forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 15:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Nitko nije rekel da je Blub loš, jer niti nije, ali da nije baš čitljiv novim gneracijama ni previše napet to da. To je (gotovo) činjenica, ma koliko služil kao temelj svim današnjim vestern stripovima, a i ne samo vestern.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2022 : 15:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 15:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)



Jesam i to ne jednom klincu, nego više njih....
Evo i going kao mlađa genracija je Bluba stavil na čekanje, ali ne i Leonove špagete

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2022 : 16:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobro, to ja onda više lajem radi sebe nego radi sela Jer ja sam taj kom su ti filmovi prespori i dosadnjikavi i onda kad su na TV gledam samo obračune, a ostatak vremena čitam nesto ili scrolam
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/01/2022 : 16:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)


To nije minus tim filmovima, nego ovima kojima je mobilni telefon ceo prozor u svet.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 17:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Nije to minus nijedanima ni drugima...svako vrijeme nosi svoje. Smiješno bi bilo da se danas razmišlja na način kako se razmišljalo prije 50 godina. Ni mi nisamo razmišljali na način kako su razmišljali oni prije 100 godina.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2022 : 17:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)


Sve to zavisi o godinama mladarije...
Bar ove teenagerske, danas.
Ovi danas u tim vrijednostima stripa i filma o kojim mi pricamo ne vide nista.
Moja dva doma, unatoc par 'tamica' pisane rijeci izmedu korica i jos toliko stripova koji su im svakodnevno u vidokrugu i na rukohvatu, nista ne citaju, (koliko ja mislim da bi trebali). Ponekog Forda, Spidermana, Batmana, tu i tamo klasik BD-a na teski nagovor.
Ma kakvi Westerni...
A oci im cetvrtaste ko ekran, kako je nekad davno pjevao najveci hrvatski bard. Ali sve programiraju, rasturaju informatiku, 'beru' ova kompjuterska sranja kao sto ja radim gradele, (a to je izvanredno koliko sam dobar u tome), engleski pricaju kao da su rodeni u Commonwealthu...
Uglavnom Brave new world! Jbg. I tu se nista ne moze. Ili se 'slepas' u tom kupeu, (ako mozes), ili te kondukter 'skarta' bez karte.
Tu u takvom svijetu i takvim klincima Leone i Gir, primjerice ne znace nista, nazalost, koliko im god roditelji imali kulturolosko nasljede...
A kamoli onim klincima kojima ni njihovim starcima takve stvari ni onda nisu nista znacile.
Proslo svrseno vrijeme. Vidim ja to na cijeloj novoj generaciji, jer mi je puna kuca mladosti. 'Porto franco', otvorena oduvijek, plus stara mi 'eonima', klincima drzi repeticije iz kemije, matematike i fizike.
Tu i tamo neki zastane pred tonama mojih stripova prepozna nekog junaka ili izrazi nesto vise od pukog iznenadenja kolicinom i vizuelnim sarenilom.
Ekrani su pregazili pisanu rijec, i s tim se siroti porucnik Blub ne moze boriti. Kamoli Durango...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/01/2022 : 18:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by pcoro

Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)


To nije minus tim filmovima, nego ovima kojima je mobilni telefon ceo prozor u svet.


Potpis.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2022 : 23:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by pcoro

Ma nisu ni Leonovi filmovi tako bezvremenski i pitki kako kažeš. Daj sad nekom klincu da sve to gleda pa da vidiš kako bi ubrzo skinuo pogled sa ekrana i krenuo skrolat. Prošla su vremena kad su ljudi imali strpljenja čekat da se ljudi gledaju dve tri minute prije nego progovore (ok, osim u turskim sapunicama koje gledaju starije gospođe)



Jesam i to ne jednom klincu, nego više njih....
Evo i going kao mlađa genracija je Bluba stavil na čekanje, ali ne i Leonove špagete



Jesam ja mlada generacija ali nisam bas najmladja i od onih kojima je telefon prozor u svet, ja pamtim VHS kasete i vreme kad nisam imao a ni mnogi oko mene telefon ni internet.Imam 25 godina, ovi vec od oko 4 godine mladji od mene pa nadalje su u potpunosti zaglibili u svetu instagrama i svega toga.
Leonea obozavam a i uopste vestern filmove (pogledah pre neku noc Pat Gareta i Bilija D Kida kog si mi ti poslao prosle godine! uskoro osvrt na filmovi&Co) a i vestern stripove. Blubisa je dosao do treceg integrala, sad je malo na pauzi pa ce se uskoro nastaviti (vrlo mi se svidela prva epopeja Fort Navaho od 5 albuma ali me je pomalo razocarao neefektan i mlak kraj na kraju 5.albuma). Kako sam ja shvatio iz pisanja po forumu najbolje tek sledi od integrala #4 pa na dalje i scenaristicki i crtacki.

A juce sam bas nabavio Duranga #2, moram da se podsetim poslednje epizode iz prethodnog integrala pa se bacam na citanje novog integrala i sledi osvrt uskoro.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/01/2022 : 06:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sa 40, ne znam koliko se mogu nazvat mlađim čitateljem, ali dobro, za neke tu sam još klinac. :D
I poprilično sam siguran da iz većine vas progovara nostalgija vezano uz Bluba.
Kao što smo napisali već, pisan, a i crtan je na starinski način, plus Gir tu nije ni blizu svojih mogućnosti.
Sve u svemu, ne znam što reći, probao sam 9 epizoda i to sam se baš jako silio da ih pročitam do kraja i cijelo vrijeme razmišljao da li je moguće da je to taj strip kojeg svi hvale kao nešto najbolje od westerna ikad? Meni ne leži i bok, što ja znam, jednostavno je previše bespotrebnih opisa, objašnjavanja i pojašnjavanja začinjeno hrpom manjih sličica. Čisto da se zna, da aktivno čitam i knjige, tako da me nije strah teksta, ne volim onaj bespotreban.
A što se tiče pašte i kauboja, Leone je legenda (kao i Clint i Morricone, ugl ti filmovi su bezobrazno dobri i dan-danas), kao i npr Bud i Terence, pa do novijih Tarantinovih, svi ti filmovi su mi većinom odlični.
I Durango i Comanche su pisani i crtani puno modernije (iako ne kao npr Bass i Pogrebnik) od Bluba i zato su mi to dosta dobri stripovi, tj osjetno bolji od Bluba.
Kužim da, vas je uzela nostalgija i razumijem ja to, ima i kod mene toga samo u nekim drugim stvarima.
Ovo me uvjek sjeti kako su mi doma objašnjavali kako nemam pojma i kako sam nezahvalan i slično jer ne volim hranu koju oni vole, s ''jedem to smeće''...moram priznat da ne razumijem baš takav pristup nametanja svog stava kao jedinog ispravnog, ali dobro, svakom svoje. ;)

Pretpostavljam da ste valjda i shvatili do sada da ja nisam jedan od onih koji pljuju po svemu čisto da bi pljuvalji jer sam ja ''iznad toga''.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/01/2022 : 06:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Tačno je, DiSkAcH, da ima i nostalgije kod onih koji su čitali Bluberija odranije,
ali ima i još jedan problem kod tvog ocenjivanja serijala, to što si ti čitao prvih 9, a najbolji Bluberi kreće tek od 11. epizode...

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 20/01/2022 06:50:38
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/01/2022 : 07:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Kužim da, vas je uzela nostalgija i razumijem ja to, ima i kod mene toga samo u nekim drugim stvarima.




Ono, kad čovek greši, ali je ubeđen da je "greška" kod svih drugih.

Edited by - alexts on 20/01/2022 07:33:06
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 20/01/2022 : 07:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Tačno je, DiSkAcH, da ima i nostalgije kod onih koji su čitali Bluberija odranije,
ali ima i još jedan problem kod tvog ocenjivanja serijala, to što si ti čitao prvih 9, a najbolji Bluberi kreće tek od 11. epizode...



Tacno, ovo potpisujem :)

Posle je i crtez sve bolji, one prve i ja sad vec sa 40 ne mogu da citam (iako mi je bilo vrh kad sam bio klinac).

Edited by - knauso on 20/01/2022 07:41:05
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/01/2022 : 08:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Kužim da, vas je uzela nostalgija i razumijem ja to, ima i kod mene toga samo u nekim drugim stvarima.




Ono, kad čovek greši, ali je ubeđen da je "greška" kod svih drugih.



Šta se sa ukusom stvarno može griješiti?
Meni se ne sviđa nešto i ja griješim jer nisam svjestan da mi se to zapravo sviđa pošto se većini sviđa? Zašto bi uopće bilo griješiti ako se nekome nešto ne sviđa? Po meni bi greška bila npr krivo nekome vratit ostatak novaca, ali ako se nekome nešto nije svidjelo...ne vidim kako je to greška? Zanimljiv stav, sličan ovom primjeru sa hranom koji sam naveo.

EDIT: I ja nigdje nisam napisao da itko griješi, iznio sam svoj stav jer znam što je nostalgija, a isto tako znam i što je to subjektivno mišljenje.
Zanima me, ima li netko tko je zadnjih par godina prvi puta u životu čitao Bluba uz sve ostale moderne stripove i westerne i smatra ga najboljim westernom ikada i jednim od najboljih BD-a?

EDIT2: Da ne bi bilo da je riječ samo o Blubu, evo još par stripova koji se smatraju kultnim klasicima a koji meni nisu legli tj ne smatram ih ničim posebnim: Dark Knight, Mooreovi Swamp Thing i Miraclemen, Ghost In The Shell...ako se sjetim još, ubacim.
Npr jedno od najvećih razočaranje mi je bio GITS, anime je jedan od najboljih koje sam gledao, a strip/manga je....ukratko ni blizu, skoro da nema veze jedno s drugim. Ali to je samo moje mišljenje i viđenje i vj greška kako bi rekao Alex.

EDIT3: Eh da, fun fact. Te Blubove integrale je od mene kupio jedan dosta stariji gospodin, odokativno bih rekao 60+. Slučajnost ili bezgrešnost?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/01/2022 08:23:31
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/01/2022 : 08:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ja sam cital random epizode i sve je to tu negdje...bila 5. ili 15. epizoda. Nema tu neke drasticne razlike, Blub je to kaj je u svim epizodama.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/01/2022 : 08:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Diskach je prava stripovska kurva, slican antu, on sve čita i dosta stvari mu se sviđa, čak i ono i ono što bi većina smatrala realno smećem, pa bih mislio da nema nijedan strip u kojem neće naći ništa pozitivno. S toga zamjerati mu navodnu mladost, neiskustvo, nenacitanost, tretirati ga kao balavca kojeg šalješ po cigarete kako bi odrasli mogli ozbiljno razgovarati je omalozavanje.

I sad dao je šansu serijalu (9 epizoda, malo li je?), ne sviđa mu se, pa što. A što je najbolja stvar većina se i slaže da doista nisu nečemu te epizode koje je diskach čitao. Jako je puno stripova, a postoji financijski te, možda i najbitnije, skladisni limit, pa bolje popratiti ono što bi mu se moglo svidjeti i čitati više od jedanput.

#pravdazadiskacha

Drži se zemljače i vršnjače!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/01/2022 : 09:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Povreda poslovnika 238 - Diskač ne voli Bulbača! Molim predsjedavajuće da izvrše prisilu sviđanja kako bismo mogli nastaviti zasjedanje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2022 : 09:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne samo da ne voli nego se ni ne kaje radi toga i još navodi nekakve "argumente"!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/01/2022 : 10:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Kužim da, vas je uzela nostalgija i razumijem ja to, ima i kod mene toga samo u nekim drugim stvarima.




Ono, kad čovek greši, ali je ubeđen da je "greška" kod svih drugih.



Šta se sa ukusom stvarno može griješiti?




Ako si nešto pogrešio, jedino to što si implicirao da se drugima Bluberi sviđa zbog nostalgije, a ne zato što shvataju kvalitete i uživaju u njemu.

(Ako stignem, dodaću neka svoja iskustva u vezi diskusije...)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/01/2022 : 11:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Diskach, što se tiče crteža, i u tom 9. albumu Giraud još nije 100 %, još se tražio.

Što se tiče scenarija i priče, nije neki ogroman napredak u kasnijim albumima, ali ako ti je crtež bitan, razumijem da si razočaran s prva tri integrala, pogotovo prvim pričama. Kasnije je to puno bolje, par primjera:




Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/01/2022 : 11:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja kad sam bio klinac, nisam čitao Bluberija, preskakao sam ga. A bilo ga je svuda, u revijama.

Nije me privlačio crtež - mnogo kadrova, sitno, mnogo detalja, prenatrpano, puno teksta... Tad sam bio u fazonu Marvel/DC-ja i drugih stvari.

Jedina epizoda koju sam, sa pažnjom, pročitao je bila epizoda Povratak Blueberrya (18-a epizoda), u Spunk magazinu, u nastavcima (ali u boji, fini papir), a prva koja je zaista mogla da mi se dopadne je bila sledeća, isto u Spunku - Dugi marš, ali avaj, bila je nedovršena (Spunk je prestao izlaziti). Valjda me ona privukla, jer je imala krupnije kadrove, što je meni, naviklom na američki strip, više odgovaralo.

U tom momentu, to nije bilo dovoljno da postanem ljubitelj ovog serijala. Ali druga deca su čitala i volela Bluberija, posebno stariji, "ozbiljniji". Ali nisam ja smatrao da oni čitaju loše stripove ili da ja čitam loše stripove, jednostavno bilo je stvar ukusa i izbora (stripove, koje sam smatrao lošim, da ne pominjem ovde, da ne širimo priču).

Tek kad sam, dosta kasnije, pročitao i epizode Poslednja karta i Na kraju puta (21. i 22.) počeo sam da mislim - da ja nešto ne propuštam ovde? Jer su mi delovale dosta dobro (čak i crno-bele).

Kad sam još stariji (iskusniji, načitaniji...) naleteo na neke epizode Bluberija, koje su mogle da se prate u kontinuitetu - bilo je to u Politikinom zabavniku - krenuo sam sa čitanjem od 13-e Chihuahua Pearl, pa sve do Arizona Love (23.) i bio sam oduševljen i postao ljubitelj.

Naknadno sam čitao kasnije epizode (u piratskim albumima), ali i starije, pre 13-e, koje meni jesu slabije i starinskije, ali mi je onda posebno bilo interesantno kako je serijal evoluirao, a i lakše mi je bilo da shvatim kvalitete starijih epizoda, koje su takođe (posebno nekih) visoke.

Tako da sam ja na osnovu svog iskustva, poručivao i DiSkAcHu da krene od novijih epizoda, ali on je hteo da sluša druge ili sam da ima ideju, pa je kretao od početka, što mu nije najbolje ispalo.

Ne bi bio problem, ni da je krenuo od novijih epizoda, pa da mu se ni one nisu dopale, onda bi definitivno znao da serijal nije za njega. Jer neke stvari jesu stvar ukusa.

Samo, oni koji vole i čitaju Bluberija i smatraju ga vrhunskim stripom, nisu baš u zabludi iz nostalgije, da budemo načisto.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/01/2022 : 11:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Mislin da je baren 100 puta na forumu napisano da za nekoga ko se prvi put susreće sa Blueberryjem prvih 10ak epizoda triba priskočit, pa in se eventualno vratit ako ti se svide Rudnik i Chiuaua.
I meni koji san Blueberry fan više od 30 godina su te epizode danas jedva čitljive.
Šta se tiče nekakve usporedbe Duranga i Borovnice, aj ljudi budite ozbiljni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/01/2022 14:25:49
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/01/2022 : 11:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Mislin da je baren 100 puta na forumu napisano da za nekoga ko se prvi put susreće sa Blueberryjem prvih 10ak epizoda triba priskočit, pa in se eventualno vratit ako ti se svide Rudnik i Chiauaua.



Taj sam savjet prihavtil i počel sam s Rudnikom, kasnije pročital i još neke epizode ali nije pomoglo.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/01/2022 : 11:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Mislin da je baren 100 puta na forumu napisano da za nekoga ko se prvi put susreće sa Blueberryjem prvih 10ak epizoda triba priskočit, pa in se eventualno vratit ako ti se svide Rudnik i Chiauaua.



Taj sam savjet prihavtil i počel sam s Rudnikom, kasnije pročital i još neke epizode ali nije pomoglo.



Ti prvo da shvatiš da su američki klasični filmski westerni 100x bolji od špagetija. Pa se onda vrati na Bluberija.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/01/2022 : 11:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Kužim da, vas je uzela nostalgija i razumijem ja to, ima i kod mene toga samo u nekim drugim stvarima.




Ono, kad čovek greši, ali je ubeđen da je "greška" kod svih drugih.



Šta se sa ukusom stvarno može griješiti?




Ako si nešto pogrešio, jedino to što si implicirao da se drugima Bluberi sviđa zbog nostalgije, a ne zato što shvataju kvalitete i uživaju u njemu.

(Ako stignem, dodaću neka svoja iskustva u vezi diskusije...)



OK, ovo je dobar argument i tu se slažem, fulao sam, ali sam mislio da publika koja hvali Bluba je ta koja ga je čitala davno, dok je bio svjež.

Ne slažem se nikako da je ovo najbolji BD western i/ili jedan od najboljih BD-a općenito. To definitivno nije, a već sam to više puta pročitao na ovom forumu, čak izjave nisu u stilu ovo je MENI naj, nego ovo je naj i točka. To je činjenica i nema rasprave. Ovaj drugi dio se uopće ne odnosi na tebe Alex, nego općenito.

I u svakom slučaju koliko god netko ponavljao da je nešto dobro/fino, čisto sumnjam da se onome kome se to ne sviđa može promjeniti mišljenje.

Ali probam to od 11 epizode svakako jer ste me zaintrigirali, ali sam poprilično siguran da se neće razlikovati od prvih epizoda scenaristički, dok vjerujem da crtež sigurno napreduje.

Kao što je rekao Kerempir, premalo je love i mjesta za zadržati nešto što ti nije leglo (a i vremena za silit se na nešto, ako ima hrpa drugoga što ti se sviđa).

Cijela rasprava je nastala jer ekipa kada god netko spomene Bluba sa bilo kojim drugim westernom krene sa ''ne stavljajte X sa Blubom u istu rečenicu''. Blub se ne dira, on je religija. Nemojte se ljutit, ali nije svima.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000