forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Varanje na aukcijama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jerki44
Starting Member



Croatia
89 Posts

Member since 26/08/2017

Posted - 27/04/2023 : 11:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jerki44 a Private Message  Reply with Quote
quote:

1. Sve aukcije obavezno od 1 euro. Rezerva da uz nadoplatu, no brisanje jednom postavljene aukcije ne,
2. Staviti mogućnost odabira vremena početka i završetka aukcije od strane prodavatelja,
3. Aukcije se pregledavaju i odobravaju od strane moderatora prije početka,
4. Definirati rok za prvo javljanje i realizaciju aukcije nakon završetka aukcije,
5. Definirati cijeli postupak komunikacije između prodavatelja i kupca do završetka realizacije,
6. U slučaju jedne negativne ocjene (uz dokaz) brisanje računa prijestupnika,
7. Naravno, povećati i postotne naknade za prodane aukcije, ali i dati određene benefite ljudima koji doprinose razvoju sajta.


točka 1 i 6 mislim da nisu izvedive.
Umjesto točke 1, imat opciju koju Pako01 spominje.
Točka 6 nije okej, jer sam primjetio kod nekih koji imaju negativnu ocjenu da su te ocijene dobili "bez veze" odnosno pitanje je tko je u pravu i tko bi to trebao dokazivati?

Ostalo, skroz okej prijedlozi.

I da, ako ponavljaš istu aukciju (npr) treći put koju ne uspijevaš prodati, da imaš vremenski rok npr 3mj da je ne možeš postaviti jer samo spama liste aukcija?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2023 : 12:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pitao sam ja već jednom za ovo, ne sjećam se koji sam odgovor dobio.
Ovo bi bilo super, po principu ebaya, da postoji opcija "offer" gdje ponudiš prodavaču cijenu koju ti želiš, a on je može prihvatiti, odbiti ili poslati kontraponudu s nekom "srednjom" cijenom.



Mail, poruka? Ništa to?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/04/2023 : 12:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Usput, ovo su jako dobro osmišljene i dobre, sigurne aukcije. Što god napravili uvik će postojati mogućnost muljaže ali ode je svedena na najmanju moguću mjeru.
Ono što bi bilo zgodno u budućnosti je mogućnost odabira početka aukcija bez obzira na vrime postavljana aukcije.
Ostalo... ne čačkati.
Pogotovo... ma, svejedno

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 27/04/2023 : 13:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Jednu od svari koju bi možda trebalo promjeniti,je automatsko produljenje aukcija u slučaju ostavljanja ponude manje od minute prije isteka,tako bi se spriječilo prebidavanje u zadnjoj sekundi,svakako korisna funkcija za prodavače i sajt,za kupce bas i ne.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/04/2023 : 13:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Pitao sam ja već jednom za ovo, ne sjećam se koji sam odgovor dobio.
Ovo bi bilo super, po principu ebaya, da postoji opcija "offer" gdje ponudiš prodavaču cijenu koju ti želiš, a on je može prihvatiti, odbiti ili poslati kontraponudu s nekom "srednjom" cijenom.



Mail, poruka? Ništa to?



Ma znam, normalno, tako i radim, nego mislija sam ono službeno kroz ovaj aukcijski sistem na sajtu Imaš botun di upišeš ponudu, prodavač je može direktno kroz aukcije prihvatit ili odbit. Barem tako funkcionira na Ebayu i super je, efikasno i brzo. Puno puta mi je bilo od koristi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zagimo
Starting Member

3 Posts

Member since 15/01/2015

Posted - 02/10/2023 : 19:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagimo a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5119 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/10/2023 : 19:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagimo

Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves


Zašto ovo pišeš "u rukavicama"?
Daj odmah linkove🤔😁
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2023 : 20:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ova kuknjava bez linkova i imena ne služi bogom ničemu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Caglio
New Member

122 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 09/10/2023 : 17:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagimo

Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves



Ok, da se razumijemo, svi hobiji u kojima sam sudjelovao, su puni takozvanih "velikih trgovaca", ovdje ne govorim o preprodavacima, koji jebiga, na ovaj ili onaj nacin, sa ovom ili ovom vezom, dodju do odredjenog broja stripova, pa ih onda dilaju. Ne pricam ni o ekipi schillera, koji guraju odredjeni proizvod, i tvrde da isti vrijede milijune i da je skroz opravdano da kostaju 100+ eura po stripu, iako realno ne bi trebali kostati vise od 20 eura. Ja vise mislim na ove "jogurtaše" ( to im je drugo ime, jer zarade za jogurt ), koji kupe na aukciji nesto za 5 eura, i onda to prodaju po 20 eura iducih par godina, vjerujem da im ponekad i podje za rukom, ali u principu njihov modus operandi mi je onako, smijesan u najmanju ruku ( : , no kazem, hobiji su puni velikih genijalaca i poduzetnika, i to treba prihvatiti

Meni je bolja ova isto interesantna situacija koja se upravo sada dogadja na aukcijama , gdje se nakon par godina tisine, vratio lik mijo1975, jedan veoma interesantan profil :)
Covjeka ne poznajem osobno, i ne mislim nista lose, ali mi je njegovo ponasanje, u najmanju ruku, jako smijesno ( :

Dakle da ne duljim previse, link na interesantnu aukciju je ovdje :

https://www.stripovi.com/aukcije/novi-lunov-magnus-strip-vc-3-tajna-svetog-nikole-a/20782128/

Slucajno sam isklikao majstora, te skuzio da upravo bida na strip, kod covjeka koji mu je vec udario bad ref jednom, sto mi je samo po sebi, dosta smijesno, ako izlevas lika za kupnju, a onda ides ponovno nesto kupiti od njega. No jos smijesnije mi je kad pogledam da taj isti lik, ima 1 pozitivan ref, i tri negativna, sto je najbolje sve negativne komentare na kupljene aukcije ( koje nikad nije kupio ), je nadbidao bas ovog lika , od kojega je dobio jedini pozitivni komentar :)

Znaci ili je gospodin mijo1975 jako ljut na prodavaca od kojeg je kupio stripove i dobio pozitivne komentare, ili je u pitanju nekakvo muljanje sa aukcijama.

Sve u svemu , interesantna situacija
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5119 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/10/2023 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ehh…ovaj mijo1975 na prekjučer završenim aukcijama od mene kupio stripova za 62 € od čega su dva iz vitrine, a većinu tih stripova je par dana prije kupio od prodavača od kojeg već ima negativni komentar što mi baš sveukupno i ne miriši na dobro pošto ima repitaciju 1+ i 3-. Dvije vitrine i provizija na 62 € je cca 4 € štete na moj račun, pa ako se ne javi, ja ću biti njegov egzekutor sa stripovi.com aukcija.😤
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5119 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/10/2023 : 22:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/clan/mijo1975/11378/
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 02/11/2023 : 07:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
''1. Sve aukcije obavezno od 1 euro. Rezerva da uz nadoplatu, no brisanje jednom postavljene aukcije ne''

baš obratno, kad bi sve aukcije bile samo na opciju kupi odmah, onda ti nitko ne bi mogao fiktivno dizati cijenu.
upravo forsiranje od 1 kune aukcija je i dovelo do varanja.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 03/11/2023 : 01:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
Ja definitivno ne bi počinjao 1 eurom. Neke stvari nisu toliko popularne ali vrijede, i naći će se kupac. I što se danas može kupiti za 1 euru? Ni kruh...

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000