forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / GRANICA knjiga 2 (epizode 3-4)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 14/09/2021 : 16:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / GRANICA knjiga 2 (epizode 3-4)



Dragi prijatelji, GRANICA #2 je u prodaji!

Prvi svetski rat je završen. Na putu ka kući, Enriko i grupa njegovih saboraca pronalaze utočište u šarmantnom seocetu ušuškanom usred Alpa. Njihove priče sa fronta im pribavljaju hranu i divljenje meštana, naročito sakatog dečaka po imenu Aurelio i Marije, koja u Enriku vidi priliku da pobegne od svakodnevice i mogućnost srećnog života daleko od ukletog sela.

Na planini vrebaju mračne sile. Tamo žive oni koje nazivaju „obeleženima”, oni koji su videli nešto što ih je zasvagda žigosalo i utisnulo ludilo u njihova tela.

Sa tim ludilom, koje opet napada u svoj svojoj iskonskoj sili, sto godina kasnije, susrešće se Antoan Žakob i Laura Dent dok se zagonetke prepliću poput grančica stabala u šumama oko granice.

Delo Maura Ucea i Đovanija Mazija, GRANICA je triler maštovite i morbidne atmosfere u kome ništa nije onako kako izgleda i gde linija između dobra i zla, kao i između stvarnosti i košmara, sve više bledi, sve dok u potpunosti ne iščezne.






U ovoj knjizi čekaju vas epizode:
3: Pravi heroji ne plaču
4: Dvanaest kostura

Cena u promo periodu (prvih mesec dana) biće 1.500 dinara, a kasnije 1.800.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Alex Ferguson
Starting Member

19 Posts

Member since 29/04/2019

Posted - 05/10/2021 : 07:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Alex Ferguson a Private Message  Reply with Quote
Čitao neko? Pravim planove za sajam knjiga (ako ne bude pravi, biće bar online), pa mi se ovo čini interesantno, da nabavim prvi i drugi deo.

Edited by - Alex Ferguson on 05/10/2021 07:47:11
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 05/10/2021 : 18:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Alex Ferguson

Čitao neko? Pravim planove za sajam knjiga (ako ne bude pravi, biće bar online), pa mi se ovo čini interesantno, da nabavim prvi i drugi deo.



Čitao sam prvi. Obečava. Priča dosta kompleksna i traži punu koncentraciju, sumnjam, da se može čitati drugi broj bez prvog. Pričekat ču, da izađe svih 7 pa onda pročitati još jednom prvi broj i onda sve ostale u kompletu.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/10/2021 : 16:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
U sbe katalogu ima najava za broj 8, mislim da je naslov povratak, e sad, da li je to zadnji broj ili će biti još...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 04/11/2021 : 19:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za izdavača.
Primijetio sam da hrbat prva dva broja tvori veću sliku. Znači li to da će konačna kolekcija na hrbtu imati jednu cjelovitu sliku? Znači li to da se zna koliko će ukupno biti brojeva ili?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 05/11/2021 : 09:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Inače, prvi broj je bio solidan, ali drugi je (i generalno cjelina sa prvim) sjajan. Baš vrhunski triller/krimić s elementima nadnaravnog.
Vidi se da je ovo jako brižno i detaljno rađeno (o čemu i govori dodatak u prvoj knjizi da su toliko pažnje posvetili priči da su kompletne cijele epizode izbacili iz konačnog plana za objavljivanje) i da je glavni naglasak na kvaliteteti priče (zbog čega u Italiji izlazi na ovaj način). I atmosfera, i likovi, i svi neočekeivani obrati...Baš tople preporuke za ovaj serijal, jako mi se svidio na temelju ova dva broja.

Štoviše, ovo je baš vrsta stripa gdje bi se moglo raspravljati i iznositi teorije o razrješenju misterija s obzirom da svaki put sve više detalja otkrivaju. Sumnjam da ima zainteresiranih koji bi se dali u analize/stvaranje teorija o kraju, ali ako ima zainteresiranih, rado se uključim. [:]
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 05/11/2021 : 10:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Inače, prvi broj je bio solidan, ali drugi je (i generalno cjelina sa prvim) sjajan. Baš vrhunski triller/krimić s elementima nadnaravnog.
Vidi se da je ovo jako brižno i detaljno rađeno (o čemu i govori dodatak u prvoj knjizi da su toliko pažnje posvetili priči da su kompletne cijele epizode izbacili iz konačnog plana za objavljivanje) i da je glavni naglasak na kvaliteteti priče (zbog čega u Italiji izlazi na ovaj način). I atmosfera, i likovi, i svi neočekeivani obrati...Baš tople preporuke za ovaj serijal, jako mi se svidio na temelju ova dva broja.

Štoviše, ovo je baš vrsta stripa gdje bi se moglo raspravljati i iznositi teorije o razrješenju misterija s obzirom da svaki put sve više detalja otkrivaju. Sumnjam da ima zainteresiranih koji bi se dali u analize/stvaranje teorija o kraju, ali ako ima zainteresiranih, rado se uključim. [:]


Ovde mogu samo dopisati: +1!

Nisam ih skoro pitao ponovo, ali kad sam prvi put tražio podatak koliko će biti epizoda nisu imali odgovor. Pokušaću da iščačkam...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2021 : 22:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvom knjigom Granice,odnosno sa prve dve epizode nisam bio oduševljen,mada je teško i dati neko konkretno mišljenje jer su obe sveske prestavljale otvaranje priče.
U drugoj knjizi,iako se priča i dalje širi,moram reći da sam nešto zadovoljniji odvijanjem scenarija;a i crteži,kako iskusnog Ambrozonija,tako i izvesne Silvije Kalifano,mi više godi oku od onih iz prvog toma.

Nadam se samo da scenaristi neće u daljim nastavcima prezakomplikovati fabulu.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2022 : 13:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mazi,Uceo&crtači:Granica 3,epizode 5 i 6

Peta epizoda Granice, One noći u decembru, donosi jedan nov momenat u priču,vrativši se na događaje koji su prethodili ekskurziji,kroz koji se upoznajemo sa mladim ljudima koji će nestati.I ovo mi je za sada najbolji album, sa prikazom četvoro tinejdžera,njihovim životom,kao i raznim detaljima koji ih prate.I sviđa mi se pravac gde to ide.
U šestom delu, Zima koja nije htela da prođe,vraćamo se opet na staro,jednu zamršenu priču za koju ne mogu dam konkretno mišljenje dok se ne kompletira.

Crtači mi i nisu nešto,često je to na granici krokija,ali u boji i na velikom formatu deluje to sasvim ok.Najbolja mi je Frančeska Čiređa,crtačica 13.poglavlja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/06/2022 13:33:29
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000