forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BATMAN 24 - Prokletstvo Bijelog Viteza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2021 : 22:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Probuđena su drevna prokletstva i otkrivene bezvremene tajne u ovom eksplozivnom nastavku hvaljenog blockbustera Batman: Bijeli vitez scenarista i crtača Seana Murphyja!

Joker regrutira Azraela kako bi mu pomogao otkriti šokantnu istinu o nasljeđu obitelji Wayne i uništiti Gotham City! Dok Batman žuri zaštititi grad i svoje voljene od opasnosti, otkriva se tajna njegova nasljeđa i on počinje preispitivati sve što je mislio da zna o sebi i svojem mjestu u Gothamu.

Kako su identitet i institucije Gotham Cityja na rubu propasti, Barbara Gordon odlučuje preuzeti stvari svoje ruke – ali hoće li njezin odmetnički pothvat ići na ruku Jokeru? Nakon tragedije koja ih je zadesila, Renee Montoya preuzima odgovornost i predvodi GTO kako bi uvela red umjesto kaosa koji sve brže obuzima Gotham City. Munjeviti ritam i zvjezdana ekipa Gothamovih najvažnijih likova držat će vas napetima do veličanstvene završnice drugog dijela sage o Bijelom vitezu.

Batman 24 • Prokletstvo Bijelog Viteza • 272 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sean Murphy • Crtež Sean Murphy • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2021. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-24-prokletstvo-bijelog-viteza/723/

Trouble will find me

borg
Senior Member



Serbia
1703 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/11/2021 : 22:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Bijeli vitez mi je bio iznenađujuće dobar.
Ne znam kako se nastavak kotira u odnosu na prvi deo?

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/11/2021 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je malo slabiji, ali i dalje jako dobar.

Obavezno baci oko i na Harley Quinn spinoff:
https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-white-knight-presents-harley-quinn-2020/batman-white-knight-presents-harley


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2021 : 23:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Bijeli vitez mi je bio iznenađujuće dobar.
Ne znam kako se nastavak kotira u odnosu na prvi deo?


kupi ga pa ćeš videti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1703 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/11/2021 : 23:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Onda se uzima pod obavezno!

Resistance is futile.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1703 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/11/2021 : 23:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by borg

Bijeli vitez mi je bio iznenađujuće dobar.
Ne znam kako se nastavak kotira u odnosu na prvi deo?


kupi ga pa ćeš videti.



Ma kupio bih ja, nego carina spora, još ni prošla tura nije stigla, a poručena pre mesec dana...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2021 : 23:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa ja te očekujem da baneš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2021 : 01:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@borg prvi deo je dobar mada kraj je mogao biti bolji. Ovaj drugi deo je po meni jako los, pocinje izuzetno zanimljivo ali sve ode u tri PM ubrzo. Crtez je na istom nivou kao u prvom delu.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/11/2021 : 00:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni ovaj nastavak uopće nije loš. Ima mana naravno kao i prethodnik al nekih drugih vrsta, dok su mi neke stvari u nastavku i bolje. Izvedba je baš onako blockbusterstka al u pozitivnom smislu, napeto s jakim scenama, dramatičnim i emotivnim trenutcima, mozak može slobodno u nekim trenutcima na pašu al sve nadoknađuje strast. Sve odlazi u k. nitko od likova nije siguran da će preživjeti do kraja osim jel glavnog junaka. Opako :)))) Snyder nije uspio dobit taj moment u svojim Batmanima, tek jednim dijelom u Crnom zrcalu. Tako da ide preporuka svakom fanu Batmana da si da priliku, pa vidi kako ćemu sjesti.

Edited by - Chui on 18/11/2021 00:34:52
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2021 : 01:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l unutra i specijal o Von Frizu koji je crtao Klaus Janson? Kako ti se cini ta epizoda Chui ?

Evo mog osvrta sa teme Carobne knjige: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52030
quote:
Originally posted by going going

Odmah nakon Belog viteza upustio sam se u čitanje Kletve Belog viteza. U nastavku Šon Marfi nam nudi odgovore na pojedina pitanja koja su ostala namerno nerešena na kraju prethodnog stripa. I počeo je strip odlično, ambiciozno povezujući sadašnji narativ s pričom o nastanku Gotama i dolaska prvog Vejna u Gotam.
Da ne otrkivam sad sta se sve desava u stripu ali opet jako zanimljive ideje ima Marfi ali ih slabo sprovodi u delo, mnogo slabije i lošije nego što je to učinio u prethodniku. Više potpuno glupih, suludih i nelogičnih događaja, poteza likova i pretvaranje priče u melodramatičnu špansku seriju (oni koji su pročitali kraj znaće na šta mislim) srozava ukupan utisak u priči koju čak ni odličan i inspirisan crtež ne može da izvadi. Prevelika ambicioznost i želja da se ostavi utisak o veličini postupaka likova samo je naškodila stripu.
Crtački je ovo na istom zavidnom nivou kao i prethodno delo.

Uz glavnu priču ide i specijalni dodatak o Mister Frizu i njegovoj porodičnoj drami kojoj je scenarista Marfi a crtački realizovao sjajni Kalus Janson koji mi je baš lepo legao. Ta priča je lepo ispričana minijatura, neambiciozna, a ima neku toplinu, jako mi se svidela.

Kletva 5,5/10
Von Friz 7,5/10


Edited by - going going on 18/11/2021 01:30:57
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/11/2021 : 09:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:


Je l unutra i specijal o Von Frizu koji je crtao Klaus Janson? Kako ti se cini ta epizoda Chui ?


To ću danas pročitati pa ti javim, al evo u startu mogu reći da mi je crtež lošiji
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/11/2021 : 09:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Janson bi se po mom mišljenju trebao držati tuša, jer ovo šta sam čitao di on radi i olovke je mahom ne baš dobro.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/11/2021 : 08:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Priča o von frizu nije loša, može proći ok kao dodatak, dok sa crtežom imam problema.
Vezano što sam prije napisao da u nekim trenucima mozak može na pašu u slučaju prokletstva bijelog viteza, bio sam malo blag u stvari, jer mozak dosta tu može na pašu, al pobogu radi se o superjunačkom stripu a murphy te manjkavosti itekako nadoknađuje dramom emocijom i strašću prema svojim likovima.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1703 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/12/2021 : 23:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nastavak priče o Jack Napier, tj. više o njegovom zaveštanju, inicijativi, o porodičnoj istoriji Vejnovih. Ovde je Joker kao glavni lik iz romana Doktor Džekil i mister Hajd. Njegove transformacije budi iskrena emocija doktorke Harley, koja u ovom serijalu ima jednu od ključnih uloga. Dosta je prostora u obe knjige dato ovoj simpatičnoj doktorci što znači da su ove knjige više psihološko-sentimetalne posvete Betsu. Malo ima nasilja radi nasilja, malo tabanja, a više detektivskog posla, otkrivanja misterija, psiholoških igrica...
Autoru su bile odrešene ruke prilikom stvaranja ovog dela (kad kažem ovog dela mislim na obe knjige kao celinu), pa tako imamo okončanje života dosta glavnih likova, što pozitivaca što negativaca. Maske padaju. Betmenov svet je okrenut naopačke, više puta u više osa.

Crtež je solidan. Nemam nekih primedbi. A moram pohvaliti i boju. Prilikom čitanja mi je nekako to zapalo za oko. Toliko nenametljivo, a opet toliko efektno. U borbama su korišćene vrele boje, u razgovorima hladniji tonovi. Kada je priča sentiš onda neka blaga roza itd...

Izdanje Fibrino bez zamerki. Osim možda što bi američki format bio bolji od ovog uvećanog. Ima slovnih grešaka, prevod solidan.

Generalno, Bijeli vitez i Prokletstvo bijelog viteza kao celina mi je odlična. Ono što od Betsa očekujem. Malo su uništili strip sa onim ledenim laserom u prvoj knjizi, i da nije toga ovo bi mi bio top Bets... Ali kako sam pročitao, upravo taj ledeni laser je i bio inspiracija za pokretanje ove priče. Tako da im opraštam taj laser.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/03/2022 : 12:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Nastavak priče o Jack Napier, tj. više o njegovom zaveštanju, inicijativi, o porodičnoj istoriji Vejnovih. Ovde je Joker kao glavni lik iz romana Doktor Džekil i mister Hajd. Njegove transformacije budi iskrena emocija doktorke Harley, koja u ovom serijalu ima jednu od ključnih uloga. Dosta je prostora u obe knjige dato ovoj simpatičnoj doktorci što znači da su ove knjige više psihološko-sentimetalne posvete Betsu. Malo ima nasilja radi nasilja, malo tabanja, a više detektivskog posla, otkrivanja misterija, psiholoških igrica...
Autoru su bile odrešene ruke prilikom stvaranja ovog dela (kad kažem ovog dela mislim na obe knjige kao celinu), pa tako imamo okončanje života dosta glavnih likova, što pozitivaca što negativaca. Maske padaju. Betmenov svet je okrenut naopačke, više puta u više osa.

Crtež je solidan. Nemam nekih primedbi. A moram pohvaliti i boju. Prilikom čitanja mi je nekako to zapalo za oko. Toliko nenametljivo, a opet toliko efektno. U borbama su korišćene vrele boje, u razgovorima hladniji tonovi. Kada je priča sentiš onda neka blaga roza itd...

Izdanje Fibrino bez zamerki. Osim možda što bi američki format bio bolji od ovog uvećanog. Ima slovnih grešaka, prevod solidan.

Generalno, Bijeli vitez i Prokletstvo bijelog viteza kao celina mi je odlična. Ono što od Betsa očekujem. Malo su uništili strip sa onim ledenim laserom u prvoj knjizi, i da nije toga ovo bi mi bio top Bets... Ali kako sam pročitao, upravo taj ledeni laser je i bio inspiracija za pokretanje ove priče. Tako da im opraštam taj laser.





Ovo je vjerovatno bilo bojano u Samoboru ako se ne varam osim ako se Matt nije u među vremenu preselio. Meni je ovo u startu bilo stvarno dobro al što više čitam to mi je još bolje i bolje i lagano se smješta među meni najdraže Batmane. Epic stuff i osjeti se strast i ljubav prema svim iole bitnijim likovima u priči koliko prostor to dopušta naravno. Ma jebeno
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2022 : 17:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nakon solidnog prvog dela Beli vitez, usledio je meni (scenarijem) jako razocaravajuc drugi deo Prokletstvo Belog viteza (crtez i kolor su jos uvek top), a evo upravo u SADu je pre neki dan izasla prva sveska treceg dela Sean Murphyevog takozvanog Murphyversea - Beyond the White Knight!
Ovaj mi deluje jako interesantno jer je prica smestena 10 godina nakon zbivanja iz Prokletstva i oslanja se i crpi inspiraciju iz meni izuzetno drage i kvalitetne crtane serije Batman Beyond.



Evo sinopsisa (PAZNJA, ima spojlera iz Prokletstva Belog viteza):
Batman: Beyond the White Knight takes place 10 years after the events which are described in the previous volume Batman: Curse of the White Knight, which ended with Bruce Wayne exposed as Batman to the general public and donating his entire fortune to the people of Gotham City, and then turning himself in to the police. Since that, the city has evolved into a futuristic megalopolis known as "Neo-Gotham". Following his father's murder involving corrupt CEO Derek Powers, young Terry McGinnis steals a technologically advanced Batsuit to become the new Batman and avenge his father's death at the same time a middle-aged Bruce escapes from prison in an attempt to rid Neo-Gotham of Batman for good, all while a civil war slowly rages through the city and Powers transforms into the supervillain Blight.


Iz Murphyversea imamo vec objavljen spinof o Harli Kvin koji su zajedno radili Katana Collins i Matteo Scalera sa Seanom Murphyem. Nadam se da cemo i taj strip videti u izdanju Fibre ili CK.
Najavljen je i spin-of Red Hood. A ocekuje nas i Justice League negde u buducnosti.

I evo sest pravila Murphyversea: Murphy laid out six rules that all writers and illustrators must follow when creating series for the Murphyverse: the first rule says that any character that dies cannot be revived; the second rule is that there can be no internal monologues; the third rule states that no series can be rushed; the fourth rule declares that the authors of the books must have as their primary focus the goal of pleasing their readers; the fifth rule expresses that there must be at least one vehicle—such as the Batmobile—in each comic; and the sixth and final rule establishes that no series may crossover with another, despite taking place in the same shared universe.
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 04/07/2022 : 21:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj Batman fantastičan. Isto kao i Bijeli vitez sa kojim tvori odličnu cjelinu. Priča je uzbudljiva od početka do kraja. Crtež je odličan.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6783 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/12/2022 : 23:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nisam još pročitao do kraja, ali meni je ovo odlično.

I strip i autor mu.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3709 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/04/2023 : 14:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prošlo je par godina otkako sam pročitao prvi dio ove sage o Bijelom vitezu, ali ostao mi je u sjećanju kao vrlo dobar alternativni pristup Batman priči. Svijet u kojem je Joker isplivao kao pozitivac, a sada se bori sa svojom ponovnom podvojenom ličnosti.

Ono što Murphy sigurno voli unijeti u ovaj svoj osmišljeni Gotham jesu likovi koji imaju iznenadnih obrata i od kojih nitko nije izraziti pozitivac. U ovakvom modernom takeu na Gotham i vrlo suvereno osmišljenom svijetu Murphy je u drugom dijelu odlučio ipak skrenuti u drukčije vode od čiste politike.

Ovdje susrećemo dosta ekscentričnog i neprilagođenog Azraela kao glavnog negativca, a u pozadini svega je drevna povijest Gothama u doba doseljenika. Očito je to neki trend među scenaristima. No, ovdje je to dosta studiozno napravljeno i puno slojevitije pa konačna priča kad se sazna ipak malo bolje sjeda, negoli u Zemlja jedan.

Batman je ovdje pored svih svojih nevolja, ipak puno promišljeniji, ali istovremeno nekako humaniji u svojim akcijama. Tako ima tu kršenja nekih "zlatnih pravila" u stvaranju Batman stripa koje Murphy tako suvereno prikaže i jako dobro funkcioniraju unutar priče. Iako ima dosta predvidljivih i pomalo jeftinih rješenja unutar radnje, Murphyverse je zapravo dosta respektabilan svijet za smjestiti ovakvu radnju. Sukobi su uistinu veličanstveni i vizualno strašno osmišljeni. Ako ikada i zapne u scenariju, svejedno je strip dosta tečan da se kroz daljnje stranice neke nejasnoće i mane "izglancaju" i funkcioniraju dobro unutar veće priče.

U suštini dinamičan, napet, zanimljiv i na svoj neobičan ekscentrični način simpatičan serijal se nastavio na zadovoljavajuć način. Iako se zašlo u pomalo klišejaste i scenaristički vrlo varljive vode, cjelokupni dojam ostane očuvan i sačuva se ta moderna epska kvaliteta.

4/5

U dodatku stripu je i kratka priča Von Freeze, koja prikazuje pozadinsku priču glavnog negativca kroz prizmu njegovog oca i okruženje Drugog svjetskog rata. U atmosferi u kojoj se priča prepričava, ova priča ima neku toplinu, ali i suptilnu notu tragedije u sebi. S obzirom na Murphyjev uvod, ovo je vrlo dobar način kako naći emocije u priči o supernegativcu.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000