forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ekipaaaaaaa!! Kreću TROBROJI Alan Ford, tvrdi uvez
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/05/2022 : 02:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message
Čestitke na rasprodaji i pre fizičkog otelotvorenja. Srećno svima koji su ušli u kolo.







Resistance is futile.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/05/2022 : 02:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
U kolo s otmičarem
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2022 : 05:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Naši su tek strucnjaci..
Oni udarili 300 a 100 uzele knjizare..
I Libellus je trebao sa 1000 krenut pa onda ako pocne padat prodaja malo smanjit..bas su prpari ti izdavaci AF, kao da ne znaju da izdaju najbolji strip svih vremena, a da nije Bonelli razume se..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 22/05/2022 05:12:35
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/05/2022 : 09:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Naši su tek strucnjaci..
Oni udarili 300 a 100 uzele knjizare..
I Libellus je trebao sa 1000 krenut pa onda ako pocne padat prodaja malo smanjit..bas su prpari ti izdavaci AF, kao da ne znaju da izdaju najbolji strip svih vremena, a da nije Bonelli razume se..



Ako se ne varam malo prije si reka da su trebali počet sa 700 ,Libellus je savjestan štedi papir za Bernarda,da bude za Zagor Zlatnog klasika,Tex klasika,Kit Telera a i Komadanta Marka.
Libellusov moto je solidarnost,eskluziva i ulaganje u budućnost (izdanja poskupljuju više nego zlato).
Pokajmo se za sve rečeno protiv Libellusa,mišlju,
riječju,djelom i propustom,a on će da nam oprosti jer velika je ljubav njegova

Samo mi nije jasno s onim hrbatom u donijem djelu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 11:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
[i]Originally posted by RAKOSI4



Pokajmo se za sve rečeno protiv Libellusa,mišlju,
riječju,djelom i propustom,a on će da nam oprosti jer velika je ljubav njegova





Amen!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/05/2022 : 12:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by anto

da li sam ja lud ili mi se samo čini da je cela ova situacija sa Libelusovim Alan Fordom teška sprdačina?
Planirao sam svakako da ga uzimam,ali sad da se bavim nekim vratolomijama i da ga po svaku cenu rezervišem u Alan Fordu grickajući nokte da li ću doći do svog primerka,ne pada mi na pamet.
Ajde,neću da unapred lupetam,sačekaću da vidim kako će se situacija razvijati,ali sve mi se čini da je ovde teški cirkus u pitanju.




Ne vidim baš konkretno zašto bi ova situacija bila sprdačina i cirkus?
Ljudi izdaju kolekcionarske stripove već godinama i nekoliko puta se desilo da neki brojevi nestanu ili nešto posle objavljivanja dostižu nenormalne cene na aukcijama.

Najavili su kolekcionarsko izdanje jednog od najpopularnijih stripova u ex YU (možda i najpopularnije, pošto Zagora čitaju samo oni koji inače čitaju stripove, a AF čitaju i oni koji ne čitaju iste) u ekskluzivnom obliku i naravno da je pomama velika, a shodno tome i cena. O njima se može diskutovati, ali nema svrhe.

Izdanje je unapred rasprodato zato što ima ljudi koji su im se javili i rezervisali svoj primerak. Ostatak su pokupovale striparnice u regionu. Ukoliko se nisi javio izdavaču, ostaje ti da se javiš nekoj striparnici za svoj primerak. To bi uradio i za bilo koje drugo izdanje LL, pošto ne znam kako inače nabavljaš njihove stripove? Tako da ne vidim tačno gde je ovde tačno cirkus? Jedino je veća galama po forumu i diže se tenzija, ali inače je sve kao i do sada.

Izdanje je najavljeno pre šest meseci, tako da je svako do sada mogao da odluči da li hoće da ga ima i da li sebi može da ga priušti.
Jedina greška je što nije išlo u 1000 primeraka, ali razumem i izdavača. Uz ekonomsku krizu, nestašicu papira i sl., rizično je uložiti 30% više u nešto što će ti možfa ležati u skladištu godinama. A možda bi striparnice i to pokupovale unapred, pa bi opet bilo priča da je tiraž trebalo da bude veći i da je ovo sve neki cirkus.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/05/2022 12:59:03
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2022 : 13:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
kako je neko gori već napisao....
kad ti se tiraž rasproda a izdanje još nije ni izašlo onda si falija tiraž.
ali onda je jaki mudro napisao da možda ako bi bio puno veći tiraž možda se ne bi ni prodalo ni ovoliko koliko je sada.
sve ovisi o broju primjeraka koje su kupili kolekcionari i broju komada koje se kupili preprodavači.
idealno bi bilo da uvijek ima za eventualne nove kupce koji se odmah ne uključe ali to bi moglo onda biti na uštrb preprodavača pa se možda ne bi prodalo ovoliko koliko se sada proda kad preprodavači ne bi kupili svoje primjerke.
frend koji ne prati forume je kasno vidija da je izaša mister no kolor pa sam mu ja pokuša nać već rasprodan strip preko LL ali nisu imali više.i šta se desi onda?moga ga je kupit za veliku cifru u preprodavača ili odustat od edicije.odusta je.
kad je novim kupcima teško/nemoguće upast u skupljanje ako nisu krenuli od početka onda se baza kupaca ne povećava već ona može ići samo prema dolje tj.smanjivati se.veće smanjivanje onda nosi i povećanje cijene i time možda opet utiće na daljnje smanjivanje prodaje i tako ukrug.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/05/2022 : 13:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ove razmišljanje "veći tiraž da bi svi zainteresovani i oni koje će možda nekad da zanima mogli da dođu do svog primerka" se nisu baš potvrdili u prošlosti. I ovde će biti tako.

Koliko je realno da se i sledeća i ona tamo tura rasproda pre objavljivanja? Rekao bih veoma male. Ovde se kupuje dosta po inerciji i zbog hajpa, mislim da će već sledeća tura izgubiti barem 10% kupaca i tako dalje. Voleo bih zbog LL da ne bude tako, ali mislim da je tako bilo i kod Zagora, MNoa i DD. A isto tako su neka pojedinačna izdanja doštampavana, pa će možda tako biti i za par godina sa prvih nekoliko tura AF, ko zna?

Naravno da bi bilo logičnije da se krene sa tiražom od 1000-1500 primeraka, da bi se u budućnosti omogućilo novim kolekcionarima da se uključe u kupovinu serijala. Ali, ruku na srce, koliko tih novih će se pojaviti u dogledno i ekonomski prihvatljivo vreme? Drugačije bi bilo sa kiosk izdanjima, ali u ova se velike pare ulažu (i velike traže, naravno) da bi štampao 30% veći tiraž zbog nekog ko će se možda pojaviti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/05/2022 : 14:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto


Ali da uletim u tu mašineriju,kao što mi ti sad pričaš ili kao što vidim da se često spominje "nazoveš svog dilera i jednostavno rezervišeš na vreme" - pa daj čoveče,kakva je to igrarija,ko je tu lud.Da moram da se opterećujem da li ću stići da kupim neki strip pre nego što se rasproda,a priča se o rokovima od par sedmica ili par meseci.
Ma,da budem vulgaran,zabole me racku za tako nešto.

.



Ja san od Libellusa odusta kad su umisto mene počeli donosit odluke kad moran kupit određeni strip.
Kupi sad ili nikad.
OK, nikad.
Ko voli, nek izvoli.
Njima je super bez mene, meni bez njih.


Najpametnije receno, najiskrenije...najbolji post na svim Liba topicima...da mi neko drugi nalaze kad sto da kupim, besmislica...kupovao bih ja neke naslove, pre 10ak god sam pratio vecinu serijala, ali normalnim tempom, od par meseci, do 6 npr...a ovo odmah i sada je ludost...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2022 : 14:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by borg

Čestitke na rasprodaji i pre fizičkog otelotvorenja. Srećno svima koji su ušli u kolo.



Čestitka na (zasad samo pretpostavljenoj) kvaliteti izdanja mi ima smisla.

Dok na rasprodaji, a koga je to briga osim izdavača?
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/05/2022 : 14:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
Najava za ovo izdanje već stoji 6 mjeseci.
Tko 6 mjeseci nije odlučio dal' će ići u to, nije ni za drugo nego da plače tu na forumu.

Nitko od vas nije ponudio svoja pleća umjesto pleća LL-a ili nekih striparnica (knjižara) pa naručili više nego što ima rezervacija.

Zašto netko od vas nije "nagovorio" LL da tiska 1000 ili 2000 komada i obvezao se da sav višak iznad rezervacija otkupi.

Ljutite se tu i na preprodavače. Ne znam zašto. Tko vam brani da budete to vi.

Naravno, lakše je trkeljat po forumu i solit nekome pamet "šećerom".
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/05/2022 : 14:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message
sorry mmihoci, koliko imaš godina?
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/05/2022 : 15:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by verab

sorry mmihoci, koliko imaš godina?



Ime: Mario
Prezime: Mihoci
Dat rođ: 18.04.1971
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/05/2022 : 15:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by verab

sorry mmihoci, koliko imaš godina?



Ime: Mario
Prezime: Mihoci
Dat rođ: 18.04.1971


OK. Fala.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2022 : 15:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Fulao sam u pretpostavci za 35 godina.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/05/2022 : 15:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message
U godinu isto.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 16:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by verab

sorry mmihoci, koliko imaš godina?



Ime: Mario
Prezime: Mihoci
Dat rođ: 18.04.1971



Svaka cast na izlazenju u javnosti ovih osobnih podataka!
Sto koga briga...
Znao sam otprilike da si 'taj dir' godista, nebitno.
Ka fol mulac si, ovo-ono...
Ma ajde molim te, triba si rec...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 16:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto


Ali da uletim u tu mašineriju,kao što mi ti sad pričaš ili kao što vidim da se često spominje "nazoveš svog dilera i jednostavno rezervišeš na vreme" - pa daj čoveče,kakva je to igrarija,ko je tu lud.Da moram da se opterećujem da li ću stići da kupim neki strip pre nego što se rasproda,a priča se o rokovima od par sedmica ili par meseci.
Ma,da budem vulgaran,zabole me racku za tako nešto.

.



Ja san od Libellusa odusta kad su umisto mene počeli donosit odluke kad moran kupit određeni strip.
Kupi sad ili nikad.
OK, nikad.
Ko voli, nek izvoli.
Njima je super bez mene, meni bez njih.


Najpametnije receno, najiskrenije...najbolji post na svim Liba topicima...da mi neko drugi nalaze kad sto da kupim, besmislica...kupovao bih ja neke naslove, pre 10ak god sam pratio vecinu serijala, ali normalnim tempom, od par meseci, do 6 npr...a ovo odmah i sada je ludost...


Je tebi, ludost...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 16:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Najava za ovo izdanje već stoji 6 mjeseci.
Tko 6 mjeseci nije odlučio dal' će ići u to, nije ni za drugo nego da plače tu na forumu.

Nitko od vas nije ponudio svoja pleća umjesto pleća LL-a ili nekih striparnica (knjižara) pa naručili više nego što ima rezervacija.

Zašto netko od vas nije "nagovorio" LL da tiska 1000 ili 2000 komada i obvezao se da sav višak iznad rezervacija otkupi.

Ljutite se tu i na preprodavače. Ne znam zašto. Tko vam brani da budete to vi.

Naravno, lakše je trkeljat po forumu i solit nekome pamet "šećerom".



☝😉👍

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 16:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by borg

Čestitke na rasprodaji i pre fizičkog otelotvorenja. Srećno svima koji su ušli u kolo.



Čestitka na (zasad samo pretpostavljenoj) kvaliteti izdanja mi ima smisla.

Dok na rasprodaji, a koga je to briga osim izdavača?



Bas me briga za brigu nakladnika, mene je evo 100% briga!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/05/2022 : 16:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ove razmišljanje "veći tiraž da bi svi zainteresovani i oni koje će možda nekad da zanima mogli da dođu do svog primerka" se nisu baš potvrdili u prošlosti. I ovde će biti tako.

Koliko je realno da se i sledeća i ona tamo tura rasproda pre objavljivanja? Rekao bih veoma male. Ovde se kupuje dosta po inerciji i zbog hajpa, mislim da će već sledeća tura izgubiti barem 10% kupaca i tako dalje. Voleo bih zbog LL da ne bude tako, ali mislim da je tako bilo i kod Zagora, MNoa i DD. A isto tako su neka pojedinačna izdanja doštampavana, pa će možda tako biti i za par godina sa prvih nekoliko tura AF, ko zna?

Naravno da bi bilo logičnije da se krene sa tiražom od 1000-1500 primeraka, da bi se u budućnosti omogućilo novim kolekcionarima da se uključe u kupovinu serijala. Ali, ruku na srce, koliko tih novih će se pojaviti u dogledno i ekonomski prihvatljivo vreme? Drugačije bi bilo sa kiosk izdanjima, ali u ova se velike pare ulažu (i velike traže, naravno) da bi štampao 30% veći tiraž zbog nekog ko će se možda pojaviti.



+1

Točnije od ovog ne može.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2022 : 16:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl
Bas me briga za brigu nakladnika, mene je evo 100% briga!



Ma sve je to u redu.

Npr. neki imaju glavobolju kada se Meghan M. zakašlje, dok većinu boli tuki za dotičnu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2022 : 16:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Najava za ovo izdanje već stoji 6 mjeseci.
Tko 6 mjeseci nije odlučio dal' će ići u to, nije ni za drugo nego da plače tu na forumu.



Samo sto ne vise svi na forumima, a pogotovo sto se tice AF nije to strip samo za HC stripase, kolekcionare.
A mozda i zele ljudi reci, da im ne pase to da se trebas predbiljeziti za nakup stripa?
Plus pre 6 mjeseci nije bilo ovih konacnih "informacija" u vezi izdanja, a valjda forum sluzi tome da ljudi pitaju, debatiraju, vesele se, srde, ovo ono...

Da li se netko jos uopste sjeca striparnica, listanja stripova, posjecivanja kioska i trazenja kad ce nesto novo doci? Danas je skoro vise sve na internetu, a jos se desi da neku novost sprevidis. Ima hrpa naslova, a izgleda da tirazi idu samo sve vise dole... nesto tu ne stima, mada to nema veze sa LL. Ima nas manje, ali kupujemo puuuno vise nego nekada. Stvara se neke vrste elitizam među stripasima, a sigurno nisu samo izdavaci krivi toga, postoji korelacija između kupaca i izdavaca.

Krivi smo si sami.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/05/2022 : 17:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by mmihoci

Najava za ovo izdanje već stoji 6 mjeseci.
Tko 6 mjeseci nije odlučio dal' će ići u to, nije ni za drugo nego da plače tu na forumu.



Samo sto ne vise svi na forumima, a pogotovo sto se tice AF nije to strip samo za HC stripase, kolekcionare.
A mozda i zele ljudi reci, da im ne pase to da se trebas predbiljeziti za nakup stripa?
Plus pre 6 mjeseci nije bilo ovih konacnih "informacija" u vezi izdanja, a valjda forum sluzi tome da ljudi pitaju, debatiraju, vesele se, srde, ovo ono...

Da li se netko jos uopste sjeca striparnica, listanja stripova, posjecivanja kioska i trazenja kad ce nesto novo doci? Danas je skoro vise sve na internetu, a jos se desi da neku novost sprevidis. Ima hrpa naslova, a izgleda da tirazi idu samo sve vise dole... nesto tu ne stima, mada to nema veze sa LL. Ima nas manje, ali kupujemo puuuno vise nego nekada. Stvara se neke vrste elitizam među stripasima, a sigurno nisu samo izdavaci krivi toga, postoji korelacija između kupaca i izdavaca.

Krivi smo si sami.





Ovo što pišem na forumu je još jedno mišljenje koje se nekom (ili svima) ne sviđa. I to je ok. Jer i meni se naka mišljneja ne sviđaju.

I sve što mi ce čini nedobro na forumu, koliko imam vremena i snage, komentiram.

Više bih volio da iskrsne nekakav briljantna ideja da cijene padaju, tiraži rastu i kvaliteta (ne mislim na sam sadržaj stripa, već nazovimo to "pakiranja") bude vrhunska.

Kako sada stvari stoje pitanje je koliko još dugo ćemo uživati u stripu na kiosku ili striparnicama/knjižarama (ako mene pitate čini mi se da će strip s kioska prije nestat).

Nadam se da ću doživjeti dan kada će se strip moći kupiti u digitalnom obliku s više varjanta s koricama (pa će ove rasprave oko hrbata, boja ili fonta i da li je "Furher" ili nešto drugo možda pasti u zaborav) pa onaj tko hoće će u svom aranžmanu to tiskati po svojim željama.

Na kraju, volio bih da fakat netko ima neku genijalnu ideju da strip preživi (bar koliko i mi?).

Ako mi i kada padne na pamet ta Genijalna ideja javit ću svima na forumu.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/05/2022 : 17:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message
Ako cemo vec o nekom spasavanju stripa, onda ce to doci od strane Fibre ili Carobne knjige koji unose novine u domacu strip scenu i predstavljaju sav spektar medija kao takvog.

10.reizdanje Alan Forda ili Zagora ne spasavaju strip, vec donose red (ili nered) na police nekoliko stotina kolekcionara i zivotnih zaljubljenika u te serijale. Da se razumijemo, respektiram AF i Zagora kao stripovske velicine svojim ugledom, ali mnogi potencijalni kupci koji bi svojim interesom i kupovinama prosirili scenu i spasili izdavastvo nisu pretjerano ocarani gledati iste naslovnice na kiosku vise desetljeca u nizu.

Ne postoji ultimativno rjesenje za spas stripa jer nazalost digitalija i necitanje u populaciji uzimaju svoj danak, ali tesko da cemo mi zagrizeni stripofili koji forumarimo na dnevnoj bazi i nalazimo se na izvoru informacija se moci mjeriti s povremenim, manje entuzijasticnim kupcima kakvi (usprkos paradoksu) bi ipak mogli dignuti scenu bar malo.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000