 • Povratak na Aldebaran • 192 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Leo • Crtež Leo • Prijevod Matija Sinković • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.6.2021. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-182-povratak-na-aldebaran/711/

Trouble will find me

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/06/2021 : 19:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Odlične najave za ovaj mjesec, uzimam nekoliko naslova, a i konačno dočekali ovaj nastavak. Nego jel ovo kraj?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2021 : 20:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Gde je Anto?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/06/2021 : 23:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Odlične najave za ovaj mjesec, uzimam nekoliko naslova, a i konačno dočekali ovaj nastavak. Nego jel ovo kraj?


Zasad. Sa Leom se nikad ne zna.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2021 : 23:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije kraj:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/06/2021 : 23:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uzima se i ipak se ocekuje koliko toliko solidno (ne)djelo. No, siguran sam da ce mi uz citanje vreme proletjeti kao i sa ostalima do sada... sto je dobar znak.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/06/2021 : 23:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma neka ga, ima nešto zarazno u ovoj sf sapunici, pa neka i potraje, a kako mi je i žena zakacena na ovaj svijet, obećao joj da će biti prvs čitateljica.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/06/2021 : 08:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jeeeej, ovo je već prava SF sapunjara.
Će se uzme i pročita. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 18/06/2021 : 08:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima u koga će se ovaj put ludo zaljubiti 30 minuta nakon upoznavanja te osobe.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/06/2021 : 09:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Baš me zanima u koga će se ovaj put ludo zaljubiti 30 minuta nakon upoznavanja te osobe.



Kažeš, brže se zaljubljuju samo žene u Flash Gordona.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/06/2021 : 10:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kažeš, brže se zaljubljuju samo žene u Flash Gordona.




Ote mi riječ iz usta ...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/06/2021 : 17:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Uz te mini mane sto ima, meni je ovo top serijal i jedva cekam nastavak
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2021 : 17:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nije kraj:(



anto like this
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/06/2021 : 10:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Aldebaran mi se sviđao full. Ovo uzimam svakako.
Marko,
Imam molbu za tebe. U Zg sam momentalno i volio bih uzeti još i ovo



Postoji mogućnost da ovu narudžbu podignem danas u Fibri ili negdje drugdje?

Hvala unaprijed
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 20/06/2021 : 09:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ahhh taj N00bizam.
Ima još i tri nastavka između Aldebarana i Povratka.
A kaj ćeš? Uključim se tu i tamo i nemam pojma.

Uzeo sam ga na Cršu kao i jedne i druge Prdonje.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/06/2021 : 12:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, "Aldebaran" treba citati kronoloski. Mislim, lakse je, puno. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/06/2021 : 22:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Podsjetnik na radnju u prethodnim ciklusima:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aldebaran_(comics)
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 21/06/2021 : 21:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pročitano.

Nisu bila neki veliki bad propuštena 3 nastavka.

Čitko i zanimljivo.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/06/2021 : 22:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Svaka sljedeca knjiga mi je bila slabija od prethodne. Magija je nestala, ovo necu ni uzimat.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/06/2021 : 18:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam danas.
Hmm da, moglo bi se reći da dolazi ili bi moglo doći do zamora materijala, ali iskreno i unatoč tome još uvijek mi je ovo odličan serijal. Možda bi bilo pametno da se serijal završi dok ne postane loš.
Priča napeta do samog kraja (nije mi ni u jednom trenu bilo dosadno), kraj zadovaljavajući, crtež standardan Leov i meni se osobno njegov crtež baš sviđa, i dalje tu ima vrlo maštovite flore i faune.
Sve u svemu ja sam zadovljan. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2021 : 01:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Odlične najave za ovaj mjesec, uzimam nekoliko naslova, a i konačno dočekali ovaj nastavak. Nego jel ovo kraj?


Novi Leov Aldebaran ciklus-Neptune:
This fall, Neptune (French title for Neptunus) will start the next cycle in The Worlds of Aldebaran by sf author Leo. It will be a house clos, because it mainly takes place on board a spaceship that is doomed. Tension assured, according to publisher Dargaud, in line with the Alien films. On board: including Kim Keller and Manon Servoz.

While making the previous cycle, Back to Aldebaran, Leo promised not to make any more five or six part cycles. Partly because he learned to draw faster and with more pages per album, he wanted to present shorter cycles from now on. Back to Aldebaran was indeed over after three parts. The continuation in the Neptune cycle can be even shorter, because it will be a diptych. Part 1 is 64 pages thick and part 2 will be published in 2022.

Neptune will be the sixth cycle in The Worlds of Aldebaran after Aldebaran, Betelgeuse, Antares and Back to Aldebaran. In between, the side series Survivors appeared, which also belongs to The Worlds of Aldebaran and in which main character Kim does not play a part. This series did show Manon, who became Kim's security guard in Back to Aldebaran.
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo pročitao sam danas.
Hmm da, moglo bi se reći da dolazi ili bi moglo doći do zamora materijala, ali iskreno i unatoč tome još uvijek mi je ovo odličan serijal. Možda bi bilo pametno da se serijal završi dok ne postane loš.
Priča napeta do samog kraja (nije mi ni u jednom trenu bilo dosadno), kraj zadovaljavajući, crtež standardan Leov i meni se osobno njegov crtež baš sviđa, i dalje tu ima vrlo maštovite flore i faune.
Sve u svemu ja sam zadovljan. ;)


jedva čekam da ga uzmem u ruke

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/06/2021 01:29:06
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 01/07/2021 : 13:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Definitivno je došlo do zamora materijala. Kvalitativno je dosta pao u odnosu na prijašnje nastavke i da se razumijemo, cijela serija nije sad nešto epski ili što već, ali je dosta zabavno i pitko. I u ovom nastavku kao i u prijašnjim imamo misterije koji su se, kako vidimo, pleli kroz cijelu seriju i sad su konačno isplivali na površinu i to je što ovaj nastavak čini zadovoljavajućim, kao i potka koja me jako podsjeća na jednu epizodu star treka (sa picardom).

Ali u prijašnjim nastavcima imali smo likove koji, bez obzira na naivnosti, su bili životni, a neovisno su se u međuvremenu isprofilirala dva jaka ženska lica koja su se trebala sresti/spojiti u ovom nastavku, ali nažalost izostao je sinergijski učinak koji sam očekivao jer je, i to je glavni problem ovog nastavka, Leo posve izgubio interes za sve svoje stare i nove likove koji su postali drveni, bezlični i otuđeni i, usprkos nekim rupama u priči ovo mi je najveći minus.

Edited by - Kerempir on 01/07/2021 13:38:17
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/07/2021 : 11:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sinoc procitao iz cuga ceo integral. I dalje je to pitko i vozi fino ali nekako prazno. Crtez i boje su nekako industrijski isibane samo da ide. Fali nekako ona toplina. Prica vec malo vodnjikava.. Ostaje u kolekciji definitivno jer se naslanja na sjajne pocetke ali nadam se da ce nastavak biti ipak jaci..
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/08/2021 : 12:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ovo se nažalost pretvara u šamaranje mrtvog magarca. Šta se mene tiče Leo je završena priča.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2021 : 10:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Leo je uspio nemoguće...Lošnjikav početak je uspio nastaviti još lošijim nastavcima.
Onaj prvi je još imao nekakvog šarma ali sa lošim dijalozima,prenaivnim zapletima ali je bija osvježenje čudesnom FiF i lijepim bojama.Nastavci su donijeli sve to klonirano ali lošije(možda zbog toga jer je sve viđeno?).
Odustajem i ja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/11/2021 : 21:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Gledam ovaj Povratak na Adelbaran, ove grozne naslovnice, statičan crtež, likove koje liče na lutke i čudim se: pa kako ovo može prolaziti? Kako to da ja čitam već peti integral ovog treša? Da ovaj Leo crta Teksa, svi bi ga mrzili još više od Cossua, a čovjeku fenomenalno ide, ima franšizu, prodaje je, njegovo ime prodaje i druge serijale, kako to, kako to?

Po meni, to je zato jer je Adelbaran imao super priču koja uvijek intrigira - susret sa Bogom, sa svemogućim. Taj prvi ciklus je bio jeben. Radnja nije na ovoj našoj sjebanoj, prenapučenoj Zemlji gdje je sve poznato, pokoreno, nego na drugom planetu, nekoj verziji rajskog vrta. U rajskom vrtu, Aldebaranu, još uvijek nema previše ljudi, život je jednostavan, a svijet nov i neistražen. Ljudi su i tamo stvorili su neko pomalo nepravedno, licemjerno društvo, ne sjećam se više ali stvari se počinju mijenjati. Priroda daje znakove, sprema se objava. U centru priče je obična cura koja na kraju ipak i ne bude tako obična i mic po mic, kako se priča razvija dešava se susret sa mantrisom koja je jedna od najboljih likova u SFu ikad.


Tajanstvena sila prirode, živi u prostranstvima oceana. Upravlja elementima, vodom, osekom i plimom, životinje je slušaju. Izaziva strah i sumnju. Naizgled je nepronična ali može se komunicirati sa njom. Samo, ne može komunicirati svatko - mogu samo oni koji to zaslužuju, a taj kontakt se ne zaslužuje preko love, moći ili poznanstava - mantrisa bira samo one koji su dostojni. Mantrisa je u stanju i dati vječni život (ok, ne baš vječni, ali dug život zahvaljujući onim svojim pilulama), mantrisa sudi ljudima i razlikuje dobre od zlih - dobre nagrađuje, tako pomaže Kim, a zle (adelbaranske moćnike tvrda srca) kažnjava.

Sva ova otkrića o mantrisi se daju polako kroz prvi ciklus, sve dok se na kraju ne skuži da mantrisa može čak i međuzvjezdano komunicirati, bez ikakve aparature! Tu se misterija podiže na kub! Uz tu glavnu atrakciju, tu je i taj čudesni svijet Adelbarana, neobična bića koja fasciniraju, čar otkrivanja nepoznaoga. A ima i romanse.. Uz sve te atrakcije bilo je lako zaboraviti na pomalo nezgrapni crtež i suhi dijalog. Po meni je taj prvi ciklus baš top, top. Nije to sad bila neka neviđena tema, dapače, u okvirima SFa je česta ali je bila obrađena na dobar i zanimljiv način. I imala je tu misteriju, tajnu mantrise. I drugi ciklus, Betlegeze je bio jako dobar, pokazalo se da postoje mantrise na drugim planetima, da postoje još nekakvi vanzemaljci, pa onda opet zadrtost ljudi, zabranjena međurasna ljubav, opet neobičan svijet, čudna bića, sve je to bilo dobro. Znači sve je bilo postavljeno i činilo se kao da fali samo još koja epizoda da se otkrije.. nešto! Tajna svemira! (Tako je to meni izgledalo )

Ali mućak.. ispalo je da Leo ne zna šta bi dalje. Mantrisa je pala u zapećak, ta druga svemirska rasa zapravo i nije nešto i sve se svelo na jurcanje prašumama nekih novih planeta i na neke romanse što smo sve već vidjeli. Antiklimaks na kvadrat. Ali još uvijek je to pitko. Može se čitati, samo što sad znamo da ni Leo ne zna u čemu je tajna mantrise, da nikad nije ni znao. Mogao je samo zamisliti to beskrajno moćno biće ali ne može proniknuti što bi s njim. Može samo razvlačiti priču dok ne dođe vrijeme za penziju.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000