forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 12/01/2022 : 11:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)



Pre nego što bilo šta kažemo, želeli bismo da vam se zahvalimo na strpljenju koje ste pokazali za ovo izdanje, jer je punih godinu dana trebalo da prođe da bi naš drugi integral ugledao svetlost dana. To su svakako bile vanredne prilike, više puta smo pisali o tome, ono što je već ovog trenutka sigurno, to je da na treći integral nećemo dugo čekati…

Pred vama su četiri nikad objavljene epizode našeg omiljenog revolveraša i moram priznati, kao neko ko ih do sada nije čitao u papirnom izdanju – mnogo su bolje od onih iz prve knjige!

Svi znamo kako je i gde Durango završio na kraju prethodnog dela, a sada ćemo otkriti kako će (i da li će uopšte) ostati čovek dosledan svojim principima, a opet izvući živu glavu i čitavu kožu iz još jedne ozbiljne ujdurme… Durangova avantura se nastavlja, kako već rekoh, čini mi se, u najboljem domenu sjajnih (špageti) vesterna s kraja osamdesetih godina i, čini mi se, svaka sledeća priča je sve uzbudljivija od prethodne!

I pored poskupljenja papira s kraja godine, uspeli smo da obezbedimo da cena za ovaj integral ne bude ništa veća nego za prošli: puna 3.000 / promo u prvih mesec dana (do kraja januara) 2.500 dinara.

Uživajte, dok mi započinjemo pripremne radove na trećem integralu, koji će takođe sadržati četiri epizode…

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/01/2022 : 13:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Lijepa naslovnica. Svidio mi se prethodni broj tako da ću kupiti i ovo. Nisam nešto lud od sreće, ali ovo nisam prije nikada čitao, tako da mi je dovoljno dobro da nastavim dalje.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/01/2022 : 13:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda
....u najboljem domenu sjajnih (špageti) vesterna s kraja osamdesetih godina i, čini mi se, svaka sledeća priča je sve uzbudljivija od prethodne!




Špageti se gotovo ne snimaju nakon druge polovice 70-tih. Istina da je na prste jedne ruke imamo špageta nakon toga, a jedan od njih je i nastavak Djanga* koji je daleko od dobrog a kamoli sjajnog filma. Zlatna era špageta su 60-te (1965. -1969.), a kasnije ima još pokoji biser (1970.-1976.) ali to je to. Keoma je manje više označila sumrak podvrste.

*https://www.imdb.com/title/tt0093113/?ref_=nv_sr_srsg_0

Ubuduće kad spomnjete špagete ne bi bilo na odmet malo prošvrljati ovom bazom podataka:
https://www.spaghetti-western.net/

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/01/2022 : 13:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/01/2022 : 19:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Super...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39107 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/01/2022 : 19:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Stripcina! Ja sam bas uzivao i jedva cekam nastavak. Kao i uvek, momentum ogledala od papira ali sam bas zadovoljan Durangom.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 12/01/2022 : 20:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Golconda
....u najboljem domenu sjajnih (špageti) vesterna s kraja osamdesetih godina i, čini mi se, svaka sledeća priča je sve uzbudljivija od prethodne!




Špageti se gotovo ne snimaju nakon druge polovice 70-tih. Istina da je na prste jedne ruke imamo špageta nakon toga, a jedan od njih je i nastavak Djanga* koji je daleko od dobrog a kamoli sjajnog filma. Zlatna era špageta su 60-te (1965. -1969.), a kasnije ima još pokoji biser (1970.-1976.) ali to je to. Keoma je manje više označila sumrak podvrste.

*https://www.imdb.com/title/tt0093113/?ref_=nv_sr_srsg_0

Ubuduće kad spomnjete špagete ne bi bilo na odmet malo prošvrljati ovom bazom podataka:
https://www.spaghetti-western.net/



Ne bih da guram priču u off, no meni se uvek činilo da bi bilo smisleno da u špageti vesterne svrastavamo i stripove – Teksa i ostalu Boneli kompaniju, jer imaju praktično sve odlike žanra koje imaju i filmovi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/01/2022 : 20:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Danas kupio 1 broj.. Na prvo odlično izgleda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/01/2022 : 21:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlican je Durango, bolji od mnogih izvikanijih westerna.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2022 : 22:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Odlican je Durango, bolji od mnogih izvikanijih westerna.



Apsolutni potpis! Prvi integral me je oduseivo!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2022 : 09:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by john connor

Odlican je Durango, bolji od mnogih izvikanijih westerna.



Apsolutni potpis! Prvi integral me je oduseivo!



O kojim izvikanim westernima je riječ?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/01/2022 : 10:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mislis da ih nema?

Stern, Covek koji nije volio vatreno oruzje, Miris gladnih decaka...Mali Rendzer, Miki, Teks...Badi Longvej, Izbacivac, Dedvud Dik,Kartland, West...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 13/01/2022 : 11:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor


Teks... Dedvud Dik...



Ej, ojs, ne diraj Teksa i Dedvud Dika

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2022 : 12:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Mislis da ih nema?

Stern, Covek koji nije volio vatreno oruzje, Miris gladnih decaka...Mali Rendzer, Miki, Teks...Badi Longvej, Izbacivac, Dedvud Dik,Kartland, West...



Samo sam radoznao.

Buddy Longway i Cartland ne bi išli u tu kategoriju izvikanih, ali moguće je da sam subjektivan.

Ove Fibrine naslove plus Izbacivača jedva da i doživljavam kao westerne bez obzira što se tamo događaju, ako me razumiješ. Ne znam ni koliko ima smisla njihova usporedba sa Durangom.

Istina je i da sam pročitao 4 do 5 albuma Duranga pa nemam cjelovitu sliku.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2022 : 12:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, budimo realni. Zna se što su izvikani westerni. To su Blueberry i Comanche. Znači da je bolji od njih dvoje. Ovi svi ostali naslovi gore su westerni, ali svakako ne i razvikani. To su obični westerni koji postoje na tržištu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2022 : 13:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Durango je bolji od Blueberryja i Comanche?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2022 : 14:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao ali mislim da je to smisao john connorova posta. Moguće i da je, klasike treba prevrednovati s vremena na vrijeme. Durango je nastao u vremenu kad su zapuhali drugi vjetrovi u stripu, western nije više bio u prvom planu pa je moguće da je vrlo kvalitetan, a da je prošao ispod radara.

Teško je i sad provjeriti, sprska izdanja su mi teže dostupna nego hrvatska, nema ni otkupa za knjižnice pa da posudim i provjerim kakav je. Mogu suditi samo po naslovnicama, a one mi se jako sviđaju.

Ne smatram B&C nenadmašivima. To su klasici, strahovito utjecajni, teško da će danas, u doba kad je strip skoro pa underground umjetnost njihov značaj biti nadmašen, ali možda se nađe neki bolji western, zašto da ne.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/01/2022 : 14:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Golconda samo želi dobro izreklamirati svoj proizvod, i u tu svrhu se koristi propagandom i neprovjerenim informacijama.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2022 : 14:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nisam čitao ali mislim da je to smisao john connorova posta. Moguće i da je, klasike treba prevrednovati s vremena na vrijeme. Durango je nastao u vremenu kad su zapuhali drugi vjetrovi u stripu, western nije više bio u prvom planu pa je moguće da je vrlo kvalitetan, a da je prošao ispod radara.



Slažem se s podebljanim.

Već sam pisao o tome i sam to povremeno radim.

Zato me i zanima tuđe mišljenje.

Kao što sam već napisao pročitao sam svega nekoliko albuma Duranga. Ako bi to bilo relevantno, Durango nije u klasi B&C barem po mojem mišljenju ni po kojem kriteriju. Što ne znači da je Durango loš.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/01/2022 : 14:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Čitajući Duranga imate osjećaj kao da vam netko prepričava dva tri vestern filma, a crtež je izvrstan. Čitajući Borovnicu ili Bouncera imate osjećaj da ulazite u neki novi iako poznati svijet, a crtež je izvrstan. To je razlika između Duranga i "razvikanih" vesterna.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/01/2022 : 15:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Peyo

Durango je bolji od Blueberryja i Comanche?




Pa, to je covjek rekao. :)



Cekam daljni rasplet i spremam kockice, slazem dupe na kauc... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/01/2022 15:11:11
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 13/01/2022 : 15:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Golconda samo želi dobro izreklamirati svoj proizvod, i u tu svrhu se koristi propagandom i neprovjerenim informacijama.



I ti si to uspio zaključiti samo na osnovu
quote:
čini mi se, u najboljem domenu sjajnih (špageti) vesterna s kraja osamdesetih godina
eventualno promašene godine? (Možda je i greška u kucanju)
Nema šta svaka čast, ja malo sporije kopčam pa nisam uspio povezati.
Golkonđani, raskrinkani ste!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/01/2022 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam, za sad, prvu epizodu iz prvog integrala.

Prosečan crtež i prosečan scenario. Ali lepo upakovano, dopadljivo, pitko - komercijalno.

Nadam se da će biti i boljih epizoda kasnije. Onu iz SMG!-a, pamtim kao nešto bolju.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/01/2022 : 16:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro


Teško je i sad provjeriti, sprska izdanja su mi teže dostupna nego hrvatska, nema ni otkupa za knjižnice pa da posudim i provjerim kakav je. Mogu suditi samo po naslovnicama, a one mi se jako sviđaju.




Imaš 2 epizode Duranga u ZG knjižnicama. Za Rijeku ne znam.

Edited by - vukozec on 13/01/2022 16:13:52
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2022 : 16:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mene cudi nepoznavanje ovog stripa kod vecine konzumenata 'prica s oblacicima', jer ovo niposto nije prvo pojavljivanje tog junaka na ovim prostorima...
Naime Durango se predstavio strip ljubiteljima kroz Decje novine sa epizodama Psi umiru zimi i Horde gneva u zasebnim albumima. Mislim devedesete u praskozorje, (ili sumrak), raspada Juge. A bio je i one shoot pokusaj Bookglobe-a 2009-e sa brojem 14 Korak prema paklu.
Radi se zaista o pitkom Westernu, jako dobrog crteza, no ne ulazi niposto u istu skupinu sa Blueberry-em, Comanche i Buddy Longway-em, (da spomenem neke klasike iz gornjih postova). Poglavito sto kako vidim ni te klasike neki nisu iscitali.
A po mom skromnom osobnom misljenju u velikih deset stripovskih Westerna ne spada uopce. Gdje je Jonathan Cartland, Lance, Cisco Kid, Mac Coy, Ken Parker, Bouncer, Magicni Vjetar... a od 'novijih' zasigurno Deadwood Dick i Marsal Bass, da opet samo neke spomenem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 13/01/2022 16:59:16
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2022 : 17:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao taj jedan album Bookglobea i bio mi je dobar. Klasičan western crtež i priča. To mi paše jer danas westerni nisu takvi, svaki traži neki ugao, nešto da se makne od kanona. Vjerujem da su ove prve epizode i bolje jer obično to tako bude, uvijek je više inspiracije na početku.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000