forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hoču još za svog života...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2022 : 16:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Najviše bi volija reprint Stripoteke od početka , ali izgleda da je to nemoguće


Mislis integralno izdanje, u koznoj kutiji, zlatni siveni oznacivac citanja?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/01/2022 : 16:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ni slučajno , istu kakva je nakad bila
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/01/2022 : 18:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Tellera vec od samog pocetka nitko "normalan" ne uzima ozbiljno. On je staro prdalo sa jako ogranicenim pogledom na strip. Znaci nema sanse da se proba ista izvan granica Bonellija ili mozda (ali stvarno mozda) jos starih "vremenom pregazenih" stripova. Sto jos uvijek nije nikakav problem. Ak mu pase da se 50+ godina tripa ne jedno te iste stripove, njegova je stvar. Svatko nek radi sto hoce.

Ono sto meni smeta je njegovo vec 10+ godina pljuckanje i sranje po svemu sto ne sudi u taj njegov ograniceni izbor stripova. Tu mu je Fibra drzavni neprijatelj br. 1.

O njegovom poznavanju strip izdavastva (i opcenito stripova) odlicno govori ovaj topic.





Zasto si bezobrazan mike moj...
Ne treba ti to..
Fibra nije moj dir ali postujem Marka i njegov trud i entuzijazam..
Postuj tude mišljenje..da bi tebe netko slusao.
Pozdrav.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/01/2022 18:12:14
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/01/2022 : 19:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Bolje pišite o tome - da li ima, za vas, svrhe izdavati i kakvu biste Stripoteku voleli da vidite.



Uvek ima svrhe nastaviti izdavanje Stripoteke, naravno. Koliko je isplativo, već smo čuli.

Možda bi išla sa redizajnom, na svaka tri meseca, za početak. Ja sam se nešto igrao odavno, kad sam imao previše vremena, možda bi neki sličan koncept privukao čitaoce. Naravno, mnoooogo bolje urađen. I sa više stripova unutra.

https://issuu.com/revijacomix/docs/comix7

https://issuu.com/revijacomix/docs/comix10



https://issuu.com/revijacomix


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 27/01/2022 19:47:45
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/01/2022 : 19:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stripoteka je prejak brand da ga neko ne bi koristija.
Pa makar kao albumsku ediciju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2022 : 21:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

na konto odredjenih stvari koje pomenuse Dzimi & Djole (mogucnost luksuznijih izdanja, staro naspram novog, licencirano vs. domicilno, itd.)
evo npr. ovih dana svedocimo kvazi-vaskrsavanju Métala Hurlanta u Franackoj xD

the specs:
- tromesecni ritam (i.e. 4 komada godisnje)
- mekokoricena debela mrcina
- 1/4 sadrzaja eseji (makar u prvom broju), ostalo stripovi
- jedan broj novi stripovi savremenih autora, jedan broj reprinti best of iz zlatnog doba casopisa
- ide u novinarnice (i cini mi se i knjizare/striparnice, nemojte me drzati za rec)
- 20€ po broju

i naravno - nada da ce potrajati duze od godinu dana xD



Jedini strani časopis koji barem donekle pratim je L'Immanquable. Objavljuju BD stripove koji su pred izlaskom u formi albuma i pretpostavljam da su sponzorirani od izdavača. Izlazi 11 brojeva godišnje po 100 strana, cijena je sada 7,90 EUR za papir i 3,99 EUR digitalno izdanje. Stripovi izlaze u 3 ili 4 nastavka.
Trenutno izlazi Neptun od Lea, a nedavno je bio 17. Jonathan, Novi Bob Morane, Tornjevi Bois-Maury i ...

Ja imam većinu Stripoteka, ali i meni je u zadnje vrijeme bio napor je čitati, ne zbog kvalitete stripova, već zato što su ti stripovi napravljeni za boju i ne izgledaju dobro c/b. Odabir c/b stripova je bio pogodak.

Naravno da ne smatram ekipu iz Darkwooda krivom za prestanak izlaženja, već im hvala što su pokušali spasiti takvu instituciju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/01/2022 : 07:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Jebite se vi i Stripoteka, ajmo grobarima podici spomenik...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 28/01/2022 07:11:41
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2022 : 07:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Jebite se vi i Stripoteka, ajmo grobarima podici spomenik...

telleru priberi se. Nije svit propa ako je propala stripoteka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/01/2022 : 09:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni samo nije jasno sta Grobari imaju sa Stripotekom? Nisam znao da su se ikada izjasnili kao fanovi Partizana.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/01/2022 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Iako je Darkvud zasrao kod nekih drugih stvari.



Naravno, o tome nece da pricaju i odgovarali su tisinom na silna pitanja iako smo svi trosili pare na lazna obecanja.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/01/2022 : 22:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Meni samo nije jasno sta Grobari imaju sa Stripotekom? Nisam znao da su se ikada izjasnili kao fanovi Partizana.






Nisam jedini.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2022 : 23:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by going going

Ajde kad su tu ljudi iz urednistva da ponovim pitanje od pre par meseci sto sam napisao na jednoj drugoj temi, nadam se da ce neko moci da mi pomogne!

quote:
Originally posted by going going

Da li se neko seca teksta iz novije Stripoteke od kad je DW poceo da uredjuje Stripoteku u kojoj obradjuju poslednju epizodu Sendmena (odnosno Bdenje)? Ja sam ubedjen da sam imao tu stripoteku ali ne mogu nigde da je nadjem. Nasao sam one dve u kojoj je objavljen Gejmanov Sta li se zbilo sa Mracnim vitezom i tu ima 2, 3 teksta o Gejmanu, ali mislim da je pored toga u nekom drugom broju bio samo tekst o Bdenju i secam se da su stavili kadar iz Bdenja gde se vide Betmen i Martian Manhunter.

Da li neko zna broj stripoteke u kom je taj tekst objavljen, odnosno da li taj tekst uopste postoji ili sam ga ja umislio, i ako moze da mi uslika taj tekst?





Ne znam napamet, nisu mi sad materijali pri ruci, ali da nije u 1148, uz Draškov tekst?



Ima tu tekst o Gejmanovom radu uopste, ali nije to to na sta ja mislim. Ja bas mislim o analizi Sendmena i cini mi se pogotovo Bdenja i da ima taj kadar sa Betmenom i Marsovcem iz Bdenja kao dodatak tog teksta. Mozda sam i sve umislio, ali sam skoro 90% siguran da taj tekst postoji ali da sam ja izgubio taj broj Stripoteke.
Ako uspes da se setis ili nadjes ili ako shvatis da to ne postoji nego sam ja umislio slobodno javi ovde ili na PM.


Inace sto se tice ove price o Stripoteci ja imam samo 15ak brojeva Stripoteke od 2000. na ovamo, nista mi tu nije bilo preterano interesantno, ali od kad je Darkvud preuzeo sam poceo mnogo pomnije da pratim Stripoteku (iako nisam nabavio sve brojeve nazalost, ali planiram, u Darkvudu se prodaju za neku bagatelnu cenu) i bas sam uzivao u sadrzini Stripoteke i jos vise u tekstualnim dodacima koji se vidi se radjeni s mnogo paznje i ljubavi (kao i sva Darkvudova izdanja).
Omiljene Stripoteke su mi upravo one s Aamom (obozavam Petersa i bas sam se obradovao kada sam nabavio Aaamu u kolornom integralnom Fibrinom izdanju, jedan od mojih omiljenih stripova a otkrio sam ga pomocu Stripoteke i secam se sjajnog Djoletovog teksta uz prvi deo price), takodje brojevi sa Dilanom Dogom, sa Betmenom, Izvestaj slepih koji je crtao fenomenalni Breća (jedva čekam ostale južnoameričke stripove koje je DW najavio da ih objavi, nadam se da ce uskoro), zatim Kozijeva kratka prica u jednom broju i pocetak Tangiucijevog zimskog serijala. Meni bas drage Stripoteke. I naravno Cudesni na poslednjoj stranici kao geg strip. Vrhunski casopis.
Nadam se da ce se nekad nastaviti Stripoteka sa istim urednickim timom, a moze uz to i neko kao tvrdoukoriceno kolekcionarsko izdanje edicija Stripoteka eksluziv ili tako nesto, koji bi bio nekakav nastavak Perli (verujem da bi imao bolju prodaju kao prepoznatljivi brend nego Perle).
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 29/01/2022 : 00:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Da ti to nisi zamjenio sa nečim drugim? Sad sam preletio izdanja DW Stripoteke (minus zadnjih 5) i nisam našao.Možda probam sutra opet.
Možda si to pročitao u nekom stripu kao uvodnik?

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2022 : 00:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Da ti to nisi zamjenio sa nečim drugim? Sad sam preletio izdanja DW Stripoteke (minus zadnjih 5) i nisam našao.Možda probam sutra opet.
Možda si to pročitao u nekom stripu kao uvodnik?



Vrlo moguce da sam pogresio i pomesao sa necim drugim. Mozda je taj tekst deo uvoda ili pogovora u nekom od drugih Gejmanovih stripova u izdanju Darkvuda? Provericu sutra, sad mi je kasno.

Hvala ti na prelistavanju svih Darkvud Stripoteka! Nisi morao toliko da se cimas, stvarno hvala!

Edited by - going going on 29/01/2022 00:54:02
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/01/2022 : 08:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nijedan način Stripoteke u crno bijelom neče prolazit više...
Ovi novi stripovi bez kolora izgledaju bijedno jeftini...
Bonelli još može proč jer smo ga bez boja navikli, ostalo teško..
Meni žao COMICS STRIPA od Slobodne, to je bila revija koja je imala budućnost sa boljim izdavaćem..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/01/2022 : 08:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Nijedan način Stripoteke u crno bijelom neče prolazit više...
Ovi novi stripovi bez kolora izgledaju bijedno jeftini...
Bonelli još može proč jer smo ga bez boja navikli, ostalo teško..
Meni žao COMICS STRIPA od Slobodne, to je bila revija koja je imala budućnost sa boljim izdavaćem..



Bolji izdavač? Od SD? Mora da se šališ?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000