forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 193 Odisejeva putovanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/10/2021 : 22:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tko ne kupi dabogda ostao bez svog primjerka.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/01/2022 : 22:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam ga pročitao, skoro sam pao sa kreveta. Nikako da shvatim da je Lepage (i supruga mu Michel) u najmanju ruku jednako dobar scenarist koliko i crtač. Nemam teksta, mislio sam da je Perramus najbolje što sam pročitao od lanjskih izdanja, ali za mene je ovo strip godine. 10/10

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 24/01/2022 : 08:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Upravo sam ga pročitao, skoro sam pao sa kreveta. Nikako da shvatim da je Lepage (i supruga mu Michel) u najmanju ruku jednako dobar scenarist koliko i crtač. Nemam teksta, mislio sam da je Perramus najbolje što sam pročitao od lanjskih izdanja, ali za mene je ovo strip godine. 10/10


I meni jedno od najboljih izdanja prošle godine. Iako mi je sve od Lepagea bilo dobro al ovo ovako dobro uopće nisam očekivo. Ok već smo postali razmaženi Lepageovim crtežom i to se sad podrazumijeva da će lik razvaliti, red mora i prirode red ljudskih figura tako da od previewa nisam zapravo očekivao previše, red mora red likova koje susreće na putu i još dodatak Folletovih odličnih crteža da ipak bude nešto drugačije, u biti preview uopće ne daje naslutiti kamo će krenuti priča. Međutim priča je film, ozbiljna drama grčka tragedija, odlično ispričana, scenarij odličan, kadriranje odlično, likovi odlični, text > prijevod odličan, vizualno genijalno, vrlo emotivno. I jedni od najboljih posebnih dodataka na kraju stripa od svih fibrinih izdanja.
10/10.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/01/2022 : 03:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

u biti preview uopće ne daje naslutiti kamo će krenuti priča.


Možda se ne daje naslutiti kamo će krenuti, ali je dovoljno intrigantan, vidi se iz njega da je reč o neuobičajenoj priči,
pogotovo u odnosu na Lepažove dokumentarce, kakva je većina do sada objavljenih njegovih albuma.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/01/2022 : 16:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Chui

u biti preview uopće ne daje naslutiti kamo će krenuti priča.


Možda se ne daje naslutiti kamo će krenuti, ali je dovoljno intrigantan, vidi se iz njega da je reč o neuobičajenoj priči,
pogotovo u odnosu na Lepažove dokumentarce, kakva je većina do sada objavljenih njegovih albuma.


jest ako gledaš iz konteksta dokumentaraca. Iz neke šire slike stjeće se dojam da se radi samo o posveti nekom slikaru koji je inspirirao autora.

Edited by - Chui on 26/01/2022 16:29:42
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/01/2022 : 11:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Crtež fantastičan, priča me nije impresionirala, jest prava avantura, emotivna i sve, ali nije to to.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2022 : 12:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



@anto
Ne kenjaj nego kupuj.


jesam,i zeznuo bih se da nisam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/02/2022 : 13:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner



@anto
Ne kenjaj nego kupuj.


jesam,i zeznuo bih se da nisam.





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2022 : 16:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lepaž - kroz razne albume,najpre Fibrine,sam upoznao toliko novih autora,od kojih i zavoleo mnoge.Lepaž nije jedan od njih.Sad da ubacim jedan intermeco u izlaganje,takav mi je i Šabute (pominjem baš njih dvojicu jer su uglavnom vrlo popularni na ovim prostorima),dobar mi je,ali ne toliko kao Peters,Pedrosa,Baru ili Rabate,koje sam upoznao u to neko vreme kad i spomenute.Sjajan mi je Mućaćo,Oh cure zaobiđoh (i zeznih se po svemu sudeći),a sledeći albumi su mi bili "onako".Verovao sam da je takav i Odisejeva putovanja.Joj koliko bih se zeznuo da ga nisam nabavio.

S početka,Odisejeva putovanja su me kupila predivnim Foleovim i Lepažovim crtežima,da bi me potom i priča uzela pod svoje.Jedna prelepa avanturistička melodrama; emotivno, intrigantno, uzbudljivo.

Jedan od najboljih stripova koje pročitah u zadnjih godinu,možda i dve.

granitna 5/5
(nadam se na drugo čitanje i prelasku u klasu 5+/5)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2022 : 18:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret s Lepažom. Uzeo sam ga jer vidim da je dosta spominjan autor, pozitivne reakcije s ovog topika i da su mu svi prethodni radovi u fibrinom izdanju cini mi se rasprodati (i to svi relativno brzo nakon objavljivanja) i jer me je privukao crtez.
I drago mi je sto sam se odlucio da nabavim ovaj strip. Ovo je poseban vizuelni dozivljaj i montaza kadrova i pricanje price kroz slike je u ovom stripu stvarno poseban dozivljaj. A i volim ovakve price - emotivne, pomalo filozofske, opet imamo slikara u vaznoj ulozi (kao i u jednoj drugoj Kolorci ,,Mrtve prirode"), velike zivotne trenutke a opet i male intimnosti i suptilne odnose.
Ne mogu da kazem da me je raspametio ili oduvao strip, ali da je odlican jeste i uzivao sam citajuci ga. I sigurno cu mu se vracati!

Vidim da Shaner spominje ako sam dobro razumeo da postoji poseban strip o slikaru Julesu (ovo se cita Žil, je l?) i njegovoj potrazi za svojom muzom Anom?
To bi mi bilo logicno da postoji jer je Julesova prica nedorecena a i on kao lik je ostao nedorecen.
Salomé je odlicno portretisan lik. SPOJLERI: Dok sam citao i dok se nije otkrilo sta se desilo sa Salominom majkom, sve vreme sam mislio da ce se ispostaviti da su se grcki slikar i Salomina majka smuvali i da je tu nastala zavrzlama i neka tragedija, ali ova priča je jos tragičnija. KRAJ SPOJLERA.

9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2022 : 21:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dobro me podseti - šta je sa ovim albumima:
https://www.bedetheque.com/BD-Voyages-d-Ulysse-Tome-1-Les-voyages-d-Anna-47264.html
https://www.bedetheque.com/BD-Voyages-d-Ulysse-Tome-3-Les-voyages-de-Jules-365748.html
to nisu stripovi? U klasičnom smislu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/03/2022 : 23:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisu.


quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Najavljena Odisejeva putovanja od Lepagea su ovo - https://www.bedetheque.com/serie-53543-BD-Voyages-d-Ulysse.html ?

Konacno uspjeh po pitanju prava?


Očito da. Iako po broju stranica zaključujem da je tu samo istoimeni album (+dodaci?). Nadam se da ćemo vidjeti i Les voyages d'Anna i Les voyages de Jules.




Anna i Jules su samo sketchbook, uz par pisama koja čine priču, nije "pravi" strip, pogledaj ovdje:

https://www.bdgest.com/preview-2696-BD-voyages-d-ulysse-les-recit-complet.html?_ga=2.189103468.633963192.1627394494-842995913.1479800512






Naravno, ja bih ih i dalje volio vidjeti u Fibrinom izdanju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/03/2022 : 00:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Naravno, ja bih ih i dalje volio vidjeti u Fibrinom izdanju.



+1

Što više Lepagea i Folleta.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2022 : 01:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
+2!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/03/2022 : 09:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
-1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/03/2022 : 13:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Lepage je jedan od najboljih autora u Fibrinom katalogu. Sve što uradi nadam se da ćemo i videti i ovde.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2022 : 09:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam ljubitelj Lepagea - po meni je njegov najbolji rad Muchacho, kasnije je podbacio sa Oh, curama koje su bile totalni odron da bi se prebacio na dosadnjikavu dokumentarnu stripistiku. Odisejevim putovanjem se vratio beletrictici/pustolovini pa sam, potaknut dobrim kritikama, odlučio provjeriti je li pogodio. Nažalost nije. Bar ne za nas koji ga ne volimo, njegova publika je koliko vidim oduševljena.

Čudi me da je Lepage toliko polarizirajući umjetnik, da je u stanju napraviti stripove koji izazivaju tako oprečne reakcije, oduševljenje kod dosta forumaša, a da je meni tako meh. Razumijem da npr. Perramus nije za svakoga, ali Lepageovi stripovi bi trebali biti apsolutno za svakoga, a na kraju ispada da nisu za mene. Pa zašto Zašto ja vidim sterilnost gdje dugi vide veličinu, dosadu gdje drugi vide ljepotu Zašto ne mogu s guštom listati Odisejeva putovanja uz dok mrvim kutiju Domaćica nego se moram dosađivati i frktati nosom?

No da ne cmoljim dalje, evo što ja mislim o Odisejevim putovanjima:

- Folletove slike su super, one su najbolji dio knjige. Lepage blista u scenama prirode, galebova, oluja na moru i napučenih luka ali likovi su mu dosadno nacrtani, fali im osobnosti, detalja - nekako su općeniti. Kadriranje je monotono - ima lijepih velikih scena gdje se razmaše crtežom ali ima i puno dijaloga koji su nacrtani dosadno, samo glava ili torzo kako pričaju, bez dinamike, bez emocije

- priča je, šta ja znam, nedorečena, kao da je zamišljen kostur, ali onda nije kvalitetno razrađen - likovi kao da su zamišljeni ali ne i oživljeni, pa onda ima i tih nekih scena koje odskaču - recimo, mama koja se iz ničega krene penjati na visoku, prevjestu stijenu pa se ubije (ono, koi kurac??), pa gusarski napad na bordel, tako to..

Zapravo, kao da su se spojila dva stripa, jedan Lepageovski, dokumentaristički i jedan Kortomaltezeovski sa likovima pirata, crnih čarobnica, pušionicama opijuma i potragom za Odisejem ali na jedan nezadovoljavajući, nepotpuni način. Krivo srastanje.

Ipak, pohvaljujem hrabru, inovativnu odluku da se ubace Folletove slike u strip. To diže Odiseja za pola zvjezdice. Mislim da je Lepage bio na dobrom tragu, da je od ovoga moglo biti nešto ali da si je previše vjerovao, da je pustio strip van, a da ga nije razradio do kraja.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2022 : 14:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da se poslužim onom Stinkyijevom: Nisam čitao ali znam da to ne valja.

Ne volim Lepageove stripove. U njima se ništa ne događa odnosno nema ništa od onoga što ja tražim i cijenim.
Ali čovjek ima svoju publiku tako da ga to sigurno ne zabrinjava.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2022 : 22:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja sam baš onaj koga je pcoro opisao,ali mi je Odisej odličan.
mada mi i dalje nije posebno bitan autor,i dalje mislim da su mu dokumentaristički uradci dosadni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/03/2022 : 23:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
https://lingolero.com/2013/05/ko-svabo-tralala
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/03/2022 : 12:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E, još da spomenem da mi je pozitivno i to što se radi o melodrami sa jedrenjacima, tog žanra fali. Jedino što je friško objavljeno u tom fazonu je Zabranjena luka koja mi se doduše puno više svidjela. Lijepo je ovdje iskorišten stripski inače zapostavljen prostor Mediterana. Lets make Mediteran great again!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2022 : 01:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

E, još da spomenem da mi je pozitivno i to što se radi o melodrami sa jedrenjacima, tog žanra fali. Jedino što je friško objavljeno u tom fazonu je Zabranjena luka koja mi se doduše puno više svidjela. Lijepo je ovdje iskorišten stripski inače zapostavljen prostor Mediterana. Lets make Mediteran great again!



Da, nema mnogo stripova koji za popriste desavanja uzimaju Mediteran a taj prostor daje toliko mnogo mogucnosti za price. Stvarno je zapostavljen Mediteran. Lepo si to primetio. I to je jos jedna od prednosti ovog stripa.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/03/2022 : 08:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Od mediteranskih stripova sjećam se legendarnog Nikolina koji je izlazio kao prilog Velikom Bleku
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/03/2022 : 10:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nakon silnih dokumentaraca, evo napokon i jedan "pravi" strip od Lepagea. Nemogu se oteti dojmu da on kao namjerno ne želi pokazati svoj puni potencial, jer talentiran je crtač i može puno više nego što je do sada pokazao. Volio bih ga vidjeti na nekom dužem, BD "komercialnijem" serialu, sa boljom pričom.

Odisej je ok, Folletove slike daju dodatnu draž, baš kao i arhaičan prijevod Odiseje. Priznajem da nakon penjanja Sibiline majke priča ide u skroz drugom pravcu nego što sam očekivao, ali još uvijek je to sve dosta dobro. Nije patetično , to ne podnosim.

Vizualni spektakl, scene na moru odlične, ima stvarno lijepih tabli sa puno detalja. Jedino su likovi pomalo hladni i bez emocija ali . Kraj jako efektan. Što se zbilo sa mladim slikarom i njegovom muzom, o tome ne saznajemo ništa.

Uglavnom, od Lepagea se kupuje sve na neviđeno a Odisejeva putovanja mu je jedan od boljih radova i strip kojem ću se vraćati.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/04/2022 : 10:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Acom i pcorom. Likovi su ovdje toliko nestripovski nacrtani da sam pizdio kroz cijeli album i jedva ga priveo kraju. Prvenstveno mislim na dinamiku scene i mimiku lica koja prečesto nema nikakve poveznice sa onime što akteri izgovaraju a to nije slučaj u ranijim Lepageovim radovima.
Hmm, ili možda nije toliko primjetno zbog dokumentarističkog pristupa.
Anyways ako zanemarim taj stripovski dio- crtež ipak jest genijalan! Mogao bih satima proučavati one velike scene, tu nema spora.

Što se priče tiče- ona ima elemente koji mi se sviđaju i ima taj nekakav elegični podton koja mi se jako sviđa, međutim, na kraju mi je ostavilo nekakav suhonjav osjećaj. S obzirom na toliko pozitivnih komentara ostalih forumaša, morat će ovo na drugo čitanje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000