forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Besmisao kod Boneli stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 30/06/2021 : 15:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Uvek sam se pitao zasto mora da se ubaci u scenario nesto besmisleno i koji je razlog a ne mora da bude tako.
Na primer:
-Zasto Zagor i Ciko skoro uvek idu pesaka i po mesec dana a pare nisu problem (uvek moze neki grumen zlata...)
- Zasto u epizodi (LudensExtra182 Put na Zapad) naprasno postoje ljudozderi i zaboravili da govore posle 3 god izolacije?

Primera ima bezbroj a mislim da najvise ima kod Zagora,
Ako neko ima jos neki primer ?

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/06/2021 : 15:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče pješačenja, meni je to uvijek bio plus. Tex i Carson s konjima su čas vamo čas tamo, dok kod Zagora i Chica odlazak u susjednu utvrdu već prerasta u pustolovinu. Zemljopis igra veliku ulogu, litice planine, nabujale rijeke, mostovi, kanjoni i naravno šuma kao medij za Zagorovu superiornost, sve to stvara bolju povezanost između svijeta strip junaka i čitatelja.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2021 : 16:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je problem Darkvudka šuma odnosno njen nedostatak. Stalno slušamo kako se sve dešava u njoj a svako malo imamo planine, ravnice...U barem pola epizoda Zagor nije u šumi ili, što je još kontradiktornije stalno ulazi i izlazi iz nje, kao da je malo ima pa nema pa ima. Bitno je da ne znamo ne veličinu Darkvuda (ja mislim da je kao pola Slovenije, King misli da je kao pola bivše Yuge, iako bi se prema onoj karti gdje se vidi gdje je smješten dalo izračunati kolika je)

Također mi je još jedna stvar neobična:Čiko stalno upada u nevolje u različitim gradićima. E sad, u koliko je takvih nevolja upao? 50? Više= Tu se nameću dva pitanja:Zar se sa svim tim nestašlucima Čiko nije zamjerio praktički svakom vlasniku gostionice u Darkvudu? I drugo: S obzirom na poznatost Zagora i Čika, zar je moguće da ga u svim tim gradićima ne znaju?
Pitam ja vas...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/06/2021 : 16:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kod Zagora je sve realno, nerealna su vaša očekivanja od junaka za laku zabavu..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/06/2021 : 16:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bravo:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/06/2021 : 17:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fora bi bilo izracunati koliko vremena je Zagoru vec proslo u svim njegovim epizodama, pogotovo uz svo ovo setanje. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/06/2021 : 19:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
i najvažnije od svega tko zagoru pere veš i koliko ima istih majica kad je uvijek u istome i gdje ih drži?

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/06/2021 : 20:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Besmisleni su mi migranti i nacisti u dilan dogu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 30/06/2021 : 21:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
A kad Zagor uskoči pomoću lijane u neko selo, a selo na čistini, baš spretan momak. O njegovoj sekiri koja je apsolutno nefunkcionalna ne vredi trošiti reči, posebno kad ga napada grupa naoružana vatrenim oružjem, a on i sekira sami. Njegova sekira je najgluplje oružje u stripovima svih vremena!

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/06/2021 : 21:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni je najjače kad neki zloćo uzme taoca i kaže Zagiju/Texu "Baci pištolj ili ću ga ubiti za 5 sekundi. Pet, četiri..."... i Zagor/Tex baci pištolj.

Majke ti, je li to on misli da će ovaj zbog toga pustiti taoca? Zar nije logičnije da kaže "Bacit ću 'amal ne rekoh, znam da ga nećeš ubiti jer rukom pod vratom leša tvoj položaj slabi i odmah bih te ubio.". Međutim, vraga... Zagor/Tex si misli "Ima me, šupak, ali vidjet će on, još nije gotovo." i uistinu baci pištolj, a onda poslije nađe neki nerealni način da oslobodi taoca.

loading...
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 30/06/2021 : 21:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
To,to...
Samo mogu da zamislim sta se desava scenaristi u glavi dok pise...
verovatno konta nece da primete/sta ima veze/nije strasno/pa sta ako...
Nisam ovo primetio toliko van Boneli stripova a izlazila je GOMILA stripova 70/80 tih.
Nemoj samo da kaze neko da je uglavnom Boneli za male narastaje tipa kap.Miki
Postoji i jedan Ken Parker, strip jak kao stena pa i price sa Divljeg Zapada...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/06/2021 : 21:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ima i Ken Parker svojih bisera. U prvoj epizodi je kao neki jadnik koji nije koristio ništa osim lovačke puške, a onda u drugoj pokolje pola grada. Tex za njega mala maca.

loading...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 01/07/2021 : 08:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Stripovi, filmovi i sl. nisu real-life i zato radije ne tražite logičnosti već uživajte u ponuđenome jer u biti zato i služe - za odmak od svakodnevnice.... naravno, neki su realniji, neki manje realni, ali zato i imaju svaki svoju publiku

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 01/07/2021 : 09:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Fascinantno mi je npr. kako svi još imaju kosu, obzirom koliko puta ih je metak, koplje ili tomahawk "očešao" po glavi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/07/2021 : 10:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ako se uzme Marvel i mange produkciju, Bonelli je za te prva liga realnosti..
A kod BD i ostalih stripova razne škole je ista stvar ko u Bonelliju..
ima jako realnih i opasno nerealnih stripova..
Ne vidim da je Bluberi realniji od Texa..
Uvijek me ko klinca fasciniralo i frapiralo ono kod Bonelli stripova... FANTASTIČNA PRIČA!
ja sam ko klinac od 8 godina sa sela tada mislio da su stripovi i likovi realni i stvarno postoje..
tako mi ono FANTASTIČNA PRIČA delovalo ko da je samo ta izmišljena a sve ostale istinite i napravljene po stvarnim likovima i dogodivštinama..
Blaga naivna diječja doba... baš mi žao današnjih klinaca..
Imaju sve a nemaju..ništa.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/07/2021 : 12:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

i najvažnije od svega tko zagoru pere veš i koliko ima istih majica kad je uvijek u istome i gdje ih drži?


I iz toga... posto skoro u svakom drugom broju ima poderanu kosulju i hlace, tko mu to krpa ili i on ko MN kupuje () vise primjeraka, mlogo vise.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 01/07/2021 : 13:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Uh, oslobodio sam se tog govna i prodisao kao covjek. Jos bi dodao da sam u paketu s tim se otarasio nogometa/soccera. Sad uzivam u pravim stvarima

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/07/2021 : 14:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Baš kao što Teller kaže, čitajte i uživajte. ;)

@Giuda: čega si se riješio? Stripova ili zamaranja o logici u istima?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/07/2021 : 14:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Uh, oslobodio sam se tog govna i prodisao kao covjek. Jos bi dodao da sam u paketu s tim se otarasio nogometa/soccera. Sad uzivam u pravim stvarima


Pravim stvarima poput prijetnjama triskama po forumu 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/07/2021 : 14:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ako se uzme Marvel i mange produkciju, Bonelli je za te prva liga realnosti..
A kod BD i ostalih stripova razne škole je ista stvar ko u Bonelliju..
ima jako realnih i opasno nerealnih stripova..
Ne vidim da je Bluberi realniji od Texa..
Uvijek me ko klinca fasciniralo i frapiralo ono kod Bonelli stripova... FANTASTIČNA PRIČA!
ja sam ko klinac od 8 godina sa sela tada mislio da su stripovi i likovi realni i stvarno postoje..
tako mi ono FANTASTIČNA PRIČA delovalo ko da je samo ta izmišljena a sve ostale istinite i napravljene po stvarnim likovima i dogodivštinama..
Blaga naivna diječja doba... baš mi žao današnjih klinaca..
Imaju sve a nemaju..ništa.




Je li to tebi netko hakirao račun?? Vidiš kako možeš kad hoćeš...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 01/07/2021 : 15:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Baš kao što Teller kaže, čitajte i uživajte. ;)

@Giuda: čega si se riješio? Stripova ili zamaranja o logici u istima?



Bonellija, citam Marvel i Shonen Jump

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 01/07/2021 : 16:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Baš kao što Teller kaže, čitajte i uživajte. ;)

@Giuda: čega si se riješio? Stripova ili zamaranja o logici u istima?



Bonellija, citam Marvel i Shonen Jump



ajme, blago ti se...
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 01/07/2021 : 18:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Na primer u Zelena pretnja Extra 154,
Zagor i Ciko se lupe u glavu kuglama da bi pali u nesvest,da li je i scenarista to probao?
Nije meni problem u imaginaciji nego u glupim resenjima
Jest da ne ocekujem mnogo al bre...
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 01/07/2021 : 19:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
A kada se od telepatske i telekinetičke moći Rendala mutanta,za koju opisuje "profesor Blejn" da se prostire i deluje kao elektromagnetni talas, štite drvetom zato što je izolator, a u stvarnosti bi im trebao baš suprotno, odnosno što bolji provodnik(hint: faradejev kavez)?

Mene je to još kao osnovca kada sam čitao 80-ih u ZS to nerviralo.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2021 : 20:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Na primer u Zelena pretnja Extra 154,
Zagor i Ciko se lupe u glavu kuglama da bi pali u nesvest,da li je i scenarista to probao?
Nije meni problem u imaginaciji nego u glupim resenjima
Jest da ne ocekujem mnogo al bre...



Ja padnem u nesvijest svaki put kad mi žena pokaže račun iz DM-a. A ne udaram se ničim
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/07/2021 : 10:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Obračuni s raznoraznim beštijama su uglavnom potpuno promašeni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000