forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Soundtrackovi za filmove i igre
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Juuuurgen
Starting Member



16 Posts

Member since 25/07/2019

Posted - 19/09/2021 : 07:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Juuuurgen a Private Message  Reply with Quote

https://youtu.be/JkmfNXQVQnM
Veliki pozdrav svima!

Siguran sam da nisam jedini fan koji osim stripova voli i soundtrack mjuzu, pa me eto zanima kako stojite s tim? Koje soundtrackove volite i satrate li da bi možda bila dobra ideja da u budućnosti i neki strip junaci dobiju glazbenu podlogu i da uz strip imamo i glazbenu atmosferu?

Ja sam inače glazbenik i radim između ostaloga i takvu glazbu, pa vam prilažem link da čujete (ovaj EP je rađen za jednu ninja igru koja je u izradi),a ako vam se glazba sviđa, možete ju naći na svim streaming platformama.

Hvala svima,
Luka

“Almost nobody dances sober, unless they happen to be insane.”
H.P. Lovecraft

Edited by - Juuuurgen on 19/09/2021 15:40:35

Juuuurgen
Starting Member



16 Posts

Member since 25/07/2019

Posted - 19/09/2021 : 15:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Juuuurgen a Private Message  Reply with Quote
Evo, ispravljen je link. Sorry svima

“Almost nobody dances sober, unless they happen to be insane.”
H.P. Lovecraft
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 19/09/2021 : 16:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
I like it!

Nego, mene zanima malo onaj produkcijski dio; koji software koristis - cubase, pro tools, instrumenti koje imas, jel ih koristis za izradu ovih soundtrackova, midi klavijature itd. Uglavnom mali opis rada ako ti se da napisati jer me produkcija jako zanima.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/09/2021 : 19:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Imali smo nekoliko "muzičkih" stripova koji su dušu dali da se izdaju zajedno sa CD/DVD muzičkom podlogom kao npr Bili Holidej, Nik Kejv, Rebetiko itd

Što se tiče igara pošto gotivim rock Prince of Persia Warrior Within mi je omiljeni soundtrack




Dok je soundtrack za stari Doom sad već klasika




Što se tiče filmova Ghost in the Shell mi i dalje ima neprevaziđen soundtrack



Go to Top of Page

FINALLE
Starting Member



29 Posts

Member since 23/02/2018

Posted - 19/09/2021 : 23:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send FINALLE a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=XpFKPVquSeA&t=9158s
Go to Top of Page

Juuuurgen
Starting Member



16 Posts

Member since 25/07/2019

Posted - 21/09/2021 : 16:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Juuuurgen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

I like it!

Nego, mene zanima malo onaj produkcijski dio; koji software koristis - cubase, pro tools, instrumenti koje imas, jel ih koristis za izradu ovih soundtrackova, midi klavijature itd. Uglavnom mali opis rada ako ti se da napisati jer me produkcija jako zanima.



Hvala ti na slušanju.

Produkcijski dio se uglavnom sastoji od gitare (uštekana u boss katanu pojačalo i preko line out u focusrite zvučnu karticu) i Alesis midi kontrolera.
Daw koji koristim je Acoustica Mixcraft 9. Probao sam Cubase, al nismo se našli.
Sam mixcraft ima masu dobrih pluginova, a postoje i Kontakt pkuginovi koji su skuplja varijanta dakako.
Nakon šta trake posnimam, onda dodajem efekte (uglavnom eq, kompresor, delay, reverb) i miksam trake, pa onda mastering, puno slušanja i tweakanja dok ne dođeš do željenog rezultata.


“Almost nobody dances sober, unless they happen to be insane.”
H.P. Lovecraft
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000