forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: ŽIVOTINJSKI ZAMAK 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 25/06/2021 : 18:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Dorison/Delep, ŽIVOTINJSKI ZAMAK 1 i 2





B4, HC, kolor, 72/56 str
promo cena 1300+1300 din/ puna knjižarska cena 1700+1700 din


Prelepo nacrtan omaž Orvelovoj "Životinjskoj farmi", takođe sa elementima dela "1984", od danas u prodaji.
Naručite preko makondo@makondo.rs

u zalivu magije...

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/06/2021 : 19:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kad već niste vi dali zavir:

https://www.bdgest.com/preview-2788-BD-chateau-des-animaux-le-miss-bengalore.html

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/06/2021 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I ovdje moj osvrt i preporuka.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2388399

Have mercy
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2453 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/06/2021 : 23:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ovo prelepo izgleda!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/06/2021 : 08:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo prelepo izgleda!



+1
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/06/2021 : 11:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo stvarno izgleda odlicno. Iako sam fan integrala zbog ustede u mestu i ceni ovo ce se overiti..
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/06/2021 : 13:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna tema, fenomenalan crtez i fenomenalna promo cena! Jedva cekam!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/06/2021 : 13:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ovo stvarno izgleda odlicno. Iako sam fan integrala zbog ustede u mestu i ceni ovo ce se overiti.


Ovo boldovano znaju, zato i ne ide integral.
Klasično vaćarenje čitalica.
Još ako bude i neka bela strana (kao kod Furuna) možda se opet naljute na štampara...

Carpe diem
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 27/06/2021 : 18:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by sawitch

Ovo stvarno izgleda odlicno. Iako sam fan integrala zbog ustede u mestu i ceni ovo ce se overiti.


Ovo boldovano znaju, zato i ne ide integral.
Klasično vaćarenje čitalica.
Još ako bude i neka bela strana (kao kod Furuna) možda se opet naljute na štampara...



Ja bih ovo resio jednim integralom kao sto su resavali Stare furune.

Pola tiraza bi bila naslovna prvog albuma a pola drugog pa nek citaoci biraju...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 27/06/2021 : 23:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

I ovdje moj osvrt i preporuka.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2388399



Kaj nije da još traje izdavanje?
Gotov serijal?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/06/2021 : 23:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

quote:
Originally posted by izivko

I ovdje moj osvrt i preporuka.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2388399



Kaj nije da još traje izdavanje?
Gotov serijal?


Objavljena su 2 albuma od planiranih 4. Dakle traje još.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/08/2021 : 10:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima stripova koji coveka neocekivano oduseve, ovo je taj

nisam trebao u da uzmem ova zamke, prosto mi nije bio u planu. al desava se to nekad, kad covek udje u prodavnicu, nema sta da kupi a svrbe ga novci. oce da iskoce iz dzepa, pa mi stvaraju nervozu, pa moram da trosim. sta cu jadan
elem, ovo je dorison, dosta mi ga je bilo vise. njegova potreba da se na uvek isti nacin obraca najsirim strip masama mi je vec neko vreme nesvarljiva. tu nijedan dijalog ne moze da prodje bez neke nepotrebne prenapetosti, konfrotacije gde mi se ubija tok stripa a tematike su mu manje vise standardne. imao je tu on nekih solidnih radova, al sve u globalu mi ga je bilo dosta.

dalje, obicno ne uzimam pojedinacne albume, elrika cu da uzmem il integral ili ga necu imati.

al kad sam uzeo da listam ovaj zamak, desila se... ljubav . izdanje je prelepo, elegantno, format idealan. kazem, ajde plati ovo, mozda i valja.

ne znam sta se zbilo u glavi ovog dorisona, al nekako posle 20 godina piskaranja uspeo je da napise nesto sto mi ga je uzdiglo iz neke... pa osrednjosti. cak i dalje, ovo je jedan od ponajboljih mejnstripa kod franaka. a ja to gledam ovako, ako jedan scenarsti napise jedan vrhunski strip, onda je i on sam vrhunski. doduse, aj da sacekam i nastavke pre nego sto ga kao takvog krstim.

franci zadnjih decenija znaju nekako nabiti snagu svog scenarija u prvi nastavak, ovo posle sve zna da bude lagano privodjenje kraju. ovde je opet dorison nacinio i drugi nastavak zivim, kao u prvom delu.

zaplet, manje vise ocekivan. imamo zivotinje na farmi koje svojim izborom i ponasanjem, koje predstavljaju neki presek covecanstva. a sve ih okruzuje cvrta neprosvetiteljska ruka. malo mi je mozda smetako sto je ovo ovde ko neka (komunisticka) despotija, moglo bi se stosta napisati i o diktaturi liberalnog kapitalizma. strip je prepun recenica za razmiljanje... dorisone ti li si? konstatno imamo nadogradnju mehanizma moci, kao i nacine osporavanja iste na vrlo vrlo domisljat nacin.

crtez, ovkva stilizacija mi se lepi za oko, 100% uzivanje u lepom.

i na kraju kostrovic, nisam ni znao da je on ovo prevodio kad sam kupovao. on je najbolji prevodilac sa francuskog, al nekako se zadnjih godina zarobio u stripovima autora, ciji su najbolji radovi kod nas izasli sad vec pre dosta godina. malo promene bi valjalo. a ovo je strip kojeg je samo on mogao da preved kako valja, fala makondu sto vodi racuna o tome. a super je sto je on preveo elrika, a pre neki dan sam pazario (opet njegovog) fenomenalnog karlosa gardela. kostrovicev povratak u moj zivot u punom sjaju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2021 : 03:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas lepa preporuka kasper! Javljam utiske kad procitam!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000