forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK NAJAVLJUJE - Taličnog Toma!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 14:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da, dobro si naveo ta dva suprotna, a zapravo identično blesava razmišljanja.
Jednokanalno, uskogrudno.
Iako, što je Jaki rekao, ostavljanje izvornih imena u humorističkim djelima vrhunac je debilizma.
To je baš, ono, dno dna. Tako da mi nije jasno kako nekome to LL uopće može ući u uho.

Nema veze. Valjda će biti Đorđe.
Bude li neki novi prijevod, ma da je od zlata i odličan, meni to onda nije to...
Kad se sjetim onih fora "Ajmo, stado!" (a vodi jednu mršavu kravicu) ili kad sudac završi sa "Prodato!", jer se bavi i aukcijama...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/08/2021 : 18:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Dace Bog da je Dimitrijevic.

Ali koliko su ljudi jednokanalni, ako oni tako misle, moraju i svi ostali...covece ako je neko odrastao sa Lucky Lukom, pa njemu je Talicni svakako bzvz...kod nas u Srb samo, i jedino Talicni.

Ali vidis mladi ljudi misle da se TvBg gledao uveliko u Zg, i da je bio Dusko Dugousko, a ne Zekoslav Mrkva, dokazi njemu drugacije...


Ja sam stariji, rodjen i do 9. godine ziveo u HR. Odrastao na Dusku, i nikad cuo za Zekoslava Mrkvu i niko nikad u mom okruzenju nije ga nazvao Zekoslav!

Edited by - jagodanbg on 13/08/2021 18:36:48
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 18:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ZM je došao početkom 1980-ih. I ja sam do tada navikao na Uška Dugouška, no ova je sinkronizacija slavne ZG škole, po mom mišljenju, daleko nadmašila sve do tada. Hoću reći, nije nikakva novotarija, naprosto je bilo nešto fenomenalno, i to što ti nisi čuo, ne znači da nije postojalo.
ZG je u Kremenku, Štrumpfovima i uopće u crtićima tukao sve ostalo, treba biti pošten i priznati.
Kao što je i srpski prijevod Taličnog tukao sve do neba, o čemu ovdje i govorimo.
Jedino što je ta sinkronizacija došla poslije, pa eto, ne znaju svi za nju.
No da je vrhunska, nema zbora. Možda sam subjektivan, ali stojim čvrsto pri tvrdnji da debelo tuče BG sinkronizaciju.
Iako je iza BG stajao tucet slavnih glumaca, nešto, ne znam točno ni ja što, nešto nije valjalo. S tehničke ili neke druge strane - ali nije bilo pogođeno u sridu.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/08/2021 : 19:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
Bude li neki novi prijevod, ma da je od zlata i odličan, meni to onda nije to...



o da. iako ima prostora da se taj prevod dodatno lekotorise, najbolje je da nista ne diraju
a ovo oko zekoslava, rodjen sam '77, al secam se da ga je tako tvz preveo. obicno je zekoslav isao kao neka dopuna od tvz, u svim redovnim terminima je isla beogradska verzija.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/08/2021 : 19:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prijevod treba platiti autoru prijevoda ili nasljednicima.
Mozda tu nastane problem?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/08/2021 : 19:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Prijevod treba platiti autoru prijevoda ili nasljednicima.
Mozda tu nastane problem?



Pa i novi prevod treba platiti valjda.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2021 : 19:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by jaki

Prijevod treba platiti autoru prijevoda ili nasljednicima.
Mozda tu nastane problem?



Pa i novi prevod treba platiti valjda.



Da, ali ako nije jasno tko je vlasnik prava ili ako vlasnik prava zatraži poveći iznos mogu nastati problemi.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/08/2021 : 19:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by delboj

Ovi današnji crtani filmovi su potpuno negledljivi za nas starije.



Pa nije bas.
Super je kaj su danasnji crtici vrlo edukativni! Kung fu pandu sam gledal 10-tak puta koliko je dobra i poucna, a tu je citav niz dobrih dugometraznih naslova od Ledenog doba pa nadalje.

Poanta je samo kaj je to sasvim drugaciji pristup. Kaj je i normalno jer svako vrijeme nosi svoje, i nosit ce!


Ledeno doba mi je užasno. Meni su grozne i moderne Nindža kornjače. Jedino su mi 3D Štrumpfovi imali malo smisla.

Edited by - delboj on 13/08/2021 20:00:14
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 20:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj
Ledeno doba mi je užasno. Meni su grozne i moderne Nindža kornjače. Jedino su mi 3D Štrumpfovi imali malo smisla.



Govorim više o baš novim stvarima ne reciklaži starih. OK, Ledeno doba ti je užasno a jesi gledal "Preko ograde", "Kung fu pandu 1", "Juhu-hu" ili "Wallacea i Gromita"?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/08/2021 : 20:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ZM je došao početkom 1980-ih. I ja sam do tada navikao na Uška Dugouška, no ova je sinkronizacija slavne ZG škole, po mom mišljenju, daleko nadmašila sve do tada. Hoću reći, nije nikakva novotarija, naprosto je bilo nešto fenomenalno, i to što ti nisi čuo, ne znači da nije postojalo.
ZG je u Kremenku, Štrumpfovima i uopće u crtićima tukao sve ostalo, treba biti pošten i priznati.
Kao što je i srpski prijevod Taličnog tukao sve do neba, o čemu ovdje i govorimo.
Jedino što je ta sinkronizacija došla poslije, pa eto, ne znaju svi za nju.
No da je vrhunska, nema zbora. Možda sam subjektivan, ali stojim čvrsto pri tvrdnji da debelo tuče BG sinkronizaciju.
Iako je iza BG stajao tucet slavnih glumaca, nešto, ne znam točno ni ja što, nešto nije valjalo. S tehničke ili neke druge strane - ali nije bilo pogođeno u sridu.



Meni su Zg sinhronizacije kod Luni Tunsa odlične, bolje od Bg. Kod Bg je bio i veliki problem tehničke prirode, jer se istovremeno čuo i bio glasan originalan dijalog, toliko da se često nije mogla razumjeti sinhronizacija
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 21:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da, pogotovo u početku, dupli glasovi. Vrlo traljavo s tehničke strane.
Ali mislim da se to poslije sredilo.

Nego, zar nije i VČ kad je počeo s TT-om koristio Dimitrijevićev prijevod?
Imam prva 4 broja, nije ih ni bilo mnogo više. Prijevod je upravo taj.
Ako su mogli oni to srediti, valjda i ČK može.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/08/2021 : 22:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by lwood

Mnogo je opasno tako odgajat dicu. Pogledaj nas šta smo tako odgojeni. Sami psihopati i serijske ubojice. Inače bolje mi je bilo Duško Dugouško od ZM.



Klasicna pogreska...stvari moras gledati u kontekstu vremena. Nase vrijeme djetinjstva i danasnje vrijeme nisu isti svjetovi. Ja sam s 15 godina sam ili sa susedom (jos mladim od mene) sjeo na bus i otisel na Maksimir na tekmu. Mislis da bi danas to bilo pametno napraviti?

Mali je nakon dva dana Zekoslava, Mirka Zlikovskog i Brzog Gonzaleza pocel loviti sestru s plasticnim nozem po kuci, tako da!?
Objasnil sam mu da je crtic jedno a stvarnost drugo, ali nisam pametan kaj je dobro a kaj nije. Medvjedic Pedignton, Zar i Psici u ohodnji su sasvim drugaciji crtici.



Moja žena se još žali kako joj je dvije godine stariji brat (i on tada još u vrtiću) razbio glavu gitarom, vjerojatno pod utjecajem Ata Strašnomlata
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/08/2021 : 22:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Moja kolekcija Taličnog sastoji se od AZ, BG, VČ i Izvora, svi mekoukorčeni. Prema Delbojovom popisu nedostaje mi 20tak albuma od 70+ izašlih (dobar dio i od tih 20tak imam u Stripoteci ili Biser stripu).
Iako planiram samo popunjavati rupe u kolekciji (čini mi se glupo kupovati neke albume i po treći put), vjerojatno će to završiti s kompletom integrala na polici.
I ja se nadam Dimitrijevićevom prijevodu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 22:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Eh, At Strašnomlat!!!!... To su ta vremena fantastičnih, genijalnih prijevoda!
Kako su ljudi imali duha, a danas, jad jadova, većinom ostavljaju strana, u našim jezicima bezlična, grozna imena.
Zato i želimo Dimitrijevića ovdje.
Što kaže Kasper, makar ništa ne dirali, nema veze. Ima mjesta za popravak, ima, imao je i Brixy mnogo pogrešaka...
No, da se ne bi izvršio kulturocid, najbolje ne dirati ništa.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/08/2021 : 23:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se kad sam u ratu uhvatio signal iz tadasnje krajine i vidio da je korni kornjaca postao vitez koja... tad sam shvatio da je sve otislo u *urac ako mi to granate vec nisu objasnile.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/08/2021 : 23:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo da se vratimo na temu topica, ok?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/08/2021 : 01:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Temu teme?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/08/2021 : 06:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Star prevod iz Decjih novina i Talični Tom..nikako drugacije..
Neznam ko je prevodio u Izvori izdanjima (hr) ali mi bio isto zabavan prevod..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/08/2021 : 08:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Temu teme?




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/08/2021 : 19:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ovo je super vijest, bravo Carobnjaci! Biti stripofil na Balkanu je posebno zadnjih godina postao nevidjen gust, toliko dobrih stripova u dobrim kolekcijama. Asteriks pa sada i Talicni, pa Jeremiah i Tornjevi Bois-Mauryja i Corto Maltese, pa kompletan Rip Kirby i Fibrini Batmani i opcenito Fibra, pa toliko Bonellija u najrazlicitijim izdanjima, pa Princ Valijant, Gasini integrali, Spirou, ide i Modesty Blaise, ici ce Blejk i Mortimer, i jos sam ziher petsto stvari zaboravio...

Fali nam jos samo Koko Bil

A Talicnom Tomu se bas veselim. Mislim da sam procitao da je nedavno u Francuskoj izasao 94. album.



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/08/2021 : 19:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Fali nam jos samo Koko Bil




Ali u prijevodu Mile Božović (Politikin zabavnik), sjajno to radi!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2021 : 21:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
fale nam Koko Bil,Crnobradi gusar,Klifton,Žil Žurdan i Maslin Granko;pre svega.
Kliftona će da radi Najkula,za Žila sam tipovao na Strip-Agent,pa čak i BG eventualno,a za Koka,gusara i Maslina za sada ne vidim svetlo na kraju tunela.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/08/2021 21:49:37
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 24/08/2021 : 13:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Koje Koko Bil, Koje Žil Žurdan...
Marinu da izdaju!!!




Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/08/2021 : 20:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
I ovo.. i ovo.. hocemo

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 25/08/2021 : 07:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ovo prvi puta vidim

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000