forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA/FORMA B / NATAN NEVER knjige 1, 2, 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 11/12/2021 : 16:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Kad se sjetim Legs serijala onda mi odmah na pamet padne NN epizode Feniks i Gospodarica rata koje je crtao De Angelis. Epizode su napravljene 1997.
U ovoj Gospodarici rata tandem Legs i May spašavaju "sirotog" Nathana u osobnom oklopu koji bi se mogao nazvat "Ultra Bikini" oklop.
Vjerujem da je Legs serijal "lakši" od NN-a, no to može biti i prednost. Legs i May kao žestoke razbijačice pamtim kao jedan od najdražih trenutaka iz NN svijeta.

Sigurno bih kupovao Legs, tu nema nedoumica.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39119 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/12/2021 : 12:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja poceo Nevera da citam od keca i legao mi fino. Ranije sto sam citao nesto isprekidano i nije bas. Evo ja sam siguran kupac za nastavak serijala.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2021 : 12:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čisto malo da potaknem raspravu, jesam li ja jedini kojemu je Specijalni Agent Alfe jedan od najslabijih među prvih 10ak brojeva?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/12/2021 : 12:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
verovatno jesi

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/12/2021 : 14:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zar nije losija druga epizoda, meni makar bila pre 20 godina?
najbolja mi je epizoda 11/12
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/12/2021 : 15:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čisto malo da potaknem raspravu, jesam li ja jedini kojemu je Specijalni Agent Alfe jedan od najslabijih među prvih 10ak brojeva?



Definitvno jesi.
Pa emni se ona prva epizoda (ne 0-ta) zacementirala u glavu, prvo SF i to Bladerunnerovski, pa Castellinijev nenormalni crtež, pp i nastavci su super..
Uf, sada bi opet čitao!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/12/2021 : 15:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čisto malo da potaknem raspravu, jesam li ja jedini kojemu je Specijalni Agent Alfe jedan od najslabijih među prvih 10ak brojeva?



Nisi, ima nas još.

Generalno su mi ti prvi brojevi slabiji. Ja sam počeo čitati libellus kako je izlazio, znači od 60 i nekog broja i s tim sam se zacementirao.

Kada je Ll počeo paralelno izdavati i prve brojeve, bio sam neugodno iznenađen, posebice što sam istodobno pratio stvarno odlične vrhunce kod nathana. No to je samo kod tih par prvih trobroja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2021 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čisto malo da potaknem raspravu, jesam li ja jedini kojemu je Specijalni Agent Alfe jedan od najslabijih među prvih 10ak brojeva?



Imam prvu knjigu Natana od Akrone (koja je valjda identicna Golkondinom i Forma B izdanju) i mene uopste tu nije odusevio Natan. Pogotovo ne prva prica. Citao sam posle dve price iz Almanaha (mislim da su objavljene u onoj mekokoricenoj Libellus biblioteci) e i to mi se bas svidelo. Krenucu sa Golkondinim izdanjem pa me mozda Natan pridobije na svoju stranu kad procitam vise epizoda, ali za sad mi nije nesto prioritetan za nabavku i citanje (pored Magicnog, Prica, Duranga, Badija Longaveja i ostalih Golkondinih izdanja). Ali nadam se da ce doci kad tad na red.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/12/2021 : 20:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tu prvu epizodu pročitao u Maverickovom izdanju prije oko 25 godina. Poslije toga sam pročitao još 2-3 epizode i definitivno odustao od pokušaja čitanja. Jednostavno je to strip koji me nimalo ne privlači da nastavim s čitanjem.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/12/2021 : 20:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@ going going, delboj, definitivno morate dati šansu ovom serijalu, barem kroz ove 3 Golcondine knjige. Ako se ni nakon treće knjige ne navučete na Nathana onda to stvarno nije za vas. Pogotovo vjerujem da bi se going trebao navući na ovaj serijal, jer se od 7. epizode počinje razvijati velika i kompleksna priča prve sage u serijalu.

Inače nije niti mene 1. epizoda nešto posebno oduševila. Mene je recimo navukla ova dvodijelna Otok smrti s kung fu forama i turnirom. Tada sam bio dosta mlađi i palio sam se na te fore. Ali nakon Zabranjene zone definitivno je to bila ljubav koja nikad nije prestala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2021 : 20:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Probacu svakako, nemoj da brines Jerry! I vrlo verovatno i da cu se navuci, jer svi koji citaju i prate NN pricaju kako je NN izuzetno kvalitetan serijal, tako da verujem da cu i ja pokleknuti samo treba da nabavim ove 3 knjige i da se procitaju. Javljam se otom potom.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/12/2021 : 21:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

@ going going, delboj, definitivno morate dati šansu ovom serijalu, barem kroz ove 3 Golcondine knjige. Ako se ni nakon treće knjige ne navučete na Nathana onda to stvarno nije za vas.


taman da kazem "gospodo, nemate pojma", ali sad nema potrebe vise

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 17/12/2021 : 01:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Kakva je situacija s pratećim edicijama? Možda je trebalo najpre prva tri giganta da objave, garantovano bi se više ljudi navuklo, mada je generalno slabo interesovanje za NN... Još, za gigante se uveliko pričalo da prava ima drugi izdavač, pre nego što je Golconda i najavila NN.

Ko dosad nije čitao, neka ne očekuje mnogo dok ne pročita prvih 11-12 epizoda. Prvi ja ne volim preporuke tipa "izdrži početak, kasnije kida", ali je NN toliko kompleksan svet, da su autori prvu godinu objavljivanja iskoristili da postave tek temelje serijala. Kasnije postaje jasno da je čitav serijal (makar negde do stotog broja, kasnije nisam čitao...) supostavljen u odnosu na jednu tragediju iz Nathanovog života (koji uvek ide dalje); njegovo kajanje, iskupljenje i cenu koju je platio za svoju najveću grešku. Poput Kena, osim što je Ken dugo odbijao da se suoči (smrt mlađeg brata i susret s roditeljima), ali je Nathan još zreliji i bolji od Kena.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/12/2021 : 07:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čisto malo da potaknem raspravu, jesam li ja jedini kojemu je Specijalni Agent Alfe jedan od najslabijih među prvih 10ak brojeva?


Prvi broj je legendaran.
Em je Bonelli poceo nesto sasvim neobicno totalno drugacije od svega sto su do tada radili, em je taj broj remek djelo Claudia Castellinija. Ja sam ga procitao onomad cim ga je Slobodna Dalmacija 'izbacila' i ostao paf nakon silne western 'Bonelijane' do tada. A utisak mi nije izbljedio ni protokom svih ovih godina. To je startni, udarni broj, a sve ono sto dolazi poslije vi koji ga pocinjete citati ne mozete ni zamisliti. Mogu samo reci, blago vam se! U koji svijet pocinjete uranjati. Ja sa velikim zadovoljstvom cuvam brojeve Slobodne i kasnije Ludensa, a o LL-u i njihovom vrhunskom izdanju ne treba trositi ni jednu jedinu rijec. Kako vec rekoh moram sad i ovo uzimati radi Bertolinijevih naslovnica pa makar knjige nikad ni otvorio...
Nathan Never serijal je cudo od maste koja prsti idejama autora, i to desetljecima...
Kako je kolega gore kazao to je ljubav koja ne jenjava ni na trenutak. NN fan sam od samog pocetka, veliki fan, bez zadrske i trajat ce to, uopce nemam sumnje i dvojbe...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/12/2021 : 09:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, NN1 je bio nov, drugačiji, ovo ono, slažem se da je i odlično nacrtan, no mimo toga me ostavio skroz ravnodušnim, i na prvo čitanje i na svako sljedeće ponovljeno
Ovo što Jerry kaže da se navukao preko Otoka Smrti, tako je otprilike i kod mene bilo. Crni Monolit mi je ostavio puno bolji dojam nego prva epizoda, a Otok Smrti je skroz zabavan akcijski strip. Međutim, uistinu ono što slijedi dalje je stvarno za pamćenje... Gabrielova Zagonetka, Ljudi Sjene, Pakao, U Ponoru Sjećanja, Kitov Pjev, Posljednji Val... Ej, Posljednji Val... Kako obožavam tu epizodu, to je čudo jedno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/12/2021 : 09:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nathanu je Posljednji val ono što je Dylanu Nojev let
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39119 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/12/2021 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad se ocekuju nastavci? Kojim tempom ce ovo da ide?
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2021 : 12:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Sve to stoji, NN1 je bio nov, drugačiji, ovo ono, slažem se da je i odlično nacrtan, no mimo toga me ostavio skroz ravnodušnim, i na prvo čitanje i na svako sljedeće ponovljeno
Ovo što Jerry kaže da se navukao preko Otoka Smrti, tako je otprilike i kod mene bilo. Crni Monolit mi je ostavio puno bolji dojam nego prva epizoda, a Otok Smrti je skroz zabavan akcijski strip. Međutim, uistinu ono što slijedi dalje je stvarno za pamćenje... Gabrielova Zagonetka, Ljudi Sjene, Pakao, U Ponoru Sjećanja, Kitov Pjev, Posljednji Val... Ej, Posljednji Val... Kako obožavam tu epizodu, to je čudo jedno.



To je to. Iz tog prvog perioda i meni najdraze epizode

Ali stoji da će s vremenom biti još bolje.

Edited by - Kerempir on 17/12/2021 12:57:02
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/12/2021 : 13:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
To je to. Iz tog prvog perioda i meni najdraze epizode

Ali stoji da će s vremenom biti još bolje.



mozda ce biti bolji na mahove, a izmedju ce biti budalastina koliko volis. najbolji je upravo taj period + prvi giganti
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2021 : 13:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/12/2021 : 14:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove



mda, izmedju 70-100 sve sami biseri devete umetnosti (cast izuzetnoj dvodelnoj epizodi feniks)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2021 : 16:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nijedan bonelli nije biser devete umjetnosti, pa tako ni nathan bever ali u tom periodu kada je libellus nastavio ugaslo kiosk izdanje pa do stote epizode ima sasvim dobrih epizoda ( da ne spomenemo kako je period 100-200 izvrstan) počevši od mutantskih terorista i povratka atlantidjana, pa preko marsovskih misterija, raznih robotskih priča, uništenja orbitalne stanice, raznih neetickih eksperimenata i svemiru ili na zemlji, spomenute feniks priče, pojave štovanih, približavanje tehnodroidskim ratovima itd

Ima i epizoda koje možda i nisu vrhunske ali su sasvim solidne ako ne i dobre.

Ono sto pamtim kao srot su priče o cyberspaceu i nazovisuperjunaku.

Uz to taj period je bogat i raznim izvrsnim popratnim izdanjima koje će, sudeći po najavama, giolconda kronološki izdavati.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/12/2021 : 16:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
uh, iskreno, povratak atlantidjana je teska trashina xD
kad se setim samo kolko sam se radovao tome, bilo teasovano kroz toliko epizoda, itd....a na kraju, uh, bolje da ne lajem xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2021 : 17:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma taj dio je skroz zabavan i blockbusterovski, uz pojavu mm, kao razni akcijski filmovi skroz me zabavio brz suvišne filozofije. Naravno to je samo moj dojam, no to je i logično, pa na nn topicu imamo razna neslaganja oko pojedinih epizoda. No možda bolje o tim epizodama kada dođu na red, ljudi nisu pročitale ni ove prve epizode.

Edited by - Kerempir on 17/12/2021 17:08:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/12/2021 : 17:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Mislim da nijedan bonelli nije biser devete umjetnosti, pa tako ni nathan bever ali u tom periodu kada je libellus nastavio ugaslo kiosk izdanje pa do stote epizode ima sasvim dobrih epizoda ( da ne spomenemo kako je period 100-200 izvrstan) počevši od mutantskih terorista i povratka atlantidjana, pa preko marsovskih misterija, raznih robotskih priča, uništenja orbitalne stanice, raznih neetickih eksperimenata i svemiru ili na zemlji, spomenute feniks priče, pojave štovanih, približavanje tehnodroidskim ratovima itd

Ima i epizoda koje možda i nisu vrhunske ali su sasvim solidne ako ne i dobre.

Ono sto pamtim kao srot su priče o cyberspaceu i nazovisuperjunaku.

Uz to taj period je bogat i raznim izvrsnim popratnim izdanjima koje će, sudeći po najavama, giolconda kronološki izdavati.


Mislis krivo.

U tako dugovjecnim serijalima mahom komercijalnim i nije za ocekivati da sve bude poslozeno kako treba, kako crtacki tako i scenaristicki. To je radeno za mjesecnu razbibrigu. Ali evo iz prve, 'u glavu', Dylan Dog ima u prvih 100 epizoda bar 15 koje mogu uz bok najboljih BD ostvarenja svih vremena. Samo da njega spomenem....

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000