forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip izazov 2: 10x10 u 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/01/2022 : 00:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak



Walking Dead: Priče/Jedno doba jedna priča Z faktor umnozen nekih sto puta i ne toliko dobro nacrtan. Citanje ide bez smetnji i dosade, ali sve mi je vec vidjeno i u stripovima, i u knjigama i u igricama: zombiji haraju svetom, grupa likova se bije sa njima i tu i tamo interne sapunice. Ne da mi se.


stvarno si bre magarac;najozbiljnije.


Najverovatnije. Citam dvojku da ne koljem svete krave na prvu. LJS sigurno i zavrsim...ali digitalu


Nemoj praviti zajeb sa Halo Jones. Prva knjiga je smaračina i meni bila, ali zato su druga i treća fantastične. Ta prva knjiga kad šetkaju po onom gradu me je ubila u pojam, ali kad se zakuvalo u drugoj...


Ha... Vratio si mi veru, posto nam se ukusi poklapaju u 90% slucajeva, bas tamo gde mi znaci.

Vidis li ti, anto nesrećo, sta ti je pedalogogija? ;)

P.S. da li se VERTIGO racuna pod DC? Je li moze da se ne racuna? :D



Može.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/01/2022 : 02:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne odustaj J. Vjerujem da bi ti se HJ mogla jako svidjeti.



Javljam utiske na temi i komentarima recenzije. Space opere su mi toplo-hladno, a trudim se da ne citam tekstove fibrinog izdanja, sto zbog spojlera sto da bih bez ikakvih sugestija zaronio u strip. Inace tako se zalomilo da za godinu i po-dve, nisam procitao nijedan hard SF strip, pa je red da se to ove godine u okviru ovog izazova ispravi. Jos me od SF naslova ceka Makondov Ranxerox, tu vec znam da ce me crtez oduvati.



Edited by - Jocko on 25/01/2022 02:34:58
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/01/2022 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak



Walking Dead: Priče/Jedno doba jedna priča Z faktor umnozen nekih sto puta i ne toliko dobro nacrtan. Citanje ide bez smetnji i dosade, ali sve mi je vec vidjeno i u stripovima, i u knjigama i u igricama: zombiji haraju svetom, grupa likova se bije sa njima i tu i tamo interne sapunice. Ne da mi se.


stvarno si bre magarac;najozbiljnije.


Najverovatnije. Citam dvojku da ne koljem svete krave na prvu. LJS sigurno i zavrsim...ali digitalu


Nemoj praviti zajeb sa Halo Jones. Prva knjiga je smaračina i meni bila, ali zato su druga i treća fantastične. Ta prva knjiga kad šetkaju po onom gradu me je ubila u pojam, ali kad se zakuvalo u drugoj...


Ha... Vratio si mi veru, posto nam se ukusi poklapaju u 90% slucajeva, bas tamo gde mi znaci.

Vidis li ti, anto nesrećo, sta ti je pedalogogija? ;)

P.S. da li se VERTIGO racuna pod DC? Je li moze da se ne racuna? :D


nesam školovao pedalogojiju.
Za Halo Jones potpisujem.
Mada mi se ukus sa svompišom poklopi u 10% slučajeva.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/02/2022 : 11:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Izazov je završen - Hard verzija.

U nepunih mjesec dana pročitao sam 112 stripova. Dakle birao sam stripove koji su mi trebali.
Kako sam uspio? Između ostalog 10 dana sam bio u izolaciji jer sam imao koronu pa sam vrijeme ubio čitajući stripove.

U svakom slučaju neka stoji zabilježeno kao izazov onima koji namjeravaju oboriti ovaj rezultat.

Ima li još tih izazova?

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/02/2022 : 11:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Hail, hail
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/02/2022 : 23:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Izazov je završen - Hard verzija.

U nepunih mjesec dana pročitao sam 112 stripova. Dakle birao sam stripove koji su mi trebali.
Kako sam uspio? Između ostalog 10 dana sam bio u izolaciji jer sam imao koronu pa sam vrijeme ubio čitajući stripove.

U svakom slučaju neka stoji zabilježeno kao izazov onima koji namjeravaju oboriti ovaj rezultat.

Ima li još tih izazova?



Ha, ha, svaka čast!

Teoretski, ja bih mogao da završim vukozecov filmski izazov za najviše dva-tri meseca, s obzirom kojim tempom gledam, ali mi se ne da da pogledam jedan jedini film na silu, samo da bih završio izazov. Tako da i ne učestvujem.

Sa stripovima mi je malo teže zato što izbegavam da čitam sa ekrana, a ovde u Srbiji šta nabavim, nabavim.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/02/2022 : 23:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Bilo je i ovdje čitanja na silu ali gledam na to s pozitivne strane.

Prilično sam razočaran s mangama. Čitao sam nasumce i od 10 mangi 9 je bilo meni besmisleno. Jedino Winland Saga bi se mogla pratiti.
Inače primijetio sam da Japanci o bilo čemu mogu napisati serijal od nekih desetak nastavaka po 200 stranica. Minimalno.

I ljudi to čitaju i prate. Uglavnom nije za mene ili sam imao peh prilikom odabira.

Probat ću sada Short Stories od Toriyame.

Have mercy
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 04/02/2022 : 18:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Bilo je i ovdje čitanja na silu ali gledam na to s pozitivne strane.

Prilično sam razočaran s mangama. Čitao sam nasumce i od 10 mangi 9 je bilo meni besmisleno. Jedino Winland Saga bi se mogla pratiti.
Inače primijetio sam da Japanci o bilo čemu mogu napisati serijal od nekih desetak nastavaka po 200 stranica. Minimalno.

I ljudi to čitaju i prate. Uglavnom nije za mene ili sam imao peh prilikom odabira.


Nije samo peh, to je puka statistika na delu. Kod mangi, budući da izražavaju ogroman spektar tema i interesovanja, apsolutno važi ona Sterdženova opaska da je 90% svega đubre. I kako god definisali "đubre" i različitost ukusa, na tu prepreku će svako, osim najmanje kritičkih osoba, naleteti.

Ja od ovih 10 mangi što si pročitao znam nekoliko, za još nekoliko sam čuo, i to je to. Ne bi mi palo na pamet da čitam išta od toga, osim Vinland Sage, kada ima toliko drugih, proverenih stvari. Okej, Shaman King je poznat, ali, ako već moraš šonen mange da čitaš, ima boljih izbora.

Bolje da si pročitao Helter Skelter od Kyoko Okazaki, mislim da je objavljen u Nemačkoj. Minimalistički crtež, nalik na pop-art, ali priča je jeziva.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 04/02/2022 19:02:01
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/02/2022 : 10:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Helter skelter mi ide na listu za citanje. Ako imate jos takvih preporuka?, bio bih zahvalan. Da su krace mange i da imaju nestereotipni, specifican crtez. Kao Ito, Taniguchi, Tsuge...



Edited by - Jocko on 08/02/2022 10:53:37
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/02/2022 : 11:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Helter skelter mi ide na listu za citanje. Ako imate jos takvih preporuka?, bio bih zahvalan. Da su krace mange i da imaju nestereotipni, specifican crtez. Kao Ito, Taniguchi, Tsuge...


Meni pak Helter Skelter nije bio nešto kad sam ga čitao, verovatno zbog teme, šta li.
Ako voliš te japansko-nestandardne mange, verujem da bi ti legla dela starih majstora, poput Shigeru Mizuki-ja ili Yoshihiro Tatsumi-ja.
Ja recimo baš volim i Satoshi Kon-a (Opus, Tropic of the Sea, zbirka kratkih priča Dream Fossil, sve su one-shots).
Od kraćih za koje postoji konsezus: Pluto Naoki Urasawe (8 knjiga).


Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/02/2022 : 12:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ima jako puno toga, ali problem je što ne znam šta je tebi pristupačno. Ne pratim više šta se prevodi, piratski ili zvanično.

Od Okazaki imaš i Pink i River's Edge, kao bitna dela. Mnogi smatraju da su sa Pink započeti ozbiljni ženski stripovi, tj. "(samo) za odrasle". Fumiko Takano je još jedan specifičan autor, i od nje treba pročitati Kiiroi Hon (Žutu knjigu).

Daijiro Morohoshi, pominjao sam ga par puta. Od njega je skoro sve "kraće", osim jednog ili dva dela. Kenji Tsuruta, za crtež sa vrlo realističnim okruženjima, koji bi imao prođu ovde i van kruga fanova japanskog stripa.


(Tsuruta, Boken Erekite-tou, aka The Wandering Island, iako to nije bukvalni prevod, 2010.)

Daisuke Igarashi ima estetiku koja bi mogla da se svidi Evropljanima. Suehiro Maruo, kralj perverzne morbidnosti. Kazuichi Hanawa, koji je završio u zatvoru jer je pravio repliku pištolja, i kasnije je napravio strip o tome.

Shintaro Kago za iščašeni nadrealizam, a slična interesovanja ima Minoru Furuya. Mikio Igarashi za kontemplativniji, i tradicionalnije japanski pogled na život.

Kotobuki Shiriagari je meni najluđi od svih, ali njega ne verujem da ćeš naći na evropskim jezicima.

Mineo Maya i Nobuyuki Fukumoto su specifični, ali oni su poznati pre svega po dugačkim delima.

To je nešto od onog što mi je odmah palo na pamet, a siguran sam da ima još dosta.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/02/2022 : 12:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Bravo ljudi, ovde ima materijala za istrazivanje!
Bas to trazim(o), mangu sa Evropskim smekom, tj. za ljubitelje Evropskih i usa grafickih novela, i atipicnim crtezom. Samo da je prevedeno na engleski.
Meni se svidelo Daleko susedstvo (iako nisam jos procitao do kraja), onda Cugeov Covek bez talenta i Itov Uzumaki. Sva tri imaju crtez koji odudara od tipicnog stereotipnog manga crteza. I Helter skelter izgleda drugacije i vizuelno mi se dopada.
U planu mi je i Satoshi Kon, Tropic of the sea, i njegov crtez mi je dopadljiv.



Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/02/2022 : 17:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako ti se čita SF Pluto je odličan primer kratkog, a fenomenalnog stripa.

Od mene preporuka za Solanin, baš ga završio pre par dana i ide osvrt uskoro, ali ako ti se čita kratki slice of life strip skroz simpatično štivo
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 10/02/2022 : 00:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Pluto je odličan, ali ja pod "kratkim mangama" smatram dela koja se protežu na najviše nekoliko tomova/kolekcija/zbirki, a po mogućstvu u jednom.

Čak i duža dela Daisukea Igarashija, poput Kaiju no kodomo*/Children of the Sea, staju u 5 tomova, a on ima mnogo, mnogo kraćih dela.

E, da, Taiyo Matsumoto, njega zaboravih da pomenem. Vrlo poznat u Francuskoj.


*bukvalno: Deca morskih sisara

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/02/2022 : 09:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa slažem se teoretski se uvek može naći kraće, ja pragmatički govoreći radije sve ispod 10 tankobonova etiketiram kao "kratko".

Ali dobro si me podsetio za Children of the Sea to mi već duže vreme stoji na listi, npr Setu je taj strip na #11 mestu svih vremena! link

Ko voli superheroje bolje da ne klikće na link doduše

Edited by - naker on 10/02/2022 09:38:57
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/02/2022 : 19:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

...
Prilično sam razočaran s mangama. Čitao sam nasumce i od 10 mangi 9 je bilo meni besmisleno...
Inače primijetio sam da Japanci o bilo čemu mogu napisati serijal od nekih desetak nastavaka po 200 stranica. Minimalno.
I ljudi to čitaju i prate. Uglavnom nije za mene ili sam imao peh prilikom odabira.



Apsolutni +1! Death Note, Napad Titana, Berserk, Duh u oklopu, Gyo...nista od ovoga nije za mene. Probacu Berserk jos jednom u nekom drugom prevodu posto je ovo sta sam ja citao bilo bas navrat nanos sa dijalozima, ali da mi bas nista ni od ostalih "must read!!!" naslova nije leglo me bas jede u mozak (dobro, Gyo nije bas "must read"...). A zahtevaju vremena, nije da ne zahtevaju.

Do sada, jedino Akira i Tanabeova adaptacija Lavkraftovih prica (jer, pisao ih je Lavkraft jel'te?) i polazem silne nade u Vrh bogova. Uzeo prvu od pet knjiga, presao sto strana i, bogu hvala, izgleda da stvarno valja.

Uzdam se i u to da mi je sve vezano za tu skolu potpuno nepoznato, i da se tamo krije gomila pisaca, crtaca i potpunih autora koje vredi otkriti.

Ali za sada, dosegnuti deset mangi je prava, daj boze slatka, muka. Sve ostale stavke ce biti macji kasalj i za visestruko duplanje, ali mange...uhhh

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 15/02/2022 19:38:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2022 : 22:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Patak jesi probao nesto od Jira Taniguchija?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/02/2022 : 22:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kao sto spomenuh, upravo citam Vrh Bogova 1 (nemacko izdanje) i za sada veoma dobar. Tu i tamo naletim i na neki njegov strip "Walking/Wandering man" (prevodim naslov sa nem.) i ne uzeh ga samo zato sto znam da me ceka jos cetiri sveske Vrha.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/02/2022 : 14:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kao sto spomenuh, upravo citam Vrh Bogova 1 (nemacko izdanje) i za sada veoma dobar. Tu i tamo naletim i na neki njegov strip "Walking/Wandering man" (prevodim naslov sa nem.) i ne uzeh ga samo zato sto znam da me ceka jos cetiri sveske Vrha.


Ovaj pretpostavljam
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-15-setac/243/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2022 : 23:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To je taj!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2022 : 05:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kao sto spomenuh, upravo citam Vrh Bogova 1 (nemacko izdanje) i za sada veoma dobar. Tu i tamo naletim i na neki njegov strip "Walking/Wandering man" (prevodim naslov sa nem.) i ne uzeh ga samo zato sto znam da me ceka jos cetiri sveske Vrha.



Izvini, ne procitah tvoj gornji post pazljivo pa mi promaklo ovo za Vrh Bogova.
I ja planiram ove godine da procitam Vrh Bogova i jos par komada Taniguchija i Tezuke. Za sada su oni jedini manga autori koji me interesuju. Mozda i Junji Ito ali videcu jos za njega.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/02/2022 : 16:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Može mala pomoć, koji su stripovi iz razdoblja 1900-1939?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/02/2022 : 17:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ima lep izbor

https://en.wikipedia.org/wiki/1930s_in_comics

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/02/2022 : 18:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/03/2022 : 13:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Može mala pomoć, koji su stripovi iz razdoblja 1900-1939?



Ja sam citao neke domace iz komikove edicije "Zlatno doba", koji datiraju pre 1940, ali ima ih dosta i nakon te godine. Restaurirani. Recimo "Ruslan i Ljudmila" je jako dobar.



Edited by - Jocko on 08/03/2022 13:23:38
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000