forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 198 Posljednji Atlas 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/10/2021 : 13:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U priči koja se provlači kroz alternativnu povijest, Alžir je dobio neovisnost nakon nuklearne katastrofe u Batni 1976. nakon čega je Francuska odustala od programa Atlasa, građevinskih robota na atomski pogon. No ima li veze ta katastrofa s pojavom nepoznatog objekta, UMO-a, u alžirskoj pustinji? Dok posljednji Atlas, ukraden iz Indije, s posadom šarolikih likova putuje prema njemu s ciljem da ga zaustavi, u Alžir stiže i novinarka Françoise Halfort sa svojom čudnovatom bebom, a iz njega bježi štakor velikog kalibra, mafijaški bos koji voli da ga zovu Bog Otac.

Kolorka 198 • Posljednji Atlas: knjiga druga • 228 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Gwen De Bonneval • Crtež Herve Tanquerelle • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.10.2021. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-198-posljednji-atlas-knjiga-druga/744/

Trouble will find me

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/10/2021 : 16:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
oh da :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/10/2021 : 17:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Najnapetiji strip, jedva čekam i treći dio. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/10/2021 17:32:07
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/11/2021 : 11:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Oni koji nisu pročitali prvi dio neka izbjegnu ovu recenziju

Nakon vrlo dinamičnog i napetog prvog dijela, nimalo iznenađujuće, pročitao sam i vrlo dinamični i napeti drugi dio.
Za razliku od prvog dijela, ovdje je atlas George Sand, neminovno, češće u kadru i centar je radnje, što konačno daje taj SF šmek stripu.
Vehlmann je ponovio sve uspješne recepte iz prvog dijela i ovaj strip ne gubi na identitetu te i dalje voli tjerati čitatelje da okreću mahnito stranice.
Ima tu i prokletstva drugog dijela trilogije jer se vidi da autori u nekim situacijama ne idu "do kraja" nego čuvaju zalihe za zadnji dio. Tako da često se u nekim situacijama dalo naslutiti da će biti odugovlačenja.
U usporedbi s prvim dijelom, ipak nešto slabiji. Ismael je klasično kao glavni lik dosta sposoban, malo i više od realnog. Za razliku od fine gradacije koju smo imali u prvoj knjizi, ovdje se više toga svodi na skok od sukoba do sukoba.
Plus bi mogao biti to što je radnja sazrijela i što ovaj put likovi ne oklijevaju kada treba napraviti "velike korake". Na momente su tenzije stvarno visoke i osjeti se da je stvar postala ozbiljnija negoli na početku.
Meni osobno ovaj drugi dio mrvicu slabiji od prvog, ali i dalje je to u istoj klasi što se tiče kvalitete. Vrlo zabavan i dinamičan alternativni SF s puno ljudskih, pomalo melodramatičnih sukoba. Kome se svidio prvi dio obavezno požuriti po ovaj dio.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/11/2021 : 12:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dobar mi je Vehlmann kao scenarist.

Uvijek čvrsta četvorka, malo fali do petice.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/11/2021 : 13:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Oni koji nisu pročitali prvi dio neka izbjegnu ovu recenziju

Nakon vrlo dinamičnog i napetog prvog dijela, nimalo iznenađujuće, pročitao sam i vrlo dinamični i napeti drugi dio.
Za razliku od prvog dijela, ovdje je atlas George Sand, neminovno, češće u kadru i centar je radnje, što konačno daje taj SF šmek stripu.
Vehlmann je ponovio sve uspješne recepte iz prvog dijela i ovaj strip ne gubi na identitetu te i dalje voli tjerati čitatelje da okreću mahnito stranice.
Ima tu i prokletstva drugog dijela trilogije jer se vidi da autori u nekim situacijama ne idu "do kraja" nego čuvaju zalihe za zadnji dio. Tako da često se u nekim situacijama dalo naslutiti da će biti odugovlačenja.
U usporedbi s prvim dijelom, ipak nešto slabiji. Ismael je klasično kao glavni lik dosta sposoban, malo i više od realnog. Za razliku od fine gradacije koju smo imali u prvoj knjizi, ovdje se više toga svodi na skok od sukoba do sukoba.
Plus bi mogao biti to što je radnja sazrijela i što ovaj put likovi ne oklijevaju kada treba napraviti "velike korake". Na momente su tenzije stvarno visoke i osjeti se da je stvar postala ozbiljnija negoli na početku.
Meni osobno ovaj drugi dio mrvicu slabiji od prvog, ali i dalje je to u istoj klasi što se tiče kvalitete. Vrlo zabavan i dinamičan alternativni SF s puno ljudskih, pomalo melodramatičnih sukoba. Kome se svidio prvi dio obavezno požuriti po ovaj dio.
4/5


Meni je bolji od prvog dijela, stvari su se totalno zahuktale, a sve prati genijalna režija. Odlično!!!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/11/2021 : 13:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Vehlmann je odličan scenarist i možda je šteta kaj ovaj Atlas nije sam pisal (:
Strip je ok, ali nije toliko dobar kao neki drugi Vehlmannovi naslovi (Pet bagdadskih pripovjedača, Markiz od Anaona ili Green Manor).

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000