forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 [ПЕРГАМ / PERGAM] Mister No 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 25/10/2021 : 17:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote
👁‍🗨 PREDSTAVLJAMO: Mister No 1 - Ubijte Krugera!; Noć smrti; Orlov let 👁‍🗨





Pozdrav društvo,

Pergamov prvi trobroj 🍀 Mister Noa je među nama i moramo priznati: ispao je vrhunski!

Naslove i brojeve možete vidjeti na slikama, u pitanju su epizode nikad prije objavljene na ovim prostorima!

Trenutno dostupno u Striparnici Colosseum Banja Luka i kod nas u Trebinju, a ubrzo, nadamo se, i drugdje...

Promo cijena u prva dva mjeseca je 17 KM / 1000 din / 8,5€
Kasnije, puna 21 KM / 1250 din/ 10,5€

Pozdravljamo Vas do sljedećeg izdanja!
Živjeli!

Edited by - pergam on 25/10/2021 17:13:07

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2021 : 17:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Cijena je skroz ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2021 : 17:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo ljudi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/10/2021 : 17:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!

Samo ne vidim nigdje numeraciju, mislim da bi trebala biti nekakva brojčana oznaka, samo je ne mogu spaziti.

Edited by - Hercule Poirot on 25/10/2021 17:32:22
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2021 : 17:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Samo ne vidim nigdje numeraciju, mislim da bi trebala biti nekakva brojčana oznaka, samo je ne mogu spaziti.

Bolje da je nema, jer bi se onda sigurno našao netko pametovati zašto je stavljena numeracija, sasvim su dovoljni brojevi originalnih epizoda, drugo ne treba

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2021 : 17:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Izvrsno!

Samo ne vidim nigdje numeraciju, mislim da bi trebala biti nekakva brojčana oznaka, samo je ne mogu spaziti.



Pogledaj hrbat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2021 : 17:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bravo

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2021 : 17:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Znači, ovu knjigu u policu stavljamo odmah nakon SA 59.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/10/2021 : 17:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Samo ne vidim nigdje numeraciju, mislim da bi trebala biti nekakva brojčana oznaka, samo je ne mogu spaziti.

Bolje da je nema, jer bi se onda sigurno našao netko pametovati zašto je stavljena numeracija, sasvim su dovoljni brojevi originalnih epizoda, drugo ne treba



Ne slažem se. Danas, sutra netko će prodavati, a netko kupovati ovaj strip pa i ovdje na aukcijama. Puno je ljepše da steip ima oznaku "broj 1", nego da se u opis proizvoda mora stavljati "tražim onaj broj koji sadrži brojeve 260,261 i 262 originalne talijanske numeracije". Zar ne bi bilo lakše da ima neki broj?
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/10/2021 : 17:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ili ajde, nek ovo bude nulti broj, a idući da nosi broj 1 ili 2.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2021 : 17:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nisam o tome tako razmišljao Hercule, ali kad se bude prodavalo na aukcijama (ako to netko bude radio), može staviti u naslovu originalne epizode a u opisu aukcije napiše sve konkretno o čemu se točno radi

Mene bi više zbunilo to sa numeracijom, kao što je bio slučaj kad su SA izdali onaj maxi, mislim na ovaj: https://www.stripovi.com/naslovnice/MisterNo/MN_mx_6.jpg

..a na hrbatu stavili broj 1, čini mi se, iako je 6 maxi u pitanju, a zapravo nije maxi nego su epizode iz redovne serije. Ovdje kod Pergama mi nema smisla da su stavili numeraciju 1 i tako dalje jer će se oni kad spoje sa Veselim, vratiti u rikverc i izdavati brojeve, pa gledajući kronološki to ne bi imalo smisla. Smatram da su nam ipak najvažniji originalni brojevi, kamo sreće da su ih SD i SA svojedobno stavljali tako na hrbate

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 25/10/2021 : 17:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Unutar knjige piše knjiga #1.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 25/10/2021 : 17:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Pa ni Libellusov Nathan,redovno izdanje nema zasebnu numeraciju,već brojeve epizoda koje su nutri,kako bi ikad spojili kolekciju da su svojeg prvog Nathana označili s brojem jedan,svatko ko imalo vodi evidenciju znat će o kojem se broju radi,ovako se ostavljaju mogućnosti spajanja s drugim izdanjima,ili eventualno izdavanje kasnije u ovom obliku od prvog broja,i sl.,uglavnom bolje je ovako.Pa ni većina Ludensovih maxija nema vanjsku numeraciju,već je unutra sitno napisani o kojem se broju radi,po meni sasvim dovoljno.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2021 : 17:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jer malo bi čudno izgledalo (iako smo naravno mi navikli na sve opcije kako se kod nas izdavalo - primjerice redoslijed SD u mnogim serijalima) da na polici imamo kao ovu knjigu 1 sa epizodama 260-262, a bubam sad napamet, knjiga od Pergama broj 48 koja će imati recimo epizode 97-99, pa bi to malo zbunjivalo kad bi se složilo na policu.

Ovako mi je nekako bolje bez toga, tako recimo Igor radi ona američka izdanja Zagora, pa si svako može slagati kako želi, nema numeracije. A tko god bude htio popunjavati kolekciju Mister Noa, vjeruj mi da će se taj dobro potruditi i saznati kako stvari stoje prije same nabavke, kao uostalom kako smo i mi sami saznali, najviše preko ovog foruma :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 25/10/2021 : 18:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nisam o tome tako razmišljao Hercule, ali kad se bude prodavalo na aukcijama (ako to netko bude radio), može staviti u naslovu originalne epizode a u opisu aukcije napiše sve konkretno o čemu se točno radi

Mene bi više zbunilo to sa numeracijom, kao što je bio slučaj kad su SA izdali onaj maxi, mislim na ovaj: https://www.stripovi.com/naslovnice/MisterNo/MN_mx_6.jpg

..a na hrbatu stavili broj 1, čini mi se, iako je 6 maxi u pitanju, a zapravo nije maxi nego su epizode iz redovne serije. Ovdje kod Pergama mi nema smisla da su stavili numeraciju 1 i tako dalje jer će se oni kad spoje sa Veselim, vratiti u rikverc i izdavati brojeve, pa gledajući kronološki to ne bi imalo smisla. Smatram da su nam ipak najvažniji originalni brojevi, kamo sreće da su ih SD i SA svojedobno stavljali tako na hrbate


Da oni SA MrNo maxi,kako su označeni je baš blesavo,kao i Vč Dampyr knjige,a ne sviđa mi se ni onaj preskok bojeva kod A,Ford cpg koloraca,uglavnom ima bisera.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/10/2021 : 18:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Unutar knjige piše knjiga #1.



Odlično! Svakako uzimam, ali mi je drago da ima takvu oznaku unutra.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 25/10/2021 : 19:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Numeriranje na ovaj nacin je, po meni, jedino ispravno. Svi ovi izdavaci, sve edicije, svi zapoceti i nezavrseni serijali...kad-tad se izgubi orijentacija. Ovako je bas odlicno. Originalne epizode i nema zabune.
Izdanje izgleda odlicno. Cak i na naslovnoj ima numeraciju. Inace ne ulazim u topice koji predstavljaju izdanja koja ne kupujem, ali za pohvale ce mi se oprostiti.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 25/10/2021 : 20:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 25/10/2021 : 20:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
ovo je odlično po svemu!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2021 : 20:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
80 kuna za 3 u 1 je ok cijena.
još samo da ovako objavite Teksa

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/10/2021 : 20:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Numeriranje na ovaj nacin je, po meni, jedino ispravno. Svi ovi izdavaci, sve edicije, svi zapoceti i nezavrseni serijali...kad-tad se izgubi orijentacija. Ovako je bas odlicno. Originalne epizode i nema zabune.
Izdanje izgleda odlicno. Cak i na naslovnoj ima numeraciju. Inace ne ulazim u topice koji predstavljaju izdanja koja ne kupujem, ali za pohvale ce mi se oprostiti.



👏
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/10/2021 : 21:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bravo za ovo izdanje
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/10/2021 : 21:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Numeriranje na ovaj nacin je, po meni, jedino ispravno. Svi ovi izdavaci, sve edicije, svi zapoceti i nezavrseni serijali...kad-tad se izgubi orijentacija. Ovako je bas odlicno. Originalne epizode i nema zabune.
Izdanje izgleda odlicno. Cak i na naslovnoj ima numeraciju. Inace ne ulazim u topice koji predstavljaju izdanja koja ne kupujem, ali za pohvale ce mi se oprostiti.


+1
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 26/10/2021 : 10:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Jesu li sve tri naslovnice unutra?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2021 : 12:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Samo 259:3=86,33
Gdje će ta jedna epizoda upasti?Jedna knjiga će morat imat 4 broja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/10/2021 : 12:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

80 kuna za 3 u 1 je ok cijena.
još samo da ovako objavite Teksa


Ne moze. Cujem da je prava uzeo vec novi izdavac Jaki Press. Koji je, istinu reci, jos u fazi predbiljezavanja i preprodukcije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000