forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli i format
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/08/2021 : 20:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Kroz nekoliko topica i već duže vremena sa provlače diskusije o renesansi izdanja Bonelli stipova. Mene lično do sada nijedno nije 100% ubedilo, osim onog neuspešnog pokušaja Vaninnija (ubedljivo najbolje izdanje do sada), kao i ovog Kena Parkera 3u1.

Libellus je tehnički savršen, ima dobar tempo, VČ tako-tako, ostali najavljuju ili kreću u nekim kombinacijama boja/luksuzno izdanje...
Koje biste vi najviše hteli da vidite? Recimo da izlazi jedan broj mesečno, koje od izdanja iz polla bi bilo najprihvatljivije? Ostavimo sad cenu po strani, pretpostavimo da su "prihvatljive" i ne previsoke.

Znam da navedene opcije ne odgovaraju svim junacima, uzmite vašeg omiljenog i opciju koja bi vam najviše odgovarala.

Choices:

Originalni Bonelli format, c/b
Originalni Bonelli format, tvrdi uvez,c/b
3u1, meki uvez, c/b
3u1, tvrdi uvez, c/b
3u1, meki uvez, boja
3u1, tvrdi uvez, boja
A4, 3u1, c/b
A4, 3u1, boja
Jedna prica u jednoj knjizi, meki uvez, c/b
Jedna prica u jednoj knjizi, meki uvez, boja
Jedna prica u jednoj knjizi, tvrdi uvez, c/b
Jedna prica u jednoj knjizi, tvrdi uvez, boja
ZS/LMS format, c/b
ZS/LMS format, boja


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/08/2021 : 20:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni bi najviše odgovarao 3u1, meki povez i c/b.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/08/2021 : 20:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
3/1,meki uvez i c/b.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 22/08/2021 : 21:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Meni bi najviše odgovarao 3u1, meki povez i c/b.



Isto tako.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/08/2021 : 21:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Malo kontre, 3 u 1, A4, kolor.
A nije mi ni bonelli format,meki uvez, cijela prica u koloru nesto mrsko. Nadam se ludensu, vidio sam libellusov ovaj tjedan u skab612 super je kvalitete,ali nije mi vise takva forma "in" jos kad skupim one NN knjige sto fale do spajanja sam finito s tom formom.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/08/2021 : 21:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Original. Kod ovih pakiranja 3u1 mi je tesko popamtizi price odvojeno. Mozda je do prica a mozda i starim.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 22/08/2021 : 21:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
I tako kasnimo godinama za duzim serujalima poput recimo Texa ili najavljenog Natana.Da sam 10 god,mozda bi doziveo orginal cb broj po broj....
Ovako glas za 3u1 meki povez c/b sa sto jeftinijim papirom a vecim tirazom.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/08/2021 : 21:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam takođe odustao od nade da ću doživeti kraj izdanja nekih mojih omiljenih junaka u izdanju 1u1, mesečno izdanje, kao u originalu, a od jednog izdavača.

Ken Parker 3u1 izgleda odlično, tako nešto bi odlično izgledalo i sa Martijem, Texom, Zagorom, Mister Noom, Džudasom, Magičnim Vetrom..Koncept kod Mikija, Marka i Bleka je bio odličan, samo da nije debilnih naslovnica.

I zato 3u1, crno belo, najbolje dva izdanja mesečno (kad već fantaziramo), pa da se to kompletira što pre.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/08/2021 21:37:29
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/08/2021 : 21:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da mogu birati, ja bih ovo: A4, 3u1, c/b

Svjestan sam da laganini ćoravim pa su mi veliki formati spas, a razlog 3-u-1 ovo što je Manhunter govorio o bržem kompletiranju.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/08/2021 21:36:31
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/08/2021 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

I tako kasnimo godinama za duzim serujalima poput recimo Texa ili najavljenog Natana.Da sam 10 god,mozda bi doziveo orginal cb broj po broj....
Ovako glas za 3u1 meki povez c/b sa sto jeftinijim papirom a vecim tirazom.



Kako misliš Texa u formulu 3 u 1, jel ti ok da se taj trobroj završi s "nastavit će se"? Meni tad trobroj u serijalima poput Texa, Martyja i Zagora nema smisla. Kod Kena i Dylana, ako se ne varam, gdje je recept jedna sveska-jedna epizoda, je to ok.

Ja bih jedna priča u jednoj knjizi s pripadajućim naslovnicama, c/b, meki povez. Pa onda može biti standardnih 96 stranica, 130, 192... U biti, kako Libellus većinom radi, samo u mekom uvezu i u standardnom Bonelli (ili ovom Ludens) formatu. Ritam 2 izdanja mjesečno.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 22/08/2021 21:53:10
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 22/08/2021 : 22:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mene lično do sada nijedno nije 100% ubedilo, osim onog neuspešnog pokušaja Vaninnija (ubedljivo najbolje izdanje do sada)



Slazem se...

Sto se tice ostalog, ja sam za Bonelli format c/b, naravno SC, druga varijanta ZS/LMS foramt c/b..
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/08/2021 : 22:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
U pravu si Dwayne, serijali koji se nastavljaju su najbolji u Libellus formatu (ali c/b, meki povez), oni koji imaju celovite epizode bi mogli 3u1.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/08/2021 : 22:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
3 u 1, meki povez, c/b.
Daj sve junake kad je SBE u pitanju. :)

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 22/08/2021 22:18:38
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/08/2021 : 22:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by cronos six

I tako kasnimo godinama za duzim serujalima poput recimo Texa ili najavljenog Natana.Da sam 10 god,mozda bi doziveo orginal cb broj po broj....
Ovako glas za 3u1 meki povez c/b sa sto jeftinijim papirom a vecim tirazom.




U tom slučaju, može i komplet priča, kao što je slučaj kod Zagor Klasika.
Kako misliš Texa u formulu 3 u 1, jel ti ok da se taj trobroj završi s "nastavit će se"? Meni tad trobroj u serijalima poput Texa, Martyja i Zagora nema smisla. Kod Kena i Dylana, ako se ne varam, gdje je recept jedna sveska-jedna epizoda, je to ok.

Ja bih jedna priča u jednoj knjizi s pripadajućim naslovnicama, c/b, meki povez. Pa onda može biti standardnih 96 stranica, 130, 192... U biti, kako Libellus većinom radi, samo u mekom uvezu i u standardnom Bonelli (ili ovom Ludens) formatu. Ritam 2 izdanja mjesečno.



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/08/2021 : 22:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ne podnosim bonelli nikako.. pa mi je i svaki format uzaludan trud izdavaca da sranje upakira sto primamljivije a kad otvoris..svaki bonellijano smrdi ko tvor.. .
Jedino kutije me zadovolje...recimo 13 naslovnica Nasilja u Darkvudu.. upakiranih u privlačnu kutiju...
Al kako je steta kutija za Bonelli ne odobravam ni to..
U kutije nek idu samo blaga 9 umetnosti a ne neki prepotopni ptetparacki sund...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 22/08/2021 : 22:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
3u1, meki uvez, c/b
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/08/2021 : 22:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Originalni format, naravno. Agarthijeva izdanja su još uvijek majka svih domaćih bonelija.
Go to Top of Page

ZannaH
Starting Member

35 Posts

Member since 10/09/2020

Posted - 22/08/2021 : 23:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ZannaH a Private Message  Reply with Quote
A gde je striscia format meni najviše za rukovanje na plaži ili pred spavanje odgovaraju manji formati tipa Alan Ford Diabolik idealno mi je Alan Ford trobroj vjesikov tako da striscia format ali sa što više stranica
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/08/2021 : 23:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Original je original, nema do standardnog Bonelli formata na kiosku!
Eventualno, u nuždi, jedna priča u jednoj knjizi s pripadajućim naslovnicama, c/b, meki uvez.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 22/08/2021 23:53:09
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/08/2021 : 00:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Ja bih jedna priča u jednoj knjizi s pripadajućim naslovnicama, c/b, meki povez. Pa onda može biti standardnih 96 stranica, 130, 192... U biti, kako Libellus većinom radi, samo u mekom uvezu i u standardnom Bonelli (ili ovom Ludens) formatu. Ritam 2 izdanja mjesečno.



To.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/08/2021 : 00:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by cronos six

I tako kasnimo godinama za duzim serujalima poput recimo Texa ili najavljenog Natana.Da sam 10 god,mozda bi doziveo orginal cb broj po broj....
Ovako glas za 3u1 meki povez c/b sa sto jeftinijim papirom a vecim tirazom.



Kako misliš Texa u formulu 3 u 1, jel ti ok da se taj trobroj završi s "nastavit će se"? Meni tad trobroj u serijalima poput Texa, Martyja i Zagora nema smisla. Kod Kena i Dylana, ako se ne varam, gdje je recept jedna sveska-jedna epizoda, je to ok.

Ja bih jedna priča u jednoj knjizi s pripadajućim naslovnicama, c/b, meki povez. Pa onda može biti standardnih 96 stranica, 130, 192... U biti, kako Libellus većinom radi, samo u mekom uvezu i u standardnom Bonelli (ili ovom Ludens) formatu. Ritam 2 izdanja mjesečno.




Sve se slažem.
Ideala bi bila - sve c/b, meki, i sve na trafike:
3 u 1 igra za Kena, Dylana, Dampyra, Komandant Marka, Mikija, Bleka, Tellera, Nathana, Nicka i od ovih novih ne znam više koga.
1 priča u jednom stripu - na trafike, dva put misećno - Mr. No, Marty, Tex, Zagor i to je to.(+ staviti almanahe, gigante, maxije .itd na minimum, to je škart realno i ne triba nikome)
Najbliže tome za sad je ludens s izdanjem zagorom klasik uz dvije ogromne greske koje nisu tili ni sa reprintom ispraviti: Nema unutrašnjih naslovnica (nek budu c/b koga briga, + recimo na poleđini korice sve naslovnice u stripu u boji - kao kod npr. mr. no zadnjih epizoda strip agenta (sve se može)) i naravno, kronologija. Zašto početi od prvog broja pomisli Bernard? Krenimo od 55og pa kad dođemo do broja 200 krenit ćemo od prvog, pa onda kad bude 54 ide br 201. Klasika.
Pa da nema nitko desetljećima da ovo napravi i stavi na trafike?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 23/08/2021 : 00:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

U pravu si Dwayne, serijali koji se nastavljaju su najbolji u Libellus formatu (ali c/b, meki povez), oni koji imaju celovite epizode bi mogli 3u1.



Mislim da bi se u ovom slučaju trebalo uzeti u obzir i prodaja pojedinih (nezavršenih) serijala.

Meni je osobno prestrašno što VČ radi sa Texom. U slučaju trodjelne epizode, čitatelji trebaju čekati cca. 9 mjeseci (!) da pročitaju kompletnu priču. U ovom slučaju bih radije volio vidjeti svaka tri mjeseca cjelovitu priču u jednoj knjizi/stripu, pa koliko stranica da ima.

S druge strane, to bi kod serijala koji se dobro prodaju (npr. Zagor) moglo izazvati poteškoće. U slučaju da se mjesečno objavljuje cjelovita epizoda neovisno o broju stranica (znači, format odabranih priča), tu bi se vrlo brzo stiglo talijane i onda bi se izlazak s jedno mjesečno trebao smanjiti ili bi varirao ovisno o duljini aktualne epizode, što u slučaju serijala koji donosi najviše zarade može stvoriti problem. Druga varijanta, kako bi se izbjeglo sustizanje talijana, je smanjenje sa mjesečnog na dvomjesečmno ili tromjesečno izdavanje cjelovitih priča (kao Zagor (zlatni) klasik), no izdavati najnovije neobjavljene epizode redovnog Zagora u tromjesečnom ritmu bi bilo...ludo.


Sad, tu je još i pitanje oko cijena prava za pojedine junake, a osobito kad su u pitanju prava za 1u1 i 3u1 izdanja. Kad smo već kod toga, kako to uopće funkcionira? Je'l to ona logika da bi u prvom slučaju izdavač trebao otkupiti 12 brojeva za godišnju produkciju, a u drugom slučaju 36 brojeva (osim ako ne postoje kakvi postojeći trobroji od strane prodavača prava) ili kako?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/08/2021 : 04:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Originalni format, naravno. Agarthijeva izdanja su još uvijek majka svih domaćih bonelija.



Da, tako treba ju izgledati stripovi..
Jedino ne treba Zagora, serijal sa preko 600 brojeva objavit u prva 3...i prestat izdavat..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/08/2021 : 07:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kompletna priča odjednom,meke korice,roto papir,c/b.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/08/2021 : 07:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Bonellija je već bilo u svim izdanjima zato sada samo najbolje - integrali u kolekcionarske kutije.

A ovo ostalo razni francuzi, belgijanci, japanci, obavezno ameri na roto papir i na kiosk - u remintendu za 10 kuna, da ta djela približimo običnom puku.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 23/08/2021 : 08:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
3u1 meki uvez CB

Beware the Jabberwock, my son!

Edited by - shalilo6 on 23/08/2021 08:07:49
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000