forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Spavač
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/10/2021 : 15:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

a ebote, ako prezirete superheroje, ako izbegavete ck i fibrine betmene/i tako te, onda je spavac pravi strip za vas.


Pa sto ne kazes tako na pocetku!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/10/2021 : 15:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Taj superherojski element je poprilično prizeman, budite sigurni da je ovo prvo i glavno jedan pravi napeti triler.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/10/2021 : 15:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
A ako ih ne prezirem? haha
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2021 : 15:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Glavna junakinja stripa Fatalna također ima supermoći.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/10/2021 : 15:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24


Ogromno oduševljenje Zatamnjenjem me tjera da nastavim kupovati radove ovog dvojca.


Meni je Fatalna znatno slabija od Zatamnjenja. Spavača još nisam čitao, ali preporučio bih ti da najprije kreneš s Kriminalom, ako već nisi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/10/2021 : 15:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Glavna junakinja stripa Fatalna također ima supermoći.



Pa da, i to se da naslutit i iz privjua, tj ona sama nešto spominje pred sam kraj...


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/10/2021 : 22:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DK24


Ogromno oduševljenje Zatamnjenjem me tjera da nastavim kupovati radove ovog dvojca.


Meni je Fatalna znatno slabija od Zatamnjenja. Spavača još nisam čitao, ali preporučio bih ti da najprije kreneš s Kriminalom, ako već nisi.




a zatamnjenje ti je 4/10 - pa šta je onda fatalna? 1/10?
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Glavna junakinja stripa Fatalna također ima supermoći.


ima supersise?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/10/2021 22:40:34
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/10/2021 : 23:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DK24


Ogromno oduševljenje Zatamnjenjem me tjera da nastavim kupovati radove ovog dvojca.


Meni je Fatalna znatno slabija od Zatamnjenja. Spavača još nisam čitao, ali preporučio bih ti da najprije kreneš s Kriminalom, ako već nisi.




a zatamnjenje ti je 4/10 - pa šta je onda fatalna? 1/10?


Ako već moram stavljati ocjene, Zatamnjenje mi je nakon dva čitanja 7/10, a Fatalna nakon jednog 5/10 s tim da mi je zadnji trejd 4/10.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/11/2021 : 14:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bit ću kratak. Unatoč nekim zanimljivim elementima nisam impresioniran. Korektno štivo koje se lako čita, ali sumnjam da će ostaviti neki trajniji utisak. Ni Phillips baš ne briljira, a i nedostaje mu Breitweiser. Pomalo osjećam zasićenje ovim autorskim dvojcem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/11/2021 : 15:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Bit ću kratak. Unatoč nekim zanimljivim elementima nisam impresioniran. Korektno štivo koje se lako čita, ali sumnjam da će ostaviti neki trajniji utisak. Ni Phillips baš ne briljira, a i nedostaje mu Breitweiser. Pomalo osjećam zasićenje ovim autorskim dvojcem.





Znaš da ti ovaj put vjerujem.

Meni su za sada od pročitanih i Kriminal i Ubij ili...odlični, ali baš super oba. Dok su mi ova preostala 3 naslova, barem po privjuima izgledala neprivlačno, pa sam se odlučio na knjižnicu jedan dan.
Doduše moram priznati da mi se ni Kriminal nije svidio po privjuu i kupio sam ga tek nakon što sam ona prva 4 pročitao iz knjižnice, sada mi je to jedan od naj krimića.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/11/2021 : 16:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo da se u potpunosti razumijemo, meni su Ubij ili umri i Fatalna slabiji od Spavača, dok su mi Zatamnjenje i Kriminal jači.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/11/2021 : 16:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Brubaker u načelu jako drag, no ukoliko čitam puno njegovih stripova u kratkom vremenu često osjetim zasićenje. Taj njegov stil pisanja je manje-više uvijek isti, nebitno o kojem se stripu radilo, a i Phillips je poprilično predvidiv, nema tu ničega šta bi ne iznenadilo tu i tamo. Nekad mi to paše, nekad ne te stoga njihove stripove nikad ne volim čitati u prevelikim količinama.

Volio bih da Fibra objavi i Velvet, taj mi je strip bolji od barem 2/3 stvari koje je radio s Phillipsom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/11/2021 16:12:22
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/11/2021 : 16:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni je Brubaker u načelu jako drag, no ukoliko čitam puno njegovih stripova u kratkom vremenu često osjetim zasićenje. Taj njegov stil pisanja je manje-više uvijek isti, nebitno o kojem se stripu radilo, a i Phillips je poprilično predvidiv, nema tu ničega šta bi ne iznenadilo tu i tamo. Nekad mi to paše, nekad ne te stoga njihove stripove nikad ne volim čitati u prevelikim količinama.

Volio bih da Fibra objavi i Velvet, taj mi je strip bolji od barem 2/3 stvari koje je radio s Phillipsom.


Potpis na boldano.

I mene zanima Velvet.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/12/2021 : 23:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najkvalitetnijih stripova godine prolazi prilicno nezapazeno. Sjajan strip, Fibra je ovde uradila fenomenalan posao, izdanje bez greske, dizajn, papir, prevod, u bombona formatu...
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 14/12/2021 : 03:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip, bolji nego što sam očekivao, pogotovo nakon upisa na ovom topicu i nakon prve polovice 1 knjige(tek od druge polovice hvatam konce priče, radnja stripa se otvara).

Ono što me malo razočaralo(možda je razočaralo preteška riječ) je način na koji je priča završena. Nekih 100tinjak stranica prije kraja počeo sam naslućivati o čemu bi moglo biti riječ. Jako volim film Brazil, isto vidio i u onom filmu Repo man, tako da mi je sam kraj bio a glupo je to napisati ali neoriginalan.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/12/2021 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Spavača? Šta reći? Možda će se i nekim svidjeti. Onima koji ne preferiraju Kriminal sigurno ne.
Brubaker se raspisao u ovih nekih 24 sveska kao da sutra ne postoji. Ali kako se kaže puno zuji, a malo meda daje.
Litanije bi se reklo. Priča je o opakom i brutalnom nadmurivanju vođe vladinih špijuna Lyncha i kriminalnog vođe Taoa preko leđa tajnog agenta Holdena Cervera koji je ubačen u krim organizaciju.
Carver ima djelomično supermoći kao i ostali post-ljudi u stripu.
Još se pojavljuju neki likovi kao agent Grifter i dva ženska lika mila Carveru.
Tako da ima malo superjunaštine što mi je odmah minus. Za razliku od Kriminala gdje mi više leži taj puni realistični stil bez supermoći.
Čak mi je i Fatalna bolje dočarana od Brubakera u svojim napetim horor dijelovima.
A da opet ne govorim o tom preopširnom pripovijedanju.
Sve u svemu not my cup of tea.
Ali jedina vrhunska stvar je izdanje koje mi je perfektno, bez uvlačenja Markosu.
E, da su svi oni ogromni Batmani ili mali amerikanci bili u ovom formatu.
A pogotovo Mooreova djela kao Čudovište i Vendetta.

Edited by - petarStripovi10 on 19/12/2021 13:28:50
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/12/2021 : 15:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobar je spavac. Napet triler o srazu dvije tajne globalne agencije, jedne superspijunske, uvjetno rečeno dobre, i jedne terorističke, a u tom zavoju našao se nas glavni lik, agent spavac koji se infiltrirao u zločinačku mrezu gdje je stalno pod sumnjom, a istovremeno prva strana ga smatra izdajnikom i bjesomucno ga lovi.

Totalni je mindfuck jer paranoja obilno zalijeva naše likove ali i nas čitatelje. Uz to svijet je nastanjen i post-ljudima (imaju određene specijalne sposobnosti ili supermoci) kojima pripada i nas glavni lik ali definitivno nije superherojska parada iz klasičnih marvelovih, dc- evih o sličnih stripova.

Mindfuck započinje već sa prvim poglavljem koje mi je bilo teško pratiti dok sve nije iznenađujuće sjelo na kraju, kao i iznenađenje da ne pratimo glavnog lika.

Slabije strane, počelo je intrigantno sa tajnom organizacijom koja vlada svijetom, nastali međusobni sukobi su vukli da bi moglo biti kao u 100 bullets, ali to ge sve ostala samo fusnota. Generalno je možda moglo koje poglavlje kraće trajati jer pred kraj postalo repetitivno. Što se tiče samog završetka, neutralan sam, doista nije originalan ali ne smeta me.

Izdanje vrhunsko, uz bok zatamnjenju. Ne mogu ne primijetiti da je scenaristicki sličan kao u kriminalu ili zatamjenju, no ne smeta me. Htio sam nabaviti i ubij ili umrijeti, ali odbili su me negativni komentari. Fatalna me svakako zanima.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 30/12/2021 : 16:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
@Kerempir probaj posuditi Ubij ili umri u knjižnici pa možda ti se i svidi, ako ti je Spavač dobar.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/12/2021 : 16:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Morat ću, ali napravit ću malo pauzu od ovih autora.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2022 : 12:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
spavac, procitan je negde u novembru, tek sad pisem. jedan od stripova u koji kad udjes napeto te drzi do kraja, koji se cita cim se nadje nesto slobodnog vremena. javlja se ta strip groznica, realno godinama takvi dogadji su sve redji, pogotovu za ponovno citanje. citao sam ovaj strip negde 2014, bas pred rodjenje deteta pa sam zadnja poglavlja tako na brzinu presao tada da sam zaboravio sta se zapravo tu desavalo.
brubaker i phillps su izuzetno jak dvojac, jedan od najjacih u svom poslu. kako obicno to bude u strip karijerama maksimumi se dostizu negde u pocetku, a ono sto je vazno je da su im kasnije radovi dobri i pristojni.
spavac ima tu neku nezgodaciju da je morao da se uklopi u taj neki jebeni unverzum wildstorma. dvojac je bio novi, autori mladi nedokazani, izdavac tu postavlja uslove. uvod u spavaca je point blank, brubaker & colin wilson (koji mi ovde uposte nije legao) je triler koji se upravo nadovezuje na desavanja u wildstromu. ovaj deo mi je naporan, nezanimljiv.
cim krene sam spavac to je druga prica, em je tecnije em brubaker postavlja stvari da se maksimalno odvoji od jebenog wildstrom univerzuma. stari likovi se postavljaju tako da brzu postano jasni, jedina mi je tu zamerka na agenta grifter koji ima odlucujucu ulogu u zavrnici, a da je relativno brzo prosao kroz ostatak spavaca. no repovi jebenog wildstorma su tu, imamo te jebene 'super' elemente u stripu kojih bi bilo u manjoj meri da je ovaj strip radjen kasnije. brubaker & philips su mi ljudi vise za ulicu i tako tu problematiku, nikako mi ne idu uz to 'super'. a onda kad je nesto 'super' onda se daj da se gurne u sto visu sferu, tako se ovde kroje stvari na globalnom nivou. no kako strip odmice brubaker to odbacuje i fokusira se na same likove.
kad sve sumiram spavac bi mi dosao spijunski noar, gde se uopste ne zna sta donosi sledece poglavlje, sve je neizvezno. zenska u stripu je vrhunska, kakva i treba da bude. a kako je situacija non stop na ivici noza, dozirano kao nikada do tada/posle toga, to mi je stvaralo prilicne tenzije.
sto se tice same zavrnice, pa posvuda su mozgovi, ceo strip vodio je vodio ka tome i to se dobilo. jedna od najubistvenijih/razrajucih zavrsica do sada. mracna, teskobna, nasilna prica
philipsovo kadriranje je vrhunsko, kako se retko vidja, ovako nesto vise nije ponovio

sto se mene tice ovo je strip godine 2022.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/02/2022 : 10:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Spavač - možda do sad najslabiji Phillips/Brubaker. Vjerovatno sam nepravedan prema njemu - to je prvi strip ovog dvojca, a ja sam ga čitao zadnjeg i to relativno friško nakon Ubij ili umri i Fatalne pa sam bio pomalo zasićen, jer, jebiga - sve su to slični stripovi - tip u problemu, fatalna ženska, ovo ono. Da sam ga čitao prvog, dojmovi bi vjerovatno bili puno bolji. Ono što ne pomaže je i superherojska tematika koja, iako mi nije mrska, je ipak manje zanimljivija od Chtulua ili vigilantea ili kriminalnog podzemlja. Nije sad da ima puno superherojštine u Spavaču, ali ima je dovoljno da unese dodatnu dozu nevjerodostojnosti u strip, baci ga malo izvan balansa.

Mana Spavača je i onaj prvi arc sa Colinom Wilsonom i neki dodatni zadnji, klasična superherojština koju nisam pročitao jer izgleda loše.

Zapravo je ovo dobar strip, kao i sve od ove dvojice, samo bi bilo bolje napraviti malu pauzu između čitanja njihovih serijala jer su vrlo slični pa da ne dosade. Ipak je to izlazilo godinama, a mi smo hrpu toga dobili unutar par mjeseci.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2022 : 15:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa to sa wilsonom je point plank, nije spavac. elem, bas jice pricam sa jednim stripoholikom koji je zabagovao upravo na tom wilsonovom delu, stoga je moja preporuka da to djube preskocite i neosteceni krenete sa spavacem. a ovo je i neki problem danasnjice generalno, gde se pod sloganom kompletnosti uvaljuje sve i svasta
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/02/2022 : 15:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ali Point Blank nije nevažan za priču, daje kontekst i upoznajemo neke važne sporedne likove i njihove odnose. Nije ga loše pročitati, iako je slabiji - najviše radi crteža.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2022 : 15:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je nevazan, svi ti odnosi se upoznaju/predstave kroz spavaca. za point blank je vazno znati njihovu istoriju, skroz je uvrnuto. ja sam ga procitao jedva posle spavaca

Edited by - kasper on 15/02/2022 15:31:07
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/02/2022 : 15:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Point Blank nevažan, đubre, slabiji zbog crteža i sl...
Svašta će čovjek ovdje pročitati. Kod mene upravo suprotno.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000