forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Maršal Bass 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/10/2021 : 17:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ljudi, o problematici "hrvatski strip" se može nadugačko
ja to i bih, ali poznavajući vas i vaše teško snalaženje u dugačkim pričama, evo samo misao prilagođena za jednostavne ljude

Bass nije SAMO francuski strip - jer mi to ne puštamo samo tako.
razlog našem nepuštanju je upravo slabost hrvatskog stripa: mala produkcija, sve malo...
tako da, hoćeš nećeš, prisiljen si uzeti čak i tog crnca Bassa u hrvatski strip. jer je to dovoljno dobar strip da ga uzmeš u korpus, dapače, u vrhu je korpusa.
tako stvari stoje, a sad možete filozofirati kako je to franc. produkcija i bla bla bla.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/10/2021 : 17:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
zanimljiva paralela (koja bi vas natjerala na mišljenje kada biste znali misliti) je vestern THE DESERTER
https://www.imdb.com/title/tt0066984/

Dezerter ima manje dodira sa "hrvatskim" nego Bass, iako je djelomično i ondašnja hrvatska produkcija. čak su potpisali Nikšu Fulgosija u redatelje, iako je film uradio prokušani Burt Keneddy. i još bolje, stavili su i da je glavni lik hrvatskog podrijetla. i uz sve to, čovjek opet ima osjećaj da je Bass hrvatskiji od Dezertera. kojega se isto nećemo odreći (jer je odličan).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2021 : 18:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

[url=https://postimg.cc/WFCDjL8M][/url]



quote:
Originally posted by frano

Pozoveš ljude unutra, uljudno, a oni ovako ... mislim stvarno Aleksandre, Sašenka, srećo mila. Ja tebe hleb.. kruhom a ti mene kamenom.
Pa uvek ista priča s vama, braćo.

Sašenka, ajmo vako. Adresa je Ružmarinka 5.
Kupite Spekulas kekse i dojdite se ispričat.
Izljubimo se, sjednemo, umačemo ih u čaj i listamo Maurovića.
Ili, dojdite kak ste si već zamislili. Ja vas odpratim do murje i svi sretni. Mene murja zbog nekog razloga voli. No, zakon je zakon. Ležao sam ja dva dana zbog prijetnje igračkom na ovom sajtu, a vi bute zbog prijetnje slovima ... kaj ja znam, tjedan, dva, tri. Taman uspijete pročitati stripovske zaostatke.

Glede Andrije, postujem uznemirenje. Neko na zidu ima Titeka, neko Ikonu kakvu, a neko pak štuje starog perverznjaka.

Dalije.


Doktore Kerempir. Zahvaljujem na dijagnozi. Prije što li nastavite, ponizno molim fotokopiju doktorske licence potvrđenu kod bilježnika. Pa spikamo dalje, ok?

Bushido, nisi dostojan svog nicka.

Eto.

Eh, da.

Manhunter.
Rista, zaigral si se malo. Proganjaš ljude jer ti nisu po volji. Puna je povijest takvih arijaca.

Nemoj mi više nikad zaključavati profil bez razloga. Ili pak trpati riječi u usta, izmišljene prijetnje u usta. Argumentiraj prvo. Ugledaj se na Mlađu.

Pusa, F.





Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 04:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tko je zbrisal postove od Stinkyja i Aleksandera. Ak su oni to osobno, šteta. Ali, prihvaćam.

No, na taj način ova priča više ne funkcionira scenaristički.
Zamislite, da se u svim stripovima cenzuriraju, izbace tučnjave.
He, he, he ... nestala bi amerčka produkcija.

Alex je reagirao brzo i ljudski. Stinky još i brže.

Šora je dio života.
Imunitet tak raste.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 04:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinkač.
Vidim voliš prašinu, konje i taj "slobodni" pastirski, crnački duh :)

Pogleč ovaj naš region.
Južne slavene.

Ja se nemrem otet dojmu da smo nakon samo 80 let, postali "istočni ameri". Ne stočni, već istočni. A nitko nas na to nije natjeral.
Klinci nam se oblače kaubojski, spikaju kaubojski, i prirodno, pucaju kaubojski.


Morti bude koja epizoda o Bassovom djetinjstvu. O njegovim korijenima. Kak je došel u zemlju slobode.
Od kud. I zakaj.

Morti priča krene u tajnu povijest :)


Morti su mu stvarno i geni kameni. To si super uočil.
Se je otvoreno.













Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 05:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Biznis je biznis
Stoga prijedlog.

Ako već nije rasprodano, ponizno potražujem 0.3 posto od prodaje treće knjige Maršala.

Ili mijenjam za dva primjerka sljedeće knjige.
Jedan Stinkaču, jedan meni.

Obećajem da ću i dalje izazivati tučnjave.
Farbati Mauroviće.




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2021 : 08:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, da, vestern je naj naj
vestern ti je u osnovi susret mračnog temelja i prosvjetljavanja. to je jedina prava tema, zapravo jedini zadatak za čovjeka. samo što u vesternu prosvjetljavaju pravi ljudi, a mi trenutno tamo na onoj našoj temi imamo potpuno izokrenutu situaciju: sitni činovničići, dosadna mrtva puhala umislili da su pioniri zapada.

hrvatska je odlična za vestern, jer je geopolitički vječna granica u sadašnjem eonu svijeta. to je njena metafizička osnova i zato je tako dobra zemlja, sa najboljim genima kamenim kao malobrojnom elitom. ono što ljude, hrvateke pogađa, je to što su hrvateki, odnosno, većina su prosječnjaci, i jedina im je svrha da budu baza iz koje će se, uz određene okolnosti razviti hrvatski geni kameni. frano, to je prava tema za jedan uberhrvatski strip. ali tko da ga napiše... osim tebe i mene.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 08:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Znači, mi smo u samom Srcu bitke? Boteled.
Zato ja nemrem spavat ...

Al, ček,
Jel to prva, mislim ili zadnja linija odbrane ... ili napada?

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 08:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
E, Stinkač, baš škicam ...
https://knjiga-znanja-veda.hr/prodaja-knjiga/knjiga/lovci-na-aplje

To je onaj tvoj naputak o ultimativnom hr. stripu.
Lovac na čaplje.
Nisam ga čitao.
Idem iz ovih stopa.

Super mi je naziv izdavača :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ysieg7Apr34

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 08:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
No, moramo se vratiti Bassu. Takav je red.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 08:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Darko mi je ispričal da je on sam sebi dao četvorku glede početka serijala.

Tak i treba. Sam sebi davat ocjene :)
Pa dok sam ja išel u osnovnjak, sam je par ljudi imalo petaka, možda petorica četvorke, a ostali đada. Dđada?

Želim reći.
Serijal raste.
A meni se neda više cvrkutat, samo zato jer su to stariji, "vitezovi" umjetnosti. A to opet ne znači da ih ne poštujem. I to je sve.

Topic osvojen :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 09:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 09:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
... nekak ima filing da još jedino "manhunter" grize nokte :)
Rista, diši slobodno.

Nisi valjda prešel granicu ko Šagadin, pa me murji prijavio. No, tvoj izbor.

Murjaci bu riknuli od smeha kad dođe "manhunter" i veli,
"Osjećam se ugroženo, kao lovina."

:)


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 09:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nebum vas ja još dugo gnjavil, imam posla.
Odahnul sam zapravo. Račune izravnal.

Ni Bassu ni loše z tom značkom :)




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 09:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ima moment, ne znam u kom nastavku Bassa, di se postavlja pitanje, parafraziram, " ... šta ti znaš o pravednim ljudima ..."

I tu me Darko dobio.
Igor je isto čopil ritam, prati.

JIHAAHHAAA, indijanci, HOKAHEJ!!!!
F.Out.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/10/2021 : 14:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Meni samo nije jasno zasto je problem sto je glavni lik crnac?

U jednom Kordejevom stripu koji sam imao prilike da prelistam, nalaze se Japanci. Pa i u Papku ima samuraja. Srbin Smudja pise o Van Gogu, i to ni manje ni vise nego ga predstavlja kao macku. Kako se samo usudjuju? Sramota!



Hrvati mogu crtati crnce i Hrvate i sličnu eksotiku iz periferije. Periferija je za čuđenje u centru, periferijci kao akrobati, klovni, gutaći vatre, kaskaderi (i za prljave poslove naravno što nije zanimljivo u kontekstu šov biznisa). Sve naravno za male pare jer su veće uloge i šefovske pozicije rezervirane za "naše", iz centra.

To da Smudja radi Van goga znaći da je več nešto postigao, da je (skoro) njihov.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/10/2021 : 14:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Mi mrtvi mi je bilo bolje jer baš volim ovaj miks historijskih konteksta i crnog humora.

Bass mi više puta nije nešto dao. Nekako predvidljivo i mlahavo mi je bilo, premalo humora.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 23/10/2021 14:06:56
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2021 : 17:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Hrvati mogu crtati crnce i Hrvate i sličnu eksotiku iz periferije. Periferija je za čuđenje u centru, periferijci kao akrobati, klovni, gutaći vatre, kaskaderi



Zvučiš ko u onoj pjesmi "pati li dječak izbosne kad vidi, kako ludi panker u londonu skače".

Moraš shvatiti ovo: centar pati za periferijom, kao što periferija pati za centrom! To ide u oba smjera, moj Macone, a nije jednostrano kako si se ti pojadao.
Što se mene tiče, maltene da me još jedino zanima "izvan centra", ono kvrgavo, koje centar ne može apsorbirati i grca u žudnji. Uostalom, to ti je Solitudinis morbus, praktički cijeli Toppi ti je to. Der blaue Engel je razaranje centra po periferiji, tragikomičan slučaj, eto ako hoćeš jedan filmski klasik.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 17:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vlak u snijegu!

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2021 : 17:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Vlak u snijegu je idealizirana periferija pati za uberidealiziranim centrom. To je totalna koruza, al' je dobro. Uzorit primjer koruze, znači, to je evergrin koruze i za današnju hr kinematografiju svemirski brod.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2021 : 17:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Zafranovićevi filmovi su podivljala periferija otrgnuta od centra = unezvjerenost
Berkovićevi filmovi su cimanje centra, centar polako klizi - znači, kod Berkovića opet fali snage periferije
Matanić pak je ženski petko, drugim riječima, podivljala periferija (ženski element) otima se od centra (muškarca)
itd.

Mimica i Babaja su najsintetičniji u hr filmu
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 17:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ivan Vasiljević menja profesiju.
Ajd sad.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/10/2021 : 17:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
e ne znam tko je taj
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2021 : 18:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
DOBRO JE LI DOSTA TOG SPAMA VIŠE!?!?!!?

Trouble will find me
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 18:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gazda, na netu smo. Niš se tu ne čuje.
Kaj je to spam?
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000