forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 187 Životinjski dvorac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2021 : 21:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"Govorim vam o onome što sam vidio, miss B... Ukažite na nepravdu. Raskrstite sa strahom. To su jedine dvije stvari koje vas mogu izbaviti iz vašeg zatvora."

Ljudi su otišli.

U Dvorcu su ostale samo životinje: kokoši, koze, magarci i ovce ubijaju se od posla za predsjednika Silvija i njegovo okrutno pseće redarstvo...

Dvorcem vladaju teror i diktatura...

Sve dok se neke životinje ne odluče suprotstaviti.

Kolorka 187 • Životinjski dvorac • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Félix Delep • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-187-zivotinjski-dvorac/733/

Trouble will find me

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/09/2021 : 22:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kako je preveden naslov drugog albuma? Zimske tratinčice?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2021 : 23:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zimske margarete.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/09/2021 : 11:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovo me oduševilo kada sam vidio table, ali moram priznat da sam se poprilično ohladio nakon privjua.
Dorison, scenarist koji mi je negdje odličan, a negdje teški prosjek. Svakako ću barem posuditi u knjižnici, a moguće je i da je moj dojam čiatnja privjua pogrešan (ni prvi ni zadnji put, neki put je privju super, a strip baš i ne i obrnuto).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/09/2021 : 13:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar serijal.

Evo moj osvrt i preporuka http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2388399

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/09/2021 : 21:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ovo me oduševilo kada sam vidio table, ali moram priznat da sam se poprilično ohladio nakon privjua.
Dorison, scenarist koji mi je negdje odličan, a negdje teški prosjek. Svakako ću barem posuditi u knjižnici, a moguće je i da je moj dojam čiatnja privjua pogrešan (ni prvi ni zadnji put, neki put je privju super, a strip baš i ne i obrnuto).


Kakvu se gresku spremas napraviti...ovo je predobroooo...mogu se kladiti da ces obozavati ovaj strip
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2021 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jako lijepo nacrtano, ali priča me nije baš osvojila. Sve je to dosta predvidivo i po ničemu se ne ističe od drugih djela slične tematike. Ima, doduše, nekoliko simpatičnih detalja poput onog reda zečica koje čekaju ispred Cesarovih odaja: "Trajalo je svega nekoliko sekundi, ali sjećat ću se toga dok sam živa!!" Vjerojatno ću pročitati i naredne albume kad izađu, no sumnjam da će mi promijeniti dojam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/09/2021 : 17:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Treba uzeti izgleda. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/09/2021 : 17:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Treba uzeti izgleda. :)





Nema bolje preporuke od Shanerove
Odlican strip za sada
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2021 : 22:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam zna da se ovo nastavlja...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/09/2021 : 22:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam zna da se ovo nastavlja...



opusteno, jos samo dva . sta li ce biti sa mackom... zebem...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/10/2021 : 09:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by jaki

Nisam zna da se ovo nastavlja...



opusteno, jos samo dva . sta li ce biti sa mackom... zebem...



Sve supa će biti 4 epizode ili 6 (pa si mislio na još 2 integrala)?
Imaš negdje link na info?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/10/2021 : 10:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by jaki

Nisam zna da se ovo nastavlja...



opusteno, jos samo dva . sta li ce biti sa mackom... zebem...



Sve supa će biti 4 epizode ili 6 (pa si mislio na još 2 integrala)?
Imaš negdje link na info?



na poledjini makondo izdanja stoje 4 broja. ne secam se da li svaki ima naziv
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/10/2021 : 22:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovo strip. Nije vrhunski ali je dobar. Stvarno me par puta prosla neka jeza od straha i nasmesio sam se par puta, uzivao u crtezu, dobar strip bas. Mozda i malo brutalan za moj pojam mu ovom ambijentu.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 02/11/2021 : 10:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Dobro je ovo. Složio bih se da nije vrhunski, ali zove na čitanje i zanima te što će dalje biti, tako da je to siguran znak da nešto valja. Crtež je top, dijalozi britki, likovi zanimljivi, dobro definirani, dok je brutalnost na neočekivanoj razini kad vidiš temu i simpatične životinjske likove.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2021 : 10:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Dobro da sam kupio unatoč skepsi. :D
Evo tek danas sam početo čitat IL turu i ovo je išlo prvo na red.
Crtež predivan i brutalan, radnja odlična, ideja viđena puno puta ali ispričana tj nacrtana na vrlo zanimljiv i upečatljiv način.
Vjerno dočarana atmosfera, pogotovo u drugom tomu gdje se vidi sva okrutnost zime.
I taman kad je postalo skroz napeto...kraj drugog toma i čekanje na drugi integral.
Moje tople preporuke i mala napomena, iako na prvu tako izgleda, ovo nije strip za djecu. ;)

I koji vrag, zar je moguće da je tako malo upisa o ovom stripu?!

Eto, još jedan Dorison koji ostaje u kolekciji uz Učitelja i Pogrebnika.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2021 : 10:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
e ovaj diskach, cim izadje strip gde su komentari . evo ga moj sa makondovog izdanja.

ma stripova koji coveka neocekivano oduseve, ovo je taj

nisam trebao u da uzmem ova zamke, prosto mi nije bio u planu. al desava se to nekad, kad covek udje u prodavnicu, nema sta da kupi a svrbe ga novci. oce da iskoce iz dzepa, pa mi stvaraju nervozu, pa moram da trosim. sta cu jadan
elem, ovo je dorison, dosta mi ga je bilo vise. njegova potreba da se na uvek isti nacin obraca najsirim strip masama mi je vec neko vreme nesvarljiva. tu nijedan dijalog ne moze da prodje bez neke nepotrebne prenapetosti, konfrotacije gde mi se ubija tok stripa a tematike su mu manje vise standardne. imao je tu on nekih solidnih radova, al sve u globalu mi ga je bilo dosta.

dalje, obicno ne uzimam pojedinacne albume, elrika cu da uzmem il integral ili ga necu imati.

al kad sam uzeo da listam ovaj zamak, desila se... ljubav . izdanje je prelepo, elegantno, format idealan. kazem, ajde plati ovo, mozda i valja.

ne znam sta se zbilo u glavi ovog dorisona, al nekako posle 20 godina piskaranja uspeo je da napise nesto sto mi ga je uzdiglo iz neke... pa osrednjosti. cak i dalje, ovo je jedan od ponajboljih mejnstripa kod franaka. a ja to gledam ovako, ako jedan scenarsti napise jedan vrhunski strip, onda je i on sam vrhunski. doduse, aj da sacekam i nastavke pre nego sto ga kao takvog krstim.

franci zadnjih decenija znaju nekako nabiti snagu svog scenarija u prvi nastavak, ovo posle sve zna da bude lagano privodjenje kraju. ovde je opet dorison nacinio i drugi nastavak zivim, kao u prvom delu.

zaplet, manje vise ocekivan. imamo zivotinje na farmi koje svojim izborom i ponasanjem, koje predstavljaju neki presek covecanstva. a sve ih okruzuje cvrta neprosvetiteljska ruka. malo mi je mozda smetako sto je ovo ovde ko neka (komunisticka) despotija, moglo bi se stosta napisati i o diktaturi liberalnog kapitalizma. strip je prepun recenica za razmiljanje... dorisone ti li si? konstatno imamo nadogradnju mehanizma moci, kao i nacine osporavanja iste na vrlo vrlo domisljat nacin.

crtez, ovkva stilizacija mi se lepi za oko, 100% uzivanje u lepom.

i na kraju kostrovic, nisam ni znao da je on ovo prevodio kad sam kupovao. on je najbolji prevodilac sa francuskog, al nekako se zadnjih godina zarobio u stripovima autora, ciji su najbolji radovi kod nas izasli sad vec pre dosta godina. malo promene bi valjalo. a ovo je strip kojeg je samo on mogao da preved kako valja, fala makondu sto vodi racuna o tome. a super je sto je on preveo elrika, a pre neki dan sam pazario (opet njegovog) fenomenalnog karlosa gardela. kostrovicev povratak u moj zivot u punom sjaju.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2021 : 13:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip, znao s da ću ga imati kada sam vidio naslovnicu. Odličan crtež, strip ne da je inspiriran orvellovom životinjskom farmom, nego po par detalja se vidi da je svojevrsni nastavak. Kao svojedobno pasioniranom čitatelju navedene priče, ovaj strip mi nije ponudio nekakvo iznenađenje ali sve u svemu je vrlo dobar i jedva čekam nastavke. Za manju djecu svakako nije ali za veću, odnosno za tinejdžere, što da ne, pa i ja sam u tim godinama čitao orwella.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/11/2021 : 13:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Životinjski dvorac

Kažu neki da je predvidivo, neki da je sve to već viđeno... Možda.
Ali možda su ti "neki" samo prekratko stajali na hladnoći s dva gumba u ruci bez da kupe drva!

"Upaljač možete ukrasti. Možete ga kupiti. Možete ga izmoliti. Ili dobiti kao dar... Mislite li da je to isti upaljač bez obzira kako dođete do njega?"
To je to, ne treba više, gasi struju, motaj kablove...

Ocjena: 10 margareta
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/12/2021 : 22:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Svi smo čitali životinjsku farmu zar ne? Čak i oni malobrojni koji nisu, znaju barem u osnovnim crtama o čemu se tu radi i zato nisam očekivao da će me ovo iznenaditi. Pa ipak, dogodilo se upravo to.
Treba znati napisati jednu tako klasičnu, po nekima i prežvakanu priču na tako moderan i dovitljiv način. Može se to sve svesti na ono prizemno: "tko je jači-tlači" ali bilo bi to nepošteno prema ovom zbiru ljudke povijesti sve do današnjih dana. Zaista se na nekim citatima čovjek može zamisliti i prisjetiti situacija gdje su nam moćnici pišali po glavama a mi smo još bili sretni jer nam je toplo. Isto kako je to efektno opisano kroz životinjske likove u ovome stripu. Perfektno!
Delep je klasičan majstor, neće raspametiti ali nema onoga tko u ovakvom crtežu i u ovakvim bojama neće uživati. Ljudske geste i mimika su dojajni!
Trebam li napomenuti da jedva čekam nastavak?!
9/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/03/2022 : 12:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sve je ovdje vrhunsko.

Što kaže kasper iznenađujući Dorison. Vješto se oslanja na pisanje Orwella (kao svojevrsni nastavak Životinjske farme) i učenje Gandhija, da bi rezultat toga bio strip s većom dubinom od nekih razvikanih naslova. Koliko toga je ovdje rečeno o ljudskoj prirodi i ponašanju krda, prodavanju magle i još mnogo toga. Pitanje je samo može li se ta razina zadržati u ostatku serijala.

Delep vrh, na momente sam zaboravio na izvjesnog Guarnida.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 19/06/2022 : 19:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Dobro obrađena (svima) poznata tema. Prvo poluvreme odlično. Čekamo drugi deo za konačnu ocenu!
Mada, očekujem pad, jer mislim da neće biti uvođenja novih likova. Ovi su već razrađeni. A radnja je takva da nije ostalo ni mnogo prostora za manevrisanjem.
Videćemo šta nas čeka u drugom delu.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/06/2022 01:40:08
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/07/2022 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za ostale, ali mislim da uvek mogu čitati neko delo gde autori koriste antropomorfne životinje kako bi preneli pouke o društvu, politici, i nama samima. Samo što mi kao ovce nikada ne naučimo kako da te pouke primenimo u stvarnom životu i previše često dozvoljavamo da farmom upravlja životinja koja samo gleda svoje interese. Crtež bombona, dijalozi sjajni, sam kraj drugog albuma savršen, sve je ovde top i uspešno kroz strip realizovana vanvremenska ideja Orwellove Životinjske farme. Jedino što je ovde upitno je ta bojazan da li će autori sa nastavcima uspeti da održe visok nivo koji su postigli sa prva dva albuma
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/07/2022 : 09:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kad se uopće očekuje nastavak dvorca i da li je to onda konačnica?
Meni prekokrasan, obožavam i tematiku, a likove da ne govorim.
Uvijek text kad izgovaraju životinje meni bude nekakosimpatičniji.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 10:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
mijau.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/07/2022 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Od tebe sam uzeo Blacksada i zauvijek će ostati na polici.
Vau.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam

Edited by - ivi skoj on 10/07/2022 10:15:26
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000