forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kako i koliko spavate?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2021 : 21:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
5-6 uri noću,i popodne obavezno uru,uru i po. Nekad iman problema zaspat,al uglavnom je to još uvik ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/12/2021 : 06:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sanval ili Cerson su ok za nesanicu, mirtazapin (Calixta, Mirzaten) je u prvom redu antidepresiv, tek onda hipnotik. Može ga propisat i obiteljski liječnik bez preporuke neurologa. Naravno, uvik san za prirodnu regulaciju sna i cirkadijanog ritma, medikamentoznu terapiju preporučam tek kad ništa drugo ne poluči rezultat.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2021 : 07:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znaci ove Sanval i Cerson, (tablete pretpostavljam) su ok, kako kazes. Da li su one u slobodnoj prodaji? Ne znam kako prirodno regulirati san, i kad sam najumorniji posli teske sljake ili kad doma setam par uri po Marjanu, opet spavam malo i nista. Evo i sad sam dok svi doma mrce, ja sastavlja spisak 150 najdrazih/najboljih stripova.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/12/2021 : 13:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ivane, ne muci me (ne)spavanje nista vise nego prosjecno. Samo me zanimalo kako ekipa spava ili ne spava, ta je komponenta u zivotu ipak bitna, cak i presudna. Vidim susjede kak se muce, oboje rade nocne pa im organizacija oko vrtica i skole u banani.

Moje spavanje je isto tako-tako, spavam recimo 6, ako se zalomi i 7 sati, skoro pa nikad u komadu, budim se jednom-dvaput po noci, sto zbog nekih izmastanih briga, sto mjehura, sto zbog maloga. Prije neki dan sam bio tako umoran da sam zalegao i spavao 8h u komadu da se nisam pomaknuo. To mi se godinama nije dogodilo. Drugi dan sam se osjecao gore nego kad spavam kratko i budim se. Legnem rano, budim se rano, oko 5h, da stignemo na posao, u vrtic, simo-tamo. Prije sam spavao i losije, zena kaze poceo hrkati ko slon, onda sam nabavio dentalnu protezu protiv toga pa sad spavam bolje. Najbolje spavam na boku, ne muci me paraliza sna

Svima do sada hvala na odgovorima!









Da nisi meni susjed, baš sam se pronašao u ovom tvom upisu, jer i ja i supruga znamo raditi noćne doduše ja samo po zimi, ali u tom vremenu je baš patnja sa vrtićem, školom, spavanjem itd. Sva sreća da je takvih smjena koje nam se podudaraju svega nekoliko pa uspijemo nešto organizirati.
Što se tiče spavanja, spavam kad god uspijem, noć, jutro, podne. Volim poslijepodne leći sa klincem baš fino znam ubiti oko satak vremena, pogotovo ljeti, nisu meksikanci ludi sa siestom, a zimi nema ništa ljepše nego zaspati poslije noćne,a pećica grije, mmm milina, još se ušuškati pored vruće ženice .

Što se tiče lijekova za spavanje ja sam 2010 nakon što sam nastradao od mine na poslu i nisam u par dana spavao svega nekoliko sati dobio sanvale za spavanje i neke jake antidepresive (ne sjećam se više kako su se zvali znam samo da mi je tadašnji kolega davao neke pare da mu to prodam )
Popio jedan sanval spavao 18 sati u komadu i to je to nisam ih htio više piti (jer mi je dr. rekla da "navodno" duže korištenje izaziva neku vrstu ovisnosti), ponekad teško zaspim onda popijem normabel, posebice je to bilo krajem prošle i početkom ove godine kad sam ih pio na redovitoj bazi.
Inače najbolji lijek za dobar san je dobar sex zaspiš i spavaš kao beba.

Edited by - tihomirduras on 08/12/2021 13:36:19
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/12/2021 : 13:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Znaci ove Sanval i Cerson, (tablete pretpostavljam) su ok, kako kazes. Da li su one u slobodnoj prodaji? Ne znam kako prirodno regulirati san, i kad sam najumorniji posli teske sljake ili kad doma setam par uri po Marjanu, opet spavam malo i nista. Evo i sad sam dok svi doma mrce, ja sastavlja spisak 150 najdrazih/najboljih stripova.



Sve ide na recept, samo su po mom mišljenju prikladniji kao hipnotici.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/12/2021 : 15:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

[quote]
Inače najbolji lijek za dobar san je dobar sex zaspiš i spavaš kao beba.



To je to, potvrđujem ;)

Osim seksa djeluje i alkohol (najbolje velika čaša crnog vina), samo što je jedan od njih uglavnom pristupačniji od drugog.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/12/2021 : 16:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ vice,to sa zakonima o lijekovima je žešće sranje u ovoj državici.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2021 : 16:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Normabel i taj Sanval mi sad u domu daju materi za spavanje...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/12/2021 : 16:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Normabel i taj Sanval mi sad u domu daju materi za spavanje...



To se daje pacijentima/klijentima u bolnicama i domovima da bi osoblje imalo mira.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2021 : 16:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i njoj je trebalo sna..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 09/12/2021 : 13:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Uopce ne spavam, nocu u proljece gledam MLB, a zimi NBA, NHL i NFL.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/12/2021 : 14:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kad seks nije opcija bacanje majmuna u nesvijest pomaze...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/12/2021 : 12:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
radnim danima 6 7
a vikendom mogu i po 10 11

inače mogu ujutro baš spavati kad nemam problema

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/12/2021 : 12:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam imao svakavih buđenja.
Evo ne tako davno nešto sam sanjao i probudio se uvjeren da sam nezaposlen.
Pa sam otišao natrag spavati.



ja sam sinoć baš imao čudan san nikad mi se to dogodilo nije
sanjao sam da sam na vikendici i svakakve živine gore ima i među njima mnogo ptica
odjednom osjetim da mi se neka živina zakačila za nogu... neki parazit
budim se bukvalno minut prije alarma koji je u 6.45
i pipam nogu ne mogu vjerovati... gledam jel ima parazita
utom zvoni alarm

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/12/2021 : 12:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni nikad nisu trebale tablete za spavanje uvijek sam volio spavati
međutim sad kako svako večer gledam star trek po 1 ep
loše epizode me uspavaju da ne znam što se događalo kasnije
a dobre epizode me razbude i potaknuo na razmisljanje te ne mogu spavati

bukvalno ti izburgija mozak

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 14/12/2021 : 11:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Od 24 do 6 je moj termin za spavanje.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/12/2021 : 10:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Otkad sam otvorio topik, spavam ko mala beba Ali i to zato jer sam odlucio ici sat vremena ranije na spavanje.

Ivane, jesi ti rijesio svoje tablete, jel pomoglo sta? Bas mi je zao cuti da ti je spavanje tako poremeceno.



Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 12:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja vec 2 noci slabo spavao (mozda ovaj pun mjesec u nedjelju?), pa odjebao posao jutros i spavao ko kralj... dosao na posao u 8.30 umjesto u 7.00, donio svoju kavu, prvo zajutrak... ehh, zivot je lijep. A ionako imam visak sati, plus godisnjeg.

A sef je ionako doma jer je pozitivan... neuradno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/01/2022 : 12:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Mozda djeluje:

https://ordinacija.vecernji.hr/budi-sretan/upoznaj-sebe/isprobajte-ovaj-trik-americkih-vojnika-i-zaspite-u-2-minute/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/01/2022 : 23:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Mozda djeluje:

https://ordinacija.vecernji.hr/budi-sretan/upoznaj-sebe/isprobajte-ovaj-trik-americkih-vojnika-i-zaspite-u-2-minute/


Ne vjerujem, to su napredne tehnike, samo za marince, teoretski i za rendzere.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000