forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT PREDSTAVLJA: Tornjevi Bois- Mauryja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/07/2021 : 14:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Pisanju po Vuku nema ko da se ruga niti ima razloga jer je to najsavršenije pismo na svetu, jedan glas-jedno slovo i Piši kao što govoriš i čitaj kao što je napisano!



Znači zasmeta ti kad se netko ruga tome? E, tako će nekome zasmetati i kad se ti rugaš drugačijem načinu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 30/07/2021 : 14:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Stvar navike, nista drugo. Nema potrebe za svadjanjem. Svako ima ono sto mu vise odgovara.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/07/2021 : 14:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa sad kad se vec prica o tome, ja zaista ne patim od ovih stvari, bitno mi je ono sto je unutar korica. Pisanje po vuku mi ne smeta ni najmanje, ali recimo kao autor kad bih bio u mogucnosti nikad ne bih dozvolio da se moje ime pise ikako drukcije od originalnog.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 30/07/2021 14:19:55
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2021 : 14:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3
Pisanju po Vuku nema ko da se ruga niti ima razloga jer je to najsavršenije pismo na svetu, jedan glas-jedno slovo i Piši kao što govoriš i čitaj kao što je napisano!



Oni koji pišu po Vuku su nepismeni kada su u pitanju strani izrazi ako ne poznaju izvorni jezik jer bez toga ne mogu ispravno pisati po Vuku.

S druge strane oni koji ne pišu po Vuku moraju samo ispravno prepisati strane izraze uz poštovanje pravila vlastitog pravopisa.
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 30/07/2021 : 14:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by sawitch

“Bois Maurya”

Kontam HR pravopis ali ovo tako uzasno izgleda da je neopisivo..







Vi shvaćate da je ovo isto kao kad se netko ruga pisanju "po Vuku"? Sve je to samo stvar navike, ništa drugo.



Pisanju po Vuku nema ko da se ruga niti ima razloga jer je to najsavršenije pismo na svetu, jedan glas-jedno slovo i Piši kao što govoriš i čitaj kao što je napisano!


LOL koji trip.. gdje su moderatori? Ovo nije rasprava o temi
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 30/07/2021 : 14:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by sawitch

“Bois Maurya”

Kontam HR pravopis ali ovo tako uzasno izgleda da je neopisivo..







Vi shvaćate da je ovo isto kao kad se netko ruga pisanju "po Vuku"? Sve je to samo stvar navike, ništa drugo.



Pisanju po Vuku nema ko da se ruga niti ima razloga jer je to najsavršenije pismo na svetu, jedan glas-jedno slovo i Piši kao što govoriš i čitaj kao što je napisano!


LOL koji trip.. gdje su moderatori? Ovo nije rasprava o temi



Pa sad, trip je onima koji nemaju svoj jezik nego govore tuđim misleći da je njihov...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/07/2021 : 14:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3



Pa sad, trip je onima koji nemaju svoj jezik nego govore tuđim misleći da je njihov...



Ajd dosta je bilo zajebancije više. Nije mi jasan mentalni sklop pojedinaca, a tvoj najmanje. Slobodno pokušaj da se registruješ kao Vronski4.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/07/2021 : 15:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/07/2021 : 15:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni nisu jasni forumaši koji su već 100 godina na forumu i idu potpuno ozbiljno raspravljati sa ljudima poput Vronskog ili Krugera.
Ili ignore ili zajebancija. Sve ostalo je potpuno gubljenje vremena.
Što se tiče Tornjeva - nisam nikad čitao i drago mi je da je objavljeno ovako u box kompletu iako ovi Hermannovi hobiti na naslovnici nisu baš bogznakak primamljivi.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2021 : 15:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?



Pa to ti je bilo 100 puta već komentirano.

Po meni najbolji Hermannov rad, bar ovih prvih 10 komada.

I na ovoj listi su visoko:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52386&whichpage=1

Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 30/07/2021 : 15:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Sve ostalo je potpuno gubljenje vremena.


Nije gubljenje vremena, nego upravo oni gube nase vrijeme takvim komentarima, a to treba sankcionirati kao sto je manhunter i napravio. Mislim da nitko ovdje ne zeli citati ismijavanje ili izrugivanje na racun jezika i nacionalnosti. Ako svi ostali postujemo tude, moze i tih par tipova. Isto tako mislim da nikog ovdje nije briga kome se koji pravopis svida, a koji ne, itd.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2021 : 16:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?



Pa to ti je bilo 100 puta već komentirano.

Po meni najbolji Hermannov rad, bar ovih prvih 10 komada.

I na ovoj listi su visoko:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52386&whichpage=1



kakav rad takva i lista

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/07/2021 : 17:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?



Pa to ti je bilo 100 puta već komentirano.

Po meni najbolji Hermannov rad, bar ovih prvih 10 komada.

I na ovoj listi su visoko:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52386&whichpage=1





A eto, ne pratim sve teme. Hvala
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 31/07/2021 : 00:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Da... meni je neshvatljiv taj potez sa tako amaterskim dizajnom... ustvari, i ja bih to, kao amater, bolje odradio... takvi potezi su mi kao prst u oko...


Izašao je istovremeno kad i jupiterovo nasleđe koji ima identičnu, još i dosta veću traku preko naslovne u originalu, pa je ovo možda bila 'inspiracija' dizajneru.
Uglavnom, traka je promašaj, ali duplo niža cena nije, to je baš prevelika razlika. Kutija je najveća prednost SA, odlično izgleda.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/07/2021 : 13:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?


Neznan mogu li reć da je najbolji, ali meni najdraži Hermannov strip.
Ako inače voliš njegov crtež Tornjevi će ti se sigurno svidit. Fraymondov kolor je dodatni plus.
Priča je možda malo sporija ali meni savršeno odgovara.

Meni su Tornjevi jedan od najdražih stripova koje san čita, ali moja preporuka prije nego ispališ 500Kn je da pročitaš nešto iz knjižnice ili nekakav sken.
Ali pazi da ka probni uzorak ne uzmeš nešto iz serijala Bois Maury. Tu valja samo prvi broj jer posli prvog broja scenarij mu piše sin.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 31/07/2021 22:18:21
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 31/07/2021 : 14:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dd fan

quote:
Originally posted by axle munshine
Da... meni je neshvatljiv taj potez sa tako amaterskim dizajnom... ustvari, i ja bih to, kao amater, bolje odradio... takvi potezi su mi kao prst u oko...


Izašao je istovremeno kad i jupiterovo nasleđe koji ima identičnu, još i dosta veću traku preko naslovne u originalu, pa je ovo možda bila 'inspiracija' dizajneru.
Uglavnom, traka je promašaj, ali duplo niža cena nije, to je baš prevelika razlika. Kutija je najveća prednost SA, odlično izgleda.


Nema taj pojma o dizajnu... kod JN je to nekako i uklopljeno ali kod Tornjeva je kao pile sa sisama... totalni promašaj... kao da je namerno urađeno loše, zaista tu ne vidim nikakvu dobru nameru...i, da, u pravu si za cenu, a i tehnički je dobro izdanje... od ovog drugog izdavača ne bih uzeo ni da mi pokloni, taj za mene više ne postoji odavno...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 31/07/2021 14:42:57
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/07/2021 : 21:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nisam ljubomoran na HR Kena jer nemam nijednog, meni taj strip ne lezi. Iskomentarisao sam sale radi da stvarno zvuci bezveze. Ako se imena pisu u originalima stalno sa promenom u nasim padezima to jeste ruzno a ne stvar navike. I kako ja da procitam francuski, portugalski itd.? Kako se arapsko ime pise?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/08/2021 : 14:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?


Neznan mogu li reć da je najbolji, ali meni najdraži Hermannov strip.
Ako inače voliš njegov crtež Tornjevi će ti se sigurno svidit. Fraymondov kolor je dodatni plus.
Priča je možda malo sporija ali meni savršeno odgovara.

Meni su Tornjevi jedan od najdražih stripova koje san čita, ali moja preporuka prije nego ispališ 500Kn je da pročitaš nešto iz knjižnice ili nekakav sken.
Ali pazi da ka probni uzorak ne uzmeš nešto iz serijala Bois Maury. Tu valja samo prvi broj jer posli prvog broja scenarij mu piše sin.



Si nešto pobrkao? Sin mu ja mislim tornjeve piše tek epizode 11-15.
BTW, da li je netko kupio/listao ovo izdanje?
Kakvo je općenito u usporedbi sa ČK (ima li dodataka), jeli papir mati ili sjajni?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/08/2021 14:54:22
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/08/2021 : 15:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Si nešto pobrkao? Sin mu ja mislim tornjeve piše tek epizode 11-15.
BTW, da li je netko kupio/listao ovo izdanje?



12-15
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2021 : 16:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?


Neznan mogu li reć da je najbolji, ali meni najdraži Hermannov strip.
Ako inače voliš njegov crtež Tornjevi će ti se sigurno svidit. Fraymondov kolor je dodatni plus.
Priča je možda malo sporija ali meni savršeno odgovara.

Meni su Tornjevi jedan od najdražih stripova koje san čita, ali moja preporuka prije nego ispališ 500Kn je da pročitaš nešto iz knjižnice ili nekakav sken.
Ali pazi da ka probni uzorak ne uzmeš nešto iz serijala Bois Maury. Tu valja samo prvi broj jer posli prvog broja scenarij mu piše sin.



Si nešto pobrkao? Sin mu ja mislim tornjeve piše tek epizode 11-15.
BTW, da li je netko kupio/listao ovo izdanje?
Kakvo je općenito u usporedbi sa ČK (ima li dodataka), jeli papir mati ili sjajni?


Postoje 2 serijala.
Tornjevi Boa Morija(Iman Marketprint pa pišen po Vuku), i Boa Mori.
Tornjevi su od 1 do 10 i to je kraj serijala. Boa Mori su priče iz mladosti i to su brojevi 11 do 15, odnosno 1 do 5 ako pričamo samo o Boa Mori seijalu. Prvi broj Boa Mori serijala, ono šta se (krivo) doživljava ka broj 11 je pisa Hermann, od broja 12 njegov sin i to je naravno ka i sve ostalo šta je Yves napisa negdi na granici jako lošeg i nečitljivog. To bi značilo da ti je ovo boldano krivo jer Yves fala bogu nije napisa ni slova "Tornjeva".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/08/2021 17:04:05
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/08/2021 : 18:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisu priče iz mladosti već priče o nasljednicima.Svaki album u drugom vremenskom dobu.Dosadilo Hermannu crtat 12.stoljeće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/08/2021 : 18:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?


Neznan mogu li reć da je najbolji, ali meni najdraži Hermannov strip.
Ako inače voliš njegov crtež Tornjevi će ti se sigurno svidit. Fraymondov kolor je dodatni plus.
Priča je možda malo sporija ali meni savršeno odgovara.

Meni su Tornjevi jedan od najdražih stripova koje san čita, ali moja preporuka prije nego ispališ 500Kn je da pročitaš nešto iz knjižnice ili nekakav sken.
Ali pazi da ka probni uzorak ne uzmeš nešto iz serijala Bois Maury. Tu valja samo prvi broj jer posli prvog broja scenarij mu piše sin.



Si nešto pobrkao? Sin mu ja mislim tornjeve piše tek epizode 11-15.
BTW, da li je netko kupio/listao ovo izdanje?
Kakvo je općenito u usporedbi sa ČK (ima li dodataka), jeli papir mati ili sjajni?


Postoje 2 serijala.
Tornjevi Boa Morija(Iman Marketprint pa pišen po Vuku), i Boa Mori.
Tornjevi su od 1 do 10 i to je kraj serijala. Boa Mori su priče iz mladosti i to su brojevi 11 do 15, odnosno 1 do 5 ako pričamo samo o Boa Mori seijalu. Prvi broj Boa Mori serijala, ono šta se (krivo) doživljava ka broj 11 je pisa Hermann, od broja 12 njegov sin i to je naravno ka i sve ostalo šta je Yves napisa negdi na granici jako lošeg i nečitljivog. To bi značilo da ti je ovo boldano krivo jer Yves fala bogu nije napisa ni slova "Tornjeva".



Mislio sam da je to sve jedan serijal, moj bed. ;)

Nego, nitko još nije kupio ili listao u nekoj knjižari da napiše koju o izdanju?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2021 : 19:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisu priče iz mladosti već priče o nasljednicima.Svaki album u drugom vremenskom dobu.Dosadilo Hermannu crtat 12.stoljeće.


Je, imaš pravo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2021 : 21:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, ako je netko voljan nastaviti raspravu u pravom smjeru i odgovoriti na moje pitanje o stripu?


Neznan mogu li reć da je najbolji, ali meni najdraži Hermannov strip.
Ako inače voliš njegov crtež Tornjevi će ti se sigurno svidit. Fraymondov kolor je dodatni plus.
Priča je možda malo sporija ali meni savršeno odgovara.

Meni su Tornjevi jedan od najdražih stripova koje san čita, ali moja preporuka prije nego ispališ 500Kn je da pročitaš nešto iz knjižnice ili nekakav sken.
Ali pazi da ka probni uzorak ne uzmeš nešto iz serijala Bois Maury. Tu valja samo prvi broj jer posli prvog broja scenarij mu piše sin.



Si nešto pobrkao? Sin mu ja mislim tornjeve piše tek epizode 11-15.
BTW, da li je netko kupio/listao ovo izdanje?
Kakvo je općenito u usporedbi sa ČK (ima li dodataka), jeli papir mati ili sjajni?


Postoje 2 serijala.
Tornjevi Boa Morija(Iman Marketprint pa pišen po Vuku), i Boa Mori.
Tornjevi su od 1 do 10 i to je kraj serijala. Boa Mori su priče iz mladosti i to su brojevi 11 do 15, odnosno 1 do 5 ako pričamo samo o Boa Mori seijalu. Prvi broj Boa Mori serijala, ono šta se (krivo) doživljava ka broj 11 je pisa Hermann, od broja 12 njegov sin i to je naravno ka i sve ostalo šta je Yves napisa negdi na granici jako lošeg i nečitljivog. To bi značilo da ti je ovo boldano krivo jer Yves fala bogu nije napisa ni slova "Tornjeva".



Mislio sam da je to sve jedan serijal, moj bed. ;)

Nego, nitko još nije kupio ili listao u nekoj knjižari da napiše koju o izdanju?


Mislin da san ti kad si se pojavija na forumu priporučija ovaj strip iako si tražija preporuke za SF.
Preporuka još uvik stoji. Mislin da bi ti se svidija.

Evo naša san
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34539&whichpage=13

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/08/2021 22:01:04
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/08/2021 : 07:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ne, ovo ja uzimam sigurno, samo važem između jeftinije ČK i skupljeg fensi S-A.
Jako volim Hermann-a, svidjela mi se Comanche, a vjerujem da će i ovo. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000