forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 197 - Sibir/Titanic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/10/2021 : 13:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


„Što li su gnjev i pobuna jednog revolucionara doli izražavanje osjećaja uvrede i poniženosti?“

Sibir je priča o trideset najvažnijih godina ruske povijesti ispričana kroz život, mijene, odricanja, zagonetke i ljubavi grofa Kovalenskog, intelektualca i plemića koji je prigrlio Revoluciju. Zbog nje je napustio bogati i sjajni Sankt Peterburg kako bi krenuo ususret svojoj herojskoj i tragičnoj sudbini među beskrajna snježna polja i šume breza hladnoga Sibira. Od plemića i uvaženog moskovskog učenjaka, zatvorenika u sibirskom gulagu pa do službenog člana sovjeta, njegov je život bio obilježen brojnim nedaćama u koje je često upadao protiv vlastite volje.

A u drugoj priči u ovoj knjizi Attilio Micheluzzi, jedan od najprestižnijih talijanskih strip-autora prošlog stoljeća, podsjeća nas na tragediju Titanica iz svoje perspektive.

Kolorka 197 • Sibir/Titanic • 208 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Attilio Micheluzzi • Crtež Attilio Micheluzzi • Prijevod Ružica Babić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.10.2021. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-197-sibir-titanic/743/

Trouble will find me

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2021 : 13:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa Micheluzzi je naš

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/10/2021 : 16:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mago di Umago.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/10/2021 : 16:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Tko ima vremena i volje, svakako nek skokne do Trsta gdje se održava velika izložba MIcheluzzija. Vrijedi pogledati.

I bravo za Fibru što je ovo izdala.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/10/2021 : 17:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Jesu li povezane priče?
Zar do sada nije bilo jedan strip-jedna knjiga?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/10/2021 : 17:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisu povezane, ali su obje priče bile u boji pa sam vam htio uštedjeti novac tako da stavim dva albuma u jednu knjigu za bitno manje para nego svaki zasebno. Ovako su oba albuma 180 kn, a da su zasebno, Sibir (130 stranica) bi bio 150, a Titanic (80 stranica) 100.
Dogodine slijedi jedan veliki crno bijeli Micheluzzi omnibus.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/10/2021 : 18:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nisu povezane, ali su obje priče bile u boji pa sam vam uštedjeti novac tako da stavim dva albuma u jednu knjigu za bitno manje para nego svaki zasebno. Ovako su oba albuma 180 kn, a da su zasebno, Sibir (130 stranica) bi bio 150, a Titanic (80 stranica) 100.
Dogodine slijedi jedan veliki crno bijeli Micheluzzi omnibus.


Super, ne bunim se😄
Samo mi je bilo malo neuobičajeno.
Omnibus ce ici pod Orku?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/10/2021 : 18:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno!

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/10/2021 : 19:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam preview jer mi ovo jedino deluje zanimljivo u ovoj turi i deluje interesantno ali nekako nisam osetio uspon. Uzecemo, dacu mu sansu pa prenesem krajnji utisak.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/10/2021 : 00:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine slijedi jedan veliki crno bijeli Micheluzzi omnibus.



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/10/2021 : 10:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ovo i još Omnnibus....superr

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/10/2021 : 12:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Tko ima vremena i volje, svakako nek skokne do Trsta gdje se održava velika izložba MIcheluzzija. Vrijedi pogledati.

I bravo za Fibru što je ovo izdala.



Bio? Ja sve da ću, da ću ali nisam stigao. Vidim da su je zbog velike posjećenosti produžili za još mjesec dana.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/10/2021 : 19:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da omnibus ipak neće biti preobiman.
300 stranica mi je maksimum za Orku za komotno čitanje.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/11/2021 : 17:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dugo je prošlo otkad sam čitao Marcela i Petru pa, iako ih pamtim kao dobre, nisam bio siguran kako će mi leći Micheluzzi. Naravno, nije bilo razloga za strah. Micheluzzi je pomalo staromodan u pripovijedanju pa i crtežu (a možda takvom dojmu pridonosi i vrijeme radnje), no istodobno zbog svog prepoznatljivog stila djeluje svježe. Titanic mi je ipak bio malo dinamičniji od Sibira (a i tema mi je zanimljivija), no oba stripa vješto spajaju povijest i fikciju i ostavljaju više nego pozitivan dojam. Veselim se omnibusu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 18/11/2021 : 20:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Sibir pa Titanic

Iako po datumu na kraju svakog stripa izgleda da je prvo nastao Titanic pa Sibir.
Baš sam dugo uživao čitajući ove stripove. Kao da zahtijevaju dodatnu pažnju.
Meni je Sibir nešto zanimljiviji i nešto bolje nacrtan, tj. djeluje mi ozbiljnije nacrtan.
Titanicovi likovi su malo više karikaturalni (s malo pretjerano crvenim nosevima).
Ima u tim stripovima jako dobrih dijelova, naročito mi je interesantno kako autor stvara priču oko povijesnih činjenica. Slično je bilo i u Marcelu Labrumeu. Čini mi se da su mu stripovi najjači u stvaranju konteksta, postavljanju likova na pozornicu nekih povijesnih događaja, a onda same priče malo osciliraju...

Hoću još Micheluzzija jer dovoljno utjehe nema u dosad pročitanom...

Ocjena 8 i 7/10
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/12/2021 : 22:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Daleko bolje od Petre Cherie a pogotovo Marcela Labrumea. Iako i ovdje ima poprilično teksta ipak nisam osjetio nekakvo gušenje i lupetanje neobuzdanog literarnog nagona :D
Sibir počne malo sporije ali autor ovdje ima taj neki dar da ti ga je zanimljivo slušat. Namjerno kažem ovo "slušati" zbog specifičnog interaktivnog narativa koji mi je postajao sve simpatičniji s vremenom. Puno se toga tu događa, čak ima i prilično uspjelog humora i stvarno sam se vezao uz lik(ove) Sjećam se da mi je to nekakvo Castellinijevski obimno izlaganje i obraćanje čitatelju i likovima bilo prilično neobično (čak i neugodno) na Petri Cherie.
Titanic također lijepo i intrigantno ispričan. Stvarno lijepa karakterizacija likova i jasan i uglađen hod samog scenarija.

Crtež sjajan! Ne znam da li je to zbog nenametljive retro boje ili vintage linijaškog stila ili čega već ali baš mi je godio krvavim očima. Jedva čekam integral! Nadam se da će biti neka kombinacija c/b-kolor kao i Toppi :)

9.5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2021 : 21:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni je Marsel bolji od Petre.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/12/2021 : 00:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super je Petra.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/12/2021 : 00:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Marcel odličan.

Petra u drugom dijelu odlična i pričom, u prvom crtežom.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/01/2022 : 20:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Micheluzzi je malo težak za čitanje, ali ova 2 albuma su ipak nešto lakša za pratit nego Petra i (pogotovo) Marcel. Ima specifičan stil pripovijedanja, ali jednom kad se navikneš je sve ok.
Sibir mi se više svidio, priča ima ritam i taman dovoljnu mjeru povijesnih činjenica pomiješanih sa fikcijom. Saznajemo poprilično stvari o ruskoj povijesti u burnom razdoblju, a najbolji dijelovi su mi sa Rasputinom i sa Kinezima u vlaku.

Titanic imam osjećaj kao da ga ja naprasno završio, jer nakon svih onih likova i pozadine njihovog dolaska na Titanic, ipak se očekivala jača razrada priče. Kao da mu se žurilo i sve je dosta zbrzano nakon isplovljavanja broda. Crtež karakterističan za kasnu fazu MIcheluzzija, gdje nosevi i fizionomija likova malo smetaju.

Dodatni tekstovi su (za promjenu) jako dobri i otkrivaju neke stvari o autoru i o samim albumima, sa guštom sam ih pročitao.

Zna se kako treba iči MIcheluzzi, ali ovdje je boja iznanađujuće ok. Ali ako se bude radio reprint (a neće), molim da bude cb ;-)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/01/2022 : 21:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Micheluzzi je malo težak za čitanje, ali ova 2 albuma su ipak nešto lakša za pratit nego Petra i (pogotovo) Marcel. Ima specifičan stil pripovijedanja, ali jednom kad se navikneš je sve ok.
Sibir mi se više svidio, priča ima ritam i taman dovoljnu mjeru povijesnih činjenica pomiješanih sa fikcijom. Saznajemo poprilično stvari o ruskoj povijesti u burnom razdoblju, a najbolji dijelovi su mi sa Rasputinom i sa Kinezima u vlaku.

Titanic imam osjećaj kao da ga ja naprasno završio, jer nakon svih onih likova i pozadine njihovog dolaska na Titanic, ipak se očekivala jača razrada priče. Kao da mu se žurilo i sve je dosta zbrzano nakon isplovljavanja broda. Crtež karakterističan za kasnu fazu MIcheluzzija, gdje nosevi i fizionomija likova malo smetaju.

Dodatni tekstovi su (za promjenu) jako dobri i otkrivaju neke stvari o autoru i o samim albumima, sa guštom sam ih pročitao.

Zna se kako treba iči MIcheluzzi, ali ovdje je boja iznanađujuće ok. Ali ako se bude radio reprint (a neće), molim da bude cb ;-)



i ja sam baš pročitao i slažem se od riječi do riječi s tvojim osvrtom..velika razlika između te dvije priče..od 9/10 za Sibir do 6-7/10 za Titanik zbog tog bezveznog nagog završetka..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 18:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je procjena bila da je Sibir jači od Titanica, moram priznati da me Titanic oduševil. Kako dobro ispričana priča to je čudo jedno. Baš sam užival u Micheluzzijevom viđenju ovog povijesnog događaja par excellence.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/02/2022 : 20:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nakon dosadnih Petre Cherie i Marcela Lebrumea mislio sam dići ruke od Micheluzzija, ali dobri komentari na forumu su me potakli da pročitam ovo. Stvarno je bolje! Jedno od ugodnijih iznenađenja ove godine. Klasično ispripovijedane i lijepo nacrtane priče prožete finim homorom ali opet imaju i neku ozbiljnost i Korto Maltezeovski štih. Sibir mi je bolji ali i Titanik mi je jako dobar. Otmjeno štivo, idealno za čitanje s lulom, u udobnoj fotelji, dok vatra pucketa u ognjištu, mačak spava u krilu, a vani je hladna zimska noć.

Odlična odluka Fibre da spoji dva albuma u jedno budget izdanje od idealnih 200 stranica.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/02/2022 : 16:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Meni je Micheluzzi jako drag autor i sve što sam njegovo pročitao bilo mi je dobro.
Iako mi je Sibir bolji od Titanika, oba stripa imaju i odličan crtež i zanimljivu priču. Preporuka.

Veselim se omnibusu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2022 : 14:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Prva Markosova recenzija koja je osvanula na sajtu od 2004.:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-kolorka-197-sibir-titanic/2766/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/02/2022 : 16:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da citram iz recenzije:

... dogodine još (puno) Micheluzzija ...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000