forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNI STRIPOVI U 2021.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/01/2022 : 20:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Preoštro se sudi o Simbolu koji je sasvim dobar i realno sve bolji. Svakako stojim iza svoje pređašnje izjave da kada u impresumu ne bi stajalo ime štamparije, pola (i više) kupaca ne bi znalo da tačno pogodi da li je neki strip izašao iz Roto, Simbola ili Grafostila. Predrasude su moćna stvar.
Znam, znam, sad će par ljudi da grakne kako trolujem, ali zaista nije tako.


Trolujes druze. Ovo ponavljas po ko zna koji put, i nisi u pravu. Simbol je najslabija stamparija od svih, da zelis realno da uporedis bolo koji strip iz svoje kuce, koji je radjen u Roto,sa onim u Simbolu, razlike su ocigledne. Povez, prvi i poslednji tabak redovno se odvajaju, vide se konci koji pucaju na sve strane, puca plastifikacija korica na pregibima.

Realno je sto Red kaze, ono unutra je ok, to jeste najvaznije, ali i ostale stvari su vazne kada dajemo novac za izdanja koja bi trebalo da traju, albume, integrale, kolekcionarska i sl.

Spiru 2 i 3 mi jos nisu stigli, Marko je poslaoy kada stignu nece biti perfektno uradjeni kao 1, i to mi je zao, jer mi je jedan od omiljenih stripova, i kupio sam ga iako izdanja radjena u simbolu preskacem, da se ne bih nervirao.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/01/2022 : 20:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
U Srb je i Amd bolji, mislim da je Makondo sa njim nasao neku sredinu. Evo ljudi kazu da je Grafostil dobar, nemam nijedan od njih pa ne znam, ako jeste eto dobre alternative.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 03/01/2022 : 21:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Pa ne trolujem, kažem ti. Pazi u čemu je stvar - ja se stripovima bavim mnogo, mnogo godina. To što meni neke stvari ne smetaju, ne znači da ih ne primećujem. Ja vidim falinke kod poveza, štampe i drugih tehnikalija kod stripova kojih su ljudi teško i svesni. Istina, zadovoljan sam i nisam zahtevan kupac, uprkos svemu tome. Ono što ja govorim za Simbol je da se hvatate za neke tehnikalije koje i nisu toliko presudne (za mene) a zanemarujete neke koje druge štamparije redovno prave a meni pre padnu u oči. Pre svega kad je reč o samoj štampi.
No, nebitno. Previše šamaramo dabra oko iste stvari, a niko neće nikog ubediti u suprotno. Ali makar ti znaš koliko ja volEm stripove :-)

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/01/2022 : 22:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Naravno druze, ako neko voli i ceni, ti si :-) i samo nastavi dobar posao.

Verujem da ti, Marko, i ostali koji se time i profesionalno bavite obracate paznju na milion stvari, o kojima mi sa strane nemamo pojma, ali kao obicnom kupcu stripova meni Simbol bas smeta, jbg, drugima ce smetati nesto drugo, i Komikova izdanja sam prestao da kupujem, a najdrazi mi izdavaci bili...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/01/2022 : 23:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Simbolu sama štampa, u užem smislu, nije toliko loša sada, deluje OK, ali povez izdanja, a to je izuzetno bitno za trajnost, je i dalje loš. Dok to ne reše, oni su nepoželjni.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2022 : 23:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Unatoč i usprkos pričama o tehnikalijama... kao nekome tko je odrastao na blido otisnutim stripovima ( čudim se kako mi vid kao posljedica toga danas i nije baš loš ), mahom iskasapljenim na ovaj ili onaj način ( super to dođe kasnije kad čitaš normalne verzije, nešto kao bonus pisme na pločama ) na šiti papiru ( današnji izgleda ko ona svitla u 2001: Odiseji u svemiru )... te sitnice, pucketa, cvrlji, viri, ne viri... ne zamaraju me.

Dakle...

Kupljenih 44 komada.

Imam u domaćem izdanju 43 komada.

Nisam kupija 13 komada ( od toga, 2 ću kupiti, 6 me ne zanima, 5 mislim da će osvanit u domaćem izdanju pa ih zato nisan kupija ).

I na kraju kad vidim da se skoro pola produkcije duplira tu vidim poveznicu sa LAŽNO zlatnim vrimenima stripa osamdesetih jer su otprilike ovakvi omjeri reprinta bili onda... a jebenu XIII se prvih 6 epizoda tiskalo i na rolama toaletnog papira a sedme epizode nigdi... Blueberry! Ajme meni, to nitko ni pobrojit ne može.

PS
Ne, ne zanima me sve... ali volim vidit, pročitat i ono što me ne zanima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000