forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izberite Top 50 stripova svih vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2021 : 20:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I ovome.
Liga je mlaćenje prazne slame.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2021 : 20:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

Neki, poput Bushida, doduše još duguju listu za ovaj topic, ali dugujem ju i ja, pa im (zasad) opraštam :)


Zapravo, ne mislim objavljivati nikakvu listu. Ovdje sam samo radi rasprave.



Quell provocateur !



Znao sam da Bushido ne namjerava staviti listu jer to nikada u sličnim situacijama ne radi. Zato ga i provociram ;)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2021 : 20:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by anto

dođe aleks sa svojim pametovanjem i ode tema u kurac



Znaš kako, nekom je zanimljivije prebrojavanje naslova na listama koje su mu/joj zajedničke sa drugima. Svakom svoje.

Vukozec ima plemenitu ideju, napraviti spisak najboljih stripova forumaša scoma, ali ispada i jedan od dosadnijih topika, izvorno. Dok čovek čita neku predugačku listu, već zaboravlja i prethodnu tj prethodne koje je pročitao i nastaje monotonija (zato preskačem suvoparna iščitavanja )



Rasprave su dobrodošle, naročito ovog tipa (vezane za stripove ili barem autore koji bi se mogli naći na listi). Što kažeš, održavaju topic živahnim.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2021 : 20:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

I ovome.
Liga je mlaćenje prazne slame.



Otprilike. Premda dozvoljavam da sam uživljen u taj viktorijanski setting toliko koliko i Moore da bi mi u tom slučaju moglo biti puno bolje. No nisam siguran da je itko živ osim Moorea toliko uživljen u taj setting :)
No zato mi s druge strane Cinema purgatorio zvuči kao nešto u što bi se ja mogao uživjeti.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/11/2021 : 21:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Svojevremeno je Mhejl u svom osvrtu opleo po Neonomikonu & Providensu da mi je ubio svaku želju da dam šansu tim Murovim radovima

Možda grešim ali stekao sam utisak da slučajni prolaznik nema šta da traži kod tih stripova ako nije od ranije upoznat sa Lavkraftovim mitosom jer Mur od čitaoca zahteva određeno predznanje kako bi se u potpunosti uživalo u čitanju
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2021 : 21:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Svojevremeno je Mhejl u svom osvrtu opleo po Neonomikonu & Providensu da mi je ubio svaku želju da dam šansu tim Murovim radovima

Možda grešim ali stekao sam utisak da slučajni prolaznik nema šta da traži kod tih stripova ako nije od ranije upoznat sa Lavkraftovim mitosom jer Mur od čitaoca zahteva određeno predznanje kako bi se u potpunosti uživalo u čitanju



Ni približno koliko Liga traži predznanje o viktorijanskoj literaturi ili Planetarij o svemu što je tamo nabacano. Za početak je dovoljno znati da tema seksa nije slučajno (pre)naglašena u kontekstu Lovecrafta, a dalje onda čitatelj može istraživati sam ako ga strip zaintrigira.

Edited by - vukozec on 28/11/2021 21:51:10
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 28/11/2021 : 22:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Otprilike. Premda dozvoljavam da sam uživljen u taj viktorijanski setting toliko koliko i Moore da bi mi u tom slučaju moglo biti puno bolje. No nisam siguran da je itko živ osim Moorea toliko uživljen u taj setting :)



Samo kao zanimljivost ću pomenuti da Mike Mignola uvek pri ruci drži roman Bleak House... isto kao i ja. Dobro, ne bukvalno uvek, ali na najpristupačnijem mestu u sobi.

E sad, Dickens po meni nema mnogo veze s Mooreom, a idealni je "viktorijanski seting". Što će reći, sve to može biti raznovrsnije nego što se čini na prvi pogled.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2021 : 22:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by vukozec

Otprilike. Premda dozvoljavam da sam uživljen u taj viktorijanski setting toliko koliko i Moore da bi mi u tom slučaju moglo biti puno bolje. No nisam siguran da je itko živ osim Moorea toliko uživljen u taj setting :)



Samo kao zanimljivost ću pomenuti da Mike Mignola uvek pri ruci drži roman Bleak House... isto kao i ja. Dobro, ne bukvalno uvek, ali na najpristupačnijem mestu u sobi.

E sad, Dickens po meni nema mnogo veze s Mooreom, a idealni je "viktorijanski seting". Što će reći, sve to može biti raznovrsnije nego što se čini na prvi pogled.



Znači ipak vas ima još :)
I kakvo je tvoje mišljenje o Ligi? (iskreno me zanima)
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 28/11/2021 : 22:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Moje mišljenje o Ligi se menjalo u skladu sa mojim mišljenjem o O'Neillu a manje ima veze sa samim Mooreom. Svakako, ne jedan od njegovih najboljih radova, ali jeste interesantan, a i Mooreov osrednji scenario je bolji nego najbolji radovi mnogih. Inače, veći sam fan dobrog zapleta nego fikcije u vidu eseja i sličnih meta-iživljivanja i "priča o priči", pa i to uzeti u obzir. Zato mi ni Promethea nije među omiljenim njegovim radovima, jer je još gora u tom aspektu.

Nisam čitao ovaj poslednji deo, Tempest, doduše.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 28/11/2021 : 22:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Znači ipak vas ima još :)



Ljubitelja Dickensa ima koliko hoćeš, posebno među piscima.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/11/2021 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Meni je Liga zanimljiva, pogotovo jedinica. Ipak treba uzeti u obzir da sam pročitao sve te romane iz kojih Moore "regrutira" likove. Ne znam kako bi to izgledalo bez tog predznanja.
Nisam čitao osvrte i recenzije Lige, ali pretpostavljam da se spominje SF pisac P.J. Farmer koji je napisao nekoliko romana u kojima su junaci posuđeni iz viktorijanskog doba i početka 20. stoljeća (Phileas Fogg, Sherlock, Tarzan, ...).
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2021 : 23:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ipak treba uzeti u obzir da sam pročitao sve te romane iz kojih Moore "regrutira" likove. Ne znam kako bi to izgledalo bez tog predznanja.



Bez ikakvih problema. Od svih knjiga iz kojih dolaze likovi iz Lige pročitao sam jedino 20000 Milja Pod Morem, dok za ove ostale znam čisto onako okvirno iz opće kulture. Ništa mi to nije predstavljalo problem za praćenje radnje u Ligi, tj. bar u prve dvije koje sam jedine pročitao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/11/2021 : 00:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Čak ni nisam mislio na radnju. Više na motivaciju i neke postupke likova. Moore očito računa na predznanje čitatelja. Slažem se da je većina tih likova i više nego znana iz opće kulture.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/11/2021 : 09:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Svojevremeno je Mhejl u svom osvrtu opleo po Neonomikonu & Providensu da mi je ubio svaku želju da dam šansu tim Murovim radovima

Možda grešim ali stekao sam utisak da slučajni prolaznik nema šta da traži kod tih stripova ako nije od ranije upoznat sa Lavkraftovim mitosom jer Mur od čitaoca zahteva određeno predznanje kako bi se u potpunosti uživalo u čitanju



Meni je Neonomicon super, a ni Providens nije loš. Riječ je o dva prilično različita stripa koja veže ista tema - Neonomicon je eksploatacijski trash sa lokvama krvi i scenama bolesnog seksa, preporučio bi ga svakome ko voli scene masakra i silovanja i izopačenost općenito. Providence je polaganiji, sa hrpama teksta i tim nekim meta igricama, nabrajanjima imena i tako to. Ima dobrih scena ali zna biti i dosadan. Crtež kontroverznog Jacena Borouwsa dobro funkcionira za te priče, daje im taj neki opsceni ton.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/11/2021 : 10:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Spoileri za Providence:

Meni je genijalna sama postavka s glasnikom u Providenceu. Black cijelo vrijeme misli da se svi referiraju na novine za koje piše, ne shvaćajući da je on doslovno glasnik, i da će on svojim istraživanjem potaknuti Lovecrafta na pisanje svojih najpoznatijih djela. Pa onda posudi taj dnevnik Lovecraftu i na kraju shvati što je učinio. Sviđa mi se i kako se njegovi dnevnički zapisi razlikuju od stvarnih događaja prikazanih u stripu, kako on sve racionalizira, pa kako vješto prikriva svoju homoseksualnost. Samo da je taj rukopis malo čitljiviji u smislu fonta.

Onda kraj kad se poveže sve s Neonomiconom. Ma po meni vrhunski napisan strip.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 02/12/2021 : 11:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Vidim da sam prešišo maksimum, skraćen spisak + mala izmena.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/12/2021 : 09:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Palo ovo na drugu stranu

Peyo, Poli, Jaki?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5486 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/12/2021 : 10:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja jedva 5 složim. Kojih 100 :)

Lone wolf and cub - cijeli serijal.
Ponos vragova - prve dve sveske.
Lydie.
Ken.
Bone.




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5486 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/12/2021 : 10:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Može i Borba svagdanja.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/12/2021 : 11:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ja jedva 5 složim. Kojih 100 :)

Lone wolf and cub - cijeli serijal.
Ponos vragova - prve dve sveske.
Lydie.
Ken.
Bone.








Ne treba 100. Ali minimalno 20 :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/12/2021 : 11:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Palo ovo na drugu stranu

Peyo, Poli, Jaki?


Que?

Ma... mrzim ti ja bilo kakve top shit liste, ne sjetim se ni vlastitog prezimena, a kamoli da poslozim 20 stripova/serijala. Mislim, mozda ako nađem nesto vremena i razbistrim glavu... znaci, tesko.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2021 : 13:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Palo ovo na drugu stranu

Peyo, Poli, Jaki?



Ne vidim neku svrhu u ovoj listi.

Prije svega i naziv je upitan:

Top 100 stripova svih vremena?

Što to znači, o kakvim stripovima/kriterijima je riječ?
Najboljih ili najznačajnijih 100 uopće po nekom kriteriju kvalitete, odnosno značaja?
Meni/nama najomiljenijih?

Ako je kriterij kvaliteta/značaj, koliko smo uopće kvalificirani za takve procjene? Uglavnom nismo (uključujući i mene).

Ako je kriterij omiljeni onda nije trebalo ni pokretati anketu. Zna se koji su stripovi najomiljeniji na ovom forumu.

Forum ima preko 10.000 članova, a ne može se prikupiti glasove ni od 50-ak članova.

Mnogima je bio problem i staviti 100 naslova na listu, pa su stavljali sve što im je palona pamet. Neki su opet stavili junaka kao da je u pitanju cijeli opus, a drugi razdvajali i stavljali samo određene naslove iz opusa što jasno ukazuje na nejasne kriterije.

Tako da ne vidim nekog smisla u sudjelovanju.

Ako nekog baš jako zanima moja lista, mogu sastaviti par listi po različitim kriterijima (što sam već više puta i radio u smislu preporuka), ali kao što rekoh ne vidim nekog smisla.

Možda je trebalo ići na manji broj naslova i lista tipa vama najomiljeniji stripova, ali ovako kako je sada i sa malim brojem sudionika mi baš i nema nekog smisla.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4088 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/12/2021 : 14:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kompliciraš bezveze. :) Pa lijepo je rečeno da si kriterije postavljamo sami a vukozec će onda to posložiti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/12/2021 : 14:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Palo ovo na drugu stranu

Peyo, Poli, Jaki?



Ne vidim neku svrhu u ovoj listi.

Prije svega i naziv je upitan:

Top 100 stripova svih vremena?

Što to znači, o kakvim stripovima/kriterijima je riječ?
Najboljih ili najznačajnijih 100 uopće po nekom kriteriju kvalitete, odnosno značaja?
Meni/nama najomiljenijih?

Ako je kriterij kvaliteta/značaj, koliko smo uopće kvalificirani za takve procjene? Uglavnom nismo (uključujući i mene).

Ako je kriterij omiljeni onda nije trebalo ni pokretati anketu. Zna se koji su stripovi najomiljeniji na ovom forumu.

Forum ima preko 10.000 članova, a ne može se prikupiti glasove ni od 50-ak članova.

Mnogima je bio problem i staviti 100 naslova na listu, pa su stavljali sve što im je palona pamet. Neki su opet stavili junaka kao da je u pitanju cijeli opus, a drugi razdvajali i stavljali samo određene naslove iz opusa što jasno ukazuje na nejasne kriterije.

Tako da ne vidim nekog smisla u sudjelovanju.

Ako nekog baš jako zanima moja lista, mogu sastaviti par listi po različitim kriterijima (što sam već više puta i radio u smislu preporuka), ali kao što rekoh ne vidim nekog smisla.

Možda je trebalo ići na manji broj naslova i lista tipa vama najomiljeniji stripova, ali ovako kako je sada i sa malim brojem sudionika mi baš i nema nekog smisla.



Preozbiljno doživljavaš ovaj izbor.
Ostarija si.

Ti i Poli ste krivi šta je samo 37 ljudi glasalo.
S vama dvojicon bi bili na 39

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2021 : 14:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Preozbiljno doživljavaš ovaj izbor.
Ostarija si.

Ti i Poli ste krivi šta je samo 37 ljudi glasalo.
S vama dvojicon bi bili na 39



Istinu zboriš ...
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000