forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prvi susret Zagora i Teksa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 25/02/2022 : 21:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Na ovom forumu sam nekih 13 godina sa jako malo postova. Aktivirao sam se posljednjih godinu ili dvije no ne u tolikoj mjeri da bih se mogao smatrati iskusnim forumašem. Mislim da mi je ovo i prvi topik.
Isprva sam htio pokrenuti jedan, vezan za Ambis Zla, priču koja mi se baš dopala, a onda i onaj za susret Dylana i Dampyra. Što me kao relativno novopečenog dilanovca privlačilo da uradim.
Međutim, Zagor.
Međutim, Tex.
Dva kultna junaka Bonellijeve izdavačke kuće. Barem kod nas.
Susreću se po prvi put u svojoj desetljećima dugoj historiji pa mislim da je red da dobiju posebnu temu za sebe, za ovaj susret.
Priču još nisam pročitao ali nestrpljivo čekam svoj primjerak Zlatne Serije od Veselog Četvrtka.
Barem sam vidio naslovnice pa mogu reći par riječi o onoj koja me najviše pogodila.
Perovićeva naslovnica mi je ubjedljivo najbolja za ovaj, možemo slobodno reći, historijski susret. Sve je tu. Teks u svom fazonu, Zagor također, doduše znatno mističniji i jači u prikazu. Sjene, boje i sjajno uhvaćen trenutak. Ukupno, sjajan prikaz prvog susreta dvojice opakih junaka uz koje smo većina odrasli.
Ne znam zbog čega je Bonelli otezao sa ovim krosoverom, a još manje shvatam zbog čega se ljudi protive njihovoj saradnji. Naravno da imaju pravo na to, ali nekako mislim da je ovo pravi mali praznik, za nas Bonelijevce u duši.
Crvena majica Duha sa sjekirom protiv žute košulje Noćnog orla.
Zašto da ne.
Otvorio sam topik da diskutujemo o ovoj priči, crtežu, naslovnicama ali i mogućim novim susretima Zagora i Texa. Ili možda Magičnog Vjetra.
Ako je neko pročitao, bilo bi dobro da nam ostavi svoje impresije ili razočaranost ovdje. Čim pročitam ovu dugo očekivanu priču, mislim da ću i ja ostaviti opširan prikaz. Ali sada, u ovom trenu, nadam se dobroj priči, dostojnoj ova dva velika junaka.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 26/02/2022 : 00:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nisam ni ja procitao,licno mi se ne svidja ideja susretanja razlicitih junaka
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2022 : 00:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I treba ovaj strip da ima svoj topik! Nisam ga ni ja jos uvek procitao, nabavljam ga u ponedeljak/utorak ali pre toga ide na citanje kao priprema i podsecanje Teksaski rendzeri i Pod Meksickom zastavom..
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/02/2022 : 07:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Strip kupio jučer, Perovićeva naslovnica.
Slažem se s dzonijem. Nimalo mi se ne sviđa ideja susreta različitih junaka iz Bonellijeve "proizvodnje" (što li tek misliti o onom projektu s Amerikancima, ne otvaram tu temu), tako da je onaj susret Zagora i Dragonera jedini Zagor kojeg nisam htio kupiti.
Ovo, pak, zvuči zanimljivije, ali neće još tako brzo doći na red za čitanje.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 26/02/2022 07:52:14
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/02/2022 : 10:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, potpuno bezveze i ja sam protiv takvih susreta. Uostalom, tko će u duelu Zagora i Texa glumiti negativca?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/02/2022 : 10:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Strip kupio jučer, Perovićeva naslovnica.



Di je doša?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/02/2022 : 10:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Strip kupio jučer, Perovićeva naslovnica.



Di je doša?



Mostar

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/02/2022 : 10:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A onda još čekam...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2022 : 10:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
nisam znao da to postoji.....mogli ste staviti neku naslovnicu, neki info gdje se to može naručiti,...?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2022 : 11:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Team up-ova je bilo i bit ce jos ohoho u SBE...
Kad se Patrick mogao susresti s Brad Barronom i Dragonerom, najmanji je problem da susretne Texa. Pa i da se 'zakrve', zasto da ne? Bas cekam da vodim ovo.
Btw, kad se 'udruzio' s Flashom, ne treba nista vise cuditi. Mozda da susretne Velog Jozu ili Sv. Duju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2022 : 14:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

nisam znao da to postoji.....mogli ste staviti neku naslovnicu, neki info gdje se to može naručiti,...?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=52778#2478848


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 26/02/2022 : 14:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Vidjećemo da li je priča zaslužila otvaranje topika. Sam susret Zagora i Texa jeste.
Samo ne razumijem zbog čega otpor susretu ove dvojice junaka. Vidim da i na facebooku ljudi pišu da je bezveze, da nije trebalo i tome slično. Meni je ovo odlična ideja. Nadam se da će ih biti više. Plus, u Ambisu Zla, priča o Zagoru i Hellingenu je dobro urađena. Ima tu materijala za nadgradnju Bonelijevog univerzuma.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2022 : 18:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

nisam znao da to postoji.....mogli ste staviti neku naslovnicu, neki info gdje se to može naručiti,...?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=52778#2478848





thank you!

Podržavam ideju!!!! Baš me zanima kako če ispasti!!!!

Bilo bi fora da naprave team up Kapetana Mikija i Kita Telera, Komandanta Marka i Bleka (tu postoji onaj Tajanstveni saveznik i konačna pobjeda ali ono je više samo pojavljivanje Bleka kod Marka, a ja bi baš team up), postoji team up Mister Noa i Martin Misterije (Skynet),....nemam ništa protiv team up-ova!!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/02/2022 : 20:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Svaki put kad Bonelli ovo napravi jedno dijete se ostavi stripova.
Go to Top of Page

nebkv
Starting Member

Serbia
71 Posts

Member since 30/11/2009

Posted - 26/02/2022 : 20:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nebkv a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi neko od njih dvojice morao biti negativac
Ali da ne kvarimo onima koji nisu jos uvek citali
Meni se licno cela koncepcija svidela,a i prica nije losa,dinamicna je
Mada onaj efekat iznenadjenja nedostaje tako da mi je team up Marka i Bleka pre vise decenija bio bas ono vauuu
U opisu i predstavljanju Teksa tokom price u stripu i njegovih veza sa indijancima nekako mi nedostajala prica vezana za Navajo ali s obzirom na njegove godine u prici to je i bilo logicno
I onda kada sam se najmanje nadao i to je spomenuto od osobe od koje sam se najmanje nadao i to u neobicnom kontekstu

Edited by - nebkv on 26/02/2022 21:32:55
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 26/02/2022 : 21:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da je dinamična priča. Jedva čekam da vidim kako se Zagor nosi s godinama :D

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2022 : 22:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko li je samo Bonelli nastancao tih team up-ova... Neke izvanredne, neke katastrofalne, ali sve u svemu okej je to. Prvi kojeg smo dobili onomad na ovim prostorima mi je i dalje najdrazi DD i MM. Posljednja stanica uzas. A najzanimljiviji mi je susret Ken Parkera i istrazivaca nocnih mora. Kad su se oni mogli susresti, mogu i drugi...

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Team-up_italiani

A bit ce ih i jos.
Samo ne mogu Bonelijanu i superherojstinu skupa. Suludo mi je, no kuzim da je nekome i to ok.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/02/2022 : 22:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
super, nadam se da će biti zadovoljni prodajom i da će u budućnosti biti više, jače i bolje od tih team up-ova,
kad sam počeo sa čitanjem tamo krajem 80ih maštao sam o team upu mister noa sa zagorom, mislim nije li amazona kao stvorena za duha sa sjekirom
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/02/2022 : 22:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Valjda ce biti bolje od susreta zagora i barona. Ono Sam jedva procitao do kraja
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 26/02/2022 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Kada bih birao neku listu, od ionako malo susreta Bonelijevih junaka, poredao bih to ovako:

1. Ambis Zla
2. Stiže Dampir
3. Posljednja stanica -užas

Bilo je zanimljivih priča u Dylanovom kolorcu. Ali nedovoljno za neku moju top tri listu. Jerryjev cameo u Osveti boga Ra je bio super ali je prekratak za neku ozbiljnu priču o tome. I ako se ne varam, pojavljivanje Jerryjevog praunuka u jednoj Neverovoj epizodi. Ali to sam davno čitao pa se i ne sjećam imena, ali je bila zanimljiva ideja. Pilotov susret s Martyjem u onoj bazi Skynet i priči o Amazonkama u džungli, nekako mi je bilo potanko.
Privuklo mi je pažnju i gostovanje Xabarasa u Zagoru ali na kraju priče nisam shvatio šta su autori htjeli tačno da urade s tim.
Da uspostave timeline? Ne znam. Imam tu priču ali mi je meh.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/02/2022 : 10:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
To je kao ono Dylan Dog i Batman zajedno.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/02/2022 : 11:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kao obicno cizmari kopiraju amere, nista neobicno.
Multiverzumi, paralelni svjetovi, zemlje, crvotocine, portali, sve vec vidjeno u DC i Marvelu, sad je to u Bonelliju kao nesto wow, "svjetski, a nase! ".
Mogli smo to prihvatiti u "na krilima noci" i "horde zla",a sad kad imas Drageca i Zagija u teamu to je samo eskapada od svakodnevnice i 20 minuta smjestanja mozga na mentalnu livadu.
Imam talijanski Z/D team up i nisam citao. Kad procitam ostavim koje slovo, interpunkciju, nadam se i ne veliki usklicnik! Ups!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 04/03/2022 : 07:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Dobra je priča. Dinamična, logički izvedena, upoznavanje na mjestu.
Zanimljivo je da se može odrediti i vrijeme priče - ako iz priče "Nueces Valley" znamo da je Tex rođen 1838. godine, dok ovdje u priči kažu kako ima nekih 20-22 godine, znači da smo negdje u 1858-60. godini. Dodajmo tome da je radnja Zagorove priče "Krvna braća" isto negdje oko 1838-e, a sad, jel Zagor tu u 30-tima, vraže znaj... :)

Adam Crane, kao bivši rendžer i Zagorov krvni brat, poveznica je upoznavanja. Priča je neki nastavak sudbine Komanča, pa s te strane vidimo Zagora koji se pita: "Jesama li prevarant, jer indijance nisam uspio zaštitit?"... Čak me malo šokiralo kad se upitao i - "Jesam li luđak koji je umislio da je zaštitnik?". Boselli tu jasno definira Zagora kao čovjeka koji je prošao puno toga i izjedaju ga sumnje, vrti svoje odluke i ne gleda na svijet više s tolikom radošću i veseljem kao što to radi Tex, mlad, lud, s 20 godina već s morem leševa i avantura iza sebe, uvijek uvjeren da radi ispravnu stvar (kao kad je osvetio oca). Dinamika odnosa svodi se na to - u startu je Texu Zagor zanimljiv, kao lik privlačan, ali i čudan, mudruje, spominje mu i odjeću, neprimjerenu za dob :)... Zagor s druge strane dijeli savjete starog oca, pazi se sine, biće od tebe nešto ako malo mudrosti dobiješ...

Postoji naznaka da će se opet vidjeti, podržavam! Ovo je izvedeno u duhu stripova, drago mi je da je na kraju dana priča prizemna, bez nekih epskih razmjera, jer nudi dobar uvodni susret i ostavlja prostor za nove pustolovine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/03/2022 : 07:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da čak negdje i piše godina 1858?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 04/03/2022 : 13:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
1859 je godina,pise na novinama koje se pojavljju u stripu...pa bio sam skeptik ali jako lepa prica...ipak ostajem pri stavu da sam protiv susretanja junaka
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/03/2022 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
I mene zanima priča, drago mi je da su u pitanju pozitivni osvrti.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000