forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 35 - Colt & Pepper
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2021 : 22:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U trenutku se sve promijenilo i Amerika sedamnaestog stoljeća postala je Arkadija, kontinent napučen žiteljima mnogih stvarnosti.

Četiri desetljeća poslije, u gradu-republici Paraguzi, časni se stražmeštar Salomon Culpepper, za prijatelje PEPPER, sprema u zasluženu mirovinu i sanja vinograd za koji je već uplatio kaparu. Al' ne lezi, vraže, eto skupine mladih buntovnih odrpanaca koji bi rušili vlast, a među kojima nije nitko drugi do Pepperov nećak COLT.

Pred Pepperom je težak izbor: na jednoj strani karijera kojoj je posvetio život, a na drugoj mlada budala užarene glave, ali njegove krvi. Za koga, ili što, će se naš stražmeštar odlučiti i kamo li će ga ta odluka odvesti?

Kolorka Specijal 35 • Colt & Pepper • 132 stranica • Kolor • 235 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Igor Kordej • • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-35-colt-pepper/753/

Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/11/2021 : 22:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Macan i Kordej.
Ovo se ne propusta...

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/11/2021 : 11:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mada sam pomalo rezervisan u vezi ovog stripa, ipak se uzima (narafski).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/11/2021 : 14:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
uf ovo jedva čekam :))))
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2021 : 05:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja moram priznati da mi je privju bio tako-tako, čudan. Ali sam svejedno kupio bez previše razmišljanja...kupujmo domaće, a i Mrle je na naslovnoj pa mi je ovo i pomalo Riječki strip. :D

A vidim sada da je na koricama naveden i neki egipćan..

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/11/2021 05:28:25
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 11/11/2021 : 08:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Riječki malim slovom osim ako nije na početku rečenice😉
Vidjet ćemo kakav je,uzeo ga radi Kordeja i Macana.
A Mrle na naslovnoj,zato mi se činio poznat😀
I da Egipćan veliko.

Edited by - kuzman on 11/11/2021 09:24:36
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2021 : 09:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Rijeka i sve izvedenice je UVIJEK velikim slovom. :D :D :P

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/11/2021 09:45:30
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 11/11/2021 : 10:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Tako kaže pravopis.
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 11/11/2021 : 10:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kako je pravilno pisati: riječki ili Riječki? Dvojbe u pisanju između velikog i malog početnog slova veoma su česte u hrvatskom jeziku. Ovdje je riječ o pridjevu i prilogu koji označava nešto što se odnosi na grad Rijeku i njegove stanovnike. Naglašen je dugosilaznim naglaskom. Pravilo glasi da se pridjevi koji završavaju na -ski, -ški i -čki pišu malim početnim slovom. Stoga je pravilno pisati: pisati riječki, riječkog, riječkom, riječke…

Izvor: https://geek.hr/pravopis/kako-se-pise/rijecki-ili-rijecki/#ixzz7Btla1ogM
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2021 : 10:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Rijeka i sve izvedenice je UVIJEK velikim slovom. :D :D :P



Otkad?

quote:
Originally posted by kuzman
Stoga je pravilno pisati: pisati riječki, riječkog, riječkom, riječke…



Tako su i mene učili.

Ali zadnjih godina je sve moguće.

Preko dalekovidnice se lansiraju izrazi poput poštivanja pa sada na prste možeš nabrojati ljude koji poštuju nešto. S druge strane akademici, doktori nauka i ostali "obrazovani" ljudi poštivaju.

Valjda i zaključivaju, očekivaju i da ne nabrajam.

Da bi se pokrila polupismenost stvaraju se dvojbe, dvostruka pravila i slične debilane.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2021 : 10:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A sunce vam....šta vam moram crtat da se zaebavam, pa još sam stavio i smajlije...
Neshvaćen sam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/11/2021 10:31:09
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 11/11/2021 : 10:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Ma na mobu negdje pokazuje smajlije a negdje ne.
Vrag će ga znat.
A što se tiče pravopisa i ja sam polupismen🙂
I dalje pišem dali ili da li a ako se dobro sjećam to se nebi trebalo ni koristit.
A i često koristim sleng ili možda stripovski jezik.
Uglavnom držimo se teme jer kako se kaže vrag se krije u detaljima👹
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2021 : 10:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH

No mercy .

Ne uzbuđivaj se glede toga, ni drugi se ne uzbuđivaju, pa ni ti ne počimaj ..

Edited by - Peyo on 11/11/2021 10:52:12
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 11/11/2021 : 10:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A sunce vam....šta vam moram crtat da se zaebavam, pa još sam stavio i smajlije...
Neshvaćen sam.



Lokal patriota
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/11/2021 : 22:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Rijeka i sve izvedenice je UVIJEK velikim slovom. :D :D :P


I još prilikom izgovaranja/čitanja stajati u položaju uspravno
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/11/2021 : 11:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao i Colt i pepper i baš mi se jako svidio. Vizualno vrlo maštovit fantasy svijet, strip predivno izgleda Kordej je totlano u svom elementu, crtež prepun jako zanimljivih referenci pa se lako prepoznaju zamaskirani Dubrovnik i Motovun, eno i Lokrum na stražnjoj strani, a tu je počast nekim spomenicima iz Jugoslavije koji su se savršeno uklopili u fantasy svijet. Sama priča mi je klasično duhovit i razigran Macan, doduše nešto maštovitiji i dinamičniji u prvom dijelu priče. Preporuka naravno nema se tu što previše premišljati.

Edited by - Chui on 15/11/2021 23:34:59
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2021 : 18:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Evo pročitao i Colt i pepper i baš mi se jako svidio. Vizualno vrlo maštovit fantasy svijet, strip predivno izgleda Kordej je totlano u svom elementu, crtež prepun jako zanimljivih referenci pa se lako prepoznaju zamaskirani Dubrovnik i Motovun, eno i Lokrum na stražnjoj strani, a tu je počast nekim spomenicima iz Jugoslavije koji su se savršeno uklopili u fantasy svijet. Sama priča mi je klasično duhovit i razigran Macan, doduše nešto maštovitiji i dinamičniji u prvom dijelu priče. Preporuka naravno nema se tu što previše premišljati.



+1
Samo bih dodao da bi priča vj bila i bolja da je išla još 1 ili dve epizode...što ne znači da i neće.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/12/2021 : 00:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Oba autora smatram među boljima (ikad) sa ovih prostora,njihov prethodni rad,Mi mrtvi mi je sjajno seo,ovaj strip vizuelno deluje bogovski...ali nije baš da sam dobio očekivano. Ne znam,možda je sve nabrojano (i ono što nije) previše podiglo lestvicu očekivanja.

Vrlo čudna fantasy avantura smeštena u Arkadiju,odnosno Severnu Ameriku koja je doživela magijski fleš i transformaciju u bajkovitu zemlju,sa ujakom,matorim vojnikom (i fajterom) i njegovim nećakom koji prolaze kroz razne zajebancije,da bi se na kraju sukobili sa Osusom,jebenim magom nekromantom.
Baš taj finalni sukob mi je malo mnjah;takođe,voleo bih da je razjašnjen preobražaj u Arkadiju.

Tako da me Kolt i Peper nisu baš kupili, a nadam se da će se to ispraviti u nastavcima.

3.75/5 (trudim se da ne dajem ovakve,"neokrugle",ocene,ali ovde sam morao)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/12/2021 : 10:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Nisi jedini. I meni je promakao smisao ovog stripa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/12/2021 : 14:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio baš odličan. Bolji od posljednjih epizoda Bassa i na istom nivou kao Mi mrtvi. 8/10.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2021 : 17:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Fora izmastan svijet, bogat detaljima, ali očito nedovrsen. I Mi mrtvi je mogao imati nastavke ali je ipak lijepo zaokruzen ciklus. Ovdje tome nije slucaj, čak ne mislim zbog nedoumica kako je doslo do magijske preobrazbe svijeta, prihcacam takav status quo bez potrebe za objasnjavanjem ali glavni likovi naprosto nisu razradjeni, imamo samo neke flesove o Pepperu dok kod Costa čak ni to pa se nadam nastavcima.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/12/2021 : 21:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja shvatio serijal će se nastaviti.
Ili ne, na hrbtu nema broja kao kod Bassa?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/12/2021 : 12:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Koliko sam ja shvatio serijal će se nastaviti.
Ili ne, na hrbtu nema broja kao kod Bassa?





Izgleda da piči dalje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2021 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, ova dva albuma su sve. Trebalo je biti više albuma ali je Delcourt odlučio sve stisnuti u dva.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/12/2021 : 12:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, ova dva albuma su sve. Trebalo je biti više albuma ali je Delcourt odlučio sve stisnuti u dva.





A dobro, fala na informaciji!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 27/12/2021 : 13:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Vrlo mi se svidio, posebno scenaristički. Najjača mi je druga priča, sa starim gusarom koji se postepeno pretvara u raka dok pokušava doći do mora. Puno simbolike i emocija, baš me dirnulo.

Sama priča odnosno pozadina priče o promjeni na kontinentu - uglavnom nebitno. Čak i da nije bilo toga može se potpuno normalno čitati. Imam utisak da se ovo prebrzo završilo, da je bilo materijala za još priča. I tekstualni dodatak/priča sa Prošlost i Budućnost je dobar i šteta što nije pretočen u strip.

Mislim da fantasy svijet ne leži baš najbolje Kordeju iako se on kao i uvijek maksimalno potrudio oko svega.

Bolji od Mi mrtvi i u rangu sa prva 2 integrala Marshall Bassa.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000