forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 34: Čudesni
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2021 : 16:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


1994. Čudesni su zapanjenim čitateljima dali jedan sasvim novi pogled na junake Marvelovog univerzuma. Bila je to krasna posveta tzv. Kući ideja od strane Kurta Busieka, darovitog scenarista s enciklopedijskim poznavanjem strip-povijesti, te Alexa Rossa, mladog ilustratora kojem je bilo suđeno postati zvijezda ovog medija. Dvadeset i pet godina kasnije Busiekov pronicljivi scenarij i Rossove prekrasno oslikane stranice spajaju se u priču koja je i dan-danas jednako impresivna kao što je bila i kada je prvi put objavljena.

Svjedočite dobu rađanja Čudesnih kroz leću fotoreportera Phila Sheldona – od prvog pojavljivanja androida Human Torcha, preko okršaja Fantastične Četvorke s Galactusom, pa sve do pogibije Gwen Stacy, prve Spider-Manove ljubavi. A uz to Busiek i Ross, u svom dugo očekivanom povratku Čudesnima, Phila Sheldona upoznaju s najpoznatijom postavom legendarnih X-Mena!

Revolucionaran i originalan serijal skupljen je prvi put uz novi epilog i s iscrpnim fusnotama koje daju odličan uvid u kreativan proces i njegove tvorce! Tu je i galerija dodatnih naslovnica povodom 25. godišnjice objavljivanja, a koja ne uključuje samo Rossove ilustracije, nego i one drugih vrhunskih crtača – uz još mnogo posebnih dodataka!

Kolorka Specijal 34 • Čudesni • 416 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Kurt Busiek • Crtež Alex Ross • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.7.2021. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-34-cudesni/717/

Trouble will find me

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/07/2021 : 16:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U čemu je tolika razlika u broju stranica u odnosnu na ovo izdanje Čarobne knjige https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cudesni-marv-tbom-12-cudesni/34946/0/?

U recenziji piše da ima 248 stranica https://www.stripovi.com/recenzije/cudesni-marv-mrv-0-4-marvels/2003/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/07/2021 : 16:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

U čemu je tolika razlika u broju stranica u odnosnu na ovo izdanje Čarobne knjige https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cudesni-marv-tbom-12-cudesni/34946/0/?

U recenziji piše da ima 248 stranica https://www.stripovi.com/recenzije/cudesni-marv-mrv-0-4-marvels/2003/



Gomila dodataka + epilog broj. Otvori preview na Fibrinoj stranici i pogledaj sadržaj

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/07/2021 : 16:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Aha. Hvala na objašnjenju.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/07/2021 : 17:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Marko nije normalan (opet citiram samog sebe)!

Kad sam vidio zavir i sadržaj kako ne kupiti ovu mrcinu?

Zanima nekog Marvelov glancer prvo tiskanje iz 1994. povoljno (ZG only)?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2021 : 17:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Imaš sreće što ga nisi vidio, jer uživo je stvarno impresivno izdanje, pa mu je teško odoljeti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/07/2021 : 17:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Imaš sreće što ga nisi vidio, jer uživo je stvarno impresivno izdanje, pa mu je teško odoljeti.



Ma kupuje se nije upitno, bravo za ovakva izdanja.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/07/2021 : 18:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ovaj Marko nije normalan (opet citiram samog sebe)!

Kad sam vidio zavir i sadržaj kako ne kupiti ovu mrcinu?

Zanima nekog Marvelov glancer prvo tiskanje iz 1994. povoljno (ZG only)?


Kod tebe uvijek ZG only. Kao da koristiš dejting aplikacije
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/07/2021 : 19:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote


Ma ne da mi se slati poštom, nisam lokal šovinist.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/07/2021 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prvi pick ove ture. Ali, osim sjajnih noviteta, u ovoj turi ima baš pravih dragulja među reprintima.
Čeka se još i Nesavladimir, valjda neće biti nekog kašnjenja.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

gogs.321
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 16/07/2021 : 19:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Imam izdanje od Čarobne Knjige, ali volio bih imati i od Fibre, a sve to košta. Ako kupim Fibrino izdanje, a za nekoliko godina se pojavi neki treći izdavač, morao bih kupiti i to. Ovaj se hobi polako pretvara u pravu ovisnost - u skupu ovisnost.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2021 : 19:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Prvi pick ove ture. Ali, osim sjajnih noviteta, u ovoj turi ima baš pravih dragulja među reprintima.
Čeka se još i Nesavladimir, valjda neće biti nekog kašnjenja.


Kasnit će sigurno jer ima tu dosta peripetija oko sadržaja unutra, neke se stranice moraju obrezivati posebno i umetati, tako da će to potrajati još koji dan

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/07/2021 : 20:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by don_draper

Prvi pick ove ture. Ali, osim sjajnih noviteta, u ovoj turi ima baš pravih dragulja među reprintima.
Čeka se još i Nesavladimir, valjda neće biti nekog kašnjenja.


Kasnit će sigurno jer ima tu dosta peripetija oko sadržaja unutra, neke se stranice moraju obrezivati posebno i umetati, tako da će to potrajati još koji dan



Oh, ovo zvuči zabavno tj da bi moglo biti svakakvih čudesa u samom stripu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/07/2021 : 21:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kakav fantastičan crtež...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/07/2021 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kakav fantastičan crtež...



Da, Čudesne crta čudesni Alex Ross.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/07/2021 : 10:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by don_draper

Prvi pick ove ture. Ali, osim sjajnih noviteta, u ovoj turi ima baš pravih dragulja među reprintima.
Čeka se još i Nesavladimir, valjda neće biti nekog kašnjenja.


Kasnit će sigurno jer ima tu dosta peripetija oko sadržaja unutra, neke se stranice moraju obrezivati posebno i umetati, tako da će to potrajati još koji dan



Hoće biti gotovo kroz ovaj mjesec? Bilo bi idealno za moju kćerku, pa bih ga naručio zajedno u sljedećoj turi sa ostalim stripovima koji me privlace (i cudesnim, naravno)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/07/2021 : 11:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Morao bi biti gotov, svakako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 17/07/2021 : 11:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Iako imam Čudesne u izdanju ČK, morao sam upgradeat u Fibrino iz očitih razloga. Već su naručeni 😊

Edited by - PaoloRivera on 17/07/2021 11:58:06
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/07/2021 : 00:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Upravo ga čitam... stvarno je u originalu naslov članka bio prosvjedi širom juge ili je slobodni prijevod?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/07/2021 : 08:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/07/2021 : 17:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kakva posvećenost detaljima!

Inače strip pročitan, kao i dio tekstualnog dodatka, i mogu samo konstatirati da je ovo mrcina od izdanja!

Sam strip čini tek polovicu knjige, dok drugu polovicu čine razni dodaci. Postavlja se pitanje jesu li oni uopće potrebni? Pretpostavljam da većinom nisu ali svejedno sam uživao u njima a daje i dodatnu dimenziju upravo pročitanom stripu pa bi mi svakako bila šteta da je ispušteno. Eventualno bih volio da se u referencama navodio broj stranica knjige a ne pojedinih epizoda radi lakšeg praćenja.

Radnja je zanimljiva, strip o superjunacima ali koji jedva da imaju interakciju sa običnim smrtnicima i većinom prodefiliraju kao usputna pojavljivanja u člancima, a fokus je kako ih doživljavaju upravo obični ljudi, a posebice naš glavnilik fotoreportera, pa priča prati tako ljudske naravi, kako se ljudi isprva dive zvijezdama pa bi ih vrlo brzo sunovratili u blato, pa kako se stvaraju predrasude iz straha i sl. Svidio mi se taj dio premda u određenim momentima mislim da nije otišao dovoljno daleko. Također svidjela mi se posvećenost autora gdje su scene u ovom stripu temeljili na scenama iz izvornih izdanja.

Rossov crtež sam upoznao u Kraljevstvo tvoje, stvarno se vidi taj trud, detalji, reference, svaki crtež se može dugo promatrati posebice ako se zna da autor stvara kadrove uz pomoć modela koje fotografira I onda ih koristi za slikanje... ali tu je i minus jer mi crtez bude previše statičan. Kako kada se na fotografijama vidi da fotograf namješta modele u nekom položaju i zamrzne ih tako a onda fotka, a ne da foticem ulovi trenutak. S time da me to više smetalo u Kraljevstvu nego ovdje.

Sve u svemu vrlo solidna četvorka.

Edited by - Kerempir on 28/07/2021 17:23:30
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/08/2021 : 15:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Stvarno odlično izdanje i lijepa posveta povijesti Marvelovih superheroja. Nažalost, za nekoga tko uz tu povijest nije odrastao ili nema neki interes za njenim proučavanjem, ovdje nema baš bogznašto osim Rossovog crteža. A ako taj netko još i smatra Rossov crtež statičnim i prikladnijim ilustraciji nego stripu, ovo djelo može slobodno preskočiti. Za sve ostale ovo je nezaobilazno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/11/2021 : 12:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Shanerom. Ova kolekcija crtica iz superherojske povijesti bi mogla biti nejasna prosječnom europskom čitatelju pa je tako i meni bila (djelomično) besmislena. Često se nametnu neka pitanja na koje ne dobijemo odgovor, primjerice odnos superherojskih likova i javnog mnijenja. Svi se nešto ne razumiju, malo mrze ali F4 i Osu se voli itd. Dobro se Kerempir pita da li je to moglo ići malo dalje. Pitam se i ja.
Unatoč kataloškoj radnji ovo mi je čak bilo jednostavnije i ugodnije za pratiti od Kraljevstva tvojeg. Super mi je i to što često ima radnje koja nije u (klasično) prvom planu, primjerice ono kad neki senator kenjka po mutantima a X-meni u civilki mrgoduju u pozadini
Rossov crtež nije moj stil ali mora se priznati da ideje i figure koje iskadrira znaju imati udarni WOW efekt tako da i samo zbog toga vrijedi baciti pogled na ovaj strip.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29182 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/11/2021 : 19:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Izdanje i crtež fantastični, tematika mi nikako ne leži, ali sam se natjerao pročitati strip do kraja!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/03/2022 : 09:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Prava biblija za fanove Marvela, posebno zbog dodataka. Osobno su mi dodaci bolji od samog stripa, tu se može pročitati puno interesantnih stvari o Marvel universumu, stripovima, bitnim epizodama , autorima, način na koji Ameri gledaju na Marvel i povijest likova. Da o galeriji crteža, skica, ilustracija, naslovnica i ne govorim. U kombinaciji na ovom formatu i papiru, teško odoljeti. Stvarno impresivno

Sama priča je dobro postavljena, ali mi se čini nedorečena. Kao što su i prethodnici primjetili, ništa se tu ne razradi do kraja..bude frka zbog X-mena, idu kamenjem na njih, a na sljedećoj stranici je odmah sve super i krasno, pomirili se i idemo dalje. Kao da nešto fali između, malo više dubine i razrade. Superheroji su samo sporedni likovi i nemam problema s tim, i super je što imamo ajmo reći alternativni/drukčiji pogleda na njih, od strane običnih ljudi i kako ih vide oni. Ali šteta što je strip prekratak i na neki način površan.
Crtež mi se ne sviđa. Prestatičan, nema života ništa. Slikano prema fotografiji, nije mi to ništa specialno.

Jedno od najljepših izdanja fibre ikad. Žao mi čovjeka koji je ovo prevodio, posebno sa svim tim dodacima i tekstovima. Čovjek je krvavo zaradio svaki cent;-)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/03/2022 : 15:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jesam li te dobro razumio:

Sviđa ti se galerija crteža koje ne voliš?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000