forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Maršal Bass 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 18:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nekaj periferno ili centralno?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/10/2021 : 18:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ak gledaš suhe brojke, od kad smo Stinky i ja zauzeli topic, čitanost raste. Kalkulator tak veli.
Marshal Bassa poštujemo, svoje ne damo.
Ak, pak, ne smemo spikat kak hoćemo, znači nekaj ti nije o volji.
Samo jasno veliš kaj i mi se očitamo o tome.
Ne sviđa mi se to, to i to.

Tak se mi odnosimo sa Bassom.
Tak se i Bass s odnosi prema nama.


Stinkyjevim jezikom, "Zadom, zadom, sve je lepo dok je po mom" je već lagano prosvjetiteljska "zona sumraka".



Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/10/2021 : 22:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Macon

Hrvati mogu crtati crnce i Hrvate i sličnu eksotiku iz periferije. Periferija je za čuđenje u centru, periferijci kao akrobati, klovni, gutaći vatre, kaskaderi



Zvučiš ko u onoj pjesmi "pati li dječak izbosne kad vidi, kako ludi panker u londonu skače".

Moraš shvatiti ovo: centar pati za periferijom, kao što periferija pati za centrom! To ide u oba smjera, moj Macone, a nije jednostrano kako si se ti pojadao.
Što se mene tiče, maltene da me još jedino zanima "izvan centra", ono kvrgavo, koje centar ne može apsorbirati i grca u žudnji. Uostalom, to ti je Solitudinis morbus, praktički cijeli Toppi ti je to. Der blaue Engel je razaranje centra po periferiji, tragikomičan slučaj, eto ako hoćeš jedan filmski klasik.



Sve je to ok, oba smjera, samo nema nikakvog reciprociteta. Centar uzima šta hoće a periferija prima šta mora.

Mene se tiče moj mir koji pruža jedino centar, da mi periferija onda ne kenja.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 05:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Macon

Hrvati mogu crtati crnce i Hrvate i sličnu eksotiku iz periferije. Periferija je za čuđenje u centru, periferijci kao akrobati, klovni, gutaći vatre, kaskaderi



Zvučiš ko u onoj pjesmi "pati li dječak izbosne kad vidi, kako ludi panker u londonu skače".

Moraš shvatiti ovo: centar pati za periferijom, kao što periferija pati za centrom! To ide u oba smjera, moj Macone, a nije jednostrano kako si se ti pojadao.
Što se mene tiče, maltene da me još jedino zanima "izvan centra", ono kvrgavo, koje centar ne može apsorbirati i grca u žudnji. Uostalom, to ti je Solitudinis morbus, praktički cijeli Toppi ti je to. Der blaue Engel je razaranje centra po periferiji, tragikomičan slučaj, eto ako hoćeš jedan filmski klasik.



Sve je to ok, oba smjera, samo nema nikakvog reciprociteta. Centar uzima šta hoće a periferija prima šta mora.

Mene se tiče moj mir koji pruža jedino centar, da mi periferija onda ne kenja.


U centru imate mir? U centru je uvek Srce bitaka. Makljaž. Kak morte tam spat?
Ali ste i u pravu. Taj odnos međ spomenutim krajnostima, je ko naiumjenična struja.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 05:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
naizmjenična
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 05:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Manhunter, daj ostavi Antu na miru.
Ak ti se nekog naganja, odi pod antologijske stvari i gledaj kak mene Stinky drapa.

Skužil je da je Papak fejk.
No, skužili smo mi i da je Maršal fejk.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 05:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Darko
Ak me itko razme, to si valjda ti.
I zaboli me džon oš li se durit.
Uvrijedit.

Treća epizoda je scenaristički, pogotovo glavni moment oko oca, sina i kćeri, postavljen da se smrzneš.
Edi bi to strgal. Tražil bi izraze lica do besvjesti. Vjerovatno bi ti i sugeriral štošta. Scenografski.

Kordej tu šteka. Nemre to pratit vizualno.
Srbi u cb izdanju, sprtljaju tekst na centralnoj stranici.
To je tak.
Tebi možda to nije bio fejk scenaristički, ali je promašeno vizualno.
No, sve u svemu fejk.
Važno je da Igoru konji ispadaju super realno :)

I to je u redu.


6. epizoda
Radi kao sat
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/10/2021 : 08:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
čekaj, se sad smije tu raspravljati ili ne smije?
jer, ipak ja ne bih htio kvariti markosu doživljaj i njegovu sreću da je izdao Bassa 3 i da sad tu dolaze razni mileni čitatelji i pohvale se da su pročitali strip i da je izdanje vau, super, itd.

ako se smije,
onda bih mogao odgovoriti Maconu o periferiji i centru.
ako pak to jako smeta markosa, onda ne bih odgovarao, jer nemam ja ništa od toga da njega srdim.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 12:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pokušaj :)
Znaš kak je, na kraju igrice uvijek stiže Boss.
Ne Bass, već Boss. hihihihi ...

Marko je extremno tolerantan čovjek. Profesionalac. Ne brigaj.

Stripove koje objavljuje moraju znat progutat i pokudu.


Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 24/10/2021 : 12:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

U centru imate mir? U centru je uvek Srce bitaka. Makljaž. Kak morte tam spat?
Ali ste i u pravu. Taj odnos međ spomenutim krajnostima, je ko naiumjenična struja.



Ma kakav centar ova banana vukojebina bez banana ovde kod nas. Mi smo duševna najzabaćenija periferija daleko naokolo. Odlazim u Zagreb, da se malo nadišem.

Stinkyjevo mišljenje mi uvijek nešto da, dobro je to.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 24/10/2021 12:44:32
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/10/2021 : 13:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
e bravo, dečki
sad ćemo razgovarati muški
eto, i markos se primirio u centru, izgleda da mu ipak ne smetaju pravi muški razgovori

Macone,
ovo je skroz nevjerojatna izjava za čovjeka tvog kalibra: "Mene se tiče moj mir koji pruža jedino centar, da mi periferija onda ne kenja."

Nema mira, čovječe!!
Mir je jedino u Gospodu, o tome nemamo iskustva, samo spekulacije (spekulativno mišljenje). Frano će to bolje znati, on je bio u Indiji, tamo imaju te svoje šeme, i koliko ti treba ponavljanja i vraćanja, nemira, da napokon potoneš u nirvanu i mir.

Ti si ovdje izjavio nešto gdje tvoje srce ne teži. Jer da ti srce teži tome, ti bi se moj Macone cijepio i podveo se pod centar i kupio si taj (lažni) mir (bar po pitanju vaksa i kenjaže). Ali i sam znaš da je to patvorina, da se tako jeftino neće kupiti mir i da je centar koji se predstavlja kao centar ustvari pseudocentar... čak u ovom slučaju korone, gotovo da je došlo do izokretanja vrijednosti, i podivljala izbezumljena periferija je stupila na mjesto centra (tiho brujanje aparata je postalo glasno, prebučno, jedna podivljala Supermašina).

što se tiče stripa i centra, i Bassa i Macana itd. da, ovi naši su otišli centru i sad rade za Francuze stripove u kojima stavljaju crnce itd. itd. da su oni u tome našli mir, ja to ne bih rekao. to je jednostavno podleganje, podlegli su i rasprodaju svoju supstancu za neke francuske pare. tako se ne može dobiti mir, mogu se dobiti pare, može se postati francuski vitez i što sve ne. ali moraš rasprodati svoju supstancu i naći nekakvog crnca šerifa da se prodaješ na mas tržištu i u momentu kada pale crnačke priče. taj Bass je okej, ali to nije to, i znaju to i oni sami.
nema nikakve pobjede, a ni nikakvog poraza, dok nisi poražen u duhu. znači, mogu ja sad tu doći i hvaliti markosova izdanja i pisati mu uz dlaku... i on bi bio sretan i publika i čitava ta mala uškopljena strip zajednica scoma, svi bi se smijali i tapšali na površini. ali to je drek na šibici. više volim doći i reći muški, pa kom krivo kom pravo. markosu uglavnom krivo, scomovcima krivo, kojekakvim aleksandrima i krumpirima i kome sve ne. a meni čak ni nije drago da njih ja tako iritiram, da sam im trn u oku zavisti. ta ja bih najrađe da se smijemo i plešemo i beremo kostanje.

epilog svega toga: siromašan sam kao crkveni miš. nemam ja peneze da si kupim markosova lijepa izdanja. nemam ni cipele maltene, ni cokule. kamoli Maršala Bassa 3. sve radim protiv sebe, po standardima centra.
a opet sam vedar i idem prema blaženosti, i to sa periferije, kroz scom i markosov centar, uz velike potrese i plamen. u najžešćoj dinamici nemira, u oku twistera, držim stabilnost, ravnotežu i harmoniju. i centar bi me htio, a ne može me apsorbirati. kao što je Lola Lola razorila profača i dovela ga do klauna. Lola Lola sa periferije. pogledaj to, Macone - Der blaue Engel, 1930.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gospod bi trebal bit u centru, bilo u gradu ili na selu.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
No, na stranu to.
NIje teško skužiti tko je bitniji centar ili periferija.

Tko je glavni čovjek na ovom našem divljem zapadu?
Tko nam osigurava hranu i gde živi?

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
U petoj knjizi Bassa super je nacrtano gradjansko duštvo.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A u Indiji nema niš.
Tek ples i pjesma.

Stinky bi tam odlepil :)

https://www.youtube.com/watch?v=WEL7IFQbfTI
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=ajU_aBdf-S0
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 24/10/2021 : 16:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ne treba čovek do Indije iti.
Ni ni doma loše :)
https://www.youtube.com/watch?v=wEbsR2_wQ7c
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2021 : 16:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?





Ne može
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/10/2021 : 16:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?





Može Markos.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?




quote:
Originally posted by verab

Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?




Zakaj? Tko? I gdje? I šta?
Sam se ne zalećite, rosim lepo, evo, vraćamo se na temu Marshala.

Neko je rekel da fali humora.
Da, to je ozbilan problem.

Verab, kaj vi mislite?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 16:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by verab

Može li netko napokon zaustaviti ovaj sumanuti spam?





Može Markos.


I ne mora.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Manhunter, kak se vama svidel Marshal?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2021 : 17:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Manhunter, kak se vama svidel Marshal?



Koji Maršal? Blueberry ili Tito?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/10/2021 : 17:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Povlačim se.
Preozbilan je strip Maršal Bass. Za ozbilnu publiku.
Kojoj jedino ozbilno fali humora i duha.

F.Out.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000