forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Moždani udar-pomoć!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2021 : 19:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na žalost mama mi je imala moždani udar prije par dana i lijeva strana joj je otišla.Lijevostrana hemipareza.Lijevu ruku ne pomiće,lijevu nogu malo tj.nepokretna je.
Mozak i govor joj radi normalno.Bar je tako izgledalo kad sam pričao s njom.Nemam pojma o bolestima pa kad sam nakon 4 dana uspio dobiti doktoricu na telefon(covid) iznenadila me je kad mi je rekla da možda i neće dobiti toplice.Pa sam se zapitao pa ko onda ide u toplice kad tako teški slučajevi nisu sigurni za toplice?Nemam pojma ni ko odlučuje o toplicama.Doktorica kaže da fiziolog odlučuje?Meni bi bilo vrlo teško kad bi je vratili kući(a izgleda da im je to forte)jer ja nisam baš vičan o njegovanju a i brat mi je OCD tip.Pa sam se ponadao da će je direktno iz bolnice ići u toplice?Isto tako ta rehabilitacija od 2 puta tjedno što će neko doći mi liči na srpdnju za nepokretnog pacijenta.Mislim sumnjam da če se netko rehabilitirat od takve terapije.
Koje toplice su poznate po rehabilitaciji u HR od moždanog udara i da li se privatno može platiti i koliko bi to koštalo?

Ja sam fetišist papira!

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 02/11/2021 : 19:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
Obavezno toplice, obavezno!

Trebaju to odobriti, ako ne, standardno balkanski, traži vezu. Moj Stari je imao 2014. moždani i to ga je diglo na noge. Doslovno.

Lijeva strana ni danas mu ne šljaka dobro, ali normalno živi.

Bitna je brzina. Odmah poslije bolnice u toplice. Odmah!

Preporučam Krapinske. Najbolje su. Može i Varaždinske. Isto dobre (tamo je išao moj stari.

Ništa dalmatinskoj. Nisu specijalizirani za to.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/11/2021 : 19:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Imaš poruku
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/11/2021 : 19:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Jaki pm

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/11/2021 : 20:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jaki, zao mi je sto to citam, nadam da ce biti bolje.
Kao sto vele clanovi Varazdin, krapinske,mozda daruvarske, ali tebi blize mi se cini u Lovranu, ipak je to i podalje od Solina. U Lovranu su mislim ortopedski pacijenti, ali negdje ima i za ove slucajeve nisam siguran gdje. Drzimo palceve.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 02/11/2021 20:03:37
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/11/2021 : 20:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je, dršte se :(
Moraju joj dat toplice, kakva su to sranja! Pogotovo ako ne kontrolira mjehur i ostalo. Ako treba katetera pelena i ostalog javljaj pa ti pošaljem dok ne riješite sve s doktorom i doznakama.

U varaždinskim sam proveo pol godine i premda je osoblje bilo super sama bolnica je u takvom rasulu da je to i bogu za plakat. Rehabilitacija je takva da vježbaš maksimalno 45 min a ostatak dana razmišljaš o stvarima koje nisu zdrave za psihu. Uostalom sumnjam da će tamo jer je ta bolnica primarno za spinalne ozljede i amputirane.
Ak me sjećanje ne vara dan u varaždinskim je bio oko 300 kn. Ne isplati se nikako.

Koliko znam za moždane su krapinske a i bolje jer u krapinskim ima Lokomat- super skupa dobra stvar koje u varaždinskim nema A TREBALO BI!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/11/2021 : 20:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Drži se jaki. Svakako toplice i što duže i češće to bolje. Meni je stric prije 11 godina doživio moždani, nešto slično kao tvojoj mami, samo mu se oduzela desna ruka i noga. Bio je ubrzo nakon moždanog 2 tjedna u toplicama i to je, nažalost, sve što je uradio u zadnjih 11 godina.
Mogao je on jednom godišnje dobivati te toplice od posebne komisije, ali je uvijek odbijao jer je htio da žena bude uz njega, ali je ona mogla samo uz plaćanje boravka u toplicama, a za to nisu imali novca. Rezultat svega danas je da mu se desna ruka ostala nepokretna, a prsti na nozi su mu se toliko skvrčili da praktički više ne može ni hodati. Da je imao novaca za češći boravak u toplicama 99% je da bi se potpuno oporavio.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2021 : 20:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su Krapinske, Stubičke i Varaždinske toplice glavni centri, odnosno specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju. Ne znam koje su najbolje, možda Krapinske (tamo je bila na rehabilitaciji osoba iz moje obitelji). Bikovka u Makarskoj je također rehabilitacijski centar, nisam siguran da imaju puni program kao ovi glavni, ali moguće da se dio terapije može i tamo odraditi.

Ne znam kako točno ide proces dobivanja smještaja, hzzo, privatno, veze, nadoplate, itd., nadam se da će ti se javiti netko sa konkretnijim iskustvom.

Proces oporavka je uvijek individualan, razlikuje se od pojedinca do pojedinca, no uvijek je obitelj ta koja mora iznijeti najveći teret. Budite čvrsti i sretno s oporavkom.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 02/11/2021 : 20:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Uh Jaki jbm ti sunce. Obavezno toplice... nemam pojma kako je dole kod vas, ovdje, doktor da preporuku, i zdravstveno to odobri. Možda oni još od svog doktora pregled zatraže, ma isto je jebada... Sve najbolje!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/11/2021 : 20:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Nazalost imam u obitelji svježa i loša iskustva sa slicnom situacijom.
Odluka o toplicama ovisi o stručnoj procjeni dali postoji mogucnost poboljsanja i dob pacijenta.
Dobro je razmisliti i o placanju i angazmanu osobnog fizioterapetu koji ce sa njom raditi kod kuce i to puno vise sati nego ce to biti u nekim toplicama.
Nazalost nailaziti ces na milijun problema. Drzi te se. Puno srece s oporavkom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2021 : 20:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala vam svima.
Zvat cu razne toplice i vidjeti koje primaju nepokretne pacijente poslije moždanog udara.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/11/2021 : 21:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Drž se jaki!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Damir82
New Member



131 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 02/11/2021 : 21:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
Drži se jaki,zovi bolnice, pitaj ljude nadam se da ima netko ovdje na forumu tko ti može pomoć,samo nemoj klonut duhom, sve će bit u redu !
Pozdrav i drži se
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/11/2021 : 22:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Moja podrška, jaki.
Shvaćam da je teška situacija, ali nadam se da ćete se ipak izvući iz nje na najbolji mogući način.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/11/2021 : 22:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Drži se, svako dobro.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 02/11/2021 : 22:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Drzi se Jaki!!!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/11/2021 : 22:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hrabro jaki.

Držim fige da ti se mama oporavi u (nadam se) toplicama.
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 02/11/2021 : 22:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Podrska,valjda ce sve biti u redu.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/11/2021 : 22:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Moj otac imao je moždani udar prije nekoliko tjedana, ali bio je poprilično blag (ako se to kod moždanog uopšte može reči).

Bez problema dobio je toplice ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 02/11/2021 22:44:06
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/11/2021 : 23:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jaki i od mene želje za brzim oporavkom majke…
Mojeg starog je drugi moždani strefio pred četiri godine (imao je tada 64 godine),bio je isto tako jak, desna strana mozga 7cm raspon krvarenja, oduzelo mu cijelu ljevu stranu. Kada sam ga posjetio idući dan u bolnici jedva je mrmljao “gotovsa, gotovsa!” (gotov sam, gotov sam), ali se lagano kroz vrijeme dobio…za nekih pola godine je opet vozio auto, a ni dan danas mu mozak ne radi dobro-zamuckuje čim se malo uzbudi, pa nije preporučljivo da ga itko ljuti, a nekih jednostavnih stvari se ne može sjetiti nikako ni kada treba.
Jbg, pošto je i srčani bolesnik, njemu terapija u toplicama nije dolazila u obzir, ali eto, motoričke sposobnosti su skroz ok sada kada se bliži sedamdesetoj.
Što se tiče toplica, ja sam pred godinu dana tri tjedna boravio u Topuskom nakon operacije koljena. Ne znam kako stoje sa terapijama nakon moždanog, ali što se tiče mojeg iskustva tamo…ono objekti, zgrade, dosta oronuli i zastarjeli, ali sve je čisto i uredno, a kompletno osoblje počev od doktorice koja me je primila do svih mogućih djelatnika po terapijama od mene imaju maksimalnu ocjenu jer su pokazali da su ljudi koji rade svoj posao i rade ga kako treba.

Edited by - Oki on 02/11/2021 23:21:19
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/11/2021 : 23:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Drži se jaki!

Nadam se da će se mama oporaviti čim prije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/11/2021 : 23:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Podrska jaki! Nadam se da ce majka brzo biti bolje!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/11/2021 : 07:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Držite se, jaki!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 03/11/2021 : 09:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu ti pomoci, ali podrška svakako. Držite se!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/11/2021 : 08:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Jaki drž se i neka ti mater šta prije ozdravi
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 04/11/2021 : 09:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Baš smo o tome pričali sa jednim suradnikom danas ujutro(konkretno imao je primjer ujne u Njemačkoj) i njemu su rekli, da sve što se popravi, popravi se najbolje u prvih nekoliko mjeseci, do pola godine, tako da ne čekaj ništa, nego probajte što prije nači neku terapiju ili toplice , makar u vlastitoj organizaciji. Ovaj dio preko zdravstvenog sistema rješavaj usput, ako nešto dobiješ super, ali najvažnije je sa rehabilitacijom početi što prije (i po mogučnosti što bolje)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000